Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Nvidia 9800GX2 Again..
STRANA 3 OD 10  
SkyFire Imate P.M. i MSN.. 17.05.2009. 19:32 #114586

status: user
broj poruka: 18472
Za te privatne kombinacije..

@Machine@

Sta ti bi da javno ostavljas broj telefona?


I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ... 17.05.2009. 19:36 #114587

status: user
broj poruka: 5696
Ne trebam ti ja za to. PCI VGA matrox 4MB ti je da vidis ima li slike ako ima znaci ploca je OK. POST PCI karta ti je dijagnosticka serviserska karta koju ubadas u sistem koji ne radi, sa tvojom GX2, u neki prazan PCI slot i ona ce ispisati kodove i prema knjizici znas gde je zaglavaio, dakle pokazace da je u pitanju VGA related problem. Kako god hoces...ali nemam nameru da se cimam do grada i nazad, niti imam nesto vremena za to...

P.S. @SF, ja menjam brojeve kao gace :)) pa mi svejedno...


A N G E L


::
:: Brate sta da dobijem obe? jel bi mogo ti da dodjes kod mene sa tom kartom da sve pogledamo da znam na cemu sam,ne volim da uzimam tudje stvari i da ostaju kod mene ocu da veceras to da probamo i da znam sta da radim u ponedeljak...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: ... 17.05.2009. 19:39 #114589

status: user
broj poruka: 18472
Ostavio sam ti poruku na MSN!

I Want to believe - The truth is out there





:: Ne trebam ti ja za to. PCI VGA matrox 4MB ti je da vidis ima li slike ako ima znaci ploca je OK. POST PCI karta ti je dijagnosticka serviserska karta koju ubadas u sistem koji ne radi, sa tvojom GX2, u neki prazan PCI slot i ona ce ispisati kodove i prema knjizici znas gde je zaglavaio, dakle pokazace da je u pitanju VGA related problem. Kako god hoces...ali nemam nameru da se cimam do grada i nazad, niti imam nesto vremena za to..
::
:: P.S. @SF, ja menjam brojeve kao gace :)) pa mi svejedno..
::
::
:: A N G E L
::
::
:: ::
:: :: Brate sta da dobijem obe? jel bi mogo ti da dodjes kod mene sa tom kartom da sve pogledamo da znam na cemu sam,ne volim da uzimam tudje stvari i da ostaju kod mene ocu da veceras to da probamo i da znam sta da radim u ponedeljak...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: ... 17.05.2009. 19:41 #114590

status: user
broj poruka: 5696
Odgovorio na MSN :)


A N G E L


:: Ostavio sam ti poruku na MSN
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
:: :: Ne trebam ti ja za to. PCI VGA matrox 4MB ti je da vidis ima li slike ako ima znaci ploca je OK. POST PCI karta ti je dijagnosticka serviserska karta koju ubadas u sistem koji ne radi, sa tvojom GX2, u neki prazan PCI slot i ona ce ispisati kodove i prema knjizici znas gde je zaglavaio, dakle pokazace da je u pitanju VGA related problem. Kako god hoces...ali nemam nameru da se cimam do grada i nazad, niti imam nesto vremena za to..
:: ::
:: :: P.S. @SF, ja menjam brojeve kao gace :)) pa mi svejedno..
:: ::
:: ::
:: :: A N G E L
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Brate sta da dobijem obe? jel bi mogo ti da dodjes kod mene sa tom kartom da sve pogledamo da znam na cemu sam,ne volim da uzimam tudje stvari i da ostaju kod mene ocu da veceras to da probamo i da znam sta da radim u ponedeljak...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE !!! 17.05.2009. 19:41 #114591

status: user
broj poruka: 839

jel bi mogo da dodjes do trga ili zelenog venca negde da se nadjemo?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Nvidia 9800GX2 17.05.2009. 20:38 #114603

status: user
broj poruka: 839

Naso sam PCI graficku ubo je preko VGA u monitor i digo je windows , onda sam ugasio komp ubacio pored nje u PCIE 9800GX2 nista se ne desava isto kao kad je samo GX2 uboden, posle sam izvadio PCI kartu ostavio samo GX2 upalio i ista prica..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE I sta si konacno zakljucio??? 17.05.2009. 20:52 #114608

status: user
broj poruka: 5696
Vidis i sam da si zeznuo VGA...cim si sa drugom grafikom dobio sliku nema nikakve dileme...


A N G E L


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Aha... 17.05.2009. 21:02 #114612

status: user
broj poruka: 839

Znaci 9800GX2 is dead! :( fuck! otislo 500eura za 10 minuta igranja.. nista onda da im nosim videce i oni nisu ludi.. da je otvarano i sl..


Kakva iskustva imate sa GTX295???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Aha... 17.05.2009. 21:10 #114618

status: user
broj poruka: 18472
Sto ce videti ako nisi nista ostetio?
Vidi ovako.Nema tog distributera,te firme koja ce meni da zabrani da otvorim karticu i da joj bar pastu ne promenim!Znaci to uslovljavanje oko garancije skidanjem cooler-a je cisto njesra.Poenta je samo pazljivo sve raditi i nista vise..
Inace ja imam GTX295,trenutno je najbrza kartica na trzistu i mogu reci da je extra.
Stock cooler ima svoju turbinu kroz koju izbacuje napolje vazduh,drugacije je resen sistem hladjenja nego li kod GX2.Ova karta je bukvalno duplo brza nego 9800 GX2 .
Samo ako se nadas da ce ti dati GTX295 mislim da neces taj dil postici.Dace ti ili GTX280 ili GTX 285 jer je u tom cenovnom rangu karta bila kad se pojavila bez obzira na sledecu generaciju karte koja je dosla.Ako dobijes GTX280 budi prezadovoljan jer je karta zaista mnogo snazna.Mozes da se dogovoris ako ti budu dali GTX280 tipa da doplatis za GTX295 ako bas hoces ali za nju moras imati dosta snazan CPU!Sve je to sad diskutabilno i povlaci jos neke druge stvari.
Poenta je bila sledeca da ti je karta svakako bila pred crkavanja,ti si samo ubrzao njenu smrt.Znaci svakako na reklamaciju i tacka.

I Want to believe - The truth is out there





::
:: Znaci 9800GX2 is dead! :( fuck! otislo 500eura za 10 minuta igranja.. nista onda da im nosim videce i oni nisu ludi.. da je otvarano i sl..
::
::
:: Kakva iskustva imate sa GTX295???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE .... 17.05.2009. 21:17 #114621

status: user
broj poruka: 839

Ma i da nece da menjaju bilo sta uzeo bi GTX295 Monster!!!!

Processor, E8400 OC na 3.6

Memory Hyper X DDR2 1066MHZ 4Gb

PS Chieftec 750W

Bila bi zadovoljna GTX295 verovatno !

Nego reci mi jel mozes da sibnes sve na max u GTA IV ? i kakav je prosecan FPS isto tako me interesuje Warhead DX10 Entusiast 1920x1200 rezolucija za obe game!
ako si mozda radio i u 3dmark 05.06.vantage...
kolko se greje na idle i full load? jel bucnija ili tisa od GX2? veca manja? .. isto ima 4i8pin napajanje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: .... 17.05.2009. 21:32 #114624

status: user
broj poruka: 18472
Iskreno moram ti reci da je CPU slab za tu kartu.Gubice dosta na potencijalu i dovesce do pada fps-a i to ne u malom obimu.Najmanje je nesto sto je potrebno je neki Q9550 na 3.8 Ghz,pozeljno i 4.0 Ghz.Tad karta radi kako treba .
Cooler je malo bucniji ali se karta ne greje bas nesto strasno.Meni zimus nije presla 76c-77c u Crysis i to sve sa AA na full u 1920x1200 rezoluciji.Velicine je iste kao GX2 ima jedan 6-stopinski i jedan 8-smopinski konektor.Ne znam koji ti monitor imas ali ova karta pokazuje te svoju pravu snagu na 1920x1200 rezoluciji.Sve ispod toga malo podbacuje.Bukvalno joj rezolucija prestavlja usko grlo.

Evo Crysis testa :

Crysis 16xAA :

http://img299.imageshack.us/my.php?image=crysistest16xaa.png

Crysis 8xAA :

http://img299.imageshack.us/my.php?image=gtx2951920x1200ocaa8x.png

A evo nekih drugih markova koje sam napravio :

http://www.hwbot.org/listResults.do?userId=13424&applicationId=17

http://www.hwbot.org/listResults.do?userId=13424&applicationId=2

E sad vidi sta ti je ciniti..


I Want to believe - The truth is out there





::
:: Ma i da nece da menjaju bilo sta uzeo bi GTX295 Monster!!!!
::
:: Processor, E8400 OC na 3.
::
:: Memory Hyper X DDR2 1066MHZ 4G
::
:: PS Chieftec 750
::
:: Bila bi zadovoljna GTX295 verovatno !
::
:: Nego reci mi jel mozes da sibnes sve na max u GTA IV ? i kakav je prosecan FPS isto tako me interesuje Warhead DX10 Entusiast 1920x1200 rezolucija za obe game!
:: ako si mozda radio i u 3dmark 05.06.vantage...
:: kolko se greje na idle i full load? jel bucnija ili tisa od GX2? veca manja? .. isto ima 4i8pin napajanje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: .... 17.05.2009. 21:33 #114626

status: user
broj poruka: 5696
Ovaj SF nikada ne cita MSN poruke :))


A N G E L


:: Iskreno moram ti reci da je CPU slab za tu kartu.Gubice dosta na potencijalu i dovesce do pada fps-a i to ne u malom obimu.Najmanje je nesto sto je potrebno je neki Q9550 na 3.8 Ghz,pozeljno i 4.0 Ghz.Tad karta radi kako treba
:: Cooler je malo bucniji ali se karta ne greje bas nesto strasno.Meni zimus nije presla 76c-77c u Crysis i to sve sa AA na full u 1920x1200 rezoluciji.Velicine je iste kao GX2 ima jedan 6-stopinski i jedan 8-smopinski konektor.Ne znam koji ti monitor imas ali ova karta pokazuje te svoju pravu snagu na 1920x1200 rezoluciji.Sve ispod toga malo podbacuje.Bukvalno joj rezolucija prestavlja usko grlo
::
:: Evo Crysis testa
::
:: Crysis 16xAA
::
:: http://img299.imageshack.us/my.php?image=crysistest16xaa.pn
::
:: Crysis 8xAA
::
:: http://img299.imageshack.us/my.php?image=gtx2951920x1200ocaa8x.pn
::
:: A evo nekih drugih markova koje sam napravio
::
:: http://www.hwbot.org/listResults.do?userId=13424&applicationId=1
::
:: http://www.hwbot.org/listResults.do?userId=13424&applicationId=
::
:: E sad vidi sta ti je ciniti.
::
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
:: ::
:: :: Ma i da nece da menjaju bilo sta uzeo bi GTX295 Monster!!!!
:: ::
:: :: Processor, E8400 OC na 3.
:: ::
:: :: Memory Hyper X DDR2 1066MHZ 4G
:: ::
:: :: PS Chieftec 750
:: ::
:: :: Bila bi zadovoljna GTX295 verovatno !
:: ::
:: :: Nego reci mi jel mozes da sibnes sve na max u GTA IV ? i kakav je prosecan FPS isto tako me interesuje Warhead DX10 Entusiast 1920x1200 rezolucija za obe game!
:: :: ako si mozda radio i u 3dmark 05.06.vantage...
:: :: kolko se greje na idle i full load? jel bucnija ili tisa od GX2? veca manja? .. isto ima 4i8pin napajanje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: .... 17.05.2009. 21:35 #114627

status: user
broj poruka: 18472
Pa nisam nista dobio osim `Ziv bio` ..

I Want to believe - The truth is out there





:: Ovaj SF nikada ne cita MSN poruke :)
::
::
:: A N G E L
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 17.05.2009. 21:43 #114629

status: user
broj poruka: 9460
@SkyFire

::Poenta je bila sledeca da ti je karta svakako bila pred crkavanja,ti si samo ubrzao njenu smrt.Znaci svakako na reklamaciju i tacka

Nebih se nikako slozio s tobom.

Za crkavanje te kartice je odgovoran njen vlasnik i njegova nestrucnost.

Kao sto je MACHINE u nekom od postova spomenuo eventualne uzoke,statickog el. itd.

Za gararanciju nazalost nisam siguran da ce ti priznati,jer si je raklapao,a cak si i polomio neakav lim,sto ce i da vide(nisu oni vesla sisali),a i radi se o vrlo skupoj komponenti koju ce `malo`bolje da razmotre i pronadju uzrok kvara.
Bez ljutnje,ali traziti drugu karticu i praviti se lud,a sam si je sj**o je za mene katastrofa i kajnje neposteno,neko to ipak mora da plati.Bar sam ja takav jbg.

Nazalost na greskama se uci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE ...... 17.05.2009. 21:55 #114642

status: user
broj poruka: 839

Ne znam stvarno kako je to reseno po ovom nasem bolesnom zakonu, sto se tice menjanja paste ciscenja coolera i sl.. to sto je osteceno parce metala iznad 8pinskog konektora stvarno nije uredu! i nebi sebi nikad dozvolio da odem tamo i da se pravim blesav jel nisam govno od coveka ali desavalo se da kupim nove komponente a primetim da je korisceno npr. volan G25 e takvima bi j.. mamicu! Skyfire ako ti niije problem aj uradi ovako benchmark kod Crysisa All Very High DX10 1920x1200 isto mozes i sa AA i Bez njega.. to me interesuje!

Sto se tice GX2 sta mi preostaje ?da je spakujem u kutiju i ostavim negde.. :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Re: Re: .... 17.05.2009. 21:58 #114646

status: user
broj poruka: 12057

Nisi ništa dobio zato što si u 90% u Offline modu ili resetuješ konekciju. Normalno je da ti ništa ne stiže. Ako sa nekim komuniciraš, onda prekini DL ili nemoj da resetuješ konekciju.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: Pa nisam nista dobio osim `Ziv bio` .
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
:: :: Ovaj SF nikada ne cita MSN poruke :)
:: ::
:: ::
:: :: A N G E L
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 17.05.2009. 22:00 #114647

status: user
broj poruka: 2236
Dam ti ja 20 eura :)

Stvarno, odnesi je u neki servis, možda postoji neka nova tehnika oživljavanja GPU-a za koju još uvek nismo čuli.

Dobar dan - dobar dan, tak`a i tak`a stvar !
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: ...... 17.05.2009. 22:00 #114648

status: user
broj poruka: 12057

Šta si ti tačno oštetio ? Jel to vidljivo, osim ako ne rasplapiš kartu ? Ako se ne vidi pravi se lud i reklamiraj.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


::
:: Ne znam stvarno kako je to reseno po ovom nasem bolesnom zakonu, sto se tice menjanja paste ciscenja coolera i sl.. to sto je osteceno parce metala iznad 8pinskog konektora stvarno nije uredu! i nebi sebi nikad dozvolio da odem tamo i da se pravim blesav jel nisam govno od coveka ali desavalo se da kupim nove komponente a primetim da je korisceno npr. volan G25 e takvima bi j.. mamicu! Skyfire ako ti niije problem aj uradi ovako benchmark kod Crysisa All Very High DX10 1920x1200 isto mozes i sa AA i Bez njega.. to me interesuje!
::
:: Sto se tice GX2 sta mi preostaje ?da je spakujem u kutiju i ostavim negde.. :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE GX2 17.05.2009. 22:02 #114651

status: user
broj poruka: 839
Aj sacu da slikam pa da ti posaljem da vidis sta je `osteceno`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 17.05.2009. 22:04 #114652

status: user
broj poruka: 18472
Vidi ja nisam bas siguran da je njegova krivica 100%.Pre ce biti da je tih 10% on zasluzan a 90% da kartica svakako umire.
Staticki eletricitet kazes?Tesko..Nema sta nisam radio i sprovodio struju i nije karta mogla da crkne.U praksi to nije izvodljivo.
Ako je slomio nesto naravno da je kriv za nepaznju ja se tu slazem i za to treba da snosi odgovornost.A za ovo sto je crkla je jako diskutabilno jer se uglavnom ne zna pravi uzrok tome a simptomi su ipak ti da je karta vec bila defektna jer se zalio na istu sto se pregrevanja tice.


@bax2003@ U pravu si,zaboravim na to skroz mada mi i nije MSN ukljucen a opet ne stize nista ili ti kasni pa dobijem posle par sati!

I Want to believe - The truth is out there





:: @SkyFir
::
:: ::Poenta je bila sledeca da ti je karta svakako bila pred crkavanja,ti si samo ubrzao njenu smrt.Znaci svakako na reklamaciju i tacka
::
:: Nebih se nikako slozio s tobom
::
:: Za crkavanje te kartice je odgovoran njen vlasnik i njegova nestrucnost
::
:: Kao sto je MACHINE u nekom od postova spomenuo eventualne uzoke,statickog el. itd
::
:: Za gararanciju nazalost nisam siguran da ce ti priznati,jer si je raklapao,a cak si i polomio neakav lim,sto ce i da vide(nisu oni vesla sisali),a i radi se o vrlo skupoj komponenti koju ce `malo`bolje da razmotre i pronadju uzrok kvara
:: Bez ljutnje,ali traziti drugu karticu i praviti se lud,a sam si je sj**o je za mene katastrofa i kajnje neposteno,neko to ipak mora da plati.Bar sam ja takav jbg
::
:: Nazalost na greskama se uci
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 17.05.2009. 22:25 #114673

status: user
broj poruka: 2236
Ja shvatam da, ako misliš da je karta defektna = odneseš je u servis, jer tome i služi GARANCIJA, da kao krajnji korisnik ne gubiš vreme i nerve zbog problema fabričke/proizvodne greške i da nikakav prodavac ne može da te nikako laže i cima, jer si zaštićen zakonom itd.

A garancija ima gomilu nekih uslova, među kojima je i onaj da se ista NE PRIZNAJE U SLUČAJU DA NEOVLAŠĆENI SERVISER ``ČAČKA`` KARTU. Tako da, sam je čačkaš samo ako 100% tačno znaš šta treba da uradiš.

Tako da, sam je birao šta će raditi, pa je i sam sebi kriv, svesno ili nesvesno. Žao mi je ako mu je mnogo 500 eura, ali o tome je imao i previše vremena da misli i nekoliko gotovo 100% sigurnih rešenja ispred sebe. Sad ima metalni, loše dizajnirani sendvič i loše raspoloženje, koje ume da potraje.

Dobar dan - dobar dan, tak`a i tak`a stvar !
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Slike... 17.05.2009. 22:32 #114676

status: user
broj poruka: 839

Videcete parce lima iznad 8pinskog napajanja kako je puklo.. prilikom vracanja maske sve ostalo ok!

http://www.easy-share.com/1905236002/Fotografija-0010.jpg

http://www.easy-share.com/1905236004/Fotografija-0012.jpg

http://www.easy-share.com/1905236006/Fotografija-0014.jpg

http://www.easy-share.com/1905236009/Fotografija-0015.jpg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 17.05.2009. 22:33 #114677

status: user
broj poruka: 2236
ЧЕК ДИС АУТ !


http://forums.hardwarelogic.com/blogs/polobunny/61-how-i-almost-got-9800-gx2.html


И ФОТОГРАФИЈЕ УПЛОАД-УЈ ПРЕКО ЊЊЊ.ДОДАЈ.РС ДА ИХ НЕ БИ ДОЊНЛОУДОВАЛИ ПОЛА САТА.


Dobar dan - dobar dan, tak`a i tak`a stvar !

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: Slike... 17.05.2009. 22:37 #114678

status: user
broj poruka: 9460

Uh,vrlo nezgodno.Vidi se iz aviona da je slomljeno usled nasilnog otvaranja.

Nego gde ti je to parce lima?Ned`o Bog da je zvrsilo negde u unutrasnjosti.

::
:: Videcete parce lima iznad 8pinskog napajanja kako je puklo.. prilikom vracanja maske sve ostalo ok
::
:: http://www.easy-share.com/1905236002/Fotografija-0010.jp
::
:: http://www.easy-share.com/1905236004/Fotografija-0012.jp
::
:: http://www.easy-share.com/1905236006/Fotografija-0014.jp
::
:: http://www.easy-share.com/1905236009/Fotografija-0015.jpg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE GX2 17.05.2009. 22:39 #114681

status: user
broj poruka: 839

Parce lima je na sigurnom, na fogografiji 12 se najbolje vidi...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 10  
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646148.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs