Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Problem sa rezanjem DL DVD-ova !
STRANA 1 OD 1
kosava Problem sa rezanjem DL DVD-ova ! 03.03.2008. 23:46 T8519

status: user
broj poruka: 45
Pozdrav !

U poslednje vreme su se pojavili Omega DL DVD-ovi po veoma povoljnoj ceni (mislim da su oko 70 dinara) i ja sam postao ponosni vlasnik nekolicine istih.

Moj pokusaj da narezem jednu igricu na njih (ISO od 7 Gb) je posle 4 pokusaja i dalje neuspesan.
Rezem sa Nerom i sve prodje u savrsenom redu dok se narezuje. Znaci nareze se i 1. i 2. Layer bez problema ali posle `uspesno` zavrsenog narezivanja verifikacija prolazi samo na 1. layeru dok je drugi pun gresaka, odnosno necitljiv.

Kada pokusam da iskopiram tako narezan DL DVD na HDD kopiranje je uspesno do pola diska (znaci layer 1 vidi bez problema) ali cim predje 50% ne moze vise da procita fajlove.

Probao sam narezivanje na Pioniru 112 kao i na Pioniru 212 koji sam kupio upravo zato sto sam mislio da ovaj prvi pravi problem. Takodje sam u pocetku koristio Nero 6.6.0 i posto nisam uspeo sa njim da narem DL disk mislio sam da je on problem pa sam instalirao na svezu instalaciju WinXP-a Nero 8.2 i problem je ostao isti. Dakle prvi layer bez problema, a drugi katastrofa.

Ima li neko neki savet za napacenog brata ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 04.03.2008. 00:08 #46336

status: user
broj poruka: 1117
kupi verbatim DL DVD i nemas frke...jes da kosta 200 djunti komad, al je opet bolje da uzmes tri verbatim-a koja rade nego deset Omega njesra...

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosava Ipak.. 04.03.2008. 00:20 #46341

status: user
broj poruka: 45
Jasno je meni da je Omega los disk, nisam ocekivao savrsenstvo za 70 dinara ali ovde nije problem u losem disku, jer cak i da je najlosiji bar bi svaki drugi trebalo da radi.
Uostalom da je do kvaliteta diska mislim da ne bi uvek bio problem sa drgima layerom i to u celosti.

I jos nesto sto me zbunjuje u celom problemu je to sto narezivanje prodje bez problema. Zar ne bi trebao Nero da prijavi neku gresku prilikom narezivanja, a ne da kaze da je disk uspesno narezan a onda ne moze da napravio verifikaciju na pola kapaciteta !?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 04.03.2008. 00:34 #46343

status: user
broj poruka: 1117
nero ti nece prijaviti nikakvu gresku prilikom rezanja...ortak ima dvd rezac koji uopste nece da cita dvd diskove...skroz je prso sto se toga tice, ali zato ih reze sve bez greske...tako da rezanje i citanje su ti nebo i zemlja...
ne znam, da li si mozda probao da narezes DL nekog drugog proizvodjaca...ako druge hoce da reze onda su ti Omega definitivno tezak krs...nemoj da te cudi...

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100noga Свако зашто има своје е ј***а! 04.03.2008. 00:35 #46345

status: user
broj poruka: 188
`I jos nesto sto me zbunjuje u celom problemu je to sto narezivanje prodje bez problema. Zar ne bi trebao Nero da prijavi neku gresku prilikom narezivanja, a ne da kaze da je disk uspesno narezan a onda ne moze da napravio verifikaciju na pola kapaciteta !?`

Резање је прошло успешно (није било проблема типа пуцање бафера, губитака података при трансферу и сл...), али је верификација та која утврђује да ли се на диску појавила грешка у запису.

......................
Неволе нас Бугари
ни Аустроугари
мрзе нас Јапанци
и Лилипутанци
......................

Б. Ђорђевић

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosava Jel neko probao ? 04.03.2008. 00:40 #46347

status: user
broj poruka: 45
Bilo bi lepo kada bi se javio neko ko je probao ove Omega diskove (sigurno ima takvih) pa da podeli sam nama iskustva bilo losa ili dobra.
Mozda se Pionir ne snalazi najbolje sa njima ?

Drugar je narezao vec gomilu ovih diskova i nema nikakvih problema, on ima Plextor rezac, ne znam koji model.

Ako je neko probao sa nekim drugim rezacima neka se javi i napise iskustva, bas me zanima kako se sa njima snalaze NEC, ASUS i slicni jeftiniji rezaci ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZZTop 04.03.2008. 09:29 #46367

status: user
broj poruka: 89
Mozda bi moglo sa LiteOn, Benq ili Philips jer oni imaju takozvani SmartBurn koji pamti arhitekturu diska tako da se laser prilagodjava disku u cilju dobijanja kopije sto boljeg kvaliteta.

Iako imam rezac sa takvim mogucnostima nisam video u prodaji te DVDe - ako budem video uzecu jedan pa cu ti okaciti slike sa Nero CD-DVD Speed aplikacije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosava Gde kupiti. 04.03.2008. 09:42 #46368

status: user
broj poruka: 45
Ovih Omega diskova ima u Alfa Media prodavnici u Balkanskoj 42.
Tamo sam i ja kupio.
Nisu nesto lepi na oko, al`, je*iga, standard !

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re 04.03.2008. 15:10 #46384

status: user
broj poruka: 1673
Isti problem imao sam sa NEC 7173S nareze prvi lejer a drugi pada prilikom verivikacije, isto je nero bio koriscen, zatim sam probao i na LG rezacu iz laptopa i potpuno isto. Samo los medijum. Isti sam rezao na deklarisanih 4x a zatim i na 2,4x ali nema veze, sra*e je sra*e. Cak sam sumnjao i u rezac, Verbatime reze ok i Datawrite. Verovatno je da diskovi nisu skroz neupotrebljivi vec prolaze na nekim rezacima, mozda je u pitanju mala razlika u strukturi slojeva a pomenuti rezaci mozda ne testiraju svaki sloj posebno? Ko zna ali jedno stoji bolje kupiti dva Verbatima nego 5-6 ovih budjavih, nije sve u ceni, nije vredno izgubljenog vremena bez rezultata.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs