Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Amd jos jednom spustio cene Phenoma x3 za 5 %
STRANA 1 OD 3  
obradmi Amd jos jednom spustio cene Phenoma x3 za 5 % 09.09.2008. 13:51 T11889

status: user
broj poruka: 7699

http://www.techpowerup.com/index.php?70889

Phenom X3 8450 se sada prodaje za 104 $ ~ 70 E
X3 8650 119 $ ~ 81 E
X3 8750 129 $ ~ 87 E
X3 8750 Black Edition 134 $ ~ 91 E
U medjuvremenu AMD je izasao sa tri nova X3 procesora sa tri jezgra koja imaju
smanjenu potrosnju energije 65 W ,povecan L3 cache na 2mb,i hipertransport 3.
Medju njima je X3 8750 BE 2,4 ghz vec pomenuti, cena oko 91 E ,sa otklljucanim mnoziocem.Druga dva su Phenom x3 8450 e na 2,1 ghz i Phenom X3 8250e at 1.9GHz ,cena jos uvek nije sluzbeno objavljena za zadnja dva X3 procesora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 09.09.2008. 14:00 #69909

status: user
broj poruka: 12057

Smorio si i Boga i Oca i forumaše i forum i tastaturu i miša i kompjuter na kome kucaš i prostiriju u kojoj je komp i stolicu na kojoj sediš sa AMD-om.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL kul 09.09.2008. 14:34 #69914

status: user
broj poruka: 537
Nevezano sta ljudi misle o AMD/ATI Vs Intel/Nvidia (i sto se prepucavaju non stop, oko nekih bezveze stvari) mislim da je kul sto obradmi stalno ima neke nove vesti iz AMD/ATI kuhinje . Recimo, ja nemam vremena puno da svrljam i citam o takvim stvarima al zato covek svaki put nesto novo baci ostalima na tacnu. Mislim i da je vrlo korisna svaka informacija o cenama, jer ako recimo znam da je Phenom 8450 pojeftinio za 70e u svetu (znaci kod nas ce za mesec-dva tj. pri prvoj sledecoj turi koja stigne) mocicu da se strpim neko vreme i ustedim pare.

Bilo bi dobro kada bi neko postovao slicne vesti i za Intel i Nvidiu tako da ljudi budu upuceni u trenutna desavanja (a ti isti koji ne pisu nista o Intelu i Nvidiji mogli bi i da batale prozivke :) ).

I za svaki slucaj, ako neko kaze `evo ga ovaj ATIjevac nesto ken*a odma`` cisto da se zna trenutno imam Intel/Nvidia varijantu u kucistu jer je bila bolja od AMD/ATI kada sam kupovao komp (tacnije, kupujem ono sto ima bolji odnos cena/kvalitet/performanse) tako da nisam ni AMDovac ni Intelovac vec jedan prosecan korisnik (a za one koji potencijalno upute zle komentare,kojih uzgred uvek ima u poslednje vreme) i utihnuli siledzija sa tupom motikom.

Anyway, pozdravljam napore obradmi, jos neko da krene sa informacijama o Intelu i Nvidiji i forum ce dobiti na kvalitetu informacija :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Bax jel tebe neko tera da citas o AMD nizim cenama ? 09.09.2008. 14:41 #69916

status: user
broj poruka: 7699
Ako ti se ne svidja brate nemoj da citas ,nije pcberza stvorena samo za vas ljubitelje intela.Naravno da su bitne nize cene.Kome nisu bitne taj i ne dolazi na pcberza.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Samo da podsetim ,sajt ze zove Pcberza,a ne klub obozavalaca Intela i Nboodie 09.09.2008. 14:46 #69917

status: user
broj poruka: 7699
Neki put ne kapiram neke ljude sa foruma ,ae ono shvatam neko je nadrkan pa se prazni i to ,ali sigurno svako voli da cita o snizenju cena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 09.09.2008. 14:54 #69919

status: user
broj poruka: 12057

Nisam ja ljubitelj ničega osim trenutno boljeg. Što se procesora tiče, AMD je trenutno u Intelevoj prašini. Imam trenutno Intela, ali pre toga 4 AMD-a. Ono što smara je što ti stalno iznosiš novosti i vesti samo o AMD-u, kao da radiš u njihovom marketing odeljenju i toliko si naporan i zasipaš forum informacijama koje svako na Google-u može da nađe i pročita na 400.000 review sajtova, da stvarno izgleda kao da si plaćen za to.
50 tovjih tema dnevno, baca na glavnom forumu mnoge teme koje mnogima znače mnogo više nego neka novost o AMD-u (koji je uspud prdno u čabar sa X3) i koja može da se nađe za 3.5 milisekunde na Gooleu.
Prekucavaš tu novosti sa nekih sajtova i forsiraš nešto bez ikakvog razloga. Nema posta u kome nisi pomenuo AMD, koji treenutno nije bolji i nema nekih izgleda da će skoro biti.
Kao kad bi sada neko počeo da pored nVidia-e i Ati-je piše o Matroxu ko lud na brašno.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Re: 09.09.2008. 15:03 #69920

status: user
broj poruka: 3053
Bax,sto si se iznervirao? Ma pusti coveka neka pise sta hoce,ko hoce citace,ko nece preskocice temu i to je to. Mozda i jeste zaposlen u marketing odeljenju AMD-a,mozda i jeste placen za ovo sto pise,ali mozda je stvarno iskreni ljubitelj AMD-a i hoce to da podeli sa svima.Takvu strastvenost treba postovati,kao i tudje ukuse. Sanse su pola-pola,ali ne moze niko da ga spreci da pise ono sto zeli,a svadjom i prepucavanjem NISTA necete resiti,kao sto se nista do sad nije ni resilo svadjom!



KO DRUGOME JAMU KOPA-FIZICKI JE RADNIK!!!

::
:: Nisam ja ljubitelj ničega osim trenutno boljeg. Što se procesora tiče, AMD je trenutno u Intelevoj prašini. Imam trenutno Intela, ali pre toga 4 AMD-a. Ono što smara je što ti stalno iznosiš novosti i vesti samo o AMD-u, kao da radiš u njihovom marketing odeljenju i toliko si naporan i zasipaš forum informacijama koje svako na Google-u može da nađe i pročita na 400.000 review sajtova, da stvarno izgleda kao da si plaćen za to
:: 50 tovjih tema dnevno, baca na glavnom forumu mnoge teme koje mnogima znače mnogo više nego neka novost o AMD-u (koji je uspud prdno u čabar sa X3) i koja može da se nađe za 3.5 milisekunde na Gooleu
:: Prekucavaš tu novosti sa nekih sajtova i forsiraš nešto bez ikakvog razloga. Nema posta u kome nisi pomenuo AMD, koji treenutno nije bolji i nema nekih izgleda da će skoro biti
:: Kao kad bi sada neko počeo da pored nVidia-e i Ati-je piše o Matroxu ko lud na brašno
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Bax sa tobom se nesto desava 09.09.2008. 15:06 #69921

status: user
broj poruka: 7699
Meni je to postalo jasno kad si napao coveka sto je trazio polovan monitor za hendikepirano dete.Nisi ti ovde administrator da odredjujes ko ce sta da postuje.Lepo je to sto pomazes ljudima ali ne budi bezobrazan ,ja sa tobom necu da polemisem ,jer vidim da ti je to neka vrsta hrane.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: doca80 09.09.2008. 15:12 #69922

status: user
broj poruka: 12057

Neka admini lepo srede da `Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni` deo foruma ne bude na glavnom forumu neko lepo koga zanima neka ode tamo drmne search i neka čita šta ga zanima. Lepo pod tema `procesori` pa piši koliko hoćeš ili u sektor `grafičke` pa piši u ATI-ju, nVidiju, MAtroxu, S3-u, čemu god.
Kad neko ima problem, onda to treba da vidi što veći broj ljudi da se čuje više mišljenja i mogućih rešenja. Nemam ja ništa protiv toga što je on ljubitelj, ali misli i o drugima malo.
Znaš kad će onda da piše nešto - juče, jer to onda neće videti dovoljan broj ljudi.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Bax sa tobom se nesto desava 09.09.2008. 15:17 #69923

status: user
broj poruka: 12057

Ne budi patetičan i ne lupetaj bre gluposti, `hendikepirano dete`. To u njegovom prvom pitanju nije napisano, nego samo potražnja. Otkud ja znam zašto neko nešto traži ? Samo sam čoveku rekao da može da ima probleme sa njima. Jel vidiš ti šta pišeš ?
Nikom ja ništa ne branim niti mi pada na pamet, a da jesam admin, te tvoje napržene teme, kao i SkyFire-ove od nedavno, ne bi bile na glavnom forumu.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: Meni je to postalo jasno kad si napao coveka sto je trazio polovan monitor za hendikepirano dete.Nisi ti ovde administrator da odredjujes ko ce sta da postuje.Lepo je to sto pomazes ljudima ali ne budi bezobrazan ,ja sa tobom necu da polemisem ,jer vidim da ti je to neka vrsta hrane.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe @obradmi: A i sam di dole napisao u toj temi 09.09.2008. 15:23 #69924

status: user
broj poruka: 12057

`Bax je hteo da ti kaze da ne baratas polovnim monitorima,to ne bi ni ja radio`.....i sad mi tu filozofiraš nešto, ja napao nekog sa hendikepiranim detetom. Kako te nije sramota ?!
Nikoga ovde nikad nisam napao osim što sam iz čiste čovečnosti sa preko 3K postovao samo pomagao ljudima. A povrmeno nekome na nešto mora i da se ukaže. Ja napao, sramota....
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssinger Ljudi sta vam je!? 09.09.2008. 15:27 #69926

status: user
broj poruka: 161
Ovaj forum nije napravljen za svadjanje! Meni je skroz ok sto je covek ovu vest podelio sa svima! Mene, recimo, to interesuje posto hocu da zamenim svoj X2 sa X3 ili X4 i ova vest me je prijatno iznenadila. Mene npr. ne interesuje kad ljudi pisu o Intelu, ali svejedno procitam da bih, mozda, saznao nesto novo, ali jednostavno ne ostavljam nikakve komentare. PEACE LJUDI! :))

Windows Vista ZAKON!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ae prekrsicu zadatu rec ,pa cu da ti odgovorim 09.09.2008. 15:29 #69927

status: user
broj poruka: 7699
To tvoje hvaljenje Intel q6600 posto ga i sam imas verovatno svima je dojadilo cak i Intelovi 45 nm nisu bolji od tvog q6600 ,eto vidis meni nikad nije palo na pamet da postujem to.Druze gledaj svoj posla,nadji i ti nesto pametno na net u ,pa objavi to je tvoje pravo ko i moje .Ako ti budes postao Administrator na ovom forumu ja verovatno necu ni dolaziti na ovaj forum.Pomazi ljudima kad pitaju nesto u vezi hardvera to ti je najpametnije.Mislim da forum gledas suvise licno i emotivno tu je tvoj problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: ma ne smeš da mu kažeš ništa 09.09.2008. 15:32 #69930

status: user
broj poruka: 12057

....odma cepa sa niskim udarcima. Skoro me tako neko nije uvredio. Lomim se bre ljudima da odgovaram i kad ne vidim na oči, i onda popijem ovako nešto i pitaš se čemu sve ovo i zašto se ja trudim sa gomilom ljudi ovde da forum bude čist i ne prenatrpan. Odmah ti naturaju na nos da nešto braniš i sudiš. Isto bi mu napisao i da je pisao o IDE kablovima (1007 puta).
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Jao ja i moj Q6600. 09.09.2008. 15:34 #69932

status: user
broj poruka: 12057

uvek sam izricito naglašavao zašta je koji procesor bolji ili ispativiji. Otvori neku A5 svesku pa piši AMD, AMD,AMD,AMD,AMD,AMD,AMD,AMD,AMD,AMD,AMD,AMD,AMD,AMD,AMD....
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Zamolio bih vas 09.09.2008. 15:42 #69937

status: user
broj poruka: 1196
u ime svih koji čitaju ovo da prekinete sa prepucavanjem. Ovde smo da pomažemo jedni drugima i razmenimo mišljenja! Ne da se svađamo, nego da diskutujemo. Ako će informacija da je AMD spustio cene svojih procesora nekom da pomogne, lično nemam ništa protiv.

Samokritičnost u Srba = Kurac u Kineza...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pasduh Re: Zamolio bih vas 09.09.2008. 15:56 #69942

status: user
broj poruka: 451




:: Samokritičnost u Srba = Kurac u Kineza...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Samo nastavi... 09.09.2008. 16:08 #69944

status: user
broj poruka: 7761
@obradmi, zemljace samo nastavi i ne obaziri se na tudja misljenja, ovo je forum i to je to, koliko vidim svaku vest kacis u pravu sobu i tvoje je pravo da postujes temu koju zelis.
Da li ce to neko da cita ili ne, da li to nekoga nervira ili ne njegova je licna stvar.

I mene nerviraju deca koja postavljaju ista piranja koji je bolji i sta da kupim do 300 evra, ako zelim nesto da kazem kazem ako ne cutim i to je to.

Jos jednom samo nastavi...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Ma samo rokajte teme.... 09.09.2008. 16:18 #69947

status: user
broj poruka: 12057

Ionako se forum pretvara u kupusaru. Ništa ja loše nisam mislio, pravite haos, nije moj problem. Ali ako forumaši ne brinu o tome, admine još više boli uvo.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Smirite loptu ljudi 09.09.2008. 16:19 #69948

status: user
broj poruka: 1583
___________________________________

I pijan i trezan za kompjuter vezan.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Hvala ljudima koji su me podrzali 09.09.2008. 16:29 #69949

status: user
broj poruka: 7699
Nastavljamo istim tempom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Necemo tako da se igramo!!! 09.09.2008. 16:34 #69950

status: user
broj poruka: 3053
Bax kada je dao odgovor da ne kupujem polovan monitor NIJE znao o cemu se radi i da je monitor za to dete!!! Nemojte tako niske udarce za Bax-a,coveka koji je u svakom trenutku bio raspolozen da svakome da pravi odgovor i pomogne! A podrzavam Bex-ovu ideju da admini lepo srede da `Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni` deo foruma ne bude na glavnom forumu! Pa koga zanimaju najnovije vesti zna gde da klikne da bi ih procitao! Ajmo inace o necem veselijem-KLINAC JE DOBIO MONITOR JUCE,I PRESRECAN JE,SAMO STO NIJE ZAPLAKAO!!! Vlajkic,hvala ti!!!



KO DRUGOME JAMU KOPA-FIZICKI JE RADNIK!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Vesti su uvek dobrodosle 09.09.2008. 16:41 #69951

status: user
broj poruka: 6502
Ja podrzavam ovo stavljanje vesti o AMD procesorima i smatram da je jako korisno jer
nema svako vremena da non stop gleda sta ima novo. Obradmi samo tako nastavi
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Da se ja pitam 09.09.2008. 16:43 #69952

status: user
broj poruka: 1583
i obradmi i bax2003 su zabrljali. Videli smo teske reci. Niko ne moze zabraniti obradmi-ju da postuje ono sto zeli pa cak ni administratori niti opravdavam sto je obradmi bez dokaza napao bax2003 za neki monitor za hendikepirano dete. Kada se ljudi iznerviraju, kada im adrenalin prokljuca, jednostavno neznaju sta pricaju ili kucaju.

Moj primer je da sam u zadjnih nekoliko godina skakao sa intela na amd, sa amd-a na intel odnosno ko je u tom momentu generalno bio bolji. Prvo sam imao Intel celeron 2.4ghz northwood jezgro, a u tim vremenima je bolji bio amd, pa sam presao na amd sempron 64 2800+, nakon toga sam dosao do amd-a x2 4000+ od prosle godine, i sada koristim intel e8400, a ko zna u bliskoj budicnosti ako amd postane bolji ja cu preci na amd ili ako se pojavi za nas smrtnike IBM-ov Cell. U sustini hocu da kazem da kao obican korisnik imam pravo da biram i da mi niko nece nametnuti da se tvroglavo drzim jedne strane ako je druga bolja. Takodje osecam veliko zadovoljstvo kada se konkurencija pojacava, pa cak i sa politikom cena jer automatski stavlja u poziciju druge ucesnike da reaguju na vreme na nove okolnosti da bi ostali u ekonomskoj utakmici.

___________________________________

I pijan i trezan za kompjuter vezan.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar niza cena.... 09.09.2008. 16:44 #69953

status: user
broj poruka: 3995
bolji zivot sretni ljudi zato i ti sretan budi
to sto se vi drpate oko amd ne vodi nicemu,zabole njih tamo dupe za budjavu srbiju....
ja citam vase postove i nemogu se nacuditi,bax mozda ti je dojadilo ovo favorizovanje ali brate i meni je pre nekih mesec dana muka bilo od ato/nvidia pa sam te postove samo preskakao,moja preporuka ustedeces dragocene sive celije....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Mnogo ovde još ima da se dorađuje..... 09.09.2008. 16:57 #69955

status: user
broj poruka: 12057

....jer sve teme i u neograničenim količinama ne mogu a da ne prave haos. Jedina poenta. Zatrpavanje. Trošenje prostora. Nek svati ko kako hoće.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs