Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Koji SATA hard disk do 100 evra?
STRANA 1 OD 1
marmarko Koji SATA hard disk do 100 evra? 14.11.2005. 20:54 T1077

status: user
broj poruka: 30
Da li moze neko ko je imao iskustva ili cackao po forumima da mi kaze ciji je sata hard do nekih 100evra bolji. Bolji u smislu brzi, dugovecniji (garancija) i eventualno tisi, s tim sto ovo poslednje nije presudno...?

Unapred zahvalan, Marko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
horB Seagate 14.11.2005. 22:23 #2964

status: user
broj poruka: 9


U svakom slucaju uzmi Seagate, i to :(ST3160812AS) HDD 160 GB 7200rpm / Serial ATA NCQ / 8MB, apsolutno je najpouzdaniji, brz je i tih.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Maxtor!!! 15.11.2005. 17:49 #2972

status: user
broj poruka: 321
Sto se tice SEAGATE,To je naj losija marka u svetu sto se tice hard disc-ova,neznam ko je ovaj lik koji moze ovako nesto da ti preporuci!Maxtor je broj 1 u svetu,najpoznatiji,najdugotrajniji,ne kvari se,naravno ako je orginal Maxtor,ali je i naj bucniji,Western Digital nije los,on je skoro necujan,ali mu radni vek nije kao Maxtoru.A sto se tice cene do 100 eura,preporucujem ti Maxtor 200GB 7200RPM , S-ATA, on ti je 90 eura.Pozdrav i srecno!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Sine gledaj samo garanciju 15.11.2005. 19:18 #2973

status: user
broj poruka: 7761
Dakle pitanje je koji SATA disk do 100€?

U naslovu poruke sam ti odgovorio,

Maxtor garancija 1 godina, (najjeftiniji)
WD garancija do 3 godine, (najbrzi)
Segate garancija 5 godina. (najsporiji)

Segate jeste nekad bio djubre od diskova, najsporiji najvise se kvario itd...
Svi su se kleli u Quantum a gde je sad ta firma, pojeo je Maxtor koji je do te klopice takodje bio djubre od diska, a sad je samo malo manje djubre od diska.

Problem je sto kod nas na trzistu ima zastupnika samo za ove omenute firme, ima i drugih diskova ali moras svecom da ih trazis, IBM je bio zakon ali je ceo posao prodau Fujicu-u ili Hitachi-ju. Ako nadjes te diskove ucinio si dobar posao i to ti je u osnovi to sve ostalo su sarene laze.

A sto se garancije tice ona je najbitnija stvar kod diskova, recimo meni je crkao disk nakon 14 meseci a garancija je bila samo 12, a da ne spominjem da firma kod koje sam ga kupio vise ni ne postoji, dakle rukovodi se duzinom garancije i kupuj kod solidne firme jeste nekoliko jevreja jeftinije ali bar znas gde da odes zbog reklamacije u garantnom roku.

Inace novi disk koji sam kupio je WD 160JB-00GVC0 ata sa 8mb, 80-85€ SATA je par jevreja vise ako ne i iste cene, cini se da tvoj budzet dozvoljava disk i do 200 gb.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Sine gledaj samo garanciju 15.11.2005. 19:19 #2974

status: user
broj poruka: 7761
Dakle pitanje je koji SATA disk do 100€?

U naslovu poruke sam ti odgovorio,

Maxtor garancija 1 godina, (najjeftiniji)
WD garancija do 3 godine, (najbrzi)
Segate garancija 5 godina. (najsporiji)

Segate jeste nekad bio djubre od diskova, najsporiji najvise se kvario itd...
Svi su se kleli u Quantum a gde je sad ta firma, pojeo je Maxtor koji je do te klopice takodje bio djubre od diska, a sad je samo malo manje djubre od diska.

Problem je sto kod nas na trzistu ima zastupnika samo za ove omenute firme, ima i drugih diskova ali moras svecom da ih trazis, IBM je bio zakon ali je ceo posao prodau Fujicu-u ili Hitachi-ju. Ako nadjes te diskove ucinio si dobar posao i to ti je u osnovi to sve ostalo su sarene laze.

A sto se garancije tice ona je najbitnija stvar kod diskova, recimo meni je crkao disk nakon 14 meseci a garancija je bila samo 12, a da ne spominjem da firma kod koje sam ga kupio vise ni ne postoji, dakle rukovodi se duzinom garancije i kupuj kod solidne firme jeste nekoliko jevreja jeftinije ali bar znas gde da odes zbog reklamacije u garantnom roku.

Inace novi disk koji sam kupio je WD 160JB-00GVC0 ata sa 8mb, 80-85€ SATA je par jevreja vise ako ne i iste cene, cini se da tvoj budzet dozvoljava disk i do 200 gb.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ima i druga solucija... 15.11.2005. 19:48 #2975

status: user
broj poruka: 6643
Uzmi Maxtora ako je najjeftiniji, odmah skupljaj pare i kad dođe pred istek garancije, dakle nakon 11 meseci, ti ga lepo postavi na PC Berzu i NE TRAŽI ZA NJEGA SRPSKU CENU već malo popusti, dodaj to parica što si prikupio i kupi nov disk koji će biti bar 50% veći a možda i brži... pa jovo nanovo. Tako ti se prodavao i opel kadet u Evropi, svi su znali da je limarija đubre ali su ga ipak kupovali i prodavali na vreme... šta će ti bre garancija od 3 godine na hard disk? Iskopaj koji su to bili aktuelni diskovi pre 3 godine pa zamisli sebe kako sada tražiš od BILO KOJE DOMAÆE firme da ti ga zamene novim. Sama gnjavaža oko tog postupka ne vredi 25-30 jevreja koliko sada koštaju POLOVNI jer novih više odavno nema.
Garancija od 2 godine je već za razmišljanje, jer u periodu nakon 1,5g je ipak zgodnije menjati disk (i to je gnjavaža).
Slažem se sa prethodnikom da je istorijat Seagate-a, bar iz mog iskustva, mizerija puna promašaja tako da im je bolje da kao LG iz GoldStar-a promene ime u nešto novo ako su već počeli da prave malo kvalitetnije diskove.
Koliko je vreme poluraspada Majkla Džeksona?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro simpatican mladic... 15.11.2005. 22:20 #2976

status: user
broj poruka: 288
simpatican mladic ovaj misafloyd...

marmarko, lepo ti je receno, biraj izmedju seagate i wd-a. da sam na tvom mestu, uzeo bih wd. a o maxtoru ne razmisljaj. skoro sam podatke sa jednog maxtora koji je bio pred smrt spasao, a radio je malo jace od godinu dana.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE 15.11.2005. 23:12 #2977

status: user
broj poruka: 3529
Pazi, ovde svi nesto pametuju, uzmi ovaj, uzmi onaj,...itd...
To da li je maxtor los ili ne(ne branim ovu marku), sve je subjektivna stvar! Naime ja imam jedan maxtor 80gb koji je star citavih 3 godine, i jos uvek radi extra, kao da je nov! Trenutno imam dva sata maxtora od po 120gb, njih vec godinu dana, i oni super rade(da ne cuje zlo)! Znaci moras sam da odlucis, generalno ja bih ti ovako pomogao:
Posto radim inace u servisu, ovako: MAXTOR-veoma brz, mnogo se greje, a to sto ima relativno dosta reklamacija na njih-nije ni cudo-pa oni se kod nas i najvise prodaju(veca kolicina=vise reklamacija); SEGATE-slabo se prodaju, tek u poslednje vreme, najveca garancija, jos uvek nisam imao ni jednu reklamaciju; WD-pouzdani, ultra tihi, malo se greju, ali osetljiva elektronika, ima reklamacija-tu i tamo; HITACHI-jako mi se svidjaju, nisu nesto brzi ali otprilike se ne secam da sam imao neku reklamaciju na njih, elektronika jako slicna kao kod WD-a!!!
E to ti je to! Pa ti sad vidi! Ako te zanima bas Hitachi posto sam video gore da je napisano da se tesko nalaze, mozes ih naci u BELL Computersu na Banovom Brdu! Jedino ne znam za SAMSUNG diskove, mada sam nacuo da su super!
Pozdrav!!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ima raznih komentara ali... 16.11.2005. 00:46 #2979

status: user
broj poruka: 7761
... da li je neko dao losu stranu bilo kog diska, neko rece da mu je maxtor radio tri godine, pa evo i moj prvi maxtor i dalje radi ali to je debeljko od 40gb, jedan od prvih diskova velikog kapaciteta koji se pojavio, sad je u USB-u pa ga s vremena na vreme nosim tamo vamo menjam podatke (citaj multimediju) sa poznanicima i radi evo vec cetvrtu godinu, ali mi je drugi maxtor crko odma iza garancije, a nemoj da neko kaze kako disk od 120gb nije aktuelan posle nepune dve godine, alo bre pa to je i dalje solidan kapacitet na ovim prostorima.

Prvo gledaj da firma gde ces kupiti taj novi disk izgleda solidno, dakle garaze i sl. zaboravi,

Drugo gledaj ti samo koliko traje garancija jer ce disk od 200Gb koji kupis danas biti aktuelan i naredne tri godine ako nista drugo ubacis ga u USB i prebacujes gomile svega i svacega, eventualno neki backup ako disk ne koristis vazda.

Sta znas djavo i guja nikad ne spavaju samo se tako cini dok ne nagrnu na tebe.

Sta bih ja dao da sam sve one podatke koji su OTISLI U ZABORAV SA POMENUTIM MAXTOR-om DAN RANIJE narezao na DVD, a taman sam ih sve lepo sortirao.

*** UPOZORENJE, DA BI TI DISK DOBRO I DUGO RADIO MORAS IMATI ISPRAVNO KUCISTE TJ. KVALITETNO NAPAJANJE KOJE MOZE DA PRAVILNO SNABDE SVE KOMPONENTE RACUNARA POTREBNIM NAPONOM ***

*** GORE POMENUTO JE JEDAN OD GLAVNIH UZROKA KVAROVA NA DISKOVIMA, IAKO TO NIKO OD SERVISERA NE ZELI DA PRIZNA ***

*** AKO IMAS VISE OPTICKIH UREDJAJA U RACUNARU PRILIKOM STARTOVANJA SISTEMA ONI ZNAJU DA POVUKU DOSTA STRUJE OKO 60W, A KAD NAGLO PREKINU RAD HDD PONEKAD POVUCE VISE NEGO STO BI TREBALO, E A TU DO IZRAZAJA DOLAZI KVALITETNO NAPAJANJE ***

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Ja nepricam nista napamet! 16.11.2005. 13:15 #2987

status: user
broj poruka: 321
Ja neverujem kakvi likovi se prikljucuju u razgovor ovde,kao na primer OVAJ Pametnakovic MaliAbner!Te garancija ,te ga prodaj pre nego sto istekne u 11 mesecu...KAKVE GLUPOSTI!!!!JA brate imam MAXTOR naj obicniji ATA 80 GB,I nikakve problema nemam Vec 3 god,Ne znam o cemu pricaju!Moj zet ima 2 Maxtora u kompu,Jedan od 160 i 200 GB ATA,I to je uzeo Verovali ili ne ,pRe oko 3 ipo god,Cim su se pojavili,On je doneo Ceo Racunar iz Danske ,kompletna Tad najbolja DELL configuracija,I dan danas ti diskovi rade Perfektno!Ja mislim da vi momci ste naisli na MAXTORE koji verovatno imaju neke fabricke greske ili Su stigli sa ko zna kojih buvljaka ili pravo od kineza ili nekog madjara ili turcina!Momci pozdrav!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd A tek ovaj lik! 16.11.2005. 13:23 #2988

status: user
broj poruka: 321
Ovaj je najaci lik 20 alvaro,NE RAZMISLJAJ O MAXTORU,o cemu ti brate pricas ,gde ti zivis?A JA SIMPATICAN MLADIC?Moja preporuka da se ne ukljucujes u razgovor i nesmetas,ovom decku koji je pitao za misljenje koji hard za 100 eura,zamo mu otezavate i zbunjujete ga!Neka na kraju krajeva sam odluci sta i iako,ja se povlacim,i nemam nameru da se prepirem sa raznoraznim likovima ovde!CAO!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marmarko jos jedno me muci... 16.11.2005. 17:16 #2990

status: user
broj poruka: 30
Hvala svima na odgovorima...
Da predjem na stvar: videh na berzi Hitachijev HDD i pise sata II. Moja ploca podrzava sata II i u startu sam se pitao da li ce postojati sata II diskovi tj. da li su (verovatno jesu) brzi od obicnih sata.

Trenutno imam maxtora 40GB, ima jedno 3 god i radi lepo. Medjutim cuo sam od druga koji radi u Telekomu sa kompovima i kaze da maxtora ubedljivo najvise menjaju jer rikavaju (a imaju brrrrdo kompova po Srbiji).

Razmisljam se izm. Hitachija (uzeo bi njega ako je sata II) i WD.

Pozdrav svima, Marko

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Hitachi 16.11.2005. 19:54 #2992

status: user
broj poruka: 736
Da , Hitachi je josh pre nekoliko meseci izbacio seriju diskova koji podrzavaju SATA II tj. NCQ.Inace, Hitachi je pre nekoliko godina otkupio IBMovu liniju za proizvodnju diskova tako da su im diskovi zaista odlicni.NCQ diskovi su u principu malo brzi od obicnih jer je jedina razlika u dosta boljem vremenu pristupa podacima a ostalo je isto.Slobodno se mozesh odluciti za Hitachija SATAII (garancija 5 godina).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro 100 ljudi, 100 cudi... 16.11.2005. 23:44 #2999

status: user
broj poruka: 288
[offtopic]Iz nacina necijeg izlaganja i price lako moze se moze utvrditi ko je kakva osoba.

Moji postovi nisu u stilu napaljenog klinca kome su tata i mama juce kupili racunar i sad misli da sve zna o istima i ne postuje misljenje drugih ljudi, koje ujedno u svojim postovima omalovazava, pa i vredja.[/offtopic]

Covek neka uzme ono sto mu najvise odgovara. U svakom slucaju, bitno je da proizvod kupi u normalnoj firmi koja vec duze vremena posluje sa kompjuterima i naravno da dobije garanciju na proizvod.

Sto se tice HITACHI-ja i NCQ, mislim da NCQ imaju i Seagate diskovi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mjevtic Hitachi 16.11.2005. 23:52 #3002

status: user
broj poruka: 75
Evo ja imam Hitachi 160GB Sata, i sve preporuke. Sasvim sam zadovoljan za sada njim. A i garancija je za njega tri godine (bar sam ja toliko dobio).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Alo Srija ovde 16.11.2005. 23:56 #3003

status: user
broj poruka: 7761
Dobar je ovaj mica sto tera zastave 750 i abarth-e, decko iz koje si ti price, tvoj neki rodjak je doneo dva diska u original Dell masini i to pre tri godine i dan danas mu rade. Alo radi se o brend masini koja prolazi rigorozne testove i komponentama koje su kupljene na zapadu gde su kontrole prozivoda na daleko visem nivou nego u zemlji Srbiji.
U zemlji srbiji gde importer uvozi jeftiniji disk slicnie oznake razlika samo u jednom slovu ili broju a performanse uredjaja degradirane strasno samo da bi on ustedeo par nekada maraka a danas eura, gde se druga klasa uvaljuje kao extra etc...
...zemlja gde u firmi koja prodaje racunare i HDD i CD ili DVD kace na istu granu kontorlera da bi prodavac ustedeo jedan ata 100 kabl koji kosta pisljivih 0.6 - 1.6 evra, alo bre (a uz skoro svaku plocu dobiju dva) ...

U kojoj si ti zemlji dembeliji rastao kad si tako pametan, covek je pitao za savet i dobio je savete i primere licnog iskustva, pa zar ti mislis da ja nisam mislio sve najbolje o Maxtoru dok nisam doziveo da mi HDD crkne.

Decko je sve one koji su nesto rekli saslusao i odlucio sam a to je bila poenta njegove poruke na ovom forumu.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs