Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Potreban neko ko poznaje zakon
STRANA 2 OD 8  
Dexter013 @doca 27.04.2012. 16:04 #414737

status: user
broj poruka: 17084
Pitaj za http://fwd4.me/0yiN 6790 ova nije 13 000 din

@Cicija ako je ziv

Ovo je moja/cimerova/Dunjina pokojna karta racun garancija:

http://fwd4.me/0zMt

Kad stigne nova javim sa sve slikama i karte i papira.

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: @doca 27.04.2012. 16:11 #414740

status: user
broj poruka: 3053
pa tim gore,bas za tu karticu sam i pitao da mi daju nju kao zamenu za 5770,stim sto ta kartica u winwin objektu u zrenjaninu kosta 13000dinara,a u emmiju 11500,tek sada kad vidim cenu u emmiju ne razumem zasto ne mogu jednostavno da mi je zamene...3godine porucujem robu od altija za moju radnju,3 godine saradnje,stvarno sam mislio da mogu da ocekujem razumevanje tj da se zameni bez mnogo cimanja...

NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK

:: Pitaj za http://fwd4.me/0yiN 6790 ova nije 13 000 di
::
::
::
:: Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Gh
:: Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MH
:: GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-1
:: MBO:AM3+ Asus M5A9
:: Case:CoolerMasterElite43
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: CpuCooler:TitanVanes
:: Mis: Mx51
:: Dell 22
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: Re: Novi odgovor od Nemanja Borčića / shefa nakon razgovora telefonom 27.04.2012. 16:20 #414742

status: user
broj poruka: 3821
Doco, ne znam ja sta si ti testirao, ali 5770 i 6770 su iste kartice.

Ako ti nude 6770, to je potpuno adekvatna zamena.


I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: sad zavrsih 15-ominutni razgovor sa pomenutim gospodinim iz altija,crkla je 5770,nude mi 6770 koju sam testirao i slabija je za vise od 1000poena u 3dmark-u od moje stare 5770,ja sam trazio 6790 koja kosta 13000dinara u MALOPRODAJI u winwin-u u zrenjaninu,i za sada kazu da je ne mogu dati...moju 5770 procenjuju na cenu od 9700dinara,znaci da me razduze za 9700dinara,i toliko da mi vrate... dex tvoja ponuda je daaaaleko bolja od moje..
::
::
:: NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK
::
:: :: `Postovani
:: ::
:: :: Par predloga za resavanje vase reklamacije
:: ::
:: :: VGA AMD Radeon 6870 MSI OC 1GB/DDR5,/2xDVI/HDMI/2xDP/256bit
:: :: nju imamo sad na lageru za zamenu asa
:: ::
:: :: Gainward GTX460-1024-DVI-HDM
:: :: cekalo bi se par dana zbog praznika I nabavke u lokal
:: ::
:: :: EVGA 01G-P3-1372-KR 1024MB GDDR5 GeForce GTX460,
:: :: Core 763 MHz, Mem 3.6 GHz, Superclocked
:: :: cekalo bi se par dana zbog praznika i nabavke u lokal
:: ::
:: :: Birajte zamenu , ako je devojci amd ok predlozio bih ovaj MSI ipak je bolja od gtx460 referentn
:: ::
:: :: Sto se tice GTX560
:: :: trenutno je slaba snabdevenost trzista sa njima a nece dolaziti u toku sledece sedmice, jedino da sacekate par dana duze da nam stigne uvoz gde su gtx560 (non ti) pa je odmah menjamo
:: ::
:: :: Dobavljiva je u lokalu ASUS ENGTX560 DC/2DI/1GBD5 koja je osetno skuplja pa bi u ovom slucaju morali da doplatite minimalnu razliku do njene nabavne cene, tj izvrsimo vam povracaj novca od 15000 rsd i vi kupite ovu grafiku u koliko je zelite.
:: :: U ovom slucaju nemam mnogo izbora jer je njena nabavna cena bez pdv-a osetno visa od mp cene koju ste platil
:: ::
:: :: Nadam se da vam nesto od predlozenog odgovara, ako imate dodatno pitanje tu smo
:: ::
:: :: Moram malo da se izvinem u ime kolega iz mp jer nisu svi u potpunosti upoznati sa zakonom o zastiti potrosaca pa tu nekad dodje do nesporazume dve strane, nikome nije u interesu da neko bude na steti.
:: ::
:: :: Hvala na vremenu
:: ::
:: ::
:: :: Izabrao sam MSI 6870, tacnije ova - > http://fwd4.me/0zI
:: ::
:: :: Resen ceo problem posteno i fer
:: ::
:: ::
:: :: @Doca,
:: :: koja grafika je crkla
:: :: koju ti nude u zamenu
:: :: koju ti trazis
:: ::
:: :: Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Gh
:: :: Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MH
:: :: GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-1
:: :: MBO:AM3+ Asus M5A9
:: :: Case:CoolerMasterElite43
:: :: PSU:Chieftec 650w a8
:: :: CpuCooler:TitanVanes
:: :: Mis: Mx51
:: :: Dell 22
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 27.04.2012. 16:21 #414743

status: user
broj poruka: 12785
Sinak, traži im kartu u istoj dinarskoj vrednosti kao karta trenutno u maloprodaji, dakle kartu od 135 evra traži i reci im ako ti je ne daju da u ponedeljak dolaziš sa tržišnom inspekcijom.

Da vidiš kako će da pevaju. Mene su jebali tako u Telenoru pre 2 godine kad sam HD2 kupio i kartica koju su mi dali uz njega je gubila 3G konekciju. Posle 10 dana drkanja oko cele priče samo sam im rekao do popodne da mi reše problem sa karticom kako znaju i umeju, jer nisu hteli nov telefon da mi daju, ili idem pravac u inspekciju jer su mi prodali feleričnu stvar koju neće da reklamiraju. Inače su me slali od servisa do servisa, samo da njihova guzica ne mrdne.

Dakle, zahtevaj kartu od 135 evra preko telefona, ili pravac inspekcija. Nemoj uopšte da im daješ lufta da razmišljaju itd, već ih uhvati sa skinutim gaćama.
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ITnemanja ja ``delimicno`` poznajem zakon o zastiti potrosaca 27.04.2012. 16:23 #414744

status: user
broj poruka: 18
Prvo da se predstavim, ja sam osoba koja uvozi vga u doticnoj firmi sa kojom doca80 imam problem oko reklamacije. Do sada koliko videh nije navedena koja grafika je reklamirana, to je Powercolor 5770 512MB DDR5. Naslednik 5770 je 6770, posto 6770 512MB nema u nabavci ponudjena je 6770 1GB DDR5 koja ``ne odgovara``. Trazena HD6790 1GB DDR5 256bit koju je Doca80 trazio je malo nerealno zar ne?

Citat zakona na koji se svi pozivaju:
Član 35.
Ako je prigovor iz Člana 34. ovog zakona osnovan zbog nedostatka na
proizvodu, potrošač ima pravo na:
1) zamenu kupljenog proizvoda za nov proizvod, odnosno proizvod
odgovarajuće marke (modela, tipa) ili
2) da mu se vrati iznos plaćen za taj proizvod u visini maloprodajne
cene tog proizvoda na dan vraćanja ili
3) otklanjanje nedostatka na proizvodu.

U istom zakonu se kaze da povracaj novca moze da se izvede u roku od 6 meseci po racunu, a posle 6 meseci po trenutnoj trzisnoj vrednosi (ili vrednosti adekvatne zamene po karakteristikama prvobitno kupljenog uredjaja). Nazalost ovaj zakon kao i svi u srbistanu je prilicno nejasno napisan u nekim clanovima pa je podlozan visestrukom tumacenju pa bi vam 5 trzisnih ispektora dalo bar 8 razlicitih tumacenja za istu situaciju. Ako je u ovom slucaju 5770 512MB DDR5 kupljena od strane firme po dilerskoj ceni, realno je da i bude razduzena za adekvatnu zamenu tj naslednik prethodnog modela 6770 1GB DDR5 ili njenu protiv vrednost dilerske cene. Drugo resenje uvek moze da bude recimo GTS450 1GB DDR5 ona je slicnog ranga performansi (od testa do testa).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: ja ``delimicno`` poznajem zakon o zastiti potrosaca 27.04.2012. 16:26 #414745

status: user
broj poruka: 3821
Ako je u pitanju 512MB 5770, ja zaista ne vidim razlog zasto se ti bunis, Doca? 6770 1GB je potpuno adekvatna zamena.

Garancija je validna, u ne znam sta si ti testirao, ponavljam, ali 6770 je cak i bolja kartica od 512 MB 6770.

Nerealno je traziti 6790. Da su ti ponudili recimo GTS450 pa i da se bunis, jer kartica JESTE slabija od 5770.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 27.04.2012. 16:26 #414746

status: user
broj poruka: 12785
Ako se za 5770 512MB nudi 6770 1GB onda je adekvatna zamena.

@miskonius, ne daje se nova garancija na reklamiran proizvod nažalost jer bi tako mogao da se vrtiš godinama u krug na jednoj istoj karti ako bi crkavala u roku.
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: ... 27.04.2012. 16:27 #414747

status: user
broj poruka: 3053
rekao sam i da sam pricao sa inspektorom,rekao sam da mi je inspektor licno rekao da su duzni po zakonu da mi vrate iznos sa fiskalnog racuna,procitao je covek iz altija zaduzen za moju reklamaciju svaki jedan post u ovoj temi,procitao je i iskustva drugih ljudi u ovoj temi koji su njihove reklamacije ostvarili u punom iznosu sa fiskalnog racuna,ali on tvrdi da po zakonu inspektor nije u pravu,tj da zakonski nisu duzni da mi vrate iznos pune cene graficke kartice koji pise na racunu...:))))) neko nije u pravu,a neko jeste...ne mogu oboje biti u pravu...

NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK

:: Sinak, traži im kartu u istoj dinarskoj vrednosti kao karta trenutno u maloprodaji, dakle kartu od 135 evra traži i reci im ako ti je ne daju da u ponedeljak dolaziš sa tržišnom inspekcijom
::
:: Da vidiš kako će da pevaju. Mene su jebali tako u Telenoru pre 2 godine kad sam HD2 kupio i kartica koju su mi dali uz njega je gubila 3G konekciju. Posle 10 dana drkanja oko cele priče samo sam im rekao do popodne da mi reše problem sa karticom kako znaju i umeju, jer nisu hteli nov telefon da mi daju, ili idem pravac u inspekciju jer su mi prodali feleričnu stvar koju neće da reklamiraju. Inače su me slali od servisa do servisa, samo da njihova guzica ne mrdne
::
:: Dakle, zahtevaj kartu od 135 evra preko telefona, ili pravac inspekcija. Nemoj uopšte da im daješ lufta da razmišljaju itd, već ih uhvati sa skinutim gaćama
:: __________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Re: Re: Novi odgovor od Nemanja Borčića / shefa nakon razgovora telefonom 27.04.2012. 16:29 #414748

status: user
broj poruka: 3053
ako sam ih testirao obe u mom kompu,i dobio slabiji rezultat,sta tu nije jasno??? slabija je 6770...uostalom,cenovna kategorija je bitnija stavka barem po meni...

NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK

:: Doco, ne znam ja sta si ti testirao, ali 5770 i 6770 su iste kartice
::
:: Ako ti nude 6770, to je potpuno adekvatna zamena.
::
::
:: I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!
::
::
:: :: sad zavrsih 15-ominutni razgovor sa pomenutim gospodinim iz altija,crkla je 5770,nude mi 6770 koju sam testirao i slabija je za vise od 1000poena u 3dmark-u od moje stare 5770,ja sam trazio 6790 koja kosta 13000dinara u MALOPRODAJI u winwin-u u zrenjaninu,i za sada kazu da je ne mogu dati...moju 5770 procenjuju na cenu od 9700dinara,znaci da me razduze za 9700dinara,i toliko da mi vrate... dex tvoja ponuda je daaaaleko bolja od moje..
:: ::
:: ::
:: :: NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK
:: ::
:: :: :: `Postovani
:: :: ::
:: :: :: Par predloga za resavanje vase reklamacije
:: :: ::
:: :: :: VGA AMD Radeon 6870 MSI OC 1GB/DDR5,/2xDVI/HDMI/2xDP/256bit
:: :: :: nju imamo sad na lageru za zamenu asa
:: :: ::
:: :: :: Gainward GTX460-1024-DVI-HDM
:: :: :: cekalo bi se par dana zbog praznika I nabavke u lokal
:: :: ::
:: :: :: EVGA 01G-P3-1372-KR 1024MB GDDR5 GeForce GTX460,
:: :: :: Core 763 MHz, Mem 3.6 GHz, Superclocked
:: :: :: cekalo bi se par dana zbog praznika i nabavke u lokal
:: :: ::
:: :: :: Birajte zamenu , ako je devojci amd ok predlozio bih ovaj MSI ipak je bolja od gtx460 referentn
:: :: ::
:: :: :: Sto se tice GTX560
:: :: :: trenutno je slaba snabdevenost trzista sa njima a nece dolaziti u toku sledece sedmice, jedino da sacekate par dana duze da nam stigne uvoz gde su gtx560 (non ti) pa je odmah menjamo
:: :: ::
:: :: :: Dobavljiva je u lokalu ASUS ENGTX560 DC/2DI/1GBD5 koja je osetno skuplja pa bi u ovom slucaju morali da doplatite minimalnu razliku do njene nabavne cene, tj izvrsimo vam povracaj novca od 15000 rsd i vi kupite ovu grafiku u koliko je zelite.
:: :: :: U ovom slucaju nemam mnogo izbora jer je njena nabavna cena bez pdv-a osetno visa od mp cene koju ste platil
:: :: ::
:: :: :: Nadam se da vam nesto od predlozenog odgovara, ako imate dodatno pitanje tu smo
:: :: ::
:: :: :: Moram malo da se izvinem u ime kolega iz mp jer nisu svi u potpunosti upoznati sa zakonom o zastiti potrosaca pa tu nekad dodje do nesporazume dve strane, nikome nije u interesu da neko bude na steti.
:: :: ::
:: :: :: Hvala na vremenu
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Izabrao sam MSI 6870, tacnije ova - > http://fwd4.me/0zI
:: :: ::
:: :: :: Resen ceo problem posteno i fer
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: @Doca,
:: :: :: koja grafika je crkla
:: :: :: koju ti nude u zamenu
:: :: :: koju ti trazis
:: :: ::
:: :: :: Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Gh
:: :: :: Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MH
:: :: :: GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-1
:: :: :: MBO:AM3+ Asus M5A9
:: :: :: Case:CoolerMasterElite43
:: :: :: PSU:Chieftec 650w a8
:: :: :: CpuCooler:TitanVanes
:: :: :: Mis: Mx51
:: :: :: Dell 22
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 27.04.2012. 16:30 #414749

status: user
broj poruka: 18940
e pa sad daume, ne moze da trazi karticu po sumi koju je platio tada vec karticu koja je adekvatna zamena, a to je 6770, nebitno koja je njena cena, a da su recimo duzni da mu vrate novac, e onda bi bilo korektno da mu vrate ono sto stoji na fiskalnom dakle 135eu (u dinarima).


:: Sinak, traži im kartu u istoj dinarskoj vrednosti kao karta trenutno u maloprodaji, dakle kartu od 135 evra traži i reci im ako ti je ne daju da u ponedeljak dolaziš sa tržišnom inspekcijom
::
:: Da vidiš kako će da pevaju. Mene su jebali tako u Telenoru pre 2 godine kad sam HD2 kupio i kartica koju su mi dali uz njega je gubila 3G konekciju. Posle 10 dana drkanja oko cele priče samo sam im rekao do popodne da mi reše problem sa karticom kako znaju i umeju, jer nisu hteli nov telefon da mi daju, ili idem pravac u inspekciju jer su mi prodali feleričnu stvar koju neće da reklamiraju. Inače su me slali od servisa do servisa, samo da njihova guzica ne mrdne
::
:: Dakle, zahtevaj kartu od 135 evra preko telefona, ili pravac inspekcija. Nemoj uopšte da im daješ lufta da razmišljaju itd, već ih uhvati sa skinutim gaćama
:: __________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 27.04.2012. 16:30 #414750

status: user
broj poruka: 12785
Kao što rekoh, zamena ti je adekvatna. Ako ti ne odgovara onda verovatno možeš da dobiješ novac u vrednosti karte koju su hteli u zamenu da ti daju. Ona je tu oko 10.000 koliko znam tako da jeste sve regularno.

Taj deo zakona za cifru sa fiskalnog ne znam, jer kako čitam ne bi trebalo to da dobiješ, a opet pre jedno 7-8 godina ja sam dobio pun iznos sa računa za kartu koja je izašla iz prodaje.

Skyfire i ja smo išli u Pin tako da reklamiramo 7900 GS, i adekvatna zamena koju je dobio je 9500GT. Toliko o tome...
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: ... 27.04.2012. 16:36 #414753

status: user
broj poruka: 3821
Ako je dobio 9500GT DDR3, sasvim je u redu prosao, i on.

Doca, ajde ponovo:

Ne znam ja sta si ti testirao, ali 1GB 5770 i 1GB 6770 su iste kartice. 512MB mu dodje jos za nijansu losija u FULLHD.

Trazis `leba preko motike. :-P

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: Kao što rekoh, zamena ti je adekvatna. Ako ti ne odgovara onda verovatno možeš da dobiješ novac u vrednosti karte koju su hteli u zamenu da ti daju. Ona je tu oko 10.000 koliko znam tako da jeste sve regularno.
::
:: Taj deo zakona za cifru sa fiskalnog ne znam, jer kako čitam ne bi trebalo to da dobiješ, a opet pre jedno 7-8 godina ja sam dobio pun iznos sa računa za kartu koja je izašla iz prodaje
::
:: Skyfire i ja smo išli u Pin tako da reklamiramo 7900 GS, i adekvatna zamena koju je dobio je 9500GT. Toliko o tome..
:: __________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 evo jos nesto 27.04.2012. 16:37 #414755

status: user
broj poruka: 3053
na naslovnoj strani pcberze ide reklama za asus 5770 u A^om computersu po ceni od 13860dinara!!!

NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: evo jos nesto 27.04.2012. 16:38 #414756

status: user
broj poruka: 3821
Ja mislim da si ti malo bezobrazan, iskreno. :-)

Pre svega, cene uopste nisu azurne, a porediti PowerColor i Asus je isto kao porediti Fendera sa Squierom. :-D

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: na naslovnoj strani pcberze ide reklama za asus 5770 u A^om computersu po ceni od 13860dinara!!
::
:: NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: evo jos nesto 27.04.2012. 16:41 #414759

status: user
broj poruka: 12785
Te cene sa glavne strane PCberze nisu ažurirane. Ne razumem kako možeš za to da se hvataš. Tu je do nedavno stajao GTX280 za 30.000.

Evo ti ažurirane cene za taj Powercolor 6770 http://goo.gl/6ZdYi
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: na naslovnoj strani pcberze ide reklama za asus 5770 u A^om computersu po ceni od 13860dinara!!
::
:: NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Re: evo jos nesto 27.04.2012. 16:42 #414761

status: user
broj poruka: 3053
a ja mislim da ti zabadas nos tamo gde mu nije mesto...ako me zbog nekih prethodnih problema koje si imao samnom na forumu sada namerno sabotiras,to je jadno!!!
NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK

:: Ja mislim da si ti malo bezobrazan, iskreno. :-
::
:: Pre svega, cene uopste nisu azurne, a porediti PowerColor i Asus je isto kao porediti Fendera sa Squierom. :-
::
:: I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!
::
::
:: :: na naslovnoj strani pcberze ide reklama za asus 5770 u A^om computersu po ceni od 13860dinara!!
:: ::
:: :: NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ITnemanja i tata bi sine 27.04.2012. 16:44 #414762

status: user
broj poruka: 18
Koji to trzisni inspektor koji to tvrdi, mogu li da ga unajmim da dodje kod nas ovde jer se meni na kolima pokvario brisac za soferku a prosle sedmice se zabagovao board computer. Auto je jos 6 meseci u garanciji pa bih ako je moguce da dobijem svojih 9,700eur i da za 8600eur kupim isti samo umesto 1.4 benzinca uzmem sa 1.6 dizel motorom i razliku ostavim sebi ili da trazim Duster koji je u osnovnoj verziji isto 9700 kao moj auto ali je noviji model i ja ga trazim kao zamenu. Bilo bi super kad bih to dobio. Malo šale nije na odmet, ali budimo realni. Mogao bih da probam ovo mozda mi i prodje prica :)))) APP...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: i tata bi sine 27.04.2012. 16:50 #414764

status: user
broj poruka: 3053
ako mislis to za isplatu novca koji pise na fiskalnom racunu,to je tvrdio inspektor koji mi je preko telefona dao savet na postavljeno pitanje...nisam prijavljivao slucaj,samo sam trazio savet od njega,i dobio savet...

NAJCVRSCI OSLONAC U ZIVOTU JE SANK

:: Koji to trzisni inspektor koji to tvrd
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 27.04.2012. 16:50 #414765

status: user
broj poruka: 12785
Uzmi taj 6770 i ne izvoljevaj, ne može da bude sporija karta od 5770 nikako kad je rebranding u pitanju, dakle ista kola, druga farba, a čak si dobio i sportske gume u zameni :D

Evo ti isečak sa Guru3D testa za 6770. Ako nama ne veruješ, njima bi trebalo:

AMD decided to respin and rebrand some of its graphics card, and that entails a re-launch of the existing Juniper XT (Radeon HD 5770 series) as the Radeon HD 6770 series.

So the Radeon HD 6770 we test today is pretty much the very same stuff released back in October 2009.

__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius re 27.04.2012. 16:58 #414770

status: user
broj poruka: 4420
Ljudi ti nude 6770 i ti se bunis?
I to jos verziju od 1gb?
Uzmi tu 6770 i budi srecan sto sto se ipak sve kako-tako zavrsilo.
Cek` da vidis sta bi bilo da si reklamirao Pakomu nesto.

@daume
tako je bilo za sve sto sam reklamirao: nov racun i nova garancija

U gluposti sveta blista mudrost Svevišnjeg. Zato mudrac ponizno gleda na glupaka.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Evo malo spama, ali izazvanog... :) 27.04.2012. 17:14 #414777

status: user
broj poruka: 3241
Lepo sam ja rekao kad se pojavila Dačija...
biće prepravljena njihova reklama u ovako nešto: `Ko me ter`o da kupim Sandero?!`.
Čoveku riknule spone na Dačijiu, i nisu pod garancijom?! Morao je da plati 200e za iste.
Zamislite koji je to auto kome spone crkavaju posle nekoliko meseci...

Rumuni su mogli nešto kvalitetno da naprave samo kad su bili pod Nemačkom čizmom.
Kada je Švaba otišao `kaputt`, otišao je i kvalitet. :)

https://www.mojdom.rs http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 4GB DDR3 - Hitachi 500GB -Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535

:: Koji to trzisni inspektor koji to tvrdi, mogu li da ga unajmim da dodje kod nas ovde jer se meni na kolima pokvario brisac za soferku a prosle sedmice se zabagovao board computer. Auto je jos 6 meseci u garanciji pa bih ako je moguce da dobijem svojih 9,700eur i da za 8600eur kupim isti samo umesto 1.4 benzinca uzmem sa 1.6 dizel motorom i razliku ostavim sebi ili da trazim Duster koji je u osnovnoj verziji isto 9700 kao moj auto ali je noviji model i ja ga trazim kao zamenu. Bilo bi super kad bih to dobio. Malo šale nije na odmet, ali budimo realni. Mogao bih da probam ovo mozda mi i prodje prica :)))) APP..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .... 27.04.2012. 17:16 #414778

status: user
broj poruka: 4054

jao koliko povucimi potegnimi

ja doco da sam na tvom mestu .. opravio bi tu felericnu 5770 o svom trosku .. nek se posle ovi iz Alti-a jede ..

nasi inspektori uglavnom i vecinom POJMA nemaju ..ni o cemu .. vecinom su samo pojavne nakaze kao carinici .. zeljno iscekujuci `dnevnicu`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 27.04.2012. 17:26 #414780

status: user
broj poruka: 18472
Nije bila 7900 GS vec GTO a placena je 260 Eur i nije bio Pin nego Pacom.
Kartu sam prihvatio zbog tebe inace bi isterao na kraj da mi daju GTX260 u ono vreme i to bi dobio jer sam bio u stanju da redom pocnem da ih gazim..
Mene su drndali jer nisam imao sticker na karti (serijski broj) koji je spao vremenom od temperature a ja to nisam primetio..To je zapravo bio glavni razlog zasto sam popustio .
Iz tog razloga su onda dali usrani 9500GT!

Sto se tice teme 5700=6770=7770 ,trega generacija rebrend stim sto je 7770 u najnizem proizvodnom procesu koji je aktuelan.Stoga mogao je da trazi i 7770!

:: Kao što rekoh, zamena ti je adekvatna. Ako ti ne odgovara onda verovatno možeš da dobiješ novac u vrednosti karte koju su hteli u zamenu da ti daju. Ona je tu oko 10.000 koliko znam tako da jeste sve regularno.
::
:: Taj deo zakona za cifru sa fiskalnog ne znam, jer kako čitam ne bi trebalo to da dobiješ, a opet pre jedno 7-8 godina ja sam dobio pun iznos sa računa za kartu koja je izašla iz prodaje
::
:: Skyfire i ja smo išli u Pin tako da reklamiramo 7900 GS, i adekvatna zamena koju je dobio je 9500GT. Toliko o tome..
:: __________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx Re: ja ``delimicno`` poznajem zakon o zastiti potrosaca 27.04.2012. 17:26 #414781

status: user
broj poruka: 2937
Gospodine Nemanja,
molim vas da, u cilju `odbrane casti` firme u kojoj radite:
1) pored citata koji ste naveli, navedete i citat u kome se, kao sto tvrdite, prodavcu ostavlja mogucnost da posle 6 meseci proizvoljno po sopstvenom nahodjenju utvrdi koja je suma u pitanju? da pomognem, imate fa ovde:
http://www.ceps.rs/component/content/article/1819
2) navedete tacan model i tacnu maloprodajnu cenu proizvoda koje ste clanu `doca80` ponudili u zamenu?
3) da li vasa firma za pomenuti proizvod kada ga vrati dobavljacu dobija za njega u slucaju da ga `finansijski razduzi` pun iznos VP cene po kojoj je nabavljen?

___________________________________________________
http://img810.imageshack.us/f/useyourcpu.jpg/

:: Prvo da se predstavim, ja sam osoba koja uvozi vga u doticnoj firmi sa kojom doca80 imam problem oko reklamacije. Do sada koliko videh nije navedena koja grafika je reklamirana, to je Powercolor 5770 512MB DDR5. Naslednik 5770 je 6770, posto 6770 512MB nema u nabavci ponudjena je 6770 1GB DDR5 koja ``ne odgovara``. Trazena HD6790 1GB DDR5 256bit koju je Doca80 trazio je malo nerealno zar ne?
::
:: Citat zakona na koji se svi pozivaju
:: Član 35
:: Ako je prigovor iz Člana 34. ovog zakona osnovan zbog nedostatka n
:: proizvodu, potrošač ima pravo na
:: 1) zamenu kupljenog proizvoda za nov proizvod, odnosno proizvo
:: odgovarajuće marke (modela, tipa) il
:: 2) da mu se vrati iznos plaćen za taj proizvod u visini maloprodajn
:: cene tog proizvoda na dan vraćanja il
:: 3) otklanjanje nedostatka na proizvodu
::
:: U istom zakonu se kaze da povracaj novca moze da se izvede u roku od 6 meseci po racunu, a posle 6 meseci po trenutnoj trzisnoj vrednosi (ili vrednosti adekvatne zamene po karakteristikama prvobitno kupljenog uredjaja). Nazalost ovaj zakon kao i svi u srbistanu je prilicno nejasno napisan u nekim clanovima pa je podlozan visestrukom tumacenju pa bi vam 5 trzisnih ispektora dalo bar 8 razlicitih tumacenja za istu situaciju. Ako je u ovom slucaju 5770 512MB DDR5 kupljena od strane firme po dilerskoj ceni, realno je da i bude razduzena za adekvatnu zamenu tj naslednik prethodnog modela 6770 1GB DDR5 ili njenu protiv vrednost dilerske cene. Drugo resenje uvek moze da bude recimo GTS450 1GB DDR5 ona je slicnog ranga performansi (od testa do testa).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 oK. 27.04.2012. 17:34 #414782

status: user
broj poruka: 17084
Covek kad kupuje kartu on kupuje PREFORMANSE
ako karta upravo izadje logicno je da jako puno/precenjeno to je jedna stvar,
e sad, ako ta karta crkne posle 2 godine nije bas realno da se po toj istoj ceni u trenutku kupovanja dobija glanc nova karta, nego karta koja odgovara ISTIM +- 5-10% preformansama,
mene su skroz ispostovali i odlicno sam prosao, nemam zamerki
mogao sam i 6850 da dobijem, neki model od 15 000 ali kad vec ima 6870 koji isto kosta oko 15 000 skroz su ispali korektni i fer.

E sad, neko je kupio npr. gtx 260 i platio ga boga oca skupo, kad crkne u garanciji sta SAD dati coveku?

Realno gtx 260 je tu negde sa AMD 5770 a on je od novije generacije tu sa 6770 sto bi bila ok zamena,
bez obzira sto je gtx tada placen 200e, a 6770 trenutno kosta 100e.

Tako i ima neke logike, da je po pola i za prodavca i za kupca,
ali problem je ako covek kaze necu zamenu hocu novac nazad...

@Nemanja alti/shef/manager to si ti licno?

@Sky
malo je mnogo da dobije 7770?

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 8  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs