Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
HDD Problem
STRANA 2 OD 2
help Re: Re: Re: Price iz Nepricave 26.10.2006. 16:32 #9168

status: user
broj poruka: 9



::
:: :: :: hahahah sto volim ovakv
:: :: ajde reci ti nama iz cega se sastoji firmware jednog hard disk
:: :: ocu ja i da platim casove ako mi kazes recimo koji delovi firmware-a odredjuju translator, tj sta je translator, na kojoj adresi se moze nadji modul SMART-a ili koliko kb mb ima jedan firmware za recimo maxtor diskove
:: :: ili bar mi reci gde se nalazi seriski broj nekog diska ili reci nam bar nesto mislim konkretno i strucno da ne pomislimo da od znanja imas svet kompjutera, ili bar reci kako se zove zona u kojoj se nalazi firmware, ili nam bar reci od kojeg do kojeg cilindra se nalazi fimrware na WD ili kolika su prazna mesta izmedu modula firmware na ibm-u ili gde se nalazi sifra na disku koji je zakljuca
:: :: pozdrav od iskusnog srafcigeras
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: Alo bre!!!!??
:: O cemu mi ovde pricamo?
:: Ti ocigledno nemas pojma sta je firmware
:: Kakvi bre delovi firmware-a??????
:: PS
:: A sta drugo mozes da ocekujes od coveka za koga se firware HDD-a nalazi na procesoru i ploci?????


dobro na procesory je greska ali na ploci nije jer je to zapis na magnetnoj plochi, a ovo gore su konkretna pitanja vezana za sam firmware i ono sta on sadrzi, tj neophodni elementi za normalno funkiconisanje samog diska.
znaci sustina firmware se sastoji od modula koji svaki za sebe vodi racuna o odredjenim procesima i parametrima. daj da vidimo to znanje, odgovori pa da pricamo dalje
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub Re: Re: Re: Re: Price iz Nepricave 27.10.2006. 09:29 #9187

status: user
broj poruka: 27


:: dobro na procesory je greska ali na ploci nije jer je to zapis na magnetnoj plochi, a ovo gore su konkretna pitanja vezana za sam firmware i ono sta on sadrzi, tj neophodni elementi za normalno funkiconisanje samog diska
:: znaci sustina firmware se sastoji od modula koji svaki za sebe vodi racuna o odredjenim procesima i parametrima. daj da vidimo to znanje, odgovori pa da pricamo dalj

Da bi razgovarali nekim stvarima morao bi da dobro poznajes terminologiju!
Ne mogu da se mesaju babe i zabe.
Ti ocigledno ne znas sta je firmware kako se on definise i na kom je nivou ?
Prvo pricas o jednom pa objasnjavas drugo!
Pokusam najprostije da objasnim coveku koji je problem a to prerasta u naucnu raspravu "Sta je firmware?".
Ja svoje znanje prodajem za pare i stvarno nemam dovoljno vremena i zivaca za ovakve stvari, imam pametnija posla !
Zao mi je sto ne mogu da ti posaljem svoju literaturu da se malo edukujes, ali znas kako, to je mene kostalo, pa necu toliko da se trudim, plati pa ....
Eventualno mogu malo da te malo uputim :

http://en.wikipedia.org/wiki/Firmware

za siru edukaciju moras sam da se potrudis ...
I naravno da platis !

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
help Re: Re: Re: Re: Re: Price iz Nepricave 27.10.2006. 10:04 #9188

status: user
broj poruka: 9



::
::
:: :: dobro na procesory je greska ali na ploci nije jer je to zapis na magnetnoj plochi, a ovo gore su konkretna pitanja vezana za sam firmware i ono sta on sadrzi, tj neophodni elementi za normalno funkiconisanje samog diska
:: :: znaci sustina firmware se sastoji od modula koji svaki za sebe vodi racuna o odredjenim procesima i parametrima. daj da vidimo to znanje, odgovori pa da pricamo dalj
::
:: Da bi razgovarali nekim stvarima morao bi da dobro poznajes terminologiju
:: Ne mogu da se mesaju babe i zabe
:: Ti ocigledno ne znas sta je firmware kako se on definise i na kom je nivou
:: Prvo pricas o jednom pa objasnjavas drugo
:: Pokusam najprostije da objasnim coveku koji je problem a to prerasta u naucnu raspravu "Sta je firmware?"
:: Ja svoje znanje prodajem za pare i stvarno nemam dovoljno vremena i zivaca za ovakve stvari, imam pametnija posla
:: Zao mi je sto ne mogu da ti posaljem svoju literaturu da se malo edukujes, ali znas kako, to je mene kostalo, pa necu toliko da se trudim, plati pa ...
:: Eventualno mogu malo da te malo uputim
::
:: http://en.wikipedia.org/wiki/Firmwar
::
:: za siru edukaciju moras sam da se potrudis ..
:: I naravno da platis
::
::
dam ti 100e ako odgovoris na ova pitanja, siguran sam da ne zaradjujes 100e za pet minuta. Znaci HelpDisc Doo Lomina 41 tebi na ruke 100e za gore postavljena pitnja plus posao ako hoces trebaju nam uceni ljudi.
Ceo forum je svedok znaci danas do 15h odgovori i nema frke.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
help Re: Re: Re: Re: Re: Re: Price iz Nepricave 27.10.2006. 10:07 #9189

status: user
broj poruka: 9



::
::
::
:: ::
:: ::
:: :: :: dobro na procesory je greska ali na ploci nije jer je to zapis na magnetnoj plochi, a ovo gore su konkretna pitanja vezana za sam firmware i ono sta on sadrzi, tj neophodni elementi za normalno funkiconisanje samog diska
:: :: :: znaci sustina firmware se sastoji od modula koji svaki za sebe vodi racuna o odredjenim procesima i parametrima. daj da vidimo to znanje, odgovori pa da pricamo dalj
:: ::
:: :: Da bi razgovarali nekim stvarima morao bi da dobro poznajes terminologiju
:: :: Ne mogu da se mesaju babe i zabe
:: :: Ti ocigledno ne znas sta je firmware kako se on definise i na kom je nivou
:: :: Prvo pricas o jednom pa objasnjavas drugo
:: :: Pokusam najprostije da objasnim coveku koji je problem a to prerasta u naucnu raspravu "Sta je firmware?"
:: :: Ja svoje znanje prodajem za pare i stvarno nemam dovoljno vremena i zivaca za ovakve stvari, imam pametnija posla
:: :: Zao mi je sto ne mogu da ti posaljem svoju literaturu da se malo edukujes, ali znas kako, to je mene kostalo, pa necu toliko da se trudim, plati pa ...
:: :: Eventualno mogu malo da te malo uputim
:: ::
:: :: http://en.wikipedia.org/wiki/Firmwar
:: ::
:: :: za siru edukaciju moras sam da se potrudis ..
:: :: I naravno da platis
:: ::
:: ::
:: dam ti 100e ako odgovoris na ova pitanja, siguran sam da ne zaradjujes 100e za pet minuta. Znaci HelpDisc Doo Lomina 41 tebi na ruke 100e za gore postavljena pitnja plus posao ako hoces trebaju nam uceni ljudi
:: Ceo forum je svedok znaci danas do 15h odgovori i nema frke.


vazi za sve clanove
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub Ko zna koji deo? Covek je ne umoran! 27.10.2006. 14:03 #9194

status: user
broj poruka: 27


Translator je prevodioc tj kompjuterski program koji kako i sam kaze vrsi prevodjenje iz jednog jezika (kompjuterskog- posto ovde moras da objasnis sve bukvalno) u drugi!
Mod (ne deo) firmware-a koji vrsi ulogu translatora je zaduzen za citanje nove instrukcije i upis iste (tj. zaduzen je za ulaz/izlaz), obradu gresaka, pravljenje tabela....
Na kojoj adrsi se nalazi SMART mudul ne znam a i mnogo me zabole?!
Da su me do te mere zanimali HDD-ovi verovatno bih sada bio u Aziji!
Ostala pitanja su ne bulozna!
Kakav bre firmware HDD-a na mediumu????? To nije firmware o cemu ti pricas?
Ne postavljaj mi pitanja vezana za software, ni sistemski a pogotovo za aplikativni, samo ces time pokazati koliko ne znas?
Tvoje pare mi ne trebaju, i ako ne zaradjujem 100 e za 5 min.
Zaradjujem dovoljno, nisu meni pare u zivotu sve.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
help Re: Ko zna koji deo? Covek je ne umoran! 27.10.2006. 23:52 #9211

status: user
broj poruka: 9


::
::
:: Translator je prevodioc tj kompjuterski program koji kako i sam kaze vrsi prevodjenje iz jednog jezika (kompjuterskog- posto ovde moras da objasnis sve bukvalno) u drugi
:: Mod (ne deo) firmware-a koji vrsi ulogu translatora je zaduzen za citanje nove instrukcije i upis iste (tj. zaduzen je za ulaz/izlaz), obradu gresaka, pravljenje tabela....
:: Na kojoj adrsi se nalazi SMART mudul ne znam a i mnogo me zabole?
:: Da su me do te mere zanimali HDD-ovi verovatno bih sada bio u Aziji
:: Ostala pitanja su ne bulozna
:: Kakav bre firmware HDD-a na mediumu????? To nije firmware o cemu ti pricas
:: Ne postavljaj mi pitanja vezana za software, ni sistemski a pogotovo za aplikativni, samo ces time pokazati koliko ne znas
:: Tvoje pare mi ne trebaju, i ako ne zaradjujem 100 e za 5 min
:: Zaradjujem dovoljno, nisu meni pare u zivotu sve
::
::
::
::
pa cekaj ti si pricao o tome kako znanje prodajes za para a sad ti pare nisu bitne, translator je skup vise modula koji disku govore koji su sektori ok a za ostatak moras da platis casove. Stvari su NEBULOZNE a ne ne bulozne jer ako neko bulazni prica gluposti. To o cemu ti govoris radi se preko ata komanfi koje su definisane arhitekturom racunara tj samim ata standardom. Ono sto svaki disk cini posebnim i u krajnjem slucaju razlicitim od proizvodjaca do proizvodjaca je nacin na koji ce isti upravljati diskom preko tih komandi koje moze zadati preko tastature. Tu se zavrsava max znanje prosecnog hi end korisnika. KAd disk pocne da odbija poslusnost mora se naci uzrok. Uzrok je vrlo cesto u firmwareu koji je jedinstven po izvedbi za svaki disk ponaosob. Tako da ima neko ovde koga bas zanimaju dikovi i nekoga ko se udubio u problematiku , i ne srafcigera bez veze. Vise o tome na gooogle,com
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub Covek je stvarno ne umoran! 28.10.2006. 11:48 #9219

status: user
broj poruka: 27


:: ::
:: pa cekaj ti si pricao o tome kako znanje prodajes za para a sad ti pare nisu bitne, translator je skup vise modula koji disku govore koji su sektori ok a za ostatak moras da platis casove. Stvari su NEBULOZNE a ne ne bulozne jer ako neko bulazni prica gluposti. To o cemu ti govoris radi se preko ata komanfi koje su definisane arhitekturom racunara tj samim ata standardom. Ono sto svaki disk cini posebnim i u krajnjem slucaju razlicitim od proizvodjaca do proizvodjaca je nacin na koji ce isti upravljati diskom preko tih komandi koje moze zadati preko tastature. Tu se zavrsava max znanje prosecnog hi end korisnika. KAd disk pocne da odbija poslusnost mora se naci uzrok. Uzrok je vrlo cesto u firmwareu koji je jedinstven po izvedbi za svaki disk ponaosob. Tako da ima neko ovde koga bas zanimaju dikovi i nekoga ko se udubio u problematiku , i ne srafcigera bez veze. Vise o tome na gooogle,com

Znaje prodajem za pare.
A da je bas tako u svakom slucaju ne bih se trudio da pisem po forumu i pokusam na neki nacin da nekome pomognem.
Ne pojavljujem se na forumu, da kao pomazem ljudima, a da mi je ustvari primarni cilj da reklamiram firmu.
Svako ko me poznaje zna da u zivotu ne bih uzeo dinar od "nekih ljudi" (da ne objasnjavam sada koji su to neki ljudi, opet cemo otici predaleko)
To sto mi pare nisu u zivotu sve znaci da ja nisam kuce i ne trcim za koskama koje neko baca. A pogotovo ako taj neko, ili je tom nekom, "direktor i suvlasnik sa 25 god. i 5 god. iskustava", smesno! Tatica je morao da vas nauci da ne moze bas sve da se kupi u zivotu!
Sto se tice pravopisa sve stoji, ne trebas da ti meni pricas o glagolskim imenicama i njihovim negacijama, napravi covek gresku pri brzom kucanju kao na primer: "preko ata komanfi ", "KAd", "gooogle,com", ali to za mene nije strasno, ja razumem sta si hteo da mi kazes. Verujem da ako se malo vratis i procitas ono sto sam pisao , mozes da nadjes jos koju gresku, pa bi mogao i za to da mi "skrenes paznju" da povedem racuna.
I stvarno nemam vremena za neke stvari koje nisu ni malo kreativne! Cela ova prica je gubljenje vremena!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
help Re: Covek je stvarno ne umoran! 28.10.2006. 13:01 #9220

status: user
broj poruka: 9



::
::
:: :: ::
:: :: pa cekaj ti si pricao o tome kako znanje prodajes za para a sad ti pare nisu bitne, translator je skup vise modula koji disku govore koji su sektori ok a za ostatak moras da platis casove. Stvari su NEBULOZNE a ne ne bulozne jer ako neko bulazni prica gluposti. To o cemu ti govoris radi se preko ata komanfi koje su definisane arhitekturom racunara tj samim ata standardom. Ono sto svaki disk cini posebnim i u krajnjem slucaju razlicitim od proizvodjaca do proizvodjaca je nacin na koji ce isti upravljati diskom preko tih komandi koje moze zadati preko tastature. Tu se zavrsava max znanje prosecnog hi end korisnika. KAd disk pocne da odbija poslusnost mora se naci uzrok. Uzrok je vrlo cesto u firmwareu koji je jedinstven po izvedbi za svaki disk ponaosob. Tako da ima neko ovde koga bas zanimaju dikovi i nekoga ko se udubio u problematiku , i ne srafcigera bez veze. Vise o tome na gooogle,com
::
:: Znaje prodajem za pare
:: A da je bas tako u svakom slucaju ne bih se trudio da pisem po forumu i pokusam na neki nacin da nekome pomognem
:: Ne pojavljujem se na forumu, da kao pomazem ljudima, a da mi je ustvari primarni cilj da reklamiram firmu
:: Svako ko me poznaje zna da u zivotu ne bih uzeo dinar od "nekih ljudi" (da ne objasnjavam sada koji su to neki ljudi, opet cemo otici predaleko
:: To sto mi pare nisu u zivotu sve znaci da ja nisam kuce i ne trcim za koskama koje neko baca. A pogotovo ako taj neko, ili je tom nekom, "direktor i suvlasnik sa 25 god. i 5 god. iskustava", smesno! Tatica je morao da vas nauci da ne moze bas sve da se kupi u zivotu
:: Sto se tice pravopisa sve stoji, ne trebas da ti meni pricas o glagolskim imenicama i njihovim negacijama, napravi covek gresku pri brzom kucanju kao na primer: "preko ata komanfi ", "KAd", "gooogle,com", ali to za mene nije strasno, ja razumem sta si hteo da mi kazes. Verujem da ako se malo vratis i procitas ono sto sam pisao , mozes da nadjes jos koju gresku, pa bi mogao i za to da mi "skrenes paznju" da povedem racuna
:: I stvarno nemam vremena za neke stvari koje nisu ni malo kreativne! Cela ova prica je gubljenje vremena
::
::
::
::
::

Moj tatica je dipl ing tehnologije radni vek proveo u Prvoj iskri u baricu, jos uvek stanuje u dedinoj kuci i vozi trabanta iz 87. Trenutno je na bolovanju i prima 16000, majka mi je ekonomski tehnichar i platu prima za februar ovih dana. Sve sto imam sam sam stvorio da u 25 godina. Pa ti vidi .
Ps ovih dana otvaram firmu u Zagrebu, a ti kao oces. Da vise slusas nesto bi i naucio ovako citaj malo .
ps za google je bilo namerno
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub Re: Re: Covek je stvarno ne umoran! 28.10.2006. 19:17 #9226

status: user
broj poruka: 27

::
:: Moj tatica je dipl ing tehnologije radni vek proveo u Prvoj iskri u baricu, jos uvek stanuje u dedinoj kuci i vozi trabanta iz 87. Trenutno je na bolovanju i prima 16000, majka mi je ekonomski tehnichar i platu prima za februar ovih dana. Sve sto imam sam sam stvorio da u 25 godina. Pa ti vidi .
:: Ps ovih dana otvaram firmu u Zagrebu, a ti kao oces. Da vise slusas nesto bi i naucio ovako citaj malo .
:: ps za google je bilo namern

Kako je to tuzna zivotna prica!
Verovatno si i bio djak i student generacije, pa vladas takvim "znanjem"!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
help Re: Re: Re: Covek je stvarno ne umoran! 28.10.2006. 19:23 #9227

status: user
broj poruka: 9



::
:: ::
:: :: Moj tatica je dipl ing tehnologije radni vek proveo u Prvoj iskri u baricu, jos uvek stanuje u dedinoj kuci i vozi trabanta iz 87. Trenutno je na bolovanju i prima 16000, majka mi je ekonomski tehnichar i platu prima za februar ovih dana. Sve sto imam sam sam stvorio da u 25 godina. Pa ti vidi .
:: :: Ps ovih dana otvaram firmu u Zagrebu, a ti kao oces. Da vise slusas nesto bi i naucio ovako citaj malo .
:: :: ps za google je bilo namern
::
:: Kako je to tuzna zivotna prica
:: Verovatno si i bio djak i student generacije, pa vladas takvim "znanjem"

nisam
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646177.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs