Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Wireless izmedju dva kompa
STRANA 1 OD 1
Dyca Wireless izmedju dva kompa 18.05.2008. 18:28 T9893

status: user
broj poruka: 1574
Ocu da povezem burazerov komp sa mojim na najkvalitetniji i sto jeftiniji nacin.. ZNaci imam kablovski net, i zelim da i moj burazer moze da ga koristi, pa me zanima sta je sve tu potrebno od opreme, a da ne bude nesto preskupo... Takodje me zanima koliko se gubi od brzine neta na drugom kompu koj nema kablovsku?? Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rogisik Ne moz` to bez kabla... 18.05.2008. 19:37 #54921

status: user
broj poruka: 23



Najjeftinije resenje ti ja da razvuces kabl izmedju dva kompa (naravno ako oba imaju integrisanu mreznu), a spajanje dva kompa ad hock (dve wireless kartice bez access pointa) je krs...ja sam na poslu imao tako umrezena 2 kompa na 3 metra jedan od drugog i mreza je pucala non-stop (internet je skoro nepodnosljivo koristiti- pogotovo ako download-ujes nesto). Za to ti trebaju dve bezicne kartice (jeftinije oko 1200 dinara po komadu) i nista vise...a skuplja varijanta ti je da nabavis i kartice i access point (sto je jos +5000 din)

PoZz...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rogisik ...dodatak 18.05.2008. 19:39 #54923

status: user
broj poruka: 23



...a sto se tice brzine interneta...brzina ne opada cak ni sa wireless karticama bez obzira na brzinu interneta na host kompjuteru...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 18.05.2008. 20:03 #54930

status: user
broj poruka: 1574
Axa..kapiram, a jel mozes da mi das neke konkretne proizvodjace za kartice, neki odredjeni model i ako mozes isto tako da mi kazes koj je dobar access point..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 18.05.2008. 20:11 #54935

status: user
broj poruka: 1574
E da, imam jos jednu stvar da te pitam.. da li ja mogu da nakacim ruter direktno na komp i da onda kupim samo jednu mreznu karticu koja bi se povezivala sa ovim ruterom..tj. da li ruter moze da se ponasa kao mrezna karta za ovaj komp sa netom...??


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke mozes 18.05.2008. 20:34 #54940

status: user
broj poruka: 384


Mozes bez problema da povezes komp sa ruterom preko lan-kabla, a drugi preko wireless i cak isto preko lan-a. Mada neke modeme mozes da zabodes direktno u switch pa da povezes dva kompa preko lan kabla, sto je jeftinija ali manje elegantna varijanta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mismi77 Najjeftinije 18.05.2008. 21:07 #54942

status: user
broj poruka: 105
Uzeo sam ruter (koji kosta oko 800-900 din, ako hoces skuplji i to moze) ubacio ADSL u slot1, i 2 kompa u druga dva.Umrezio sam i kompove i dobio Internet na oba.Prosto i jednostavno.A prvi put sam se umrezavao :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Najjeftinije 18.05.2008. 21:33 #54945

status: user
broj poruka: 1574
:: Uzeo sam ruter (koji kosta oko 800-900 din, ako hoces skuplji i to moze) ubacio ADSL u slot1, i 2 kompa u druga dva.Umrezio sam i kompove i dobio Internet na oba.Prosto i jednostavno.A prvi put sam se umrezavao :)

Da, ali je to verovatno pomocu kabla.. Evo sta mene konkretno zanima..ja sam pogledao neke kartice i rutere, tacnije karticu D Link DWL-G510 i ruter TP-LINK TL-WR340G 10/100 4 ports, 1 WAN port. E sada, da li ja moram da kupim ruter i dve kartice da bi povezao dva kompa, ili mi je dovoljan ruter na kompu sa kablovskim netom i jedna kartica za komp na kome zelim da dobijem net?? I da, interesuje me kakvi su ovaj ruter i kartica ili vi imate neki bolji pregled.. Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict kupis wireless router 18.05.2008. 21:59 #54947

status: user
broj poruka: 4515

___________________________________

Eagle 8500GT = zlo


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rogisik Moze... 19.05.2008. 09:13 #54973

status: user
broj poruka: 23



Dobra ti to kartica i solidan ruter, mada mozes se povezati na sto nacina...mozes i sa ruterom mozes i sa switch-om ili samo dva kompa i dve kartice(ili tri kartice-sto mislim da ti je ipak najjeftinije resenje). U jedan komp ubacis 2 mrezne(vecina ploca ima integrisanu mreznu pa ti onda treba samo jedna za ceo projekat), sa jednom se povezes na internet a sa drugom na drugi komp i u `Network Connections` uradis bridge connections i eto ga...oba kompa ce ti imati net i oba ce se videti u mrezi bas kao da si ih zakacio na ruter ili switch...Moje misljenje je ipak da ako kacis samo dva kompa izostavis ruter(jeftinije je) jer bez problema radi i bez njega a ruter koristi ako mrezis vise od 2 racunara...

PoZz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Moze... 19.05.2008. 10:38 #54984

status: user
broj poruka: 1574
:: Dobra ti to kartica i solidan ruter, mada mozes se povezati na sto nacina...mozes i sa ruterom mozes i sa switch-om ili samo dva kompa i dve kartice(ili tri kartice-sto mislim da ti je ipak najjeftinije resenje). U jedan komp ubacis 2 mrezne(vecina ploca ima integrisanu mreznu pa ti onda treba samo jedna za ceo projekat), sa jednom se povezes na internet a sa drugom na drugi komp i u `Network Connections` uradis bridge connections i eto ga...oba kompa ce ti imati net i oba ce se videti u mrezi bas kao da si ih zakacio na ruter ili switch...Moje misljenje je ipak da ako kacis samo dva kompa izostavis ruter(jeftinije je) jer bez problema radi i bez njega a ruter koristi ako mrezis vise od 2 racunara..
::
:: PoZ

E hvala puno, ovakav odgovor mi je trebao.. E sada, znam da davim ali da ipak budem siguran: Da kupim dve ove wireless kartice, ili tri?? I ako kupim dve da li cu moci da sa mog kompa sa netom da prebacim net na ovaj drugi komp bez nekih problema?? I nisam te bas najbolje razumeo zasto mi je neophodna ova treca kartica, posto ja treba da povezem dva kompa, a ne tri.. i da, ja imam kablovski net, ako nisam napomenuo..pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60287. Broj poslatih odgovora: 646219.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs