Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Izbor automobila
STRANA 5 OD 6  
quna Re: Nijedan polovnjak nije jeftin za održavanje... 04.01.2013. 15:45 #465976

status: user
broj poruka: 1637
+1

Da sada kupujem auto to bi bio novi SX4 i nista drugo.



i5 750 : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb :
samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : samsung 931bw


:: kada izađe iz garancije. Da sam ja na tvom mestu, išao bih recimo na Suzuki SX4, i to nov. 7000e + ostatak na kredit i rata bi bila smešna.Ili ako možeš da vratiš u dogledno vreme i ako imaš od koga da pozajmiš ostatak, imao bi auto za narednih 10 godina da ne razmišljaš
::
:: Naravno, ovo predlažem samo ako ti finansijska situacija dozvoljava takvu akciju, pošto sam video samo da si napisao max 7000e, pa pretpostavljam da imaš toliko u kešu. Ipak ne kupuješ auto svaki dan, nisu male pare u pitanju, a greške kod polovnjaka se često jako skupo plaćaju.Nije toliko teško kupiti BMW, Golf V i slično, ali polovno je polovno, kad crkne-boli.Naravno da može da te služi i godinama bez problema ali rizik uvek postoji
:: Pošto si zadovoljan prethodnim automobilom i navikao si na pouzdanost, mislim da bi ti SX4 bio pun pogodak. Japanac, provereno pouzdan, nov, garancija, i realno najbolji auto(cross-over) za dve klase iznad. Prošetaj do salona automobila ,pogledaj Suzuki, Hyundai, dobro razmisli i onda odluči.O kvalitetu ne treba govoriti jer nijedan Golf (osim dvojke) ne može da prismrdi Japancu
:: Ovo sam iskopao na jednom forumu o vlasniku novog SX4 i iskustvima
:: http://tiny.cc/fgxdq
::
:: http://tiny.cc/msvoj
:: Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 53
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: @Prašinar: 04.01.2013. 15:52 #465980

status: user
broj poruka: 7761
Upravo ovo sto si rekao je sustina problema kod ljudi u srbistanu...

Ima da se naguze i kupe auto za sve pare a posle ce da kukaju na odrzavanje...

Moja logika je da ako zaradjujem 6K evra godisnje ne mogu sebi da priustim auto preko te sume jer ce me njegovo odrzavanje unakaziti...

Tako je moj kolega uzeo BMW-a za 9K evra a plata mu je 6K godisnje... jedan ozbiljniji kvar mu je bio 1K, registracija jos 300 evra, ja se malo cudim i gledam kako ce da prezivi sta ce da jede posto je beogradsko dete i nema ko da ga dotira hranom sa sela...

Kupis auto od 5-6 godina starosti koji jos uvek izgleda dobro ali za godinu dve pocnu kvarovi koji te uniste... nov je nov ali standard u srbiji ne dozvoljava to sirotinji raji samo korumpirani politikanti i kontroverzni trgovci latinoamerickim supstancama mogu sebi da priuste da pazare nov auto...

Doduse to je sebi priustio i vlasnik poslednje firme iz srbije u kojoj sam radio pa je zarad toga prestao da redovno isplacuje plate zaposlenima pa je ostao bez zaposlenih i na kraju bez novokupljenog auta...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Ako si mislio na moj post, ne znam gde sam ja rekao da je samo nov automobil dobar
:: To nije moja konstatacija, čak sam napisao da može i dobar polovnjak da te dobro služi godinama, ALI nosi sa sobom rizik. Pare koje se vremenom gube na novom autu su dobro uložene pare jer nema tih para koje mogu da plate živce koje bi izgubio kada kupiš besnog polovnjaka i kada ti na istom zakuca neki deo koji košta kao garažiran bubreg..
::
:: Nije isto kada imaš Punta 2 kao što ja imam, i kada imaš BMW-a, golfa IV ili V polovnjaka.Ljudi često skupe maksimalnu količinu para za kupovinu auta, a ne računaju na obavezan veliki servis pri kupovini polovnjaka, na održavanje i slično.Moj drug je prodao Punta i uzeo Alfu 159. i sada plače jer sa svojom platom ne može da održava 159-ku, iako je u odličnom stanju.Drugi komšija kupio golfa 4 kao bombonu ali jedan kvar-500e
:: Brate, ne može i jare i pare kao što kaže ona reklama, ako si džek da kupiš besan auto(za naše uslove), onda budi džek pa ga održavaj kako treba
:: Ja za moj auto mogu da kupim delove gde hoću, mali servis(ulje i filteri) me košta 2700 dinara, veliki servis (ulje, filteri, pk kaiš sa španerom, zupčasti kaiš sa španerom, vodena pumpa,..) me košta 10600 dinara, što je stvarno smešno.Potrošnja benzina je oko 4,5 na otvorenom, po gradu 5-5,5l bezolovnog, tako da mi se plin ne isplati da ugrađujem. Ali, sa Puntom ne možeš da se kurčiš i onda 97% ljudi u Srbiji koji su juče izašli iz Juga leče komplekse tako što nađu manu fiat-ovim vozilima u `kvalitetu plastike` i sličnim sranjima, i kupe recimo clio koji je minimum duplo skuplji za održavanje
:: Ja uvek biram ekonomičnost ispred kurčenja jer mi je strašno kad vidim nekoga da kupi što skuplji auto da bi se kurčio, a štedi na održavanju jer su skupi delovi
::
:: Razmisli kakav ti auto treba i koliko planiraš da ga zadržiš, koliko možeš da se pružiš za održavanje, i onda suzi izbor na par modela pošto vidim da nisi siguran ni šta tačno hoćeš
:: Moj izbor bi bio NOV SX4 ili ako te ukenja da ga nađeš polovnog, bio bi ti best buy na duge staze..
::
::
::
:: http://tiny.cc/msvoj
:: Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 53
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: @Mkukic: 04.01.2013. 15:56 #465986

status: user
broj poruka: 2590
@toothless Jako brzo stizu nove poruke pa ne mogu da editujem... Slazem se sa @prashinar na tvom zdravom razmisljanju i sasvim je na mestu, tu nema govora. Ja obozavam automobile i nije me briga da li ce okolini da se svidi ono sto sam uzeo, bitno je da sam uzeo ono sto sam zeleo i sto mi se svidja, a volim malo atraktivnije linije, ne klasicne. Zato sam i izabrao ova cetiri modela... Mozda to nekome nije ni malo atraktivno, ali meni jeste. To sam i postavio u prvom postu i pitao sam za komentare i misljenja onih koji ih imaju, ali naravno i drugi predlozi su dobrodosli za razmatranje.

@oreshac Troja vrata ne dolaze u obzir nikako. Jesu takvi modeli jos atraktivniji, ali su mi neprakticni.
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: Brate, kredit za nekih 3000e nije baš neki rizik, pa ni u Srbiji
:: Ako imaš 7000, fali ti 3 i nešto soma za nov Suzuki SX4 koji je, čini mi se, još na akciji za 9990e
:: Uostalom, možeš da potražiš polovan Sx4, I-30 i slično..
::
:: Evo ti par primera
:: 1. http://www.polovniautomobili.com/oglas2878405/suzuki_sx4_15_plin
:: 2. http://www.polovniautomobili.com/oglas2663836/suzuki_sx4_10000km_1vlasnik
:: 3. http://www.polovniautomobili.com/oglas2872954/hyundai_i30_14_dohc
::
:: Ovaj I30 poslednji ti je još 2 godine u garanciji
:: Imaš ih još dosta u oglasima, i to pod garancijom
::
:: http://tiny.cc/msvoj
:: Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 53
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jumperjack A jesi li razmisljao o... 04.01.2013. 16:02 #465991

status: user
broj poruka: 497
ovako nesto
http://www.polovniautomobili.com/oglas2871373/volvo_v50_16_d_nov/
Koliko sam video niko nije ni spomenuo, ako jeste izvinjavam se, ali ovo su sjajni automobili, ja vec neko vreme teram malo stariji (S80 2.5tdi 2001) od ovog sto sam uzeo kao primer. Pre njega sam vozio Alfu 166 pa audi A6 2.5 tdi i sad na kraju Volvo... Zmaj od auta, sigurnost, udobnost, ima ih sad kod nas na putevima koliko volis pa samim tim i delova i majstora...
Za alfu mogu reci da su zabari smekeri, enterijer je neprevazidjen i dizajn samih auta...
Audi, klasican nemac, dobar, pouzdan i naravno nije jeftin...
Odrzavanje polovnog auta u srbilendu je na nivou prve ljubavi, treba siguran posao i dobra plata... I kao najvazniji faktor za kupovinu auta, pored dobrog majstora koji ce pogledati pre kupvine, je sreca...
Pa dobro sve izvagaj i neka ti je sa srecom kupovina auta!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless @Mkukic i Prašinar: 04.01.2013. 16:03 #465992

status: user
broj poruka: 3241
Ma je*ao vas Punto, ko je vas prozvao za Punta?! :P

Razumeo sam da je MKukic rekao da za 7000 možeš samo da kupiš novog Punta i ničim nisam pokušao da ga nagovorim na kupovinu istog, čak bih ga smatrao ludakom pored ponude polovnjaka u garanciji koje sam gore naveo za 7000e. :)

To što sam ja pisao za moj auto sam napisao SAMO i JEDINO iz razloga da bi ljudi shvatili da MESEČNI BUDŽET kod normalnih ljudi određuje klasu i cenu auta koji se kupuje, a ne kompleks ili pusta želja. Ja sam naveo moj Punto i cene održavanja jer ja sad i da dobijem za džabe golf v i slično ne bih imao ni za mali servis, a kamoli za neki deo kad rikne, a da ne spominjem da mi ne treba bolji auto za kuća-pos`o varijantu i poneki put u Bosnu, služi me kao nov. :)
Moj burazer je skoro dao sve pare za Fokusa kao bombonu, ali sada plače jer su najjeftinije gume zimske 11000 komad,a ostalo održavanje da ne pričam.Znači poenta je da onaj ko ne zna da leti-ne treba da se kurči.

Mkukic-u, između tvojih navedenih modela ne mogu da ti dam savet jer ne znam tvoje generalno finansijsko i poslovno stanje, i pošto ja nemam para za održavanje navedenih modela, automatski imam fobiju od Francuza i Nemaca jer sam se nagledao takvih zajeba kod tih skupljih polovnjaka da su se i majstori koji su gledali auto pri kupovini hvatali za glavu. :)

Ako si shvatio poentu, shvatio si, ako nisi-onda si plavuša. :P
http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 04.01.2013. 16:24 #466001

status: user
broj poruka: 2590
@jumperjack Vec je neko spomenuo Volvo, ne znam da li je bas taj model u pitanju, ali kao sto sam i tamo rekao - cenim taj auto, jako je kvalitetan, ali nije po mom ukusu i ne bih ga razmatrao, a i bas ta rasprostranjenost tih automobila i servisnih mreza mislim da nije bas na tako zavidnom nivou... Hvala u svakom slucaju!

@toothless Bitno mi je da se niko nije nasao uvredjenim... Potpuno razumem sta hoces da kazes i upravu si. Odvojio sam odredjenu sumu za koju smatram da mogu da izdvojim a da kupim nesto novije, lepse i modernije od Megana koji sada imam, a da opet ne dam sve pare koje imam. Sto se tice odrzavanja, jedino se za Fiat-a moze reci da je zaista zahvalan sto se toga tic, a sve ostalo - Francuzi, Nemci, Japanci itd. nijedan nije jeftin, svi su tu negde. Sestra je kupila Pola 1.4 benzinca 2003. godiste pre par meseci i veliki servis 300e... Nista to nije jeftinije od Francuza...
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Re: ... 04.01.2013. 16:32 #466004

status: user
broj poruka: 844
Koliko je platila pola, koliko je presao, jel iz uvoza ili prvi vlasnik u srbiji i koliko joj trosi po gradu.

pozzz
Devize devize bonda elema

:: @jumperjack Vec je neko spomenuo Volvo, ne znam da li je bas taj model u pitanju, ali kao sto sam i tamo rekao - cenim taj auto, jako je kvalitetan, ali nije po mom ukusu i ne bih ga razmatrao, a i bas ta rasprostranjenost tih automobila i servisnih mreza mislim da nije bas na tako zavidnom nivou... Hvala u svakom slucaju
::
:: @toothless Bitno mi je da se niko nije nasao uvredjenim... Potpuno razumem sta hoces da kazes i upravu si. Odvojio sam odredjenu sumu za koju smatram da mogu da izdvojim a da kupim nesto novije, lepse i modernije od Megana koji sada imam, a da opet ne dam sve pare koje imam. Sto se tice odrzavanja, jedino se za Fiat-a moze reci da je zaista zahvalan sto se toga tic, a sve ostalo - Francuzi, Nemci, Japanci itd. nijedan nije jeftin, svi su tu negde. Sestra je kupila Pola 1.4 benzinca 2003. godiste pre par meseci i veliki servis 300e... Nista to nije jeftinije od Francuza..
:: ***************************************************************************************
:: The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless @Mkukic: 04.01.2013. 16:35 #466005

status: user
broj poruka: 3241
Sad se razumemo, ali pusti ti sestru sada i njen auto, osim ako ti ne plaćaš servis za njega.
Ako ga ti plaćaš, onda udaj sestru pod hitno pa ćeš imati možda i za BMW!
Ja inače ne dajem više sestri auto ni pod razno-bolje sam da ga zakucam u prvu banderu, manju bi štetu napravio. :)

A što se tiče Fiat-a, ima i tu šarenih cena delova, od Kineza do SKF-a.Ne zovu ga za džabe:
FIAT= Fix - It - Again - Tomorrow :P

http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 04.01.2013. 16:50 #466011

status: user
broj poruka: 2590
@shkomi Polo 1.4 benzinac 2003. godiste, uvoz, 3700e, presao 66 000km (nije sigurno tako malo, ali kad ga je gledao majstor na placu i posle kad je radio veliki servis, kaze da je izuzetno ocuvan, zategnut auto i da realno nije ni presao mnogo vise), a po gradu trosi sicusnih 11L... :) Na placu sam seo u nekoliko corsica, clia, fiesti, ali kada sam seo u ovog Pola kao da sam seo u nov auto... Jeste bio skuplji od njih ali i razlika je bila ogromna.

@toothless xaxaxaxa... :) Nemam ja nista sa odrzavanjem, mada, realno, sta god je trebalo, veliki servis, papirologija (ona je samo dosla da potpise :) ), menjanje zimskih guma - sve `hajde bato`... :) Da ona pare, ali da se ne prlja... :)
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Re: ... 04.01.2013. 16:55 #466013

status: user
broj poruka: 3241
K`o da slušam sebe...Znam brate tu muku, sve sestre su sufinansirajuće. :)

http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535


:: @toothless xaxaxaxa... :) Nemam ja nista sa odrzavanjem, mada, realno, sta god je trebalo, veliki servis, papirologija (ona je samo dosla da potpise :) ), menjanje zimskih guma - sve `hajde bato`... :) Da ona pare, ali da se ne prlja... :
:: ***************************************************************************************
:: The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 04.01.2013. 17:02 #466017

status: user
broj poruka: 2590
U pocetku je imala neki strah od voznje pa sam je ja, kad je kupila auto, ponovo obucavao, iako je polozila pre pet godina... :) Sad se opustila i samo bi se vozikala, ali njeno je da uzme kljuceve i da se vozi i posle zakljuca, a bata ide da sipa gorivo, da pregleda pritisak u gumama, da proveri ulje, tecnost, da odveze auto na pranje (da zivim u kuci, a ne u stanu verovatno bih ga rucno prao u dvoristu... :) )... Mala dama... :)
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos Re: Nijedan polovnjak nije jeftin za održavanje... 04.01.2013. 17:05 #466018

status: user
broj poruka: 2743
Moj ujak je kupio nov SX4, zena mog kolege sa posla takodje.
To nema veze sa Hondom i ostalim Japancima.

Unutrasnja izrada je ista kao u novom Puntu, neudoban i trom auto, od buke motora na 100 km/h ne cujes svoje misli a kamoli onog ko sedi pored tebe, kada naguras 120 km/h potrosnja pocne da raste do nebesa.
Za te pare bolje uzeti nesto drugo polovno.

Bez ljutnje Tooth, ali ovo je totalni fail od predloga, osim ako si se salio.


:: kada izađe iz garancije. Da sam ja na tvom mestu, išao bih recimo na Suzuki SX4, i to nov. 7000e + ostatak na kredit i rata bi bila smešna.Ili ako možeš da vratiš u dogledno vreme i ako imaš od koga da pozajmiš ostatak, imao bi auto za narednih 10 godina da ne razmišljaš
::
:: Naravno, ovo predlažem samo ako ti finansijska situacija dozvoljava takvu akciju, pošto sam video samo da si napisao max 7000e, pa pretpostavljam da imaš toliko u kešu. Ipak ne kupuješ auto svaki dan, nisu male pare u pitanju, a greške kod polovnjaka se često jako skupo plaćaju.Nije toliko teško kupiti BMW, Golf V i slično, ali polovno je polovno, kad crkne-boli.Naravno da može da te služi i godinama bez problema ali rizik uvek postoji
:: Pošto si zadovoljan prethodnim automobilom i navikao si na pouzdanost, mislim da bi ti SX4 bio pun pogodak. Japanac, provereno pouzdan, nov, garancija, i realno najbolji auto(cross-over) za dve klase iznad. Prošetaj do salona automobila ,pogledaj Suzuki, Hyundai, dobro razmisli i onda odluči.O kvalitetu ne treba govoriti jer nijedan Golf (osim dvojke) ne može da prismrdi Japancu
:: Ovo sam iskopao na jednom forumu o vlasniku novog SX4 i iskustvima
:: http://tiny.cc/fgxdq
::
:: http://tiny.cc/msvoj
:: Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 53
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: izvinjavam se... 04.01.2013. 17:23 #466023

status: user
broj poruka: 2590
Prashinar druze hvala na zelji da pomognes! Ako bude bilo potrebe javicu ti se. Sad sam prelistavao opet postove i video da ti nisam odgovorio...

Pozz
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

::
::
:: u opstem metezu kod mene nisam primetio da sam tebe stavio u konstatanciju. Mislio sam na opste misljenje da je samo nov auto - dobar auto
::
:: Sve sto si rekao za punta (fiat) stoji ali nije sve u qrcenju. Pazi, vozio sam se dosta u fijatu i neke stvari u tom automobilu stvarno ne mogu da smislim. Bode oci pa to ti je... Ali svaka tebi cast na zdravom razmisljanju. Sve sto si rekao ostalo oko naseg mentaliteta stoji. Elem, meni ne pada na pamet da uzimam nesto skupo radi pokazivanja da me odmah ne shvatite pogresno, meni je zelja da uzmem civic 4-te generacije. Da pomognem, radi se o automobilu koji je prestao da se proizvodi 1991-ve :D Jeste to star auto ali uz fino sredjivanje moze da bude veoma fin autic i mnogo pouzdan
::
:: @mkukic, mogu da ti pomognem oko dovoza auta iz Slo, mozda i Austrija ali tamo su preskupi automobili. To je samo oko dovoza. Frka oko carina i slicno pada tebi na teret
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Izbor automobila 04.01.2013. 17:48 #466027

status: user
broj poruka: 4641
Sve je to isti K..., samo je bitno koliko si spreman da placas ?
Ja licno Megana ne bih menjao, eventualno Audu A4.

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless @Philaemos: zvučiš kao moja baba :P 04.01.2013. 17:59 #466032

status: user
broj poruka: 3241
Jebiga, ja na netu nađoh dosta pohvala ljudi, a od mana su navedene malo slabija izolacija zvuka u kabini i ništa drugo što bi kvarilo utisak.
Ako ovaj enterijer tebi izgleda isto kao u (starom)novom Puntu onda sam ja lud:
http://www.suzuki-srbija.rs/GalerijaVozila.aspx?ID=5
SX4 trom? Moj Punto ima 60 konja a SX4 120 konja, onda moj Punto dođe kao puž, jebiga...
Al` eto, ne vozimo svi isto i nemamo svi isti ukus, pa valjda otuda tolika neslaganja.
Nisam ga vozio ali bih ga uzeo u razmatranje obavezno, ako ima negde test vožnja još bolje.

Uostalom, rekao sam mu da ode do salona i vidi i SX4 i I30, Kia-u i slične opcije, nisam ja pokušao da mu prodam SX4, ne radim ja kod Čika Suzukija. :)

P.s. Eto ideje za KIA koja ima velikodušnu garanciju, ali je trulo da kupiš CEED pa da viču za tobom: `Evo ga ovaj lik sa SIDOM!(CEED-om)` :)

http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jammin ^^ 04.01.2013. 18:11 #466033

status: user
broj poruka: 234

Postoji jedna stara izreka `koliko para, toliko i muzike`, ovo se pogotovo odnosi na nove automobile, ponekad se ime dobro naplati, ali kod jeftinijih automobila obicno dobijes onoliko koliko si platio, dobro je sto je ponuda velika pa za slicne novce mozes birati da li da uzmes kvalitetniji sa manje opreme, udobniji ili pak brzi...
Gotovo sve vece automobilske kompanije znaju napraviti automobil premijum klase, ali pitanje je samo gde one vide svoj udio u trzistu.
Ne mozete ocekivati da za 15000e kupite veci auto, sa pogonom na sve tockove, dosta opreme, udoban..., a da se negde nije stedilo. Racunica je jasna, ustedim malo na debljini lima, na laku, malo na izolaciji..., prodas milion primjeraka tog modela, fina zarada.
Kod nas su ljudi malo cudni, cesto daju 2 plate za kompjuter, platu za mobilni, 2 godisnje plate za automobil..., razumem one kojima posao ovisi o autu, prelaze 50-100k godisnje.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Toyota 04.01.2013. 18:13 #466034

status: user
broj poruka: 4641
Toyotu yaris niko ni da pomene ?
Razlog je sto se iskompleksirane ribe ne pecaju na taj auto i automatski ne odgovara kompleksasima tj, muskarcima sa tim nedostatkom. Svaka krpa nadje zakrpu, ali na srecu ja sam iz druge price.


Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos @Tooth 04.01.2013. 18:21 #466035

status: user
broj poruka: 2743
Moj ujak je pre tog Suzukia imao Alfa Romeo 156, 2.4l JTD.
Taj auto smo vozili 200 kmph na autoputu u Hrvatskoj, pri cemu se on tada cuje, ali mozes da pricas sa osobom pored sebe. Daleko je komforniji i udobniji, lepo ti da sa njim putujes negde.

Kada smo isli Suzukiem na istoj destinaciji, nismo smeli preko 120 jer te od motora boli glava, od neudobnosti bubrezi, a cim malkice predjes 120 trosio je nenormalno.

A kada pitam ujaka koji je auto bolji, on kaze: Suzuki...
Sta reci, u tvom je fazonu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re:Re: Nijedan polovnjak nije jeftin za održavanje... 04.01.2013. 18:25 #466037

status: user
broj poruka: 1637
Moj prijatelj ga ima i iskustva su potpuno drugacija, jedino se u potpunosti slazem za izradu unutrasnjosti. Pri brzinama se cuje otpor vazduha. Ostar je za voznju i ima i vise nego dovoljno snage, mada je isporucuje na nesto vecem broju obrtaja, potrosnja je u granicama normale cak i sa awd. Auto je udoban. Naravno nije preporucljiv za one koji bi da se voze ladjama po autoputevima vec za zivlje mladje duhove kojima avanturice po prirodi i gradski haos nisu strani. Za te pare pare ne postoji lepsi, prakticniji, pouzdaniji i potpuniji auto, a pritom je i nov sa garancijom. Fail? Malo li je puta preporucivan od strane poznavalaca kao odlicna kupovina i napravljen na kult od strane vlasnika.

i5 750 : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb :
samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : samsung 931bw


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prashinar banzai 04.01.2013. 18:35 #466038

status: user
broj poruka: 517

Uzmi u obzir i Akorda. Stavise, prvo pogledaj Akorda :P

Dakle, reseno je :P

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: Toyota 04.01.2013. 18:42 #466039

status: user
broj poruka: 2590
Cemu ovaj komentar? Uopste mi je nije jasno... Te iskompleksirane ribe znaju samo za tri marke `Audi, BMW i Mercedes`. Godiste, model, ma nista nije bitno... Ako si `baja` vozices nesto od toga (makar taj auto bio i stariji od tebe), pohvalis se pred takvom `ribom` i kraj.

Ovo sto ja hocu da uzmem 90% devojaka nije nikad ni culo... Sta njoj znaci C4 ili 308? Da mi je cilj to sto ti pises uzeo bih BMW 3 ili Audi A4 2003/2004. godiste, a to sam u par navrata rekao da mi ne pada na pamet...
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: Toyotu yaris niko ni da pomene
:: Razlog je sto se iskompleksirane ribe ne pecaju na taj auto i automatski ne odgovara kompleksasima tj, muskarcima sa tim nedostatkom. Svaka krpa nadje zakrpu, ali na srecu ja sam iz druge price
::
::
:: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Re: Toyota 04.01.2013. 18:51 #466042

status: user
broj poruka: 844
Toyota yaris je klasa ispod automobila koji on trazi,. U toj klasi je auris a to godiste sto on trazi , auris i 7k eur ne idu zajedno. Inace nije toyota bez veze najprodavaniji auto u americi. Za aurisa sve pohvale i vise od toga.


Devize devize bonda elema

:: Toyotu yaris niko ni da pomene
:: Razlog je sto se iskompleksirane ribe ne pecaju na taj auto i automatski ne odgovara kompleksasima tj, muskarcima sa tim nedostatkom. Svaka krpa nadje zakrpu, ali na srecu ja sam iz druge price
::
::
:: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: Re: Toyota 04.01.2013. 19:02 #466044

status: user
broj poruka: 1637
Njima su ti autici bas slatki i vozile bi ih ili ih vec voze, ali kad se voze onda to mora da bude nesto srazmerno gabaritu vozacevog stomaka, a kontra srazmerno znate vec cemu :D


i5 750 : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb :
samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : samsung 931bw


:: Cemu ovaj komentar? Uopste mi je nije jasno... Te iskompleksirane ribe znaju samo za tri marke `Audi, BMW i Mercedes`. Godiste, model, ma nista nije bitno... Ako si `baja` vozices nesto od toga (makar taj auto bio i stariji od tebe), pohvalis se pred takvom `ribom` i kraj
::
:: Ovo sto ja hocu da uzmem 90% devojaka nije nikad ni culo... Sta njoj znaci C4 ili 308? Da mi je cilj to sto ti pises uzeo bih BMW 3 ili Audi A4 2003/2004. godiste, a to sam u par navrata rekao da mi ne pada na pamet..
:: ***************************************************************************************
:: The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.
::
:: :: Toyotu yaris niko ni da pomene
:: :: Razlog je sto se iskompleksirane ribe ne pecaju na taj auto i automatski ne odgovara kompleksasima tj, muskarcima sa tim nedostatkom. Svaka krpa nadje zakrpu, ali na srecu ja sam iz druge price
:: ::
:: ::
:: :: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prashinar devojke 04.01.2013. 20:56 #466061

status: user
broj poruka: 517



Povodom toga oko devojaka podsetili ste ma na pricu sa honda foruma. Momak je imao Akorda i posle gomile pitanja i objasnjavanja devojkama sta vozi lepo ga je prodao i uzeo Audi :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Skodilak 04.01.2013. 21:01 #466062

status: user
broj poruka: 2936
http://bit.ly/Z4f50b

M Power-3770k-HyperX Beast-V100-6970


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 5 OD 6  
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646185.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs