Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Mala pomoc kolega forumasa
STRANA 3 OD 3
peterpan Extra post 12.04.2015. 17:37 #590650

status: user
broj poruka: 776
Ovakav odgovor mi je trebao, bas lepo i sazeto je sve receno :)
E sada ja imam malo drugaciji program, pa ne znam da li je OK, ali ga godinama koristim:
1) Grudi i triceps
2) Ledja i biceps
3) Ramena i noge
4) Ruke (biceps i triceps)


:: Drugar, sve sto bi koristio ima smisla samo za vreme treninga tecne amino i dekstroza, i neposredno posle treninga brzi protein tz izolat... Nista sem ovoga ti nije potrebno od proteina/amino kiselina, a treba koristiti ovako kako sam ti naveo. Nikakva konzumacije tokom dana i danima kada je pauza, tada samo hrana bogata belancevinama, slatko u sto manjoj meri (secer podstice pojacano lucenje estrogena, svaki secer sem dekstroze nije dobar za sportiste), ali crnu cokoladu obavezno ubaci u ishranu, pola table dnevno oko 30-50gr, procitaj na netu zasto je dobra. Pre treninga nekih 30-40min obavezno malo pirinca, moze suklijas sa vestackim zasladjivacem :) Svakako se nemoj hraniti neukusnom hranom, jebes sve ako treba zivot da ti se smuci a neces na takmicanja to je sigurno :P Smanji hleb na minimum, beli izbac u potpunosti ako mozes, hrana da bude umereno zacinjena. Voce sto manje, sa povrcem isto tako ne preteruj, treba mesta ze meso, jaja, ribu :P
::
:: Pored toga dobro je unosti cink, magenzijum i kalcijum, posto prirodno podsticu pojaceno lucenje testosterona i preperat testo grow hp2 koji to radi na potpuno prirodan nacin, pravi se od nekog kaktusa valjda ili tako nesto.
::
:: Da te ne lazu neki ovde sportisti u pokusaju, sve ovo sto sam naveo daleko je od onoga sto zovu hemija u teretani, i zdravo je 100%, relno ce utocati nekih 10% do 20% na postignute rezultate, ali mnogo ce pomoci da se trenizi lakse podnesu i da se hrana koju unosis iskoristi kako treba. Matematika je jasna, visi nivo testosterona brze napreodvanje, sve je dzabe bez toga. Pored preparat dobro je raditi mrtvo dizanje, t-sipku i cucacanj sa pristojnim opterecenjem, te vezbe isto tako na prirodan nacin povecavaju nivo testosterona.
::
:: Sve navedeno sem vezbi na treningu ima smisla tek posle nekih 6-8 mesece ozbiljnog treniga i posvecenosti do kada bi svako trebalo vec da ima zavidnu formu postignutu trenizima. Znaci moras da se dovedes u dobru formu da bi telo moglo da ima koristi od preparata i dobre ishrane, u protivnom poceces da se gojis, a to nije masa vec mast..
::
:: Trening podeli na ovaj nacin i radi ovim redosledom..
::
:: 1.Grudi 2-3 vezbe po 4 serije, prednje rame 2-3 vezbe po 4 serije, triceps 3-4 vezbe po 4 seij
:: 2.Ledja 2-3 vezbe po 4 serije, zadnje rame 2-3 vezbe po 4 serije, biceps 3-4 vezbe po 4 seij
:: pauza jedan dan
:: 3.Noge, obavezno noge!!! Ako se ne rade noge gornji deo tela nece napredovati kako treba
:: pauza jedan da
::
:: I tako u krug... Gledaj da jedan krug (1-2-3 dan) bude sa opterecenje i vecim pauzama oko 1-1.30min 6-12 ponavljanja, a naredni krug sa manjim tezinama eksplozivno 15 ponavljanja 30 sekundi pauza, stim da se zadnja serija uvek radi sa malo vecim opterecenjem i 12 ponavljanja, a pauza pre zadnje serije 1-1.30min..
::
:: Nisam citao sta si pisao dalje sem provog posta, ovaj sistem je dobar za svakoga ko zeli da vezba, pa sam zato sazeto i na svima razumljiv nacin ovo srocio :P Trening kao trenig ovako koncipiran ne dozvoljava telu da se adpatira i zapadne u monotoniju gde vise neam napredka, podize kondiciju za kratko vreme (to je ovaj krug sa manjim tezinama kada se radi eksplozivno .)) a istovremno pravi misicnju masu :
::
:: Drage kolege forumasi :P Bavi te se sportom, ne dozvolite sebi da se pretvotite u dede i babe pre vremna, nesposobne za zivot, debele i odvratne spodobe hehe :P Kroz sport jaca karakter i samopouzdanje, vise ce te postovati sebe i drugi ce vas vise postovati, a sport nikome ne smeta da bude pored toga sve sto zeli u zivotu, samo pomaze u svakom segmentu zivota :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Dobar ti je program osim stavke 3 12.04.2015. 17:58 #590655

status: user
broj poruka: 6875
Raspitao sam se malo kod komsije instruktora i korigovao moj,ocigledno preobiman trening.Elem prvo sto mi je rekao da odmah odvojim ramena i noge.
Idealno,bar on tako kaze,je da jedan dan bude samo za noge,uz 4-5 vezbi ili vise za ozbiljnije bildere :)


Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 @peterpan 13.04.2015. 12:13 #590720

status: user
broj poruka: 538
Previse je to napora za ramena, a moze da bude kontraproduktivno za ruke. Ramena radi onako kako sam ti napisao, a tih dana kada radis trening 1 i 2, radi po dve vezbe u po tri serije triceps i biceps bez preterivanja sa tezinama, ne vise od toga, na treningu 1 fokus na prednje rame grudi, 2 zadnje rame ledja, a kada radis samo ruke u 4 treningu daj maksimum na tom treningu. Dobro bi bilo da vezes sva 4 dana bez pauze stim da nakon 4 dana napravis pauzu jedan a najbolje dva dana da bi ruke odmorile, jako je bitno, da bi trenizi imali pun efekat...

Gledaj da ovo sto sam ti vec rekao uklopis u celu pricu...
`I tako u krug... Gledaj da jedan krug (1-2-3-4 dan) bude sa opterecenje i vecim pauzama oko 1-1.30min 6-12 ponavljanja, a naredni krug sa manjim tezinama eksplozivno 15 ponavljanja 30 sekundi pauza, stim da se zadnja serija uvek radi sa malo vecim opterecenjem i 12 ponavljanja, a pauza pre zadnje serije 1-1.30min...`

Probaj ovaj sistem i dobro se fokusiraj na trening jer bez hemije, potreban je fokus na sve, od ishrane pre svega sto je 70% cele price, do treninga, ali bez posvecenog treninga dzabe dobra ishrana, kao sto i posvecen trening dovodi do zamora materijala ako nema adekvatne ishrane...

Bitna stvar je da sliusas svoje telo i signale koje ti daje, pa u skladu sa tim pravi neke modifikacije, posto vec dugo vezbas pa mozes sebi da dopustis tako nesto, i jako je bitno da ne upadnes u monotoniju treninga, da se telo navikne na trening pa nema nekog vidnog napredka, ovim sistemom koji sam ti citirao to nema sanse da se desi, posto dosta vremna prodje izmedju krugova, gde jadan radis sa manjim opterecenjem a vecim intezitetom sto najpre podize i odrzava opstu kondiciju tela, a trening sa tezinama pre svega radi na pravljenjiu kvalitentne mase misica. Sve u svemu ovakivim treningom se dolazi do jedne funkcionalne forme tela gde je snaga koju imas korisna u svakodnevnom zivotu, a ne kao kod vecine klasicnih bodi biledra, u teretani 170kg iz bencha a na ulici moze da ih premlati tinejdzer koji rekreativno igra fudbal sa drustvom hehe :D malo karikiram ali shvatas poentu .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 3
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs