Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Hladjjenje kompjutera dobro ili lose ?
STRANA 1 OD 1
Panta019 Hladjjenje kompjutera dobro ili lose ? 18.05.2008. 17:06 T9891

status: user
broj poruka: 1583
Ocitavao sam temperature u Everestu 4.50 sa novom plocom i zanima me da li da se brinem ili ne. U kucistu sam skinuo sve poklopce sa pci slotova, imam chieftec kuler osmicu prikacen na kuciste da izvlaci vazduh i chieftec 550W napajanje koje ima jedan ogroman kuler koji isto izvlaci vazduh, temperatura je 28 stepeni napolju a u mom stanu 20 stepeni.

Grafiku 9600 gt sam izmerio na idle 35 stepeni a pod opterecenjem na 45 stepeni.
Cpu athlon 64 X2 4000+ brisbane na idle 35 stepeni a na load varira od 72 do 75 stepeni.
Ploca ga-ma78gm-s2h na idle 34 stepena a na load 50 stepeni.

Zbunjuje me jedna dodatna brojka u ocitavanju temperatura u everestu koja sa starom plocom nije bila. Mislim na one brojke koje se vide u taskbaru. Ta brojka se vodi kao Temperature CPU i ima vrednost od 84 na idle a kada je na load onda ide do 92 stepena.
Ocitavanje temperature procesora se vidi sa brojka koje se vode pod Temperature: CPU#1/Core#1 i Temperature CPU#2/Core#2.

Ni jednu komponentu nisam overklokovao.

Sa stabilnoscu nemam problema ali ako nesto nije uredu sa ovim temperaturama molim da mi to kazete i preporucite kako da to resim.

Isto me zanima da li sam sa mojim sistemom hladjenja napravio dovoljnu ventilaciju da moze da ohladi mosfets za 4 fazne naponske jedinice za napajanje procesora (koje moja ploca ima) jer imam zarku zelju da jednog dana nabacim neki phenom 9750 ili 9850be (125w cpu).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 18.05.2008. 17:13 #54900

status: user
broj poruka: 12056

Ta temperatura za taj CPU na defaultu je veća od normalne, i mada ako je sistem stabilan sv temperatura mi se ne sviđa.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
limunche Re: Hladjjenje kompjutera dobro ili lose ? 18.05.2008. 17:16 #54901

status: user
broj poruka: 426
Ma sve je ok sem tog procesora, previse je! Jeste da nije opano do nekih 80 ali ovo je bas dosta..


Kiseo sam pa sta...


:: Ocitavao sam temperature u Everestu 4.50 sa novom plocom i zanima me da li da se brinem ili ne. U kucistu sam skinuo sve poklopce sa pci slotova, imam chieftec kuler osmicu prikacen na kuciste da izvlaci vazduh i chieftec 550W napajanje koje ima jedan ogroman kuler koji isto izvlaci vazduh, temperatura je 28 stepeni napolju a u mom stanu 20 stepeni.
::
:: Grafiku 9600 gt sam izmerio na idle 35 stepeni a pod opterecenjem na 45 stepeni.
:: Cpu athlon 64 X2 4000+ brisbane na idle 35 stepeni a na load varira od 72 do 75 stepeni.
:: Ploca ga-ma78gm-s2h na idle 34 stepena a na load 50 stepeni.
::
:: Zbunjuje me jedna dodatna brojka u ocitavanju temperatura u everestu koja sa starom plocom nije bila. Mislim na one brojke koje se vide u taskbaru. Ta brojka se vodi kao Temperature CPU i ima vrednost od 84 na idle a kada je na load onda ide do 92 stepena.
:: Ocitavanje temperature procesora se vidi sa brojka koje se vode pod Temperature: CPU#1/Core#1 i Temperature CPU#2/Core#2.
::
:: Ni jednu komponentu nisam overklokovao.
::
:: Sa stabilnoscu nemam problema ali ako nesto nije uredu sa ovim temperaturama molim da mi to kazete i preporucite kako da to resim.
::
:: Isto me zanima da li sam sa mojim sistemom hladjenja napravio dovoljnu ventilaciju da moze da ohladi mosfets za 4 fazne naponske jedinice za napajanje procesora (koje moja ploca ima) jer imam zarku zelju da jednog dana nabacim neki phenom 9750 ili 9850be (125w cpu).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re... 18.05.2008. 17:18 #54902

status: user
broj poruka: 1454

Sve je to ok. Kada bi meni karta u idle i full load-u bila na tim temperaturama, ja bih pevao.
Takodje za proc. je velika to temperatura. Meni je za cpu obicno manja nego za jezgra pojedinacno.
Mnogo ti je to za idle 84C!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 18.05.2008. 17:29 #54905

status: user
broj poruka: 1117
ma mora da lose ocitava...vidi pipni rukom kuler na procesoru kad je u loadu i vidi jel ti to lici da je 75-80 stepeni...ako ti ostane koza na kuleru, vreme je da se menja :P

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Neznam sta je 84 stepena ali cpu nije!!!!!!!!!!!!!! 18.05.2008. 18:00 #54908

status: user
broj poruka: 1583
Kolika bi temperatura ovog procesora trebalo da bude da bi bila normalna u idle i na load?

Da nisu nesto zeznuli kada su mi stavili procesor na ovu plocu jer na predhodnoj (Asus M2N-X) su temperature bile oko 25 na idle i jedva preko 60 na load ? To je bilo sada u sredu ?

Da li se iz vasih komentara moze zakljuciti da nemate primedbi na temperaturu maticne ploce koja varira od 33 do 50 stepeni ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re: Neznam sta je 84 stepena ali cpu nije!!!!!!!!!!!!!! 18.05.2008. 18:07 #54911

status: user
broj poruka: 1454
Pa preko 55 ne bi smelo da ide u idle rezimu.
Mozda pasta nije valjano nanesena ili se osusila, treba to proveriti.

Temperatura maticne ploce je sasvim ok. (moja je trenutno na 39, a samo su upaljeni Everest i ova strana u Firefoxu).


:: Kolika bi temperatura ovog procesora trebalo da bude da bi bila normalna u idle i na load
::
:: Da nisu nesto zeznuli kada su mi stavili procesor na ovu plocu jer na predhodnoj (Asus M2N-X) su temperature bile oko 25 na idle i jedva preko 60 na load ? To je bilo sada u sredu
::
:: Da li se iz vasih komentara moze zakljuciti da nemate primedbi na temperaturu maticne ploce koja varira od 33 do 50 stepeni
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Neko ce na nadrlja!!!!!!!!!!!!! 18.05.2008. 19:30 #54919

status: user
broj poruka: 1583
Sutra cu da odnesem komp u servis da isprave gresku i da kazem onom slepcu od servisera sto je to radio, koj je k...rac gledao kada je stavljao procesor, kao da je jeo bunike toga dana, m...ter mu j..bem u p...cku coravu. Priosli put je sve bilo dobro ali sada je definitivno zabrljao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re: Neko ce na nadrlja!!!!!!!!!!!!! 18.05.2008. 19:34 #54920

status: user
broj poruka: 1454
Polako, ne moras sa tim stavom da uletis kao furija, a ono se ispostavi da je pasta u redu. To je bila samo ideja, ne mora da znaci da je to.
Da li si prstom pipnuo kuler na procesoru?


:: Sutra cu da odnesem komp u servis da isprave gresku i da kazem onom slepcu od servisera sto je to radio, koj je k...rac gledao kada je stavljao procesor, kao da je jeo bunike toga dana, m...ter mu j..bem u p...cku coravu. Priosli put je sve bilo dobro ali sada je definitivno zabrljao
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 18.05.2008. 19:58 #54929

status: user
broj poruka: 12056

Ta temperatura se na prstima oseti kao opasne pečenje, pa probaj, uveri se, senzori znaju da brljave.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Poruka primljena ali je malo nerazumljiva. Molim razjasnite. Pametnjakovic mladji. 18.05.2008. 22:48 #54952

status: user
broj poruka: 1583
Ta temperatura se na prstima oseti kao opasne pečenje, pa probaj, uveri se, senzori znaju da brljave.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

Mnogo si bistar.


Polako, ne moras sa tim stavom da uletis kao furija, a ono se ispostavi da je pasta u redu. To je bila samo ideja, ne mora da znaci da je to.
Da li si prstom pipnuo kuler na procesoru?

Ako nije pasta sta je onda? Ne sekiraj se nisam ja toliki sivonja da se svadjam, ovo sam samo figurativno napisao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re: Poruka primljena ali je malo nerazumljiva. Molim razjasnite. Pametnjakovic mladji. 18.05.2008. 23:30 #54955

status: user
broj poruka: 1454
Pa da znamo sta je ne bi nagadjali ovde to je sigurno. Ako ti ne valjamo, a ti lepo na drugo mesto pa se tamo raspituj.
Opet: Da li si opipao kuler?



:: Ta temperatura se na prstima oseti kao opasne pečenje, pa probaj, uveri se, senzori znaju da brljave
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
::
:: Mnogo si bistar.
::
::
:: Polako, ne moras sa tim stavom da uletis kao furija, a ono se ispostavi da je pasta u redu. To je bila samo ideja, ne mora da znaci da je to
:: Da li si prstom pipnuo kuler na procesoru?
::
:: Ako nije pasta sta je onda? Ne sekiraj se nisam ja toliki sivonja da se svadjam, ovo sam samo figurativno napisao.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Jos uvek imam 10 prstiju 19.05.2008. 01:39 #54965

status: user
broj poruka: 1583
Evo upravo sada sam ga opipao, sa svih strana osim odozgo (zna se, zbog ventilatora). U everestu sam pokrenuo system stability test, sacekao da razvije temperaturu od 73 do 75 stepeni. Mogu reci da se nisam opekao, oseca se da je topao ali nije za res pecenje prstiju. Mogao sam da drzim kuler do sutra.

Tek sada mi nista nije jasno. Sorry sto nisam odmah opipao kuler jer sam mislio da je to sala.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re: Jos uvek imam 10 prstiju 19.05.2008. 10:26 #54981

status: user
broj poruka: 1454
Ako ti je Everest u loadu ocitao toliko, a nije inace tolika temperatura, onda je u redu. Moja preporuka ti je da samo nabavis neki malo jaci kuler za procesor i da ne brines.
Pozdrav.


:: Evo upravo sada sam ga opipao, sa svih strana osim odozgo (zna se, zbog ventilatora). U everestu sam pokrenuo system stability test, sacekao da razvije temperaturu od 73 do 75 stepeni. Mogu reci da se nisam opekao, oseca se da je topao ali nije za res pecenje prstiju. Mogao sam da drzim kuler do sutra
::
:: Tek sada mi nista nije jasno. Sorry sto nisam odmah opipao kuler jer sam mislio da je to sala.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Hvala 19.05.2008. 21:45 #55062

status: user
broj poruka: 1583
Zahvaljujem se na savetima. Mada ipak je problem u tome da senzori pogresno ocitavaju temperaturu procesora.
U svakom slucaju, danas sam isao u drugi servis da provere da li je pasta ili su senzori. U pitanju je Pakom Shop u Zajecaru. Za termalnu pastu su rekli da je bila dobro postavljena, bilo je malo prasine na kuleru ali ima malog napretka u temperaturi na load. Sada detektuje 70 stepeni na load. Na idle je isto.

Otvoricu novi post sa temom dobrog kulera za proceror koji mi preporucujete.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646180.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs