Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Researchers record the screams of the damned!!!
STRANA 3 OD 14  
Antilohije sta je energija? 09.06.2009. 03:48 #120001

status: user
broj poruka: 684

ko zna? za peticu!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackbomb @skyfire 09.06.2009. 03:52 #120002

status: user
broj poruka: 109
prvo ja imam samo ovaj acc i imam ga bas vece vreme ali nista nisam postovao tako ako me zamisljas kao neciji troll acc to nije lepo nisam ja troll...

Znaci kao sto sam predpostavio Deista e sada se pitas zasto sam te bas tako `kategorisao` to je zato sto ljudi koji kazu a ja verujem u boga ali neverujem u boga iz bilbije kurana itd... svi takvi po pravilu bi trebali da spadnu u deiste doduse ovih dana se bas baca Moderan hriscanin.

a sto se tise ligera nikada nisam reko da je bila prirodna...

@Antilohije moras da preciziras.... moze da bude mogucnost za neki rad itd...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: @skyfire 09.06.2009. 04:00 #120003

status: user
broj poruka: 18472
U pravu si,nisi trol,ti si gnom

Definisi ti meni koji je to Bog iz biblije.Da li je negde slikovito opisan?Hriscanstvo se zna kako je nastalo i ko je bio nosilac hriscanstva..Kako ja zamisljam vizuelno svetog oca to je sasvim druga stvar.Mislim da je to slobodna volja svakog hriscanina.
Nije ni bitno koje si vere vec je bitno teziti ka dobrom i u dobro verovati a kako se to dobro kroz razne religije zove to uopste nije bitno!

Mislim da nismo bas pricali o evoluciji u naucnom smislu u kom ucestvuje covek ali ajde..Ako tako gledamo jesto evolucija ali u korist nauke.

I Want to believe - The truth is out there





:: prvo ja imam samo ovaj acc i imam ga bas vece vreme ali nista nisam postovao tako ako me zamisljas kao neciji troll acc to nije lepo nisam ja troll..
::
:: Znaci kao sto sam predpostavio Deista e sada se pitas zasto sam te bas tako `kategorisao` to je zato sto ljudi koji kazu a ja verujem u boga ali neverujem u boga iz bilbije kurana itd... svi takvi po pravilu bi trebali da spadnu u deiste doduse ovih dana se bas baca Moderan hriscanin
::
:: a sto se tise ligera nikada nisam reko da je bila prirodna..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije ima jedan sindrom kod nas u Srbiji.... 09.06.2009. 04:00 #120004

status: user
broj poruka: 684
a to je da covek sto manje zna, to vise tezi da prica i namece svoje `misljenje`. Secate li se nekog politicara sps-a bakija andjelkovica sto je bio u svim skupstinama i upravnim odborima, i umeo je da drzi slovo po 15 minuta na tim tv duelima a nije znao ni padeze....

@blackbomb, molim te da reuploadujes onaj tvoj dijagram o evoluciji :))))


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire @Antilohije 09.06.2009. 04:02 #120005

status: user
broj poruka: 18472
Taj sindrom me bas interesuje,jel vezan za ovu temu i pojedinca ili ti onako palo na pamet?

I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: @Antilohije 09.06.2009. 04:11 #120006

status: user
broj poruka: 684

Vezan je za temu, niste vi ni prvi ni poslednji koji o ovome razglabaju, ljudi se i posvadjaju pa na kraju zaracene strane dodju do `energije` koju ne umeju da objasne. vidi svoje poruke, pomenuo si energiju.
Ja recimo cesto po celu noc filosofiram na jednom sajtu sa tipom koji je musliman o tim religijskim temama. Sve je to u redu, ja sam pravoslavac (delija itd... :)), ali otvorenih shvatanja, dok je on pravi dogmata, pridrazava se svih obreda i sl., kada ga sokratovim metodama dovedem do necega da nije u pravu, on to ne priznaje, odgovor je otprilike `sta ja znam, ja sam samo sicusno bozije bice`. Ne mislim da je ovo nesto lose, dok ima raznih shvatanja ima i nade ...
A to za bakija, znaci prouci materiju pa onda diskutuj - nije telekineza spec. slucaj telepatije :)

:: Taj sindrom me bas interesuje,jel vezan za ovu temu i pojedinca ili ti onako palo na pamet
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackbomb @skyfire 09.06.2009. 04:13 #120007

status: user
broj poruka: 109
Gledaj ja ga negledam slikovito posto tako mozes da ga opises kako hoces ali u bilbiji pise da nas je napravio po svom oblicju.

E sada sta je bitno i kako se bogovi razlikuju jesto po njihovoj mitologiji, ideologiji...

Po tome se naprimer razlikuju Hriscanstvo i Islam. Naravno i imaju razlicite propovedace.

Ali sta ih povezuje jeste da obe vere veruju da je on stvorio sve...

A sada je nikada nisam tvrdio i nikada necu tvrditi da znam 100% istinu ali uvek idem na stranu sa vise dokaza...

btw ja sam ateista...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: @Antilohije 09.06.2009. 04:18 #120008

status: user
broj poruka: 18472
Cilj mi nije bio nit da se da se svadjam,nit sa bilo kim da zaratim..Nikome ne namecem kako ti kazes misljenje vec se drzim svojih verovanja i svog misljenja.Postujem tudje ali ocekujem da i mene neko postuje.Ako ja verujem u Boga zar treba neko da me ismeva zbog toga?Sto se tice Telekineze (psihokineza),telepatije i slicnih fenomena,malo sam smetnuo sa uma pa sam te stvari zaboravio.Nekad sam ih znao u mali prst ali zivot ne tece bas uvek kao med i mleko pa ti mozak okupiraju razne vrste problema pa ono sto ti je nekad bilo vazno postaje nevazno itd..Zaboravlja se..Pogresio sam sto sam se zaleteo,ispao sam malo neobavesten ali sledeci put necu.

@blackbomb

Ja to postujem..Imas svoj nacin razmisljanja,svoj nacin shvatanja i sebe si kategorisao tako i to je u redu.Ja sa tim nemam nikakav problem.Nadam se da i ti isto razmisljas u mom slucaju ili ti u slucaju svih ostalih istomisljenika.

I Want to believe - The truth is out there





::
:: Vezan je za temu, niste vi ni prvi ni poslednji koji o ovome razglabaju, ljudi se i posvadjaju pa na kraju zaracene strane dodju do `energije` koju ne umeju da objasne. vidi svoje poruke, pomenuo si energiju
:: Ja recimo cesto po celu noc filosofiram na jednom sajtu sa tipom koji je musliman o tim religijskim temama. Sve je to u redu, ja sam pravoslavac (delija itd... :)), ali otvorenih shvatanja, dok je on pravi dogmata, pridrazava se svih obreda i sl., kada ga sokratovim metodama dovedem do necega da nije u pravu, on to ne priznaje, odgovor je otprilike `sta ja znam, ja sam samo sicusno bozije bice`. Ne mislim da je ovo nesto lose, dok ima raznih shvatanja ima i nade ..
:: A to za bakija, znaci prouci materiju pa onda diskutuj - nije telekineza spec. slucaj telepatije :
::
:: :: Taj sindrom me bas interesuje,jel vezan za ovu temu i pojedinca ili ti onako palo na pamet
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Zasto svaka polemika dovede do neke rasprave? 09.06.2009. 04:32 #120009

status: user
broj poruka: 18472
Nije mi jasno zasto dodje do dizanja tenzije kad su sukobi misljenja u pitanju?Koja god tema da krene nadje se neko ko ce da forsira svoju pricu i da tog nekog drugog ispravlja i napada pokusavajuci da ga ubedi kako nije u pravu.Ako pak ne uspe onda dodje do svadje i vredjanja..Jel smo samo mi Srbi takvi ili je to svugde u svetu tako?
Nije mi jasno zasto vise nema postovanja i sloge?Svi su nesto ko na nekim iglama,kao puske zapete i jedva cekaju samo da opale hitac.Stvarno mi nije jasno.

I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackbomb @skyfire 09.06.2009. 04:34 #120010

status: user
broj poruka: 109
Razumem te donekele sky veruj mi razumem ali odnekle ne sacu ti i reci zasto...

Kada sam bio mali posto mi je keva hriscanka bio sam krsten u crkvi.I tako reci bio sam hricanin ali sa toliko godina nisam mogo nista da razumem sta gde ko tek kasnije sa jedno 14 godina kada sam procitao bilbiju video sam ima toliko nelogicnih stvari i toliko je izgledalo kao jedna velika bajka (sto i jeste) i onda sam poco da razmisljam dali je ovo moguce dali ijedna od ovih (barem ja zovem izmisljenih religiji) i tako malo po malo sve vise sam razmisljao i doso sam do zakljucka da sve ove religije su totalno iracinalne.Sta je uvek zelim od ljudi da pogledaju prvo svoju svetu knjigu i dobro razmisle i pogledaju podatke koje nauka pruza.A to sto si reko da je nauka sranje to je stvarno glupo sto koliko stvari nam je nauka dala koliko znacajnih stvari i nauka nikada nece ici ili na jednu ili na drugu stranu uvek tuda gde su dokazi (barem vecina).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: @skyfire 09.06.2009. 04:40 #120011

status: user
broj poruka: 18472
Gde sam bre ja rekao da je sranje???Moja najteza rec je bila vezana za Darvinovu teoriju u koju ne verujem i to sto sam na pocetku rekao da postoje stvari koje ne mogu da se naukom objasne i spadaju u paranormalne!Boze,zasto bi ista pricao protiv nauke?!Koji bi to primitivac onda bio!Rekao sam da nauku neizmerno postujem i da sam veliki poklonik tehnologije a sta je tehnologija ako nije proizisla iz nauke..To si ti nesto pogresno protumacio!


P.S.Ovde na forumu sam jako dugo.Siguran sam da su me neki okarakterisali u losem svetlu ali reci cu ti nesto.Kod mene ti je sto na umu to na drumu.Nisam folirant i kazem sve u lice.Deklarisem se javno svidelo se to nekom ili ne!Svoje stavove zastupam cvrsto i ne stidim se toga!


I Want to believe - The truth is out there





:: Razumem te donekele sky veruj mi razumem ali odnekle ne sacu ti i reci zasto..
::
:: Kada sam bio mali posto mi je keva hriscanka bio sam krsten u crkvi.I tako reci bio sam hricanin ali sa toliko godina nisam mogo nista da razumem sta gde ko tek kasnije sa jedno 14 godina kada sam procitao bilbiju video sam ima toliko nelogicnih stvari i toliko je izgledalo kao jedna velika bajka (sto i jeste) i onda sam poco da razmisljam dali je ovo moguce dali ijedna od ovih (barem ja zovem izmisljenih religiji) i tako malo po malo sve vise sam razmisljao i doso sam do zakljucka da sve ove religije su totalno iracinalne.Sta je uvek zelim od ljudi da pogledaju prvo svoju svetu knjigu i dobro razmisle i pogledaju podatke koje nauka pruza.A to sto si reko da je nauka sranje to je stvarno glupo sto koliko stvari nam je nauka dala koliko znacajnih stvari i nauka nikada nece ici ili na jednu ili na drugu stranu uvek tuda gde su dokazi (barem vecina)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackbomb Re: Sve zavisi od stava i percepcije! 09.06.2009. 04:48 #120012

status: user
broj poruka: 109

Iz ovog posta sam stekao taj utisak.
Zao mi je ako sam ga lose protumacio.Jedino sto ja kazem jeste samo malo razmisljajte o tome i nista vise

:: Covek po prirodi skeptican uvek je neobjasnjivo pokusavao da objasni naucnim putem koji su u mnogo cemu bili jako tanki sa dokazima i teorijama te vrste!I danas dan ,sve se uglavnom zeli naukom objasniti,dokazati posto poto i sve to prikazati u svetlu raznih vrsta zavera i neistine..Mnogo stvari na ovoj nasoj planeti zemlji nisu objasnjenje naucno,jednostavno ne postoji odgovor,nema nacina da se do njega dodje.I za one koji pokusavaju da opovrgnu vec predocene cinjenice veliki trud je ulozen da se istina ugusi na bilo koji nacin.Od pamtiveka od obicnog coveka se krije istina ili mu se servira malo po malo na kasicicu kroz decenije tako drzeci danasnjeg coveka na distanci od pravih informacija i istine..Problem nastaje zbog toga sto covek gradi svoje stavove na materijalizmu i tako siri tu bolest u vidu posasti po celom svetu!Treba biti dosta visoko na duhovnom nivou da bi pogledao istini u oci i shvatio neke stvari..Naravno da na svetu postoje razni montirani snimci,razne propagande ali vecinom od svega toga postoji i istina koja tu lezi negde izmedju redova ili je jednostavno javno obelodanjena
::
:: Zivotinje su same po sebi plemenite.Ne postoji zla zivotnja sama od sebe!One idu na sasvim drugo mesto i ne pripadaju tamo gde idu ljudi koji zasluzuju to svojim necasnim delima
::
:: `Kao sto se slepom coveku ne moze opisati Rembrantova slika,tako ni duhovno slep covek ne moze da vidi Boga
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije ma ja ovde s vama diskutujem samo zato... 09.06.2009. 04:49 #120013

status: user
broj poruka: 684

sto su me ona druga dvojica naplasila sa onim paranormalnim pricama, pa nisam smeo da zaspim dok ne svane...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackbomb @skyfire 09.06.2009. 04:53 #120014

status: user
broj poruka: 109
Da ponovim samo jos jednom ja nisam raspali troll

i jedine tvoje postove sam vidjao o hardware-u i koiko vidim fino se razumes u hardware...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Sve zavisi od stava i percepcije! 09.06.2009. 05:07 #120015

status: user
broj poruka: 18472
Kao sto rekoh losa procena..

Taj prvi post generalizuje stvari.Odnosi se se na celokupnu tematiku vezano za paranormalno..Tacno je da se od ljudi kriju informacije i istina.Nekad negde procuri pa se i dokumentuje i moze da se procita i vidi putem medija..Pomenuo sam i materijalizam zbog toga sto se on iskljucivo zasniva na materiji i tu nema mesta za duhovno postojanje (energija) vec se svodi na radjanje,razmnozavanje i umiranje.Vrlo prost sistem funckionisanja.Onaj ko je ateist ne moze da veruje u duhovni zivot i svet vec ima materijalisticko shvatanje.Inace kad sam se obracao na nacin koji stoji iz tog prvog posta hteo sam da obuhvatim raznu tematiku vezanu za sve pojmove jer je MACHINE pomenuo i UFO i Aliens-e i sto sta jos..Inace dosta od tih stvari je bas naucno i dokazano i dokumentovano ali ipak je skepticizam jaca strana coveka.Nisam video licno i ne verujem!Nadam se da me sad shvatas?

Citiracu sebe : `Boga zamisljam kao visu silu na svoj nacin.Nemam slikovite vizije iz filmske produkcije ili ti bilo kakve slicnosti sa pricama za malu decu i sl..Uopste ga ne zamisljam ni u kakvom obliku ..Vidim ga kao svemocno ,svevisnje bice,energiju koja je mnogo iznad coveka po nivou svesti..Kao visu inteligenciju,predstavnika naprednije civilizacije..Ja nisam biblijski ,knjiski vernik vec svoje stavove i razmisljanja gradim po mojoj nekoj logici i tumacenju.Negde nesto prihvatim a negde sasvim drugacije shvatim,onako kako je to meni logicno..`

Zar iz ovog nisi mogao da zakljucis da i razmisljam racionalno a ne onako kako to serviraju drugi.Ja kombinujem sva raspoloziva sredstva da bi dosao do svog jedinstvenog zakljucka.Nauka,duhovno obrazovanje,paranormalno i sl..Sve je to ukljuceno kada se dolazi do nekog zakljucka kada je u pitanju nesto specificnije za razmisljanje!..Nauku razdvajam od religije kada je u pitanju tehnologija.U tome je MACHINE u pravu.Tu se kosi totalno..Za ostala shvatanja koristim neke druge resurse i tako funkcionisem sasvim normalno..

P.S.Rekoh ti vec,nemoj da se ljutis,nisi trol vec gnom

Eto sta uradise krici prokletih,dokle ode tema.Daj Boze da se sutra ne prosiri na vestice,vile i strumpfove mozda.Ko zna?

I Want to believe - The truth is out there





::
:: Iz ovog posta sam stekao taj utisak
:: Zao mi je ako sam ga lose protumacio.Jedino sto ja kazem jeste samo malo razmisljajte o tome i nista vis
::
:: :: Covek po prirodi skeptican uvek je neobjasnjivo pokusavao da objasni naucnim putem koji su u mnogo cemu bili jako tanki sa dokazima i teorijama te vrste!I danas dan ,sve se uglavnom zeli naukom objasniti,dokazati posto poto i sve to prikazati u svetlu raznih vrsta zavera i neistine..Mnogo stvari na ovoj nasoj planeti zemlji nisu objasnjenje naucno,jednostavno ne postoji odgovor,nema nacina da se do njega dodje.I za one koji pokusavaju da opovrgnu vec predocene cinjenice veliki trud je ulozen da se istina ugusi na bilo koji nacin.Od pamtiveka od obicnog coveka se krije istina ili mu se servira malo po malo na kasicicu kroz decenije tako drzeci danasnjeg coveka na distanci od pravih informacija i istine..Problem nastaje zbog toga sto covek gradi svoje stavove na materijalizmu i tako siri tu bolest u vidu posasti po celom svetu!Treba biti dosta visoko na duhovnom nivou da bi pogledao istini u oci i shvatio neke stvari..Naravno da na svetu postoje razni montirani snimci,razne propagande ali vecinom od svega toga postoji i istina koja tu lezi negde izmedju redova ili je jednostavno javno obelodanjena
:: ::
:: :: Zivotinje su same po sebi plemenite.Ne postoji zla zivotnja sama od sebe!One idu na sasvim drugo mesto i ne pripadaju tamo gde idu ljudi koji zasluzuju to svojim necasnim delima
:: ::
:: :: `Kao sto se slepom coveku ne moze opisati Rembrantova slika,tako ni duhovno slep covek ne moze da vidi Boga
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije auuu! 09.06.2009. 05:26 #120016

status: user
broj poruka: 684

nije samo materijalizam nego i dijalektika! ovo sto mi pomocu sokocala razmenjujemo misljenja na daljinu mozda i od par hiljada kilometara, a uopste se ni ne poznajemo, je skroz neshvatljivo npr. za ljude od pre 200 godina. prakticno paranormalno!
nauka ne moze sve da objasni?! ono sto je nama danas paranormalno za 10-20 godina bice objasnjeno! a otvorice se druge `paranormalne` stvari i teme. panta rei sto rekao heraklit iz efesa...
kakav bre pakao u sredistu zemlje, kakvi bakraci...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackbomb @skyfire 09.06.2009. 05:28 #120017

status: user
broj poruka: 109
ok vidim da sam pogresio kod prvog dela

Ali drugi deo stoji, ti jesi deista i nista ja lose tu ne govorim ali jedno stavno jesi bas spada u definiciju(verovanje u bog [nije definisano u kog]).
Posto ako hoces da se zoves hricanin moras vise da prihvatas bibliju i i da prihvati da je isus hrist umro zbog nasih grehova i tonu drugi stvari posto ako kazes da prihvatas isusa znaj da moras da prihvaris i pola stvari iz staroh zaveta...

Edit: jeste upravu Antilohije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ljudi ne zaboravite da je to kod Darvina samo teorija 09.06.2009. 08:20 #120022

status: user
broj poruka: 7700
Darvinovoj teoriji fale dokazi ,u stvari postoje fosili dinosaurusa ,mamuta itd.. toga ne fali ,ali nigde nema fosila prelaznih oblika ,za koje Darvinova teorija kaze da bi morali da postoje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 09.06.2009. 09:44 #120029

status: user
broj poruka: 2270
T evolucije je jedna od najjačih teorija koju uopšte imamo, npr mnogo jača od T gravitacije (relativističke) koju svi uzimamo zdravo za gotovo. Nije tačno da nema prelaznih fosila (tranzicionih). Ima ih na hiljade a u nekim slučajevima sa potpuno glatkim pralzima među vrstama (npr prelaz sa gmizavaca na sisare). Nauka je jedini način da uopšte bilo šta saznamo. Sve drugo je odavno odbačeno ne zbog materijalizma jer nije dalo nikakve rezultate kroz vekove.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: @skyfire 09.06.2009. 10:01 #120032

status: user
broj poruka: 18472
Recimo da stoji taj deo vezano za hriscanstvo.I recimo da prihvatam cinjenicu da je Hrist ispastao grehe zbog naroda svog..Koju tonu drugih stvari?Pa nisam ja vernik papiroloski vec se moje verovanje gradi na duhovnoj osnovi..Zar u Bibliji ne pise Bog je svuda oko nas,u nama?Zato ja kazem da nije ni bitno koje si vere vec je bitno teziti ka dobrom i u dobro verovati a kako se to dobro kroz razne religije zove to uopste nije bitno!Bitno je verovati i teziti da cinis dobra dela,sebe duhovno obrazovati.Kazes moras prihvatiti pola stvari iz Biblije tj moras prihvatiti Bibiliju.Sad ispade ako ja tu Bibliju tumacim drugacije da nisam hriscanin.Moram striktno da se drzim svake reci do slovce.Ovo me sad podseca na ona vremena kad su ljude spaljivali na lomaci i proglasavali ih jereticima jer nisu verovali svemu sto pise u Bibliji tj nisu hteli da prihvate Boga!
Sad ce ispasti da sam kontradiktoran ,moja ubedjenja jesu zasnovana na hriscanstvu ali i dosta toga je modfikacija mog razumevanja i shvatanja..

Sto se tice tog sto je Antilohije rekao niko i ne osporava.Cinjenice su to da kako vreme odmice nauka velikom brzinom napreduje pa su sada neke nama nekad neobjasnjive stvari postale normalne i sl..Da li ce sve ici tim tokom to samo mozemo da se nadamo i da cekamo.Sto se tice same teme ,temu sam postavio da prodiskutujemo kako to ko vidi,niko nije rekao da su to zaista krici iz pakla i zasto bi se taj pakao ako u opste postoji nalazio bas u sredistu zemlje i sl?

Lepo je razmenjivati iskustva,cuti razna misljenja,izneti razne stavove.Jedino sto me nervira to je da se vecinom ljudi kod nas ponasaju jako bahato i bezobzirno kada su u sukobu misljenja sa drugom osobom.Posto poto bi da nametnu svoje misljenje kao ispravno forsirajuci sve dok ne dovede do vredjanja i svadje!Znaci sad me u suprotno ne moze niko ubediti jer ovo nije ni prva ni poslednja tema gde se to desilo.Nije cak ni bitna tematika,isti stav zastupaju takvi ljudi a nisu bas u malom broju!
To i gusi ovaj forum i zato se i raspao jer je u totalnom rasulu!
Definitivno necu postovati vise ni jednu temu u kojoj moze na zdrav nacin da se polemise i vodi diskusija..
Ako sam doziveo da moram nekom da se pravdam i da me neko analizira i ispravlja onda ne treba ni da dolazim vise na ovaj forum.Generalno sam vise sit ovakvog ponasanja!
Ovde zavrsavam svaku diskusiju i kajem se sto sam uopste poceo polemiku na bilo kojoj osnovi!Sad mozete da nastavite sa nvidia vs ati i amd vs intel!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 09.06.2009. 10:38 #120040

status: user
broj poruka: 9122
Po Carls Darvinovoj teoriji sve je postalo slucajno, a ja ne znam kako ovako savrsen svet moze postati slucajno, onda bi slucajno trebale da postanu mnogo jednostavnije stvari (tipa recimo maticna ploca). Carls Darvinova teorija pobijena je davnih 60 godina 20 veka, tako da to mozete da bacite u vodu. Da li je covek otisao na Mesec je veliko pitanje, jer se to moglo snimiti i u studiju, glavni razlog je da li je covek otisao na Mesec Americka zastava koje je leprsala na snimku, a na Mesecu nema vazduha tako da na Mesecu ne moze da leprsa. Mnoga su se cuda desavala na svetu koja ne mogu tako sama od sebe da se dese imate ogroman broj manastira u Srbiji gde se desilo ne jedno nego vise cuda. A ta sranja tipa Milan Tarot su van verska, znaci uospte ne pripadaju veri i kao takva ne mogu nikakvo cudo uciniti. E sad da li je istina ovaj Sky-ov klip ne znam. A islamstvo i hriscanstvo spaja jedan covek. Ovo pricam po secanju i nisam siguran da li je pre Isusa ili posle, ziveo je jedan covek (veoma poznata Biblijska licnost ali imena ne mogu da se setim) i on je imao oko 90 godina kao i njegova zena i posto su bili veoma stari mislili su da ne mogu da imaju dece, Bog je rekao da ce oni imati dece samo malo da se strpe, zena od tog coveka rekla je da ovaj napravi dete sa robinjom, on je napravio dete sa robinjom, a u to isto vreme njegova zena je odjednom zatrudnela, njegova zena besna oterala je od kuce robinju, sin robinje rasirio je Islam kao veru, a sin zene od ovoga coveka rasirio je Hriscanstvo.

Pozdrav!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 09.06.2009. 11:01 #120043

status: user
broj poruka: 2270
@gile23: Zašto raspravljaš kad malo znaš o tome? Evolucije se ne bavi nastankom živog sveta i Darvin nema veze sa tim. Darvin je verovao da je prva živa ćelija nastala Božjom voljom (nikakvo drugo objašnjenje nije u to doba postojalo) a evolucija opisuje daljni razvitak. Živi svet nije nastao slučajno i T abiogeneze koja se bavi time (a ne Evolucije) to i ne tvrdi. Proces je vođen zakonima organske hemije i nije slučajan. Naravno abiogeneza je tek u povoju ali se već mnoge stvari znaju.
Današnja T evolucije nije isto što i Darvinova teorija, mada je suština ista. Ni jedna ni druga nije nikad pobijena a kreacionistički `argumenti` su po stoti put odbačeni od naučnika i detaljno pobijeni.
Jedan od njih, koji se već čuo ovde, da je evolucija `samo Teorija` je stara kreacionistička podvala. Reč teorija u nauci nema isto značenje kao u svakodnevnom govoru i u nauci ne postoji ništa više od teorije i kad je nešto u nauci teorija ona je po def. već solidno dokazana.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Joj Gile sta naprica ti 09.06.2009. 11:19 #120047

status: user
broj poruka: 6502
maticna ploca da postane slucajno, stvarno svaka ti cast
Ta prica koju si pricao je o Avramu iz Starog zaveta to je jedan od 4 saveza sa bogom, kada je bog trazio da se obrezuju sva muska deca da bi mu jevreji pokazali vernost to e bilo pre Isusa naravno, i imao je sina sa robinjom Ismaila koji je sa majkom bio proteran u pustinju i tu im je Jehova pomogao da prezive, i nije on rasirio islam niti je drugi sin Avramov hriscanstvo, nego je Ismail nasledio Arabijsko poluostrvo od oca pa se on smatra davnim pretkom muslimana...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 09.06.2009. 11:50 #120058

status: user
broj poruka: 9122
@Dragg O tome ne znam previse, ali na vise mesta sam cuo i video da je Darvinova teorija pobijena. @TheBear Slusao sam iz veronauke, ali nisam zapamtio imena :).

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 09.06.2009. 11:53 #120060

status: user
broj poruka: 2236
Čuje se Bruce Lee na onom prvom snimku. Čuje se i Čak Noris, ali malo slabije.

EKSTRA
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 14  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs