Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Vista x64 i konstantno drljanje HDD-a
STRANA 1 OD 1
Equinoxe Vista x64 i konstantno drljanje HDD-a 14.05.2008. 08:56 T9807

status: user
broj poruka: 12057

Kad instalirate OS i isključite gluposti tipa System restore, indexing, automatic restart itd, ubite ubavezno Superfetch servis i prestaće konstantno peglanje vašeg HDD-a.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 ... 14.05.2008. 11:39 #54386

status: user
broj poruka: 168
Obavezno, to me je toliko nerviralo da sam cak uzeo i kuciste u kome se ne cuje nista ako mi verujes...


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 14.05.2008. 11:51 #54388

status: user
broj poruka: 12057

To bi trebalo kao da nešto ubrza, možda ako su mislili na ubrzavanje zamene HDD-a. Slobodno to ugasi jer nisam primetio nikakvu razliku u brzini, samo u tišini. Čak sam primetio da to đubre više drlja sa SP1. Znači - disable.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Dobrooo jutrooo 14.05.2008. 11:52 #54389

status: user
broj poruka: 1228
Superfetch servis sluzi za keshiranje aplikacija i fajlova koji su potrebni za bootovanje sistema. Poenta ovog servisa je da `skrati` vreme ukljucivanja i isljucivanja aplikacija mada... Neko ce da primeti da mu se (ako iskljuci ovaj servis) odredjene aplikacije brze otvaraju, dok ce neko imati suprotno iskustvo. Otvorice brze aplikacije koje su keshirane ali ce isto tako da smara ako otvarate aplikaciju koju Vista nije uglavila u raspored.

Ja ne volim da mi OS `kontrolise i pretpostavlja` na ustrb memorije pa sam ovaj servis iskljucio i zaboravio na njega. Ipak, smara me kad iskljucuje OS po pola sata, a nisam hteo da smanjujem vreme u WaitToKillServiceTimeout pa sam samo iskljucio keshiranje aplikacija:
Start, ukucajte regedit i pritisnite Enter, idite u HKEY_LOCAL_MACHINE-SYSTEM-CurrentControlSet-Control-Session Manager-Memory Management-PrefetchParameters i tamo dupli klik EnablePrefetcher i umesto 3 unesite vrednost 2. Ako zelite da iskljucite Prefetch (Superfetch) u potpunosti samo unesite vrednost 0. Vrednost 1 je za aplikacije.


Ubrzanje SATA hardova:
Desni klik na My Computer - Properties, Device Manager, klik na znak plus pored Disk Drives i onda desni klik na model hard diska koji se nalazi tamo (ja imam dva i na oba sam uradio isto) pa onda Properties, kartica Policies i onda stiklirajte Enable Advanced Performance.


Ubrzanje externih hardova:
isto to samo u Policies odaberite opciju Optimize for performance umesto Optimize for quick removal.


E ne mogu vise... Ima jos jedno 20 podesavanja koja mogu da ubrzaju sistem pa eto, ko zna nesto neka doda. Svaka cast Bax za ovo. Zaboravio sam potpuno na Superfetch.

Mala glupa fora za kraj:
Start, ukucajte command i pritisnite Enter, unesite (ili kopirajte pa desni klik sa misem i paste)
winsat d3d -totalobj 20 -objs C(20) -totaltex 10 -texpobj C(10) -alushader -v -time 10
i pritisnite Enter. Ako zelite da izadjete samo pritisnite Esc. Ko nema neki benchmark pri ruci, a hoce malo da testira mashinu eto mu.

EDIT: Ko hoce da se malo vise zanima sa servisima preporucujem
http://www.blackviper.com/WinVista/servicecfg.htm
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646125.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs