Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
iPhone 8 - koje razocarenje!!!
STRANA 2 OD 3  
MACHINE Za kraj da dodam :) 25.09.2017. 21:59 #639419

status: user
broj poruka: 5696
Superiornost nije u vredjanju vec u argumentaciji. Ko donosi zakljucke na osnovu `zero or close to zero` inputa, daje `dijagnoze`, karakterise itd. vise govori o samom sebi nego sagovorniku. Obicno, takvi ljudi vide samo neprijatelje u svojim neistomisljenicima, sto cesto proistice iz dubokog nezadovoljstva sopstvenim zivotom, frustracijama nastalim iz patoloskih premisa.

Vidis, kako recimo VMARC nikad ne vredja. Covek vozi BMW i iPhone i iako nam se nekad stavovi ne slazu, uvek respect u svemu i nikad `pljuvanje`. Em sto bira pouzdane brendove em sto je to sve zaradio svojim radom a ne dobio od tetke, sto sve daje dodatnu tezinu svemu...

Time sam sve rekao :)

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah Tetka :D 25.09.2017. 22:32 #639420

status: user
broj poruka: 35
Ima i on neku tetku samo je krije. Malo se šalim, svako dobro.

My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 25.09.2017. 22:55 #639421

status: user
broj poruka: 1994
uf pa ovo preraste u titan quest avanturu, jos samo da doleti vmar paladin i odosmo u n-tu dimenziju :)

p.s.

Orgy-porgy, Ford and fun,
Kiss the girls and make them One.
Boys at one with girls at peace.
Orgy-porgy gives release.

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 RE: der Golf 25.09.2017. 23:40 #639422

status: user
broj poruka: 1234
Jesi ikada imao DER Golfa dvicu?
Ja sam ga imao tri godine.
Godinu sam bio u njemu,a dve godine ispod njega.
Popravljajući ga. Delovi jeftini? Malo sutra. Skupo kao otrov.
Sleduje sigurna generalka motora posle 200.000 kilometara.

Jesi imao DER VW Polo 1.4?
Blok motora od aluminijuma???
Strašno.
Ćao zdravo, posle 3 meseca.
Sleduje sigurna generalka posle 99.000 kilometara.

Jel znaš šta je JTD motor i ko ga je konstruisao?
Neki inžinjeri. Nisu Srbi sigurno.
Nema generalke ni posle OHNE milon kilometara.

Toliko o motorima.
Za telefone slobodno pitaj.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah der Golf, nego kako xD 26.09.2017. 00:47 #639423

status: user
broj poruka: 35
Ha ha, pa ja care kupujem nov auto na 4 godine. Nemam ja vremena da testiram bilo koji auto do 1000000 km. Ovaj sam kupio 2015 i do sad nikakav, da kucnem u drvo, problem nisam imao. Doduše iskreno nikad polovan auto nisam ni kupovao tako da ne mogu da komentarisem koliko se određeni modeli kvare i koliko su im delovi skupi. A telefoni kako se uzme tetka. Svakave sam imao ali mi note serija najviše odgovara.



My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.09.2017. 01:38 #639424

status: user
broj poruka: 9460
Ovde se po obicaju zahukta i oci vade samo ako konstatujes/ pitas za iphone, AMD, Intel i nedaj Boze nesto oko auta, tu se zakrvi samo tako.
Aman, to su samo obicne igracke, odnosno nebitne stvari u zivotu.
Ja vozim ovo, on vozi ono, ja budala sto vozim ovo, a on pametan sto vozi ono i trakve gluposti. :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 26.09.2017. 09:34 #639429

status: user
broj poruka: 3974
Najbolji auto je nov auto, tako i telefon. :D

Lagane PC igre! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 26.09.2017. 09:57 #639430

status: user
broj poruka: 18941
Netacno, najbolji auto je sluzbeni, moze i polovan :)


:: Najbolji auto je nov auto, tako i telefon. :
::
:: Lagane PC igre! https://goo.gl/nReEin
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 RE: der Golf, nego kako xD 26.09.2017. 10:49 #639432

status: user
broj poruka: 1234
Ne znam što se ti javljaš na odgovor za Krigera.
Jedino ako ste zajedno?
Jel vam tu i dečko što poravlja mobilne telefone?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic RE: der Golf, nego kako xD 26.09.2017. 10:54 #639433

status: user
broj poruka: 18941
Ko je tebe sta pitao? Idi popravljaj Golfa 2-ku, pazi samo da ti ne iscuri ulje po licu
Ti si jedini covek na ovom svetu kome crkavaju memorije i Golf 2

A Kriger je sa Putina izgleda presao na Nemca, sledeci je Vucic .

:: Ne znam što se ti javljaš na odgovor za Krigera
:: Jedino ako ste zajedno
:: Jel vam tu i dečko što poravlja mobilne telefone
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Bas vam hvala 26.09.2017. 13:22 #639436

status: user
broj poruka: 9388
Navucicete mi Agenciju za borbu protiv korupcije na vrat. Moracu da im podnesem imovinsku listu... :p

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Bas vam hvala 26.09.2017. 14:27 #639440

status: user
broj poruka: 18941
Samo se ti hvali


:: Navucicete mi Agenciju za borbu protiv korupcije na vrat. Moracu da im podnesem imovinsku listu... :
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet Re: Re: ... 26.09.2017. 15:09 #639442

status: user
broj poruka: 1033
Hahaha istina

ASUS M5A99X EVO
FX8320E
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x4GB @1600
MSI TFIII GTX 660 2GB
KINGSTON HyperX 3K 120GB
ASUS XONAR DG
CM Storm Trooper


:: Netacno, najbolji auto je sluzbeni, moze i polovan :
::
::
:: :: Najbolji auto je nov auto, tako i telefon. :
:: ::
:: :: Lagane PC igre! https://goo.gl/nReEin
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Krieger je veverica i ne zna da vozi... 26.09.2017. 15:18 #639444

status: user
broj poruka: 7761
Krieger je veverica (da ne kazem nesto ozbiljnije poput DOJKA ili nesto slicno) i ne zna da vozi...

Elem zato sto ne zna da vozi njegov auto je zavrsio na KANT a on licno je zadobio ogrebotine dok se izvlacio iz te KANTE cini mi se nemacke proizvodnje... a kao dokaz za sve navedeno ima slike u `triling` rezoluciji i moze da vam posalje da vidite sve to navedeno...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 27.09.2017. 09:38 #639475

status: user
broj poruka: 2855
Kada si, izuzev za punjenje, koristio kabl za telefon? Zasto je bitno da li je usb 2.0 ili 3.0? U 2017 godini smo, odavno su bezicne tehnologije u ekspanziji i ja ne mogu da se setim kada sam koristio USB kabl na telefonu a da nije bilo punjenje...ne opravdavam odluku appla, ali razmisljam zasto bi te to doticalo?
Da napomenem jos jednom da je 2017. godina i da nije ovo vreme Symbian nokia gde se 5x dnevno kacis na komp da `prebacis slike` ili `instaliras neku igricu`...
Mnogo vecih mana imaju ti telefoni, a usb 2.0 nije jedna od njih...

Apple jeste supacka firma, ali dokle god je Android smece od sistema iphone ce imati prodju. Ranije su imali najbolji dizajn i novitete, sada ima puno igraca na trizstu i konkurencija je mnogo jaca nego ranije. Sada se `vade` na software i tu ne vidim da im iko moze prici. Slicna je prica i na relaciji Windows - MacOS

Imao sam 3 razlicita asus rog laptopa, a imam i macbook pro... Tvoja je nesreca sto sve gledas kroz razne benchmark programe i cifre...svaki ima svoje prednosti i mane u zavisnosti od potreba. Pusti benchmarke, igraj se na tvom ROG-u dok mozes, brzo to zastari i JAKO BRZO PADNE CENA, a taj njegov mac ce i posle 4-5 godina raditi kao i prvog dana, a i cenu ce drzati mnogo bolje nego tvoj ASUS kom upotrebna vrednost jako brzo iscuri, jer ASUS svake godine izbaci nekoliko novih ROG-ova...

A najveca glupost je biti `fan` nekog brenda, tome robovati i sa drugima se na forumu oko toga raspravljati. Imam sluzbeni Galaxy a privatni Iphone, sluzbeni lenovo thinkpad, a privatni macbook pro...koristim sve te uredjaje svakodnevno, svaki ima prednosti i mane. Vozio sam ranije BMW sad vozim Hyundai(Ioniq electric), sluzbeni peugeot...vozicu i Daciu ako treba, samo da me sluzi...

Sto kaze gilopile ovde su ljudi tanki sa zivcima ako se spomenu kola(svako je ekspert ili ima drugara koji uvozi kola ili ima radionicu kojoj je dnevni promet 437 vozila). A realnost je da je najbolji auto onaj koji i ne primetis da imas tj onaj koji ti ne stvara obavezu, stres i ne oduzima vreme, a to je ili suzbeni ili nov...



Skyfire: ...frekfencija...

:: Sve mogu da podnesem ali da telefon ipnone8 ima usb 2.0 priljkučak što je za telefon tog kalibra nedopustivo. Pa čak iphonex nema usb3.1 nego običan 3.0. Apple sve daje na kašičicu i to debelo naplaćuje i ljudi se primaju. A što je najgore ispod haube nije ništa njihovo. Kupio sam Galaxy Note8 i meni je super. Extra sam zadovoljan. Najbolje kad mi drugar dođe sa macbook-om koji je platio isto kao i ja moj Asus Rog laptop. A na benchmarku...pa zlo. Odvali ga ROG kao svinja sarmu. A što se tiše auta. Vozim Golfa 7 i nemam nijednu zamerku. Auto je perfektan
::
:: My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.
::
::
Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 27.09.2017. 10:39 #639477

status: user
broj poruka: 18941
Slozio bih se 101% vezano za Android i djubre koje pravi, zajedno sa milion foldera. Na svakom telefonu mora da postoji bar 2 cleaner-a, Samsung to ima fabricki, da ne pominjem sta sve Alcatel ima... Ali, takodje kad uzmem Apple, svidja mi se fluidnost, odziv, a ubija me ogranicenost, doduse ne moze oba.


::
::
:: Apple jeste supacka firma, ali dokle god je Android smece od sistema iphone ce imati prodju. Ranije su imali najbolji dizajn i novitete, sada ima puno igraca na trizstu i konkurencija je mnogo jaca nego ranije. Sada se `vade` na software i tu ne vidim da im iko moze prici. Slicna je prica i na relaciji Windows - MacO
::
:
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 27.09.2017. 14:06 #639486

status: user
broj poruka: 3347
Zatvorenost MAC OS/iOS i pride sto ga pisu za `svoj` hardver je to sto njihove uredjaje upravo cine fluidnim. Windows i Android bili bi isto perfektnii da nema mali milion komponenti sa kojima moraju da se snalaze. Jos uz to, sto razne verzije izlaze isto kao, dalje objasnjeno. Ako uzmemo u obzir brdo proizvodjaca i izbacivanje svakojakih modela, bukvalno u razlici od nedelju-dve, problem nastaje upravo u pisanju ibudzenju OS-a, da se snalazi sa delovima, tj. drajverima....i da ne idem u detalje.

Stose ticei opasnih, besnih automobila. Vise se delovi, fabricki, ne proizvode na mestima gde se to nekada radilo. Npr. za Mercedes u Nemackoj. Proizvodnja cevi, kablova i sl. je prebacena tamo gde je jeftina radna snaga. Zato i kod nas imamo fabrike `kablova`. Naravno, u svakoj fabrici mora da se postuje proces proizvodnje, u sustini celokupni proces i na kraju QC i mora da inspuni standard jednog Mercedesa. A sto se tice poredjenja vozila. Opet se porede babe i zabe. Vozilo, generalno sluzi da se odvezes od tacke A do tacke B ili bilo kojih zeljenih tacaka. Vozilo treba biti lako upravljivo, udobno i da kazem srdjeno za odredjene uslove (klima, radio, Mp3....).
U svetu gde su sada delovi jeftini, tj. delovi od kojih se sastavlja celina, suludo je prodavati neke stvari, kao da je 1990 godina. Tako, Opel Corsa A koja je kostala 10000 (npr.), ona i dalje kosta 10000, ali zato imas klimu u dupetu, grejace na sedistima, kurac-palac.
I ono sto jeste istina. Auto sluzi, kao sto sam napomenuo, za voznju izmedju tacka uz udobnost i naravno neki kvalitet i dovoljnu snagu i normalnu potrosnju. A ne blok motora od aluminijuma (i to ko zna kakvog).
Ostalo, drvo sa planine te i te, zubi od japanskog krokodila kao pokazivac brzine, koza od lemura, to su sve izdrkavanja i lozana za one koji imaju love. I to se pametno radi, da bi uzeo lovu od idiota. I za mrciguza, vrata da mu se otvaraju kad uzdahne. Tesko da pomeri ruku.

Generalno, ljudi trebaju prestati da se loze nagluposti. Telefon, kompjuter, automobil, krevet, bojler, to su sve alati sa funkcijom. A sve ostalo, konkurencija, prodavanje muda za bubrege, davanje na kasicicu, to sluzi da bi se muzle pare. Posto, jel`te zivimo u ovom usranom obliku ekonomije.
Te stvari su OK, postoje iz razloga olaksavanja zivota, ali ovo ostalo, je cist idiotizam.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 17.10.2017. 21:30 #640052

status: user
broj poruka: 9460
https://youtu.be/-gCXKMy2fb8?t=425

7:05 ako ne premota sam.
Kakav sit. Katastrofa roditelji.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A cek malo da zabiberim.. :) 18.10.2017. 21:12 #640102

status: user
broj poruka: 913
Ljudi, da se razumemo oko nekih stvari.
Sto se tice automobila, najbitnija je pouzdanost, a kako stvari stoje (u poslednjih vise od 10 godina) najpouzdaniji su japanci (konkretno Toyota, pa Honda. pitajte svakog majstora, a imate i na sajtovima ocene sto se tice trzista i same prodaje, kao i servisa). Cak i na nemackom trzistu je Toyota ocenjena kao najpouzdaniji auto ali su Nemci morali malo da je priblize ocenama svoje autoindustrije.
Ali opet, nemacki automobili su jeftinji pa im je i prodaja veca, a sto se tice pouzdanosti i dalje su iza japanaca.
Trenutno vozim Twinga i razmisljam se da uskoro uzmem Toyotu Corollu. Ne vezano za marku sam pitao mog majstora (koji popravlja iskucivo Renault vozila ali dodju mu i Mercedesi, Opel..covek zna posao pa ima dosta preporuka) koji autic da uzmem posle Twinga (on zna da ja prelazim dosta, skoro po 30.000 km godiste i da mi treba pouzdan auto jer kola vozim svaki dan, a da opet ne trosi puno). Rekao mi je da mi ne bi bilo lose da uzmem noviji Clio, ako cu kola i dalje da odrzavam kod njega. Reko dobro ali ja sam razmisljao mozda o Toyoti, konkretno o modelu Corolla.
On se covek nasmejao i kaze, pa ti bas ne volis nas majstore. (Vec sam cuo dosta prica da je Toyota pouzdana ali nisam pricao ni sa jednim majstorom pa sam pitao..) Sto? Kaze on, da su
Toyote tako pravljene da idu najmanje na servise (ako se dobro secam da dok je auto u garanciji, na opravku i sl. ne bi trebalo da se potrosi vise od 100e godisnje!), pa nije ni cudo sto novije Toyote imaju garanciju i do 1.000.000 km. E sad, jedino ne valja sto Toyota lose podnosi autogas pa se ugradnja istog i ne preporucuje (sto me odvraca od kupovine ali cu se jos dobro razmisliti).
A sto se tice Apple-a..odlicni, pouzdani telefoni za ovce za shishanje. Moj brati ima Apple iPhone 7+, pa kad mu je zveknuo ekran sad gleda gde da ga popravi za manje od 200e!
A ja ga zajebavam, reko za tih 200e mozes da kupis i drugi fon koji ce ti isto koristiti kao i taj..
Naravno, mora da se ima iPhone, pa nema veze sto je samo popravka ekrana 200e.
Sto je moj deda vise puta rekao: DOK JE BUDALA, PAMETNI CE UZIVATI.
Imam Xiaomi Redmi Pro i bas taj sam uzeo zato sto ima AMOLED ekran, razlika u slici sa iPhone-om je smesna..
Sve preko 500e je mislim bacanje para na fon (ne zaboravite, nije retkost da se desava da telefon padne, pa kad ode ekran) kome ce pasti cena za mesec-dva pa opet u krug.. Jbga ljudi, potrosacko drusto pa kad uvate kompanije da shishaju ove sto bacaju pare mogu samo da vicu BEEEEE, BEEEEE i da ih shishaju kao ovce.
Budite dobri i pametni. .)

Cooltek U3
AMD Ryzen 1600X + Noctua HN-D14
MSI B350M Mortar
Crucial 2x4 GB DDR4
Gigabyte GTX 960 mini
SSD Kingston 240GB+Samsung 2 TB F4
Dell U2412M
Logitech MX518+Gamdias Hermes

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: cek malo da zabiberim.. :) 18.10.2017. 21:59 #640105

status: user
broj poruka: 18941
A Mazda? Kako bre Nemac jeftiniji od Japanca? To prvi put cujem.
Ako hoces Japanca, a hoces i plin, mislim da je za tebe jedan fenomenalan model, Toyota Hybrid. Doduse nije na plin, nego na baterije, sto je jos i bolje :). Vrlo popularan auto u Americi, a od skoro i kod nas.


:: Ljudi, da se razumemo oko nekih stvari
:: Sto se tice automobila, najbitnija je pouzdanost, a kako stvari stoje (u poslednjih vise od 10 godina) najpouzdaniji su japanci (konkretno Toyota, pa Honda. pitajte svakog majstora, a imate i na sajtovima ocene sto se tice trzista i same prodaje, kao i servisa). Cak i na nemackom trzistu je Toyota ocenjena kao najpouzdaniji auto ali su Nemci morali malo da je priblize ocenama svoje autoindustrije
:: Ali opet, nemacki automobili su jeftinji pa im je i prodaja veca, a sto se tice pouzdanosti i dalje su iza japanaca
:: Trenutno vozim Twinga i razmisljam se da uskoro uzmem Toyotu Corollu. Ne vezano za marku sam pitao mog majstora (koji popravlja iskucivo Renault vozila ali dodju mu i Mercedesi, Opel..covek zna posao pa ima dosta preporuka) koji autic da uzmem posle Twinga (on zna da ja prelazim dosta, skoro po 30.000 km godiste i da mi treba pouzdan auto jer kola vozim svaki dan, a da opet ne trosi puno). Rekao mi je da mi ne bi bilo lose da uzmem noviji Clio, ako cu kola i dalje da odrzavam kod njega. Reko dobro ali ja sam razmisljao mozda o Toyoti, konkretno o modelu Corolla
:: On se covek nasmejao i kaze, pa ti bas ne volis nas majstore. (Vec sam cuo dosta prica da je Toyota pouzdana ali nisam pricao ni sa jednim majstorom pa sam pitao..) Sto? Kaze on, da su
:: Toyote tako pravljene da idu najmanje na servise (ako se dobro secam da dok je auto u garanciji, na opravku i sl. ne bi trebalo da se potrosi vise od 100e godisnje!), pa nije ni cudo sto novije Toyote imaju garanciju i do 1.000.000 km. E sad, jedino ne valja sto Toyota lose podnosi autogas pa se ugradnja istog i ne preporucuje (sto me odvraca od kupovine ali cu se jos dobro razmisliti)
:: A sto se tice Apple-a..odlicni, pouzdani telefoni za ovce za shishanje. Moj brati ima Apple iPhone 7+, pa kad mu je zveknuo ekran sad gleda gde da ga popravi za manje od 200e
:: A ja ga zajebavam, reko za tih 200e mozes da kupis i drugi fon koji ce ti isto koristiti kao i taj.
:: Naravno, mora da se ima iPhone, pa nema veze sto je samo popravka ekrana 200e
:: Sto je moj deda vise puta rekao: DOK JE BUDALA, PAMETNI CE UZIVATI
:: Imam Xiaomi Redmi Pro i bas taj sam uzeo zato sto ima AMOLED ekran, razlika u slici sa iPhone-om je smesna.
:: Sve preko 500e je mislim bacanje para na fon (ne zaboravite, nije retkost da se desava da telefon padne, pa kad ode ekran) kome ce pasti cena za mesec-dva pa opet u krug.. Jbga ljudi, potrosacko drusto pa kad uvate kompanije da shishaju ove sto bacaju pare mogu samo da vicu BEEEEE, BEEEEE i da ih shishaju kao ovce
:: Budite dobri i pametni. .
::
:: Cooltek U
:: AMD Ryzen 1600X + Noctua HN-D1
:: MSI B350M Morta
:: Crucial 2x4 GB DDR
:: Gigabyte GTX 960 min
:: SSD Kingston 240GB+Samsung 2 TB F
:: Dell U2412
:: Logitech MX518+Gamdias Herme
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A re@imarkovic 18.10.2017. 22:59 #640111

status: user
broj poruka: 913
Pogledaj cene Skode, Seata, cak i neke VW, jeftiniji su od japanaca.
By the way Mazdu je kupio Ford i ne bih je uzimao u razmatranje. Npr. Subaru je jedan od dobrih japanaca ali je vrlo malo zastupljen u Evropi, a jedan od uzroka je i jako slabo razvijena servisna mreza (tu mislim na sve japanske proizvodjace).
Ma necu da kupim auto za vise od 3000e, ostatak para ide na `rudarenje`. :) .)
Svidjaju mi se elektricni automobili, kada bih imao dosta love, kupio bih Teslu (Model S ili Model X)-odlican auto (o ubrzanju da ne pricam, od 2.5-3.3 sec. .) )!


Cooltek U3
AMD Ryzen 1600X + Noctua HN-D14
MSI B350M Mortar
Crucial 2x4 GB DDR4
Gigabyte GTX 960 mini
SSD Kingston 240GB+Samsung 2 TB F4
Dell U2412M
Logitech MX518+Gamdias Hermes

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed 146.290 RSD 19.10.2017. 02:13 #640120

status: user
broj poruka: 10988
https://goo.gl/iGW2aK
Majko mila, koliko je nekim ljudima tesko u zivotu... Jerbo, muci ih problem koji se zove ``kako da ove silne svoje pare potrosim``...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Japanci jeftiniji od nemaca, tojota ne podnosi plin 19.10.2017. 19:20 #640141

status: user
broj poruka: 9388
I tuse Subaru dobar japanac.

A da malo krenes da vozis i nesto drugo osim tog Twinga, a ne samo da slusas price... :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Japanci jeftiniji od nemaca, tojota ne podnosi plin 19.10.2017. 21:03 #640145

status: user
broj poruka: 18941
Subaru jeste dobar Japanac i ne samo dobar, nego mnogo dobar, ali sportski :).

PS video sam danas Lexus hybrid, mislim da je ES, auu brate kako je dobar.

:: I tuse Subaru dobar japanac
::
:: A da malo krenes da vozis i nesto drugo osim tog Twinga, a ne samo da slusas price... :)
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS High Sierr
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Apropo tehnologije i kvaliteta u globalu.. 19.10.2017. 22:09 #640147

status: user
broj poruka: 18472
Odavno smo u vremenu kada je nivo kvaliteta opao, ne postoji vise sinonim za sigurnost i pouzdanost.
Ti automobili koje pominjete pogotovu oni koji uzivaju ugled, rekao bih zive od stare slave su precenjeni.
Audi, BMW pa cak i Mercedes, prosto fusere sa materijalima i istrajnosti ugradnih komponenti/delova.

Vozio sam/vozio se u najnovijem BMW 5 (M paket), sve moguce od te dodatne opreme ima.
Pet puta se kvario mom prijatelju. Predrkali su sa elektronikom, sa svim tim dzidza bidzama. Na semaforu se ugasi motor recimo, na zelenom samo das gas i krenes i tako dalje.. Nebitno, samo nabrajam sve te feature-se koje auto ima.

Vlasnik, inace moj prijatelj, covek je poludeo, kaze mi da se naplacao strahovito. Svaki kvar kosta Boga oca.
Ovo mu je i poslednji BMW koji je kupio a nije jedini primer.

Audi, opet, probao sam novu A6, luift kod vrata izmedju stakla i tapacirunga, vrata se tresu, plastika tuga jeftina, kad vidis da ce da se sve izguli veoma brzo. Dzaba sve one `svetiljke` kada upalis na kontrolnoj tabli.
To je sto se tice enterijera a o drugim kvarovima necu da pricam a naslusao sam se svaceg.

Mercedes ostavlja najbolji utisak, i dalje odise tom nekom dozom kvaliteta ali ni to vise nije kao nekad, ni blizu.. I tako u krug.

Slicno je i kod hardvera, Apple gura pricu na osnovu stare slave, ovaj novi tel je smesan a zacenili ga kao da je od zlata. Poslednje sto sam uzeo od Apple je Ipad Air 2 i MacBook Pro 2015 i nemam nameru vise ista da kupujem njihovo dok god se ne poprave. Prodaju maglu ljudima vec neko vreme. Samsung ih je usio na svakom polju.



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646137.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs