Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Defragmentator diska nije mogao da zapocne sa radom
STRANA 1 OD 1
danido Defragmentator diska nije mogao da zapocne sa radom 15.10.2005. 00:46 T977

status: user
broj poruka: 1
Ovo je poruka kada pokušam da defragmentujem bilo C , D ili flash.
Slobodan prostor od 18 - 78%.Da li može nekako da se pokrene
defragmentacija ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsipka Najpre uradi ScanDisk 15.10.2005. 01:25 #2606

status: user
broj poruka: 23

Dalibor Šipka
Beograd

Ne znam koji operativni sistem imas, ali nijedan defragmenter koji dolazi uz operativni sistem nije dovoljno dobar. Ako defragmentator diska nije mogao da zapocne sa radom, uzrok moze biti neka greska na disku. Zato treba najpre da uradis ScanDisk koji bi trebalo da pronadje i ispravi gresku na disku ako postoji. Takodje, ako je disk pun, tj. ima premalo slobodnog prostora, defragmentator nece poceti sa radom. Ne znam koji defragmentator koristis, dobri programi te vrste su O&O Defrag, Diskeeper, Paragon Partition Manager. Ja koristim O&O Defrag Professional Edition; on najpre analizira disk i ispravlja greske ako ih ima, a poseduje nekoliko metoda defragmentacije u zavisnosti da li je sistemska particija ili ne, koliko je disk fragmentiran; program veoma dobro odradjuje posao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner re 15.10.2005. 11:54 #2612

status: user
broj poruka: 7761
Samo nemoj da koristis Windosws defrag program, jer je to krs program koji defragmentaciju diska od 160 gb moze da radi i celu noc.
Iskreno ranije sam defragmentaciju radio sa Nortonovim prorogramom i on mi je nekako bio najbrzi najlepsi itd...
Sad su neki dosli neki drugi i pametniji klinci koji prave bolje programe za taj posao, ali iskreno sa novim diskovima skoro da nemas potrebe za tim postupkom, razlika u brzini sistema je skoto zanemarljiva, sem ako svaki cas kopiras i brises gomile malih fajlova.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646106.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs