Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
iPhone 8 - koje razocarenje!!!
STRANA 3 OD 3
JE3A re.. 21.10.2017. 07:54 #640183

status: user
broj poruka: 913
@VMARC
Joj druze, nadam se da nisi jedan od onih napaljenih BMW-ovaca koji misle da imaju sportska kola (i onda dodje moj jedan drugar sa Jugom i odvali ih, pa im padne vilica. Bio, video i nasmejao se :)) a BMW je mislim bio M3 325, valjda).
Vozio sam i imao svasta: Forda, VW, Zastavu, cak i BMW na dve nedelje (sve kola oko 10 i mozda malo vise godina stara)..
Dok ne odes kod majstora da te odere (a o delovima da ne pricam-drugar je menjao protokomer na BMW-u i jedva ga je nasao za 200e! A ja za te pare uradim generalku na motoru, sa sve delovima i rukama i jos ostane da castim majstora :) ), ne znas sta vozis, pogotovo ako te izdaju kola na putu (onda mi dodje da polupam kola, koja god da su-nema nista gore od toga).
Zato toliko i govorim o pouzdanosti, pa i toliko hvalim Japance.
Naravno, kao i o potrosnji jer dnevno prelazim 50-100km, meni auto uvek mora da bude ispravan jer mi treba svakodnevno (a imam ovde komsija u zgradi koji imaju i mercedese, bmw..sta sve ne vec i vecina ljudi ne voze kola... onda se mislim sta ce im kola... nemaju za benzin, odrzavanje..??).
Jos sam vise bio u neverici kad mi je pumpadzija na pumpi gde redovno idem rekao da sam jedan od retkih koji toliko sipaju goriva (plin uglavnom ali i benzin, naravno).
Kaze mi da dodju ljudi sa BMW-om, dobrim dzipom, sa skupimim kolima i sipaju za 500-1000 din.. ja u komu, reko pa sta mu je to, da upali auto i da tera do garaze?
To mi npr. nikad nece biti jasno.
Pa samo prosle godina sam potrosio vise od 1200e na plin i benzin (a ustedeo sam 1000e jer mi je auto na plin), presao sam vise od 25.000 km, skoro 30.000 km..
A ako mi ne verujes za plin i pricu o Japancima, raspitaj se malo (sagorevanje plina, temperature, teflonski ventili, uticaj plina na board computer, pa bagovanje, a to je sve kod novijih automobila).
A price slusam (ne od svakoga vec od strucnijih ljudi kojima verujem i koji voze ta kola, pa mi kazu i sa kojim problemima se suocavaju) jer cu sad da uzmem jos jedan auto pored Twinga, pa sad vagam koji. .)

@imarkovic
Brate Lexus, zna se sta je klasa. .)

@nebeskavatra :)
Tako je druze, na to sam i mislio - bravo!
Jedan poznanik ima stariji Mercedes S500 sa dizel motorom koji je presao vise od 1.000.000 km, a promenio je covek tri sasije i kaze nece da ga menja jer je pouzdan auto.Treba mu jer cesto ide za Nemacku i Austriju-jednom ga je izdao za valjda 20 godina.
Ima dosta para ali kaze da noviji automobili nisu pouzdani (imao je jos jednog Audija pa ga je brzo prodao-doterao iz Nemacke, par godina starog)..
U potpunosti si u pravu, svaka rec ti je na mestu.

P.S. Ljudi, zivimo u potrosackom drustvu. nema vise kvaliteta-samo da nas osisaju i da menjamo samo za novo koje ce da traje par godina (pa kad se pokvari da opet uzmes novo jer se staro ne isplati popravljati). Setite se price o stampacima, ima klip na youtube-u, a pogledajte i film Zavera sijalica, mislim da se tako zove... Edisonova sijalica sija vec vise od 100 godina neprekidno, a koliko nama traju?
Ovo je banalan primer, da ne pricamo o racunarima/komponentama, tu je Skyfire lepo sve rekao.


Cooltek U3
AMD Ryzen 1600X + Noctua HN-D14
MSI B350M Mortar
Crucial 2x4 GB DDR4
Gigabyte GTX 960 mini
SSD Kingston 240GB+Samsung 2 TB F4
Dell U2412M
Logitech MX518+Gamdias Hermes

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 21.10.2017. 10:28 #640189

status: user
broj poruka: 9388
@je3a
Jesam

Jedan motor u tri sasije...
Sta reci?
Mislim, ako sam dobro razumeo, covek je kupio prvu S klasu sa tim dizel motorom i potom ga selio u sledece dve sasije S klase koje je kupovao posle...?

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 21.10.2017. 18:28 #640200

status: user
broj poruka: 288
Kao Trigerova metla...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A re@vmarc 21.10.2017. 22:56 #640213

status: user
broj poruka: 913
Da,
Jedan motor je sahranio tri sasije (cak mi je pokazao papire jer sam mu rekao da mu ne verujem, a dolazi moj majstor, jer se sve to desavalo kod njega, pa mi kaze da mu je on licno prebacivao motor i da kod njega odrzava mercedes (a moj majstor je strucnjak iskljucivo za Renault automobile-bas dosta ljudi zna za njega)). Ja i dalje nisam verovao dok nisam video papire (jbga, takav sam-hocu dokaz), onda sam ostao zabezeknut.. E sad, ja sam mislio da ja dosta prelazim sa godisnjom kilometrazom od oko 25.000 km godisnje, a ovaj lik ubija jer ne izlazi iz kola bukvalno. :)) A dizel motor je od valjda 3.000 ccm3, kaze covek da vozi do Nemacke iz jednog cuga, jedino stane na pumpi da sipa-udoban auto, veliki, prava limuzina. Ja ga zezam, reko moram da menjam sedista u Twingu za ta vasa. :D ).
Isto tako znam za jednog lika koji vise od 30 godina vozi onu staru Bubu iz `60, `70..
Brate, ta Buba da se zapuca u tvoju bembaru ima da je razvali, a od mog twinga bi ostali samo tockovi. :) Auto je tenk, bukvalno ali je lik ne bi prodao ni za kakve pare (svojevremeno sam hteo da kupim Bubu i da joj stavim Porchhe-ov motor. pasuju srafovi, samo malo treba da je isece sa strane da lepo legne motor). Ima jedna custom made buba u NS-u, ljubicasta.. Bar je bila pre 10 godina, dok sam ziveo u NS-u.. Mnogo dobar auto sa smesnim zvukom, vrlo pouzdan. Cak je i veoma moguce da te znam, ako si studirao elektro fax i ako si iz Sr. Kamenice. .)
Kao sto rekoh, dobar auto je pouzdan auto, nebitna je marka (doduse Japanci su bas pouzdani, pitaj nekoga ko vozi Toyotu npr.) ali nazalost zivimo u takvom drustvu gde je iPhone statusni simbol (pogotovo kod ovih starleta), gde vise ni nemacka kola nisu sto su bila i gde je sve sminkeraj, a kvalitet misaona imenica.
A najsmesniji primer je bio kada je moj drugar kupio kola pre dve godine (kada sam i ja uzeo mog twinga) i zeza me da sam lud sto sam bacio pare na twinga, a on je kupio Pezo 406 za 2000 EUR iz Kosovske Mitrovice.
Reko to je super ali ja znam koliko cu trositi na gorivo i da mi je bitno da je auto jeftin za odrzavanje i da me ne zeza plin (novije automobile zeza plin jer je drukcija temp sagorevanja plina i benzina, pa board kompjuter zna da pali lampice-to je pogotovo izrazeno kod Japanaca. pisao sam ti vec o tome).
Po njegovoj prici ja sam ispao lud, a on je super prosao. Reko dobro, drago mi je zbog tebe ali znam sta sam trazio (namerno sam trazio Twingo jer je unutra bas prostran, ljudi ne veruju dok ne udju .) ii auto sa malom potrosnjom) i znam od koga sam uzeo auto (jesam ga platio malko skuplje ali sam bio kod majstora, proverio auto i znam da je OK).
Proslo je mozda 8-9 meseci, ja sam ulozio oko 300-400e (kupio sam nove gume, a cim malo nesto krene da se cuje odmah menjam, najskuplji deo je 50e, pa onda mozes opusteno da menjas :) ) i zove me taj drugar. Kaze da mu je stao auto i da je poceo da se cudno ponasa..
Mi kod majstora, zveknuo mu blok motora. U papirima mu je pisalo da je presao oko 190.000 km, a u stvari je auto presao preko 390.000 km i motor je bio na izdisaju (lik sto mu je prodao je dodao neke aditive i radio je koliko je radio). Generalka skoro 1000 EUR, imao je i jos nesto da menja i eno covek ga prodao u delovima jer mu se nije isplatilo da ga popravlja. E reko jbga, mislio si da si super prosao, sto se nisi zapitao zasto ga lik nije prodao nekome u Kosovskoj Mitrovici ako je vec tako dobar auto i ocuvan.
|zvini sto sam bio opsiran ali naveo sam ti neke primere koji su se desili ljudima koje licno znam i za koje ni ja ne bih poverovao da te ljude ne znam i da nisam bio svedok.
Pogledaj neke Toyote Corolle i Honde Civic od 2003.-2006., veoma pouzdani automobili, s tim sto se Honda tesko proda, a te Toyote su bas pouzdane (i naravno, imaju lanac-nema velikog servisa .) ).

Pozdrav i svako dobro druze

Cooltek U3
AMD Ryzen 1600X + Noctua HN-D14
MSI B350M Mortar
Crucial 2x4 GB DDR4
Gigabyte GTX 960 mini
SSD Kingston 240GB+Samsung 2 TB F4
Dell U2412M
Logitech MX518+Gamdias Hermes
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A re@vmarc 21.10.2017. 23:33 #640214

status: user
broj poruka: 913
Ne volim nesto bmw (mnogo buke ni oko cega..brate, sednes u porche ili neki pravi sportski auto, das gas i oduvas lia koji je ubedjen da ima sportska kola. :) ) ali mi je ovaj najlepsi, IKAD.
Vozio sam se u Koradu, V6, prelep auto..to su bila kola (nazalost, nema delova ali je zvuk i ubrzanje..doduse i potrosnja).
Uzivajte u pravom BMW-u (dobar je i serija 7, limuzina).

https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/zanimljivosti/istorija-bmw-serije-8.php


Cooltek U3
AMD Ryzen 1600X + Noctua HN-D14
MSI B350M Mortar
Crucial 2x4 GB DDR4
Gigabyte GTX 960 mini
SSD Kingston 240GB+Samsung 2 TB F4
Dell U2412M
Logitech MX518+Gamdias Hermes
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re@vmarc 22.10.2017. 08:51 #640217

status: user
broj poruka: 18941
Meni je od Vagena najlepsi Scirocco.
Jezo, imas mail.


:: Ne volim nesto bmw (mnogo buke ni oko cega..brate, sednes u porche ili neki pravi sportski auto, das gas i oduvas lia koji je ubedjen da ima sportska kola. :) ) ali mi je ovaj najlepsi, IKAD
:: Vozio sam se u Koradu, V6, prelep auto..to su bila kola (nazalost, nema delova ali je zvuk i ubrzanje..doduse i potrosnja)
:: Uzivajte u pravom BMW-u (dobar je i serija 7, limuzina)
::
:: https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/zanimljivosti/istorija-bmw-serije-8.ph
::
::
:: Cooltek U
:: AMD Ryzen 1600X + Noctua HN-D1
:: MSI B350M Morta
:: Crucial 2x4 GB DDR
:: Gigabyte GTX 960 min
:: SSD Kingston 240GB+Samsung 2 TB F
:: Dell U2412
:: Logitech MX518+Gamdias Hermes
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re@vmarc 22.10.2017. 10:20 #640218

status: user
broj poruka: 9388
Prestao sam da citam kod ovog `pokazivao papire kod majstora`...
Sta god da si napisao, u redu je:) Verujem ti.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Da
:: Jedan motor je sahranio tri sasije (cak mi je pokazao papire jer sam mu rekao da mu ne verujem, a dolazi moj majstor, jer se sve to desavalo kod njega, pa mi kaze da mu je on licno prebacivao motor i da kod njega odrzava mercedes (a moj majstor je strucnjak iskljucivo za Renault automobile-bas dosta ljudi zna za njega)). Ja i dalje nisam verovao dok nisam video papire (jbga, takav sam-hocu dokaz), onda sam ostao zabezeknut.. E sad, ja sam mislio da ja dosta prelazim sa godisnjom kilometrazom od oko 25.000 km godisnje, a ovaj lik ubija jer ne izlazi iz kola bukvalno. :)) A dizel motor je od valjda 3.000 ccm3, kaze covek da vozi do Nemacke iz jednog cuga, jedino stane na pumpi da sipa-udoban auto, veliki, prava limuzina. Ja ga zezam, reko moram da menjam sedista u Twingu za ta vasa. :D )
:: Isto tako znam za jednog lika koji vise od 30 godina vozi onu staru Bubu iz `60, `70.
:: Brate, ta Buba da se zapuca u tvoju bembaru ima da je razvali, a od mog twinga bi ostali samo tockovi. :) Auto je tenk, bukvalno ali je lik ne bi prodao ni za kakve pare (svojevremeno sam hteo da kupim Bubu i da joj stavim Porchhe-ov motor. pasuju srafovi, samo malo treba da je isece sa strane da lepo legne motor). Ima jedna custom made buba u NS-u, ljubicasta.. Bar je bila pre 10 godina, dok sam ziveo u NS-u.. Mnogo dobar auto sa smesnim zvukom, vrlo pouzdan. Cak je i veoma moguce da te znam, ako si studirao elektro fax i ako si iz Sr. Kamenice. .
:: Kao sto rekoh, dobar auto je pouzdan auto, nebitna je marka (doduse Japanci su bas pouzdani, pitaj nekoga ko vozi Toyotu npr.) ali nazalost zivimo u takvom drustvu gde je iPhone statusni simbol (pogotovo kod ovih starleta), gde vise ni nemacka kola nisu sto su bila i gde je sve sminkeraj, a kvalitet misaona imenica
:: A najsmesniji primer je bio kada je moj drugar kupio kola pre dve godine (kada sam i ja uzeo mog twinga) i zeza me da sam lud sto sam bacio pare na twinga, a on je kupio Pezo 406 za 2000 EUR iz Kosovske Mitrovice
:: Reko to je super ali ja znam koliko cu trositi na gorivo i da mi je bitno da je auto jeftin za odrzavanje i da me ne zeza plin (novije automobile zeza plin jer je drukcija temp sagorevanja plina i benzina, pa board kompjuter zna da pali lampice-to je pogotovo izrazeno kod Japanaca. pisao sam ti vec o tome)
:: Po njegovoj prici ja sam ispao lud, a on je super prosao. Reko dobro, drago mi je zbog tebe ali znam sta sam trazio (namerno sam trazio Twingo jer je unutra bas prostran, ljudi ne veruju dok ne udju .) ii auto sa malom potrosnjom) i znam od koga sam uzeo auto (jesam ga platio malko skuplje ali sam bio kod majstora, proverio auto i znam da je OK)
:: Proslo je mozda 8-9 meseci, ja sam ulozio oko 300-400e (kupio sam nove gume, a cim malo nesto krene da se cuje odmah menjam, najskuplji deo je 50e, pa onda mozes opusteno da menjas :) ) i zove me taj drugar. Kaze da mu je stao auto i da je poceo da se cudno ponasa.
:: Mi kod majstora, zveknuo mu blok motora. U papirima mu je pisalo da je presao oko 190.000 km, a u stvari je auto presao preko 390.000 km i motor je bio na izdisaju (lik sto mu je prodao je dodao neke aditive i radio je koliko je radio). Generalka skoro 1000 EUR, imao je i jos nesto da menja i eno covek ga prodao u delovima jer mu se nije isplatilo da ga popravlja. E reko jbga, mislio si da si super prosao, sto se nisi zapitao zasto ga lik nije prodao nekome u Kosovskoj Mitrovici ako je vec tako dobar auto i ocuvan
:: |zvini sto sam bio opsiran ali naveo sam ti neke primere koji su se desili ljudima koje licno znam i za koje ni ja ne bih poverovao da te ljude ne znam i da nisam bio svedok
:: Pogledaj neke Toyote Corolle i Honde Civic od 2003.-2006., veoma pouzdani automobili, s tim sto se Honda tesko proda, a te Toyote su bas pouzdane (i naravno, imaju lanac-nema velikog servisa .) )
::
:: Pozdrav i svako dobro druz
::
:: Cooltek U
:: AMD Ryzen 1600X + Noctua HN-D1
:: MSI B350M Morta
:: Crucial 2x4 GB DDR
:: Gigabyte GTX 960 min
:: SSD Kingston 240GB+Samsung 2 TB F
:: Dell U2412
:: Logitech MX518+Gamdias Hermes
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 3
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs