Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
šta mi preporučujete da kupim?
STRANA 1 OD 1
misad šta mi preporučujete da kupim? 20.10.2005. 01:44 T991

status: user
broj poruka: 1

imam dilemu,koji od digitalnih aparata da kupim. nekad ase znalo da samo japanci kolo vode , a sada su i ostali toliko slični da ne znam šta da mislim. itabrao sam ova 2 modela, pa koji mi preporučujete: sony dsc-s60 ili canon a520. koja je generalno najbolja marka?
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic Canon win 20.10.2005. 02:19 #2675

status: user
broj poruka: 68
Moja ti je preporuka svakako Canon A520, odlican aparat,sony nije toliko los ali ipak se zna se ko kosi a ko vodu nosi,sto bi reko nas narod,
kada ovo kazem nemislim da je sad on katastrofa,kakvih ima super je, ali u ovom slucaju canon odnosi pobedu, laksi je od soniya za oko 20-tak grama,shuter u soniya dcs-s60 je 1/1000 a kod canona je 1/2000 sto dovoljno govori kakve ostre i precizne kao i ciste fotografije radi canon, usta sam se i sam uverio.

A sto se tice vodece marke digitalnih fotoaparata na trzistu, nema ni jedan da je ubedljiv ali mogu ti nabrojati sest vodecih koji se otimaju za vodecu poziciju:
Canon,Nikon,Olimpus,Pentax,Kodak,Konica-Minolta, i jos jedan jako zanimljiv proizvodjac nema nesto siroku paletu svojih proizvoda ali jako su kvlaitetni A to je Leica,strasno odlicne fotografije pravi.

i za kraj jos da napomenem jedan ultra profesionalni aparat trenutno koji sam ja video najskuplji do sad i najmocniji,samo aparat bez ikakve dodatne opreme, Canon EOS-1Ds Mark II u USA kosta 8000 usd.
ima efektivnu rezoluciju fotografije 16.6 meka pixela

Poz

Pozdrav
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mega023 Nikon 03.05.2006. 23:52 #5767

status: user
broj poruka: 5
Ako ti cena nije bitna onda je Nikon prava stvar...
Ako je cena bitna onda Canon, Fuji.
Izbegavaj Sony, Olympus, HP... (i ostale marke koje nikada ranije nisu pravile aparate...)

PS: povoljno prodajem Fuji FinePix S5600, 5.1MP, 10x + 512 + bag, star mesec dana pa ako si zaiteresovan...
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs