Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Pineer 108 PROBLEM !!!
STRANA 1 OD 1
psihoyu Pineer 108 PROBLEM !!! 26.10.2005. 05:14 T1010

status: user
broj poruka: 1191
Imam ovaj rezac nekih pola godine i sljakao je super, narezao sam dosta DVD diskova (100-200) na njemu, a sada je poceo da jede go*na!
DVD diskove, sve i jedan koji sam narezao na njemu odjednom nece da cita fajlove sa njih(samo iz izlista), dok Asus DVD 616 player sve ih cita ko lud.
U pitanju su Princo, Verbatim, Imation DVD diskovi, svi su DVD-R.
Skoro sam mu flashovao fireware na 1.20 sa 1.14 jer nije dobro prepoznao prazne Verbatim 16x DVD diskove.Da li to moze da pravi problem?Skinuo sam fireware sa Pioneer-ovog sajta bas za 108 model.
Sta se to desava sa njim?
Da li je prso?Da ga vracam jer je pod garancijom.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante savet 26.10.2005. 07:08 #2734

status: user
broj poruka: 59
Ako se to desava od kako si ga flashovao, onda, cisto laicki savet: vrati stari firmware, pa ako i dalje brlja, vracaj ga (samo nemoj reci u radnji da si ga flashovao :)
Ako je firmware sa zvanicnog sajta, ne mora da znaci da je savrsen. Mozda je dobio pordsku za 16x diskove ali izgubio nesto drugo. Npr. benq dw1620 sa odredjenim firmwareom nece da radi sa plocama koje imaju via chipset a sa nforce hoce, dok sa nekim drugim firmewareom radi i sa via.
Tako da, sve je moguce

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Gde naci 26.10.2005. 12:24 #2735

status: user
broj poruka: 1191
Gde da nadjem taj stariji firmeware 1.14 koji je bio na njemu?
Da li je neko imao slicnih problema sa 108-com?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy Prvo proveri sve ostalo 26.10.2005. 15:37 #2737

status: user
broj poruka: 56
Posto je pod garancijom onda proveri sve sto mozes bez otvaranja da bi iskljucio sve mogucnosti sporednog kvara:
1. Prikljuci ga na 80-pinski "brzi" kabl pa probaj, posto (iako to nije standard za opticke uredjaje), ponekad traze maksimalni moguci protok za normalan rad.
2.Proveri sve pinove na prikljuccima na ploci i u DVDu da li su u redu (mozda je neki utonuo ili je iskrivljen).
3.Za svaki slucaj probaj ga i na nekom drugom racunaru da bi bio siguran da nije u pitanju IDE kontroler.
Firmware dalje ne diraj, posto je uredjaj pod garancujom bolje ga reklamiraj.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Prokleti Windows 27.10.2005. 02:58 #2744

status: user
broj poruka: 1191
Ma to je bilo do Windowsa!
U Device Manageru je izmenio za DVD rezac na PIO i onda sam tu gradnu uninstall-irao i restartovao komp i sad je sve ok!
Ne mogu da verujem da je Windows tolika bitcharka!!!
Kill Bill Gates!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kakvo iskustvo!?! 27.10.2005. 23:09 #2760

status: user
broj poruka: 6643



Nikad mi ne bi palo na pamet da PIO mod utiče i na mogućnost-nemogućnost čitanja diskova. Normalno je da obara brzinu i ždere procesorske cikluse, ali bi u teoriji, ipak trebalo da čita i piše. Kad ono, cvrc. Mali žuti opet nisu čitali propozicije i standarde... http://www.pcberza.co.yu/images/forum/topic/9.gif
http://www.pcberza.co.yu/images/forum/topic/9.gif
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Sreća 27.10.2005. 23:12 #2761

status: user
broj poruka: 6643

Znaš šta je sreća?
Srećom ne navijaš za Partizan, da te je u svemu ovome još usrao i rezač, verovatno bi ga razbio, ovako, pomerisesmestakuckucčukčuk, radi i dalje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs