Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Kako instalirati NVMe SSD na ploče koje nemaju M.2 slot niti NVMe podršku (korak po korak)
STRANA 2 OD 2
boketa979 h81m-r 30.01.2018. 19:27 #643192

status: user
broj poruka: 4



da imam samo taj slot a koristio bih integrisanu sa mmtool-om sam probao i kazem nije problem odratiti modifikovan bios ali kad probam da fleshujem sa ez flash izbacuje security verification failed onda sam gledao po raznim forumima i ljudi su to vec probali i imaju problem sa asus i asrock plocama.E sad postoji nacin da se fleshuje sa afudosom i to je podrobno objasnjeno ako te ne mrzi pogledaj i ja sam to probao i sad je bios krenuo da se fleshuje sa nekom GAN komandom.Dalje sada imam problem sa tim da se ne slazu velicine biosa moguce zbog ubacivanja nvme modula pa nzm kako to da dovgedem u red nzm da li bilo uspesno sa brisanjem modula za lan boot svakako probacu https://www.win-raid.com/t871f50-Guide-How-to-get-full-NVMe-support-for-all-Systems-with-an-AMI-UEFI-BIOS.html to je jos jedan nacin za ubacivanje nvme modula.https://www.win-raid.com/t455f16-Guide-How-to-flash-a-modded-ASUS-ASRock-Gigabyte-AMI-UEFI-BIOS.html ovo je asus i asrock ploce za flashovanje biosa.https://www.win-raid.com/t286f16-Guide-Flashing-modified-AMI-Aptio-UEFI-using-AFU.html i ovo je link za izgleda jedini nacin na asus plocama pa i mojoj.to je do ovih zadnjih serija tj do 100 intel chipsets series e za njih vec izgleda da ne postoji nacin jer kako sam ja shvatio ukinuli su tu GAN komandu nzm vec.Sada sto se tice mog pisanja ja se izvinjavam ali trudim se da doprinesem tvom postu a mom problemu u resavanju.Meni je samo bitno da mogu da osposobim taj nvme ssd a da ga ne prodam jer sam ga greskom prodavca u radnji kupio novog i glupo je da ga prodam za neke manje pare.Ja sam ga hteo ubaciti u onu gore navedenu plocu ga880 ga ud3h ali izgleda da nije moglo mada postoji i za to neko resenje sa duet refind usb stickom.ZA tu plocu sam uzeo kingstonov uv 400 120 gb i ok to mi sad tako radi i zadovoljan sam brzinom ali osposobio bih i ovu h81m-r intelovu ali samo problemi i problemi.Izvinjavam se ako sam oduzio ali sam smatrao da cu ovim doprineti ovom postu jer ima jos ljudi sigurno koji imaju isti ili slican problema nadam se da ces ti posto se ocito bolje razumes u tu tematiku da se pozabavis i sa tim problemom.Unapred zahvalan Bojan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bancika Problemi na koje sam naisao i kako ih resiti 14.06.2019. 11:34 #657184

status: user
broj poruka: 2
Najpre hvala na detaljnom tutorijalu, od velike je pomoci!

Da dodam svoje iskustvo, mozda pomogne nekome ako naidje na slicne problem. Imam ASUS H87PRO plocu i novi model WD Blue NVME `diska` koji je preko adaptera bocnut u PCIe x4 preko adaptera.

Prva prepreka je sto su BIOS fajlovi za ASUS u CAP formatu (capsule, sta god to znacilo) i ne moze da se flashuje preko EZ-flash. MMTool radi, ali EZ-flash ne. Srecom, ASUS ima onaj drugi metod sa flashback-om koji je jos laksi:

* zahteva da se stavi modifikovani CAP fajl sa korektnim imenom na root flash-a. Za moju plocu je ime H87PRO.CAP
* bocne se fleska u jedan posebni USB na ploci dok je comp ugasen
* zadrzi reset dugme 3 sekunde
* svetlo na kucistu krene da treperi i nakon minut dva je gotovo. Ako stane nakon 5 sekundi, nesto nije u redu, ili sa imenom fajla, USB diskom (meni sa jednom flashkom od 512mb radilo iako je stara 10ak godina, sa drugom noijom nije) ili sa BIOS fajlom.

Druga prepreka je sto metod sa 3 Nvme modula iz Z97 BIOS-a kod mene nije pomogao. Nvme disk je radio (i sa fabrickim biosom) i instalirao sam windows na njega, ali nije mogao da se bootuje ni sa ni bez modifikacije. Iskopao sam na nekom forumu neki alternativni modul `NvmExpressDxe_4.ffs` koji sam ubacio u fabricki BIOS na istom mestu gde bi isla ona 3. Ponovio postupak flashovanja i sad radi sve kako treba!

Ako nekome zatreba, evo ga moj modifikovani BIOS, moze odatle da se iscupa modul za Nvme na kraju 4te sekcije https://drive.google.com/file/d/1dNaV1LzwyneDTvHJjXqHeKLKclpHeNhM/view?usp=sharing
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Hvala na temi 14.06.2019. 15:27 #657194

status: user
broj poruka: 997
Jako je korisna i moze posluziti.

Pre svega ko voli to da radi a zezne bios nije smak sveta treba imati ovo

https://bit.ly/2WFga3l

Moze iscitati originalni eeprom, mozete kupiti i po neki eeprom (cip) u rezervi i eto mozete se igrati do mile volje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs