Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Izbor automobila
STRANA 6 OD 6
dorabi1 Re: Skodilak 04.01.2013. 21:49 #466070

status: user
broj poruka: 938
ovo bi uzeo bez razmisljanja, http://bit.ly/WiTq2n vozio sam oktaviju 2010 sa ovim motorom,jede asfalt.


:: http://bit.ly/Z4f50
::
:: M Power-3770k-HyperX Beast-V100-6970
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 04.01.2013. 21:53 #466072

status: user
broj poruka: 2588
Dobra je Skoda... Od kada je uzeo VW pod svoje jako je kvalitetna, ali jednostavno za moj ukus previse klasican dizajn. Volim hatchback modele jer mi deluju vise sportski, agresivnije i mladalacki.
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Za nase lepe puteve 04.01.2013. 21:56 #466073

status: user
broj poruka: 2936
auto koji se pokazao odlicno.E sad je stvar ukusa.

M Power-3770k-HyperX Beast-V100-6970


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
metalpirat haha 04.01.2013. 22:23 #466080

status: user
broj poruka: 491
Koliko vidim ovde vecina govore ` nikada nisam vozio francuza`. Kako onda znate da su delovi skupi?

Vozio sam BMW E36 ful oprema 318tds model i mogu da ti kazme da vredi sve pare, samo ako zelis da prodjes jeftino tokom popravkre jedino neke kineske delove da nabavljas pa da kukas posle. Diskove kada sma uzimao jeftine bilo je kuku mene. Posle tri kruga skirpe trese se volan i sta ja znam. Nista nije jeftiniji od francuza. U bmw zaboravi odrace te kao INTEL - AMD. Imam sada bmw 2006 xd. Fenomenalan auto, ali druze dako mu nesto zafali to je muka velika. Svaki delic kosta ko bubreg. Da ti ceprkaju po nekim kvazi servisima je ok ali kako ce da radi to je sada pitanje.

Trenutno vozim peugeot 308 i mogu da kazem da je auto super. Malo trosi, lepo ide i to bas gazi za svoju kubikazu 1.6. Govorim ti o redovnom servisu koj naravno jednom godisnjem moras da uradis. Ja u Peugeot - Citroen Panter servisu , zamena ulja i sve sto ide sa tim je 7500dinara. Filter za gorivo koj se radi na svakih 40.000km iznosi 4000 dinara, dopuna klime 3000 dinara.Diskove mozes za da menjas od 5000 dinara pa gore, sve zavisi sta zelis. Amortizer isto od 70e po tocku pa to je to. Naravno to ne menjas stalno samo bas kad zatreba i ako predjes veliku kilometrazu. Mene ovaj auto nista vise ne kosta od bmw, cak je i mnogo jeftinije nego sto su mi govorili ljudi koji su `VOZILI FRANCUZE`

Vozi normalno, redovno servisiraj i sve ce ti biti uredu.

moja preporuka iz te tvoje liste je 6,3,1

Mada golf nije bas tako jeftin za odrzavanje. Ali opet ima dosta dobrih majstora za njega.

Italijane bi zaobiso samo tako, od kada sam sa alfom propatio muke reko sam sebi nikad vise pa makar se zvao i ferari.

Intel 2500K 4.5, MSI 67A - GD55, Mushkin 2x4GB cl9 1600mhz, HDD WD 750gb,WD 500gb,1000gb,Gainward GeForce GTX 570 1280MB `Golden Sample`,Sound Blaster titanium, CM RP 1000W, HAF 932, HPZR24W, Logitech 530x, Logitech MX revolution, LG Blu Ray RW, Netgear 1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 04.01.2013. 22:35 #466081

status: user
broj poruka: 2588
Da, to stoji za Skodu.

Ja sam vam zahvalan na ovako velikom broju komentara, ali nekako od one pocetne price u kojoj sam naveo 6 modela koji dolaze u obzir i komentari o njima (licni, ako ih neko poseduje ili iskustva drugih ljudi koji su vam bliski) i eventualno neka preporuka nekog drugog modela - ja sam dobio u 90% postova upravo silne preporuke koje se nikako ne uklapaju u ono sto sam napisao i sto se moglo zakljuciti iz mog prvog posta...

1. naveo sam 6 modela koji su svi 2008/2009. godiste (sem Golfa koji je i ovako na 6. mestu i najmanje interesantan)
2. svi modeli su iz `golf` klase
3. svi modeli su hatchback modeli

Dobio sam odgovore:

1. BMW 2003/2004. godiste
2. jos nekoliko `limuzina` modela ali mladjih
2. Kupovina novog auta
3. Raznorazni japanci cije modele u `golf` klasi za 7000e i navedeno godiste mogu samo da sanjam i usput dobio epitet `komplekasa` jer `necu` Toyotu
4. raspravu oko prostranosti Audi-a, BMW-a i Mercedesa iako uopste nisu u razmatranju
5. raspravu o potrosnji Alfinih motora

Bilo je stvarno i jako korektnih odgovora koji su pogodili `srz` i za njih posebno hvala.

Dakle, iz liste iz prvog posta ispali su Golf i Fiat Bravo. Molio bih za objektivne komentare o preostala cetiri modela najvise onih koji imaju te modele, imali su prilike da ih nekad provozaju ili ih ima neko njima blizak.
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 04.01.2013. 22:48 #466085

status: user
broj poruka: 1636
Ja vozim francuza i jesu skupi delovi, a i servisi, pored toga sto su nestrucni, ali imam odlicnog majstora i za delove se dovijam kako stignem. Ali opet, ne moze u srbiji sa platom od 300,400,500e da se kupi auto koji nov kosta 20000e i da se ocekuje da ce odrzavanje i registracija da budu odgovarajuci po novcanik, za nas standard su punto i astra klasik realno.

EDIT: To ti je klasicno misljenje nasih ljudi o automobilima, daj sto vece za manje pare, bez puno vaganja cemu ce auto sluziti, koce ga voziti, gde ce se voziti, kako ce se odrzavati...


i5 750 : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb :
samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : samsung 931bw


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bugi87 @mkukic 04.01.2013. 22:58 #466087

status: user
broj poruka: 54
imao sam prilike da se vozim u c4 i bas fin i udoban autic, ima lepa sedista, i generalno prilicno lep enterijer, pogotovo ako je u jacoj opremi.
fokus bi trebao biti tvrdji dosta (sudeci po mondeu... nisam imao kontakta sa fokusom )
umesto fiata bi ti pre savetovao, lanciu deltu, jeste na istoj platformi al je za klasu bolji auto!! mada ti prelazi cenu... a i koliko vidim nema neke velike(dobre) ponude kod nas...
megan ima losiji enterijer od ostalih, ali je generalno extra auto, a vozio si i prethodnika tako da si dosta upoznat... a sa 308-micom nisam imao kontakta, mada mi na oko nikad nije nesto posebno delovao, i i njega bi izbacio iz izbora, al to cisto sto je meni ne simpatican... sad o ukusima ne treba raspravljati.
sta znam u toj klasi bi mozda pogledao alfu 147 onu noviju, njiu mozes naci i za manje pare od predvidjenjog budzeta, a jako dobar auto, sa jako dobrim motorima, i krcat opremom

edit:

sad videh da si alfu izbacio zbog skucenosti :D
a sto se tice motora jurio bi 1.6 ts ili 2.0 ts

mada u svakom slucaju odluci se za par favorita, i koje ces motore gledati kod ovih kola, pa izaberi sta nadjes u najboljem stanju




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 @mkukic 05.01.2013. 12:36 #466168

status: user
broj poruka: 4641
Bas naprotiv, nisi kompleksas jer ne vidim da si pomenuo BMW i Mercedes za sumu koju si namenio

Samo sam izneo svoja gledista, obicno se radi o tipovima koji ne rade nista a ovamo se fura BMW. Pa kad nesto crkne ili razbije se far ili sl. parkira ga u garazu do daljnjeg ili lepi najlon na far i sl. ?
To tako ne ide, pravilo je isprsi se onoliko koliko si dugacak.
Ko ima kesa da mu auto uvek bude tip top, zasto da ne ganja bilo sta .
Ovako za tu sumu uzmes nesto sto ces moci kasnije da odrzavas a da ti ne predju troskovi za godinu dana 10.000eu

Ja sam predlozio neki Mitsubishi lancer ili na primer Toyota RAV4, fantastican auto. Nije glomazan a odlicno se pokazao.


Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: Da, to stoji za Skodu
::
:: Ja sam vam zahvalan na ovako velikom broju komentara, ali nekako od one pocetne price u kojoj sam naveo 6 modela koji dolaze u obzir i komentari o njima (licni, ako ih neko poseduje ili iskustva drugih ljudi koji su vam bliski) i eventualno neka preporuka nekog drugog modela - ja sam dobio u 90% postova upravo silne preporuke koje se nikako ne uklapaju u ono sto sam napisao i sto se moglo zakljuciti iz mog prvog posta..
::
:: 1. naveo sam 6 modela koji su svi 2008/2009. godiste (sem Golfa koji je i ovako na 6. mestu i najmanje interesantan
:: 2. svi modeli su iz `golf` klas
:: 3. svi modeli su hatchback model
::
:: Dobio sam odgovore
::
:: 1. BMW 2003/2004. godist
:: 2. jos nekoliko `limuzina` modela ali mladji
:: 2. Kupovina novog aut
:: 3. Raznorazni japanci cije modele u `golf` klasi za 7000e i navedeno godiste mogu samo da sanjam i usput dobio epitet `komplekasa` jer `necu` Toyot
:: 4. raspravu oko prostranosti Audi-a, BMW-a i Mercedesa iako uopste nisu u razmatranj
:: 5. raspravu o potrosnji Alfinih motor
::
:: Bilo je stvarno i jako korektnih odgovora koji su pogodili `srz` i za njih posebno hvala
::
:: Dakle, iz liste iz prvog posta ispali su Golf i Fiat Bravo. Molio bih za objektivne komentare o preostala cetiri modela najvise onih koji imaju te modele, imali su prilike da ih nekad provozaju ili ih ima neko njima blizak
:: ***************************************************************************************
:: The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
protech ... 05.01.2013. 13:19 #466173

status: user
broj poruka: 144
ako si gospodin covek LANCIA DELTA 3
(nemojte samo da nije pouzdana, italijan je to i ostala sranja, ima najbolji dizel na trzistu mJT,
verzije 1.6 i 1.9 od 120 do 190ks pa biraj, za dizajn i opremu ne treba trositi reci)
ako zelis da glumis gospodina Goljf moze
(...)
_____________________
L-Dizajn, namestaj po meri
http://www.wix.com/protecha/ldizajn

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 05.01.2013. 13:43 #466181

status: user
broj poruka: 2588
@quna, bugi87 Hvala na korektnim odgovorima!

@gliga79, protech Sta reci... Ja o klin, vi o plocu i tu nema kraja...
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
protech ... 05.01.2013. 13:56 #466184

status: user
broj poruka: 144
delta=ili skoro=bravo
nisam bas opicio o klin, mozda negde izmedju

poseti http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?act=idx
za info ako budu italijani u igri
odoh :)
____________________
L-Dizajn, namestaj po meri
http://www.wix.com/protecha/ldizajn

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: ... 05.01.2013. 14:06 #466187

status: user
broj poruka: 2588
Opicio si o plocu iz dva razloga...

1. pogledaj moj post #466081 na ovoj stranici.
2. Pogledaj cene: http://goo.gl/dXtkT
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: delta=ili skoro=brav
:: nisam bas opicio o klin, mozda negde izmedj
::
:: poseti http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?act=id
:: za info ako budu italijani u igr
:: odoh :
:: ___________________
:: L-Dizajn, namestaj po mer
:: http://www.wix.com/protecha/ldizaj
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bugi87 :D 05.01.2013. 14:31 #466193

status: user
broj poruka: 54
Mozda je covek opicio, al je potpuno u pravu, za malu razliku u ceni delta pruza mnogo, mnogo vise od konkurencije, ipak je malo veca od ostalih, zadnja klupa moze da se pomera, pa biras veci komfor ili gepek... u bilo kom polozaju bolje od konkurencije. kad sam seo u ypsilon(doduse u max opremi sa krem-braon kozom) odmah me je osvojio autic, jednostavno italijani znaju da naprave da izgleda fantasticno,
sto se tice motora pored mjt ima i par turbo benzinaca, ni sa jednim ni sa drugima nema greske,
cini mi se da je i u ponasanju na putu iznad ostalih.
meni bi licno taj auto bio prvi izbor da u ovom trenutku kupujem.
e sad jeste van budzeta, al nisam detaljno prato temu, pa mozda mozes dati megana u zamenu uz doplatu na nekom placu... naravno ako ti se svidja ovaj auto
do duse nisam ni siguran da spada u taj neki B segment, mozda vise tezi ka C...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: :D 05.01.2013. 14:49 #466195

status: user
broj poruka: 2588
Rekao sam da je `opicio` zato sto je on tu rec upotrebio u svom postu, ali na kraju stoji smajlic, tako da se vidi da se malo salimo... :)

Elem sto se tice Lancia-e - nemam apsolutno nista protiv tog automobila, niti ovog modela, ali nju ne razmatram iz nekoliko razloga:

1. Jako je retka na nasim drumovima, a i servisna mrezna mislim da nije nesto rasprostranjena.
2. Rekao sam do MAX 7000e, a pogledaj cene http://goo.gl/dXtkT ! Od 8000e do 9500e.
3. Mislim da je Lancia ipak za malo dublji dzep...
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: Mozda je covek opicio, al je potpuno u pravu, za malu razliku u ceni delta pruza mnogo, mnogo vise od konkurencije, ipak je malo veca od ostalih, zadnja klupa moze da se pomera, pa biras veci komfor ili gepek... u bilo kom polozaju bolje od konkurencije. kad sam seo u ypsilon(doduse u max opremi sa krem-braon kozom) odmah me je osvojio autic, jednostavno italijani znaju da naprave da izgleda fantasticno
:: sto se tice motora pored mjt ima i par turbo benzinaca, ni sa jednim ni sa drugima nema greske
:: cini mi se da je i u ponasanju na putu iznad ostalih
:: meni bi licno taj auto bio prvi izbor da u ovom trenutku kupujem
:: e sad jeste van budzeta, al nisam detaljno prato temu, pa mozda mozes dati megana u zamenu uz doplatu na nekom placu... naravno ako ti se svidja ovaj aut
:: do duse nisam ni siguran da spada u taj neki B segment, mozda vise tezi ka C..
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 05.01.2013. 14:50 #466196

status: user
broj poruka: 1636
Meni se sve cini da bi ti najbolji izbor bio C4. Atraktivan i moderan, udoban, preporuka za vrhunski dizel hdi motor koji malo trosi a ima i vise nego dovoljno snage, kvalitetnije odradjen od brata pezoa.

Ako si ipak vise zainteresovan za sam vozacev feeling tokom voznje, precizno upravljanje i sportskije ugibanje, a ne smeta ti nesto konzervativniji dizajn, focus je odgovor. Dizel motor je isti onaj hdi samo pod drugim imenom.

Kada ides u lov, vozi po neravnom u leru i oslusni trap. Kad se zagreje probaj da li dobro vuce bez dubokog dizel brundanja i da turbina nije glasnija od motora. Obavezno pogledaj papucice, volan i menjac, da li su i koliko izlizani, to ti sve govori o tome koliko je auto eksploatisan. Bezi od bele boje kao djavo od krsta, u najvecem broju slucajeva to je neko doterao nakon godina raznosenja jogurta po Dortmundu. Gledaj auto koji ti se cini da je po boji/opremi najverovatnije novog pazarila neka porodica, ali bez preterivanja, ako vidis da su po sedistu razbacane decije igracke a u gepeku decija kolica produzi dalje, to je prevarant.


i5 750 : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb :
samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : samsung 931bw


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 05.01.2013. 15:08 #466200

status: user
broj poruka: 2588
@quna Hvala na ovom korisnom odgovoru!

Kao prvo - da, vec sam negde i rekao da mi je Citroen C4 1.6 HDI na prvom mestu, a da drugo dele Focus III, Megane III i Peugeot 308. Volim sportski stil voznje, ali po nasim drugmovima, nasim ogranicenjima i policija koja ceka da te uhvati za najmanju sitnicu da bi napunili kasu jednostavno nemas gde da vozis grublje, a i po Vojvodini nemam ni neke izazovne krivine... :)

Drugo, sto se tice ovog saveta pri kupovini jos jednom veliko hvala i primljeno je k` znanju :) , ali bez majstora sigurno necu ici u kupovinu...
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bugi87 ... 05.01.2013. 15:18 #466203

status: user
broj poruka: 54
znam da je sala :) i ja sam to ponovio u sali..

sve stvari koje si rekao apsolutno stoje za lanciu, ipak je ona premium auto...kosta duplo u odnosu na ostale sto se tice odrzavanja, prilicno je ona fiat, tako da ima dosta zajednickih delova sa bravom, servisa malo ima...

meni je to jednostavno prelep auto, i cisto sam ti ga hteo nametnuti kao mogucu soluciju, al mu i cena brzo pada... verovatno ce za par god kostati manje od focusa i c4 istog godista.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 05.01.2013. 16:27 #466213

status: user
broj poruka: 1636
Nema na cemu. Ok najbolje je sa majstorom, ovo sam ti naveo specificno za citroen/peugeot sto mozda majstor zna mozda ne zna. Zaboravih jos jednu specificnu stvar, proveri rucicu za brisace, ako je rasklimana moze takodje da ukazuje na raubovan auto, a osim toga kostace te nekih 200e zamena pa obrati paznju.



i5 750 : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb :
samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : samsung 931bw


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prashinar @mkukic mail .) 05.01.2013. 16:36 #466214

status: user
broj poruka: 517


pazi, ne preporucujem ja bez razloga akord. Em je kvalitetan, em sportski, em pouzdan, em ima liniju. Jedina mana koju ima je sto nije tzv. hatch model. AKo izuzmemo cenu registracije za model sa motorom od 2.4l koji je inace i najzastupljeniji u oglasima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 05.01.2013. 17:14 #466219

status: user
broj poruka: 2588
@quna Hvala veliko!
@prashinar Odgovorio!
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos @mkukic 05.01.2013. 17:35 #466222

status: user
broj poruka: 2743
Javi koji si na kraju auto kupio.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: @mkukic 05.01.2013. 18:05 #466232

status: user
broj poruka: 2588
Naravno... :)

U principu vec sam rekao koje cu automobile da gledam, ali prvo treba da stavim Megana na oglase, pa polako...

Hvala svima!
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: Javi koji si na kraju auto kupio
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skid @mkukic 05.07.2013. 15:33 #502767

status: user
broj poruka: 179
Ako ti je već C4 1.6 HDI favorit, onda gledaj taj auto, Meni lično se ne sviđa njegov enterijer ali to je pitanje ukusa. 1.6 HDI motori od 90 KS su najbolji dizeli koji se trenutno prave i delovi za održavanje su jeftini. Trenutno održavam nekoliko Picasso modela ( mislim na straije Xsara Picasso ) sa 2.0 HDI i 1.6 HDI motorima i definitivno ta dva motora su neverovatno izdržljiva. Dovoljno je da ti kažem da sam na dva auta isključio AGR ventil pre dve godine i oni još uvek idu kao ludi, i to na taksiju. Što se Peugeot modela tiče sve je to isto. PCS ne postoji slučajno, to je Peugeot Citroen fabrika i oni prave vozila od istih delova, jedina je razlika u karoseriji i dizajnu. Renault je francuska državna firma koja je proboj napravila u F1 šampionatu i kao državna firma su dobili ogroman budžet za to. To ne važi za komercijalne svrhe ( čitaj obične automobile ), jer koji proizvođač bi sebi dozvolio da stavlja iste motore u Dacia i Mercedes automobile?

Gigabyte MA 770-ES3, AMD Phenom II x4 955 BE, CoolerMaster Hyper TX2, 2x2 GB Kingstone DDR2 800 low profile, Palit GTX 460 768 MB, WD 320GB AAKS Black, WD 500GB AAKS Blue, LC Power 6650 GP3 V2,3, Thermaltake V4 Black, CoolerMaster Aerogate II.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 6 OD 6
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs