Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Najsvezije impresije iz Srbistana...
STRANA 2 OD 3  
Kelt ... 07.08.2013. 23:58 #507873

status: user
broj poruka: 394
A ko si ti sta si ti uradio u svom zivotu da si zainteresovan?Je l` i dalje jases roditelje za klopu i gajbu?

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman `Je l` i dalje jases roditelje za klopu i gajbu?` 07.08.2013. 23:59 #507874

status: user
broj poruka: 1187
Naravno. Kad mi dosadi moja keva, jasem tvoju... I tako do sudnjeg dana... Smeta ti..? Jbt... Pa ti otkri poentu... Uuuuu!


`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt Re: `Je l` i dalje jases roditelje za klopu i gajbu?` 08.08.2013. 00:11 #507882

status: user
broj poruka: 394
Pa ti si srednjoskolac:))))))))))))))))))).Barem po IQ:).Je l` ti uopste stavis mozak barem na hladan start pre nego sto napises komentar:)))?
Znaci krpelj si kod caleta i keve i delis lekcije o tajnama kapitalizma i vodjenju drzave a komp na rate od caleta za rodjendan.
___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: Naravno. Kad mi dosadi moja keva, jasem tvoju... I tako do sudnjeg dana... Smeta ti..? Jbt... Pa ti otkri poentu... Uuuuu
::
::
:: `There`s someone in my head, but it`s not me?
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Re: Re: `Je l` i dalje jases roditelje za klopu i gajbu?` 08.08.2013. 00:17 #507885

status: user
broj poruka: 1187
Kako me samo citas... Kad smo kod tog `ladnog starta, preporucujem ti da procitas kvalitetno stivo, `VODIC ZA VODENA HLADJENJA` od SkyFire®-a, koristice ti... Mozda upadnes i u neki slobodan termin... Covek, sem sto cupa nokte, otvara i oci `omladincima`...


`There`s someone in my head, but it`s not me?`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re: ... 08.08.2013. 00:23 #507888

status: user
broj poruka: 2788
Imam dobrog drugara u Austriji, sa kojim se često čujem i znam kako je tamo. Sve na vreme izmireno.
Neću žvaku, hoću kusur. U inostranstvu nisam imao takvo iskustvo, svi su uvek imali da mi vrate.
Što se kesa tiče, ne znam, ne znam da l sam 1 ušao u Maxi.


:: @ac
::
:: Cekaj..
::
:: -stavljanje kese na platnu karticu da bi proradila....nikad cu
:: -kuriri...cuo vise puta,sreca nisam dozive
:: -dug za komunalije se daje sa neplacenim zaostatkom bilo gde(gledamo americke filmove,valjda je tako) sa sigurno manjim pragom tolerancije nego ovd
:: -uplacivanje kredita(bilo sta vezano za prodavnice) i nemanje sitnih apoena za vracanje kusura....desilo mi se vise puta ovde kao i u inostranstv
:: -podizanje para....nikad koliko dizem,desavalo se kod uplate tipa `daj dokaz odakle ti
:: -kesa za 2 i 5 dinara u Maxiju....gde?Ako zivis ovde znas da su obicne kese dz svuda.Znaci da je cista laz
::
:: I sta je to covek tacno rekao?Da nije pogresio Serbia i Siberia pa se iznenadio,po njegovim postovima mi to jedino pada na pamet jer sigurno nismo trenutno u istoj drzavi
::
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict banana na kvadrat - u dugu teme 08.08.2013. 00:29 #507891

status: user
broj poruka: 4515
evo jedan primer!

Navijač, šmeker u HUGO BOSS - sport edišn bermudama, silazi na teren i skida traku kapitenu... :)


http://www.kurir-info.rs/nemoc-partizana-zvanicnici-cute-o-incidentu-navijaca-clanak-927955
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 08.08.2013. 00:30 #507892

status: user
broj poruka: 394

Ajde nemoj da se stidis sem sto pokazujes da si rodjen za narodnu skupstinu po kolicini recenica koje prosipas a ne kazes nista.Jesi li srednjoskolac?Je l` moja keva bolja od tvoje a tvoj cale jaci od mog?Daj nesto smisleno da mogu barem da se iznerviram:).
___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman `...skida traku kapitenu... 08.08.2013. 00:31 #507894

status: user
broj poruka: 1187
`Kapitenu il` kapetanu..?


`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Žvake? 08.08.2013. 00:38 #507897

status: user
broj poruka: 1234
Jebem ga u kojim vi rupama kupujete, kad vam nude žvake umesto kusura.
Zadnjih 10 godina to nisam doživeo.


https://www.bambimobil.blogspot.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt Re: Re: ... 08.08.2013. 00:46 #507901

status: user
broj poruka: 394
Ne kazem da ne treba da bude sve na vreme izmireno ali ti nece doci SWAT na vrata ako par meseci ne placas komunalije.Dodje ti opomena pa tuzba a ti se pravi blesav posto ti je ime u sisitemu.Moja konstatacija je bila da ti niko ne upada u stan i tera te ako zaboravis npr. da platis zadnji mesec struju ili kablovsku.I kao sto sam napisao sigurno postoje mnogo efikasniji mehanizmi naplacivanja nego kod nas.Ali to da se stranac sokira kad iznajmi stan ovde i vidi da postoje dugovanja jer to kod njega nema,to mi je u najmanju ruku smesno.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: Imam dobrog drugara u Austriji, sa kojim se često čujem i znam kako je tamo. Sve na vreme izmireno
:: Neću žvaku, hoću kusur. U inostranstvu nisam imao takvo iskustvo, svi su uvek imali da mi vrate
:: Što se kesa tiče, ne znam, ne znam da l sam 1 ušao u Maxi
::

:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ne bi trebalo da ti bude smesno! 08.08.2013. 01:00 #507903

status: user
broj poruka: 18472
Svako ko je ziveo na zapadu naucio je da takva zemlja bude uredjena
I da sve bude pod konac - standard u kom uzivaju je za nas mislena imenica!

Mi smo naucili da zivimo bez pravila-raspustena banda pa je delom I zbog toga
ovakvo stanje u zemlji jer kod nas ne postoji kolektivna svest!

Zato su ovakve stvari strancima cudne jer oni zive u sasvim drugim uslohima-sistemu-dimenziji postojanja u odnosu ns nas!

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad For Whom the Bell Tolls? 08.08.2013. 01:03 #507905

status: user
broj poruka: 4752

Tamo se komunalije automatski odbijaju od plate. Zato ne moze ni da bude dugovanja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 08.08.2013. 01:22 #507910

status: user
broj poruka: 394
Da,sokovi u Srbistanu
U Dablinu prodjes Templ barom i vidis ono sto nisi do do sad video u Srbiji(negativno naravno)
-tetke od 50 godina kako ateriraju po pabovima
-zanimacija mladih:okaci najpijanijeg ortaka na saobracajni znak i zalepite ga,skinite ga golog uz fotografisanje genitalija uz serovanje i tagovanje na fejsbuku
-nikako nemoj pomoci pijanom ortaku koji baulja i bljuje ono sto je jeo u detinjstvu nego ga slikaj i smej se
Mozda je to in sada ali 2005 mi je bilo bas neverovatno
U Parizu mi panduri savetuju gde ne smem da idem i da mi ne pada na pamet da ih zovem ako sam u njima pomenutim ulicama
U Rimu ne smem da idem uskim ulicamama jer haraju poznate bande sa skuterima koji otimaju tasne.Takodje,ne upustati se u bilo kakav razgovor sa dzipsijima jer imaju razradjene seme kad napadaju turistre ako dodirnes nasrtljivog klinca.Naravno,ostanes samo u gacama.I mozda nebitna ali meni neverovatna stvar,ne mozes da nadjes osobu na aerodromu u Milanu koja zna engleski.Kupis kartu za govornicu i 2 sata se jeDes po aerodomu da ti neko objasni kako se kartica koristi(naravno,da zna engleski).
Ali kod nas je sve najgore....Welcome to Serbia

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 08.08.2013. 01:40 #507913

status: user
broj poruka: 1637
Da je covek pomenuo neke krucijalne probleme u drzavi bilo bi prilicno prikladno i dobrodoslo, ali ove stvari koje pominje su samo zanemarljive neprijatnosti svakodnevnice koje covek treba da resi u letu uz posedovanje elementarne snalazljivosti u socijalnim situacijama. Srbija nije Finska, evo vec jedno 8000 godina, i nema logike da u necijem odsustvu od par godina ili decenija to postane.


i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 08.08.2013. 01:57 #507917

status: user
broj poruka: 18472
@Kelt
Sve to sto si naveo obrazlozicu jednim primerom.
U Americi ne bi smeo da promolis nos u Harlem jer bi glavu izgubio isti sekunde a
opet to ne pobija cinjenicu da je ta zemlja 5x uredjejija od nase !
Bolje da mi ne iznosimo nase primere naendertalskog ponasanja a to se kod
nas daleko vise oseti upravo zbog tog standarda (sveukupno)
P.S.Ako se potkrade koja greska u pisanju kucam sa androida I mrzi me da editujem poruku.

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 08.08.2013. 09:49 #507929

status: user
broj poruka: 7761
@Kelt

:: @ac
::
:: Cekaj..
Cekanje je sportska disciplina u Srbistanu...

:: -stavljanje kese na platnu karticu da bi proradila....nikad cu
Mozda bi povremeno mogao da upraznjavas higijenu usiju...

:: -kuriri...cuo vise puta,sreca nisam dozive
To sto nisi doziveo ne znaci da se ne desava, jer iako nisi bio na mesecu znas da on postoji naravno vidis ga mada to sto vidis moze da bude i hvatasorgana...

:: -dug za komunalije se daje sa neplacenim zaostatkom bilo gde(gledamo americke filmove,valjda je tako) sa sigurno manjim pragom tolerancije nego ovd
Kakva tolerancija ili imas ili nemas ne mozes zato sto letis sa ili bez krila...
Gore pomenuti primer riba ubira mesecnu rentu 700E (dere) a ne placa svoje obaveze...

:: -uplacivanje kredita(bilo sta vezano za prodavnice) i nemanje sitnih apoena za vracanje kusura....desilo mi se vise puta ovde kao i u inostranstv
Kaze kumasin da mu nisu hteli prodati cigarete od 12AUD zato sto je imao 11,90AUD nedostajalo je 10c... ali isto tako kaze da kad nema sitno da vrati zamoli da saceks i ode da usitni novac...

:: -podizanje para....nikad koliko dizem,desavalo se kod uplate tipa `daj dokaz odakle ti
Mozda zato sto nikad nisi podizao 50,000.00$

:: -kesa za 2 i 5 dinara u Maxiju....gde?Ako zivis ovde znas da su obicne kese dz svuda.Znaci da je cista laz
Laz je i to da ti je tata tata... a ti si Pinocchio...

:: I sta je to covek tacno rekao
Sve od reci do reci je tacno i iza svakog ukucanog karaktera odgovorno i uspravno stojim...

:: Da nije pogresio Serbia i Siberia pa se iznenadio,po njegovim postovima mi to jedino pada na pamet jer sigurno nismo trenutno u istoj drzavi
Sve dozivljeno je u Srbistanu (turski naziv za Srbiju a Kara Dan je crna mora)...

::
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
Erin go Bragh is an English corruption of the phrase Éirinn go Brách in the Gaeilge language.

A pored takvih patriJota nama neprijatelji ni ne trebaju...
A ovi sto kevcu sta da im kazem sem da su srbi i Archibalda Rajsa poceli da pljuju zato sto im je ukazivao na lose stvari i lagano su presli preko njegovih dobrih dela... a covek je kao svajcarac zavoleo srbistan i voleo ga je vise nego rodjeni srbi...

Samo kad bih znao gde je ta srbistanska fabrika za ispiranje mozgova definitivno bih pozajmio ono malo plutonijuma koji je sakupio kolega codeus da je dignem u vazduh...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Mali Abner 08.08.2013. 09:58 #507930

status: user
broj poruka: 2076
iz svega ovoga mogu da zakljucim da si ti u Maleziji zaradio gomilu para:)
lepo je sto si odlucio u Srbiji da ih trosis, ipak imamo mi taj feeling za merak.)

Intel i7 Xeon W3550, Alpenfohn Himalaya, ASRock X58 Extreme3, 6gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + hdd Hitachi 500gb, Lg 24`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Razer Mamba 2012, 2.1 HI-FI

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Mali Abner 08.08.2013. 10:08 #507932

status: user
broj poruka: 7761
Ma pusti to je od mog salabajzerskog posla...

Zamisli sta bih tek zaradio da sam bio medelar u 3D...
(ovo je bilo apropo teme od pre par nedelja `racunar za 3d modeliranje`)

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: iz svega ovoga mogu da zakljucim da si ti u Maleziji zaradio gomilu para:
:: lepo je sto si odlucio u Srbiji da ih trosis, ipak imamo mi taj feeling za merak.
::
:: Intel i7 Xeon W3550, Alpenfohn Himalaya, ASRock X58 Extreme3, 6gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + hdd Hitachi 500gb, Lg 24`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Razer Mamba 2012, 2.1 HI-F
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1551259 aaa 08.08.2013. 12:50 #507944

status: user
broj poruka: 137
Za podizanje iznosa preko 5000eur potrebno je najaviti se dan ranije da bi banka spremila novac. Tad te ne pitaju za razloge ili bilo sta slicno. Mada u raiffeisen banci u grand kazinu mozes da podignes i 200000eur,naravno ako imas, bez da te iko pita zasto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 08.08.2013. 12:55 #507945

status: user
broj poruka: 4752

Malo mi smeta ova prica o banana republici, jer svaku titulu treba zasluziti, kakva god bila.

Posto je glavna karakteristika banana republike ekonomska zaostalost, odnosno potpuna ovisnost nacionalne ekonomije o jednoj poljoprivrednoj kulturi - u slučaju Centralne Amerike bananama - koja se nalazi pod kontrolom stranih kompanija, Srbija nije klasicna banana republika.

Naime, mi nemamo nijednu istaknutu poljoprivrednu kulturu, uprkos propaloj prici o malinama.

Zato Srbija vise odgovara feudalnoj monarhiji.

Naravno, ni ovo nas ne bi moglo spreciti da budemo ljudi da nas zabole za tako nesto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: aaa 08.08.2013. 13:09 #507947

status: user
broj poruka: 7761
Kakav si ti igrac...

Pa ta expozitura je u stanovitom objektu gde ces novac i da potrosis... a oni ga nakon odredjenog vremena uplate na svoj racun verovatno u istoj expozituri...

Sto ce reci uvek mora da ima para za `vunene klijente` kako posao sa shishanjem nebi trpeo...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Za podizanje iznosa preko 5000eur potrebno je najaviti se dan ranije da bi banka spremila novac. Tad te ne pitaju za razloge ili bilo sta slicno. Mada u raiffeisen banci u grand kazinu mozes da podignes i 200000eur,naravno ako imas, bez da te iko pita zasto
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1551259 aaa 08.08.2013. 13:34 #507951

status: user
broj poruka: 137
Niko te ne tera da igras ako ne zelis ili nemas m.da.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Re: aaa 08.08.2013. 13:36 #507952

status: user
broj poruka: 2076
lepo dodjes i podignes 200k eura, a u kazinu ostavis 30e onako iz zezanja i izadjes.

Intel i7 Xeon W3550, Alpenfohn Himalaya, ASRock X58 Extreme3, 6gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + hdd Hitachi 500gb, Lg 24`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Razer Mamba 2012, 2.1 HI-FI

:: Niko te ne tera da igras ako ne zelis ili nemas m.da
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1551259 aaa 08.08.2013. 13:44 #507953

status: user
broj poruka: 137
Ocigledno nisi nikada bio pa ne znas kako to ide ali nema veze.

Ja sam samo kazao coveku gde je mogao da ode i podigne 50000usd bez da ceka jedan dan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic kese u maksiju 08.08.2013. 14:00 #507956

status: user
broj poruka: 221
kese se u maksiju (eksklzuiv u centru bg) naplacuju, poslednje objasnjenje bilo je da sav taj novac ide za donacije skolama na toj opstini... a u minimaksiju koji je 200m od ovog, samo naplacuju kese, ne daju ti takvo obavestenje (mada ih nisam ni pitao) a mislim da nesto i pise na tim kesama, da su zaista za neku akciju namenjene, mada ja njima nesto i ne verujem... :)

A sad ono ozbiljno... jeste da ovde ima gomila problema. I svuda ih ima. Ali jedan ogroman problem, koji je mislim prvi na listi je stopa nezaposlenosti. Mi smo drzava sa narodom koji je u Evropi medju najnezaposlenijim, a verujem da je i nasa stopa nezaposlenosti mnogo veca od bilo koje `uredjene` zemlje iz kojih nasi ljudi dolaze i s gadjenjem gledaju na ovu zemlju. Ok, jasno je meni da svakome smeta kada mu opadne zivotni standard za 1 dan i umesto usluge ili proizvoda koji si navikao godinama da dobijes, odjednom naletis na zidove i prepreke koje pocinju da zadaju glavobolju. Misim, nama je to svakodnevnica. Ja rodjenoj majci ne mogu da objasnim da postoji drzava u kojoj je nesto uredjenije nego ovde u Srbiji, iako je ona toga svesna, ali kad joj ispricam nesto sto sam ili ja ili moji drugovi doziveli van ove drzave, to je ravno naucnoj fantastici.

Ipak, moje pitanje glasi: Zasto se ljudi koji odu iz ove zemlje na kraju u nju vracaju da ovde rade, a nemaju ni jednu lepu stvar da kazu u njoj? Pa nemojte da nam se vracate takvi, ne trebate nam, ima gomila nezaposlenih mladih ljudi koji propadaju i nemaju sansu pored vas jer ne mogu da steknu nikakvo radno iskustvo, ne mogu da nadju prvi posao u struci, a stalno se pojavljuju iskusni strucnjaci koji su kaljeni po belom svetu i evo hoce da se skuće bas u Srbiji iako je ona toliko losa po skoro svim parametrima? Zasto bukvalno kradete radna mesta ovom napacenom narodu koji je ostao ovde? Ostanite tamo gde ste stekli reputaciju i dobar posao.

Ako se vec vracate dobrovoljno (dakle niste izbaceni kao neradnici ili nedovoljno dobri u svom poslu) onda je red da svu energiju utrosite na stvaranje drustva i takvog ambijenta da pokrenete narod i motivisete ljude da se poboljsamo. Pa makar i samo recima, u fazonu: ljudi, za ovih X godina video sam kako to i to funkcionise, evo ovde je jasno da postoji problem, i evo kako mislim da bi to moglo da se resi. Ostavite nama jadnima da kenjamo po srbiji kad smo odabrali da joj se prepustimo potpuno, a strucnjaci koji dolaze iz dalekih i enormno bogatih ekonomija nek se posvete razvoju srbije, posto su eksperti u tim oblastima. Kad vec nema posla za ljude u srbiji, da bar znamo zasto, i da ocekujemo bolju buducnost, jer je ona u `sigurnim` rukama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs