Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 11 novosti
STRANA 3 OD 3
imarkovic >> 01.10.2021. 12:39 #672523

status: user
broj poruka: 18940
Na poslu i ja radim na virtuelki od VMware Horizon-a, da ne znam da je virtuelno okruzenje, ne bih nikad ni primetio, toliko dobro radi. Ali to je odavno aktuelno i to je serverska insfrastruktura.

Tako nesto mozes da napravis i ti kod kuce, tj. svoj zatvoren virtuelni sistem, treba ti jedan ozbiljniji server sa memorijskom i procesorskom snagom i mala mrezna infrastruktura dovoljna da pokrije ono sto ti je potrebno, sa ESXi platformom.

Microsoft nudi svoju Azure platformu po principu dobijes onoliko koliko platis i to stoji kao opcija da ti apsolutno sve bude kod njih, placanje na mesecnom nivou, azuriranja, backup, apsolutno sve, a moze i hibridno.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi I ja bi radije Vmware nego necu da se zezam sa krekovima 01.10.2021. 12:57 #672524

status: user
broj poruka: 7695
Znam da je bolji od Virtual Box.

Sa optikom bice do 10 GB/sec brzina ,sa klasicnim koaksijalnim maksimalno ide do 1 Gb/sec ,SBB nudi vec 1 GB za internet za premium korisnike.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: I ja bi radije Vmware nego necu da se zezam sa krekovima 01.10.2021. 14:26 #672526

status: user
broj poruka: 18940
Cega se plasis? Vidim da nisi upoznat, ali VMware Workstation radi iskljucivo pomocu licenciranja u vidu serijskog broja, koji mozes bukvalno da nadjes za sve verzije na guglu i to je odavno poznato, nikakav crack nije potreban. VMware savrseno boli uvo za to, tako da svoje resurse za restrikcije ne ulaze povodom toga.

Postoji i VMware Player koji je besplatan.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Znam da je bolji od Virtual Box
::
:: Sa optikom bice do 10 GB/sec brzina ,sa klasicnim koaksijalnim maksimalno ide do 1 Gb/sec ,SBB nudi vec 1 GB za internet za premium korisnike
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hmmm... 01.10.2021. 14:57 #672529

status: user
broj poruka: 7761
@imarkovic
Serveer u Cairu a gradiliste u subsaharskoj Africi a sve radi bez problema...

@obradmi
SBB je za kucne korisnike tj. za one koji rade od kuce smejurija trio gold PAKET im je 15/200...
Samo kukaju kako ih drzava gusi a oni ugusise sve male firme po regionu...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Hmmm... 01.10.2021. 15:08 #672530

status: user
broj poruka: 18940
hehe, nema veze, sve dok je bakarna zica na mestu, ali pitaj boga koga zoves ako ne radi da baci pogled u Sahari :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: @imarkovi
:: Serveer u Cairu a gradiliste u subsaharskoj Africi a sve radi bez problema..
::
::
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Hmmm... 01.10.2021. 15:31 #672531

status: user
broj poruka: 7761
Nema zice bice je tek kad zavrsimo hidroelektranu pa je povezemo na mrezu...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: hehe, nema veze, sve dok je bakarna zica na mestu, ali pitaj boga koga zoves ako ne radi da baci pogled u Sahari :
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: @imarkovi
:: :: Serveer u Cairu a gradiliste u subsaharskoj Africi a sve radi bez problema..
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: I ja bi radije Vmware nego necu da se zezam sa krekovima 01.10.2021. 15:38 #672533

status: user
broj poruka: 7695
Ubedio si me.Inace prvi virual machine sa kojim sam uopste radio bio je Vmware.


:: Cega se plasis? Vidim da nisi upoznat, ali VMware Workstation radi iskljucivo pomocu licenciranja u vidu serijskog broja, koji mozes bukvalno da nadjes za sve verzije na guglu i to je odavno poznato, nikakav crack nije potreban. VMware savrseno boli uvo za to, tako da svoje resurse za restrikcije ne ulaze povodom toga
::
:: Postoji i VMware Player koji je besplatan
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Znam da je bolji od Virtual Box
:: ::
:: :: Sa optikom bice do 10 GB/sec brzina ,sa klasicnim koaksijalnim maksimalno ide do 1 Gb/sec ,SBB nudi vec 1 GB za internet za premium korisnike
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Pustili su RTM 05.10.2021. 09:31 #672603

status: user
broj poruka: 1328
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11
Meni je na W10 stigla poruka da mi je PC potpuno compatible i da će `uskoro` da mi ponude upgrade. To bi trebalo da bude večeras u 19.00h kada obično izlaze CU svakog prvog utorka u mesecu.
Ja skinuo ISO ali čekam šta će biti sa upgrejdom većeras. Ja sam uvek spreman jer imam backup svega.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Pustili su RTM 05.10.2021. 09:32 #672604

status: user
broj poruka: 1328
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11
Meni je na W10 stigla poruka da mi je PC potpuno compatible i da će `uskoro` da mi ponude upgrade. To bi trebalo da bude večeras u 19.00h kada obično izlaze CU svakog prvog utorka u mesecu.
Ja skinuo ISO ali čekam šta će biti sa upgrejdom većeras. Ja sam uvek spreman jer imam backup svega.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Pustili su RTM 05.10.2021. 11:25 #672605

status: user
broj poruka: 7695
I meni isto

https://ibb.co/NnJz5WT

Ne treba zuriti bice podrska za Win10 do 2025

:: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows1
:: Meni je na W10 stigla poruka da mi je PC potpuno compatible i da će `uskoro` da mi ponude upgrade. To bi trebalo da bude večeras u 19.00h kada obično izlaze CU svakog prvog utorka u mesecu
:: Ja skinuo ISO ali čekam šta će biti sa upgrejdom većeras. Ja sam uvek spreman jer imam backup svega
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gustav Najlakši apgrejd sa Win 10 na Win 11 (a bez podrške hardvera) 06.10.2021. 17:32 #672621

status: user
broj poruka: 88
Probao na mašini (core2duo na 2,33ghz sa 2 gb rama). Na njoj mi je lepo radio win 10 (surf i filmovi) pa rehoh ajde da probam novotariju 11. Radi isto ako ne i malo bolje. Ni ram ni cpu ne udaraju na 100% (cpu oko 20% a ram oko 70% sad dok imam 10 tabova u firefoxu i pot plejer na pauzi).

Dakle uradio sam apgrejd sa aktiviranog win 10 na win 11 (ne cistu instalaciju, za to ne znam). Potrebno je imati 2 iso fajla, jedan od win 10 a jedan od win 11. Ima ih na sajtu https://tb.rg-adguard.net/public.php

Pomoću rufusa sam napravio usb instalaciju win 11 u mbr modu (ne gpt). Onda sam mauntovao iso win 10 i iz foldera `sources` iskopirao i pregazio sve fajlove i foldere (sem najvećeg fajla install.wim jer je on suštinska instalacija i mora ostati originalni na flesu) u folder `sources` na usb flesu win 11. Kad ste to uradili, isključite net i startujte setup sa tog usb flesa win 11 iz samog windowsa (ne idite u restart i boot). Počeće provera, nikakvo upozorenje o nekompatibilnosti ne postoji. Kad se to odradi, instalacija će ići u neki temp folder i kad sistem ode u restart, počeće apgrejd win 11. Dok traje istalacija negde će pisati da instalirate win 10 ali to je zbog onih fajlova sa win 10 iso, dakle lažna informacija. Na kraju ćete dobiti win 11 u onoj verziji u kojoj vam je već bio postojeći aktivirani win 10 (u mom slučaju win 11 pro). Mnogi su se plašili da im neće raditi apdejt sistema ali meni je odmah posle završenog apgrejda uspešno odrađen kumulativni apdejt windowsa 11. Za sad sve radi dobro, tek sam 20 sati na njemu ali izgleda obećavajuće. Kad može ovaj moj starojko da se nosi sa 14 godina mlađim OS-om moći će vala i drugi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Windows 11 `zvanično` na nepodržanim računarima 06.10.2021. 21:34 #672622

status: user
broj poruka: 7695
Microsoft je na svojim stranama za podršku objavio metod za obilaženje provere TPM-a na računarima koji ne zadovoljavaju ovaj zahtev Windowsa 11, uz određene `uslove`.

U pitanju je rešenje koje je već poznato i kruži internetom, a svodi se na uređivanje Registry ključa HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMSetupMoSetup. Potrebno je dodati ime AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU, tip REG_DWORD, vrednost 1.


https://www.b92.net/tehnopolis/softver/windows-11-zvanicno-na-nepodrzanim-racunarima-1932987

Malo je i njih uhvatio zent ,Linux je nedavno presao prvi put 1 % u ukupnom udelu OS-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gustav Ja sam dao uputstvo 06.10.2021. 21:44 #672623

status: user
broj poruka: 88

za one koji nemaju ni dovoljno rama. Ne znam da li bi čačkanje po reg bazi i to rešilo. Takođe mi se nije svidelo neko rešenje sa bat fajlovima. Ovaj moj isproban metod je ono što lično korisnik može da uradi ako ima već aktiviran win 10 a ima nepodržan hardver + manje od 4 gb rama. Ohrabrujem ljude da probaju na nekoj staroj mašini kao što je ova moja (imam ja i jaču, he,he..) jer ovo su lažna ograničenja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi I Rufus se ukljucio u razgradnju TPM ,secure boot 19.10.2021. 21:46 #672858

status: user
broj poruka: 7695



Rufus 3.16 (2021.10.13)

Fix ISO mode support for Red Hat 8.2+ and derivatives
Fix BIOS boot support for Arch derivatives
Fix removal of some boot entries for Ubuntu derivatives
Fix log not being saved on exit
Add Windows 11 `Extended` installation support (Disables TPM/Secure Boot/RAM requirements)
Add UEFI Shell ISO downloads
Add support for Intel NUC card readers
Improve Windows 11 support
Improve Windows version reporting
Speed up clearing of MBR/GPT

(Disables TPM/Secure Boot/RAM requirements)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomam I Rufus se ukljucio u razgradnju TPM ,secure boot 19.10.2021. 23:24 #672860

status: user
broj poruka: 120

Da li to prakticno znaci da ako napravim boot usb sa rufusom i iso fajlom sa Microsofta da ce raditi na starijim plocama sa malo meorije , iliti pitanje je sa kojim minimalnim hardverom ve raditi

Hvala
Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: I Rufus se ukljucio u razgradnju TPM ,secure boot 19.10.2021. 23:39 #672861

status: user
broj poruka: 7695
To biras kad pravis iso file oces sa TPM ili bez TPM ,sa ili bez secure boot itd..To znaci upravo to .Ne znam koliko je pametno to stavljati na starije masine ,OS je zahtevan dosta ,moze da bude veliko usporenje .Mislim da je tu DDR3 8 GB minimum.


https://www.ghacks.net/wp-content/uploads/2021/10/How-to-disable-TPM-Secure-Boot-and-RAM-requirements-for-Windows-11.webp

::
:: Da li to prakticno znaci da ako napravim boot usb sa rufusom i iso fajlom sa Microsofta da ce raditi na starijim plocama sa malo meorije , iliti pitanje je sa kojim minimalnim hardverom ve radit
::
:: Hvala
:: Pozdra
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.10.2021. 19:04 #672908

status: user
broj poruka: 4225
Još uvijek starija verzija win 11 radi sa C2D 7500, 2 GB ddr2 667,ssd 128gb, geForce 9600 gt 512 mb. Radi kao Doksa. Mnogo bolje nego na win 10 bilo kojoj verziji, pa i 1511.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Moze li sa 1gb sd ram? 21.10.2021. 19:53 #672911

status: user
broj poruka: 46
Samo je pitanje sta radi, desni klik refresh na desktop i eventualno google home page i ne mrdati dalje ni pomisljati image search
Mislim da sa 2gb ni 7ica nema poentu danas
lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Moze li sa 1gb sd ram? 21.10.2021. 23:46 #672918

status: user
broj poruka: 7695
Moze to ali samo jednom.


:: Samo je pitanje sta radi, desni klik refresh na desktop i eventualno google home page i ne mrdati dalje ni pomisljati image searc
:: Mislim da sa 2gb ni 7ica nema poentu dana
:: llles
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gustav Provereno, može i na peglu da se instalira... 22.10.2021. 02:49 #672923

status: user
broj poruka: 88
Pišem sa ove konfiguracije i ove verzije jedanaestice...

Processor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz 2.33 GHz
Installed RAM 2,00 GB

Edition Windows 11 Pro
Version 21H2
Installed on ‎5.‎10.‎2021
OS build 22000.258
Experience Windows Feature Experience Pack 1000.22000.258.0

Uradio apgrejd `na divljaka` sa 10-ke. Sve što je radilo na 10-ki radi i na 11-ci. Nisam morao nijedan program da reinstaliram. Mogu normalno da surfujem (najnoviji firefox sa 15+ otvorenih tabova npr.), gledam hd video. Grafička mi je GT 610 sa giga rama. Samo sam u potplayeru uključio hardversku akceleraciju i EON gledam preko Edge-a jer je najbolji za HD kanale. I da, imam SSD. Sve fercera, samo tako. Čak se i kaspersky free nije bunio i nastavio normalno da radi i apdejtuje se. I sistem je imao kumulativni apdejt a pričalo se da kao neće raditi na nepodržanim konfiguracijama. Lažu, bre!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Android na W 11 23.10.2021. 09:50 #672974

status: user
broj poruka: 1328
https://www.xda-developers.com/how-to-run-android-apps-on-any-windows-11-pc/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 01.11.2021. 12:33 #673159

status: user
broj poruka: 4225
Cisto da probate
https://www.youtube.com/watch?v=3nCLyf-G3jU

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.01.2022. 17:41 #674286

status: user
broj poruka: 18940
Evo koga zanima kako se zaobilazi TPM (bypass), resenje je jednostavno, ima vise nacina, meni je ovaj bio najbolji. Napravite normalno butabilan ISO pomoću Rufus-a (kod mene ne radi fora sa `extended options` da se štiklira bypass, kod koga radi, njemu onda ne treba). Elem:

- Kada butujete na prvom ekranu pritisne se SHIFT-F10, zatim ukuca regedit
- putanja HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM Setup
- desni klik na `Setup` new key - > LabConfig
- u okviru `LabConfig` treba da napravimo 2 DWORD vrednosti
- prvi DWORD-32bit se zove `BypassTPMCheck` i stavite vrednost 1.
- drugi DWORD-32bit se zove `BypassSecureBootCheck` i stavite vrednost 1. Nisam testirao da li radi bez ove druge opcije.

To je to, samo zatvorite editor i nastavite sa instalacijom. Ovo je sve uradjeno u okviru live sistema da bi prosli ovaj korak.

Edit: E ne mogu da verujem da na forumu jos uvek ne radi `backslash` kosa crta, niti navodnici, i onaj `lajk` koji se dodaje kada se napise `šarenolike`..

Edit2: da li mi se čini ili je proradio `like`? Jeste :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: >> 18.01.2022. 22:19 #674287

status: user
broj poruka: 1620
:: Edit2: da li mi se čini ili je proradio `like`? Jeste :
::

Moram i ja da probam: slike, velike, čovekolike...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 3
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs