Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
KOJI DVD REZAC???
STRANA 1 OD 1
Jarisha KOJI DVD REZAC??? 17.11.2005. 02:36 T1082

status: user
broj poruka: 70

Ovako, zanima me DVD rezac, ali da ne prelazi cenu od 60EUR. Naravno Plextor ne zelim da uzimam. Treba mi DVD rezac da rezem uobicajene stvari kao sto su DivX filmovi, MP3, neke programe i ostale multimedijalne stvari.
Cuo sam da je dobar Pioneer 109 i Asus 1608P.
Sta Vi mislite o tome i da li ima mozda jos nekih boljih proizvodjaca.
Svaki odgovor bi mi znacio. Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:TA210 17.11.2005. 04:29 #3006

status: user
broj poruka: 736
Pokushaj da nadjesh Samsung TS-H552U koji je se na testovima Digitala Benchmarka najbolje pokazao od svih rezaca u zadnjih 6 meseci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Pusti DIGITAL ... 17.11.2005. 09:14 #3007

status: user
broj poruka: 7761
Pusti testove po novinama, i gledaj sta bi tebi najvise odgovaralo.

Pomenuti Samsung je po njima kvalitetan ali "minus" reze samo do 12x, ako ti to nesto znaci onda je stvarno veliki minus.
Ja sam se prilikom kupovine rukovodio clancima iz novina pa sam mozda pogresio jer sam uzeo LiteON 1693s, neko me na ovom forumu popljuva da jer je na testovima uglavnom bio 1653s te kao nije to taj model i sl...
E pa po stranim sajtovima ovaj koji sam ja kupio je maltene isti kao i poenuti iz novinskih testova samo sto prepoznaje vise DVD medija jer je noviji...

Ince skoro svi DVD RW pisaci su u poslednje vreme cenovno skliznuli ispod cene koju si Ti spreman da platis.

Kad bih ja sad kupovao spravu kupio bih neki externi uredjaj pa cak i Samsung ima taj pomenuti model 552u upakovan u spoljasnje USB kuciste a koja mu je cena mozda desetak ili dvadeset jevreja vise nego sto bi ti da izdvojis ali mozes da odes kod drugara i da narezes planirane multimedijalne sadrzaje na licu mesta sa njgovog HDD-a bez obzira da li drugar ima ili nema DVD.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 17.11.2005. 13:26 #3009

status: user
broj poruka: 288
U sustini, razlika izmedju Pioneera i Asusa je samo u etiketi proizvodjaca. Sve jedno je koji ces uzeti izmedju ova 2 pomenuta, mada je Pioneer za nijansu u prednosti. Za ono za sta ces ga koristiti, tu razliku ne mozes ni osetiti. Takodje medju odlicne spadaju i NEC rezaci 3540 kao i novi koji je tek izasao 4540. Izbegavao bih LG jer sam imao jako losih iskustava sa njima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbp preporuka 17.11.2005. 14:39 #3011

status: user
broj poruka: 3



Uzmi Nec ND 4550-A ima mogucnost rezanja dvd-ram medije, a jeftiniji je od pioneera 110 i asus 1608P2 ( koji samo citaju dvd-ram )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic slazem se 17.11.2005. 15:02 #3013

status: user
broj poruka: 609

slazem se za nec....imam ga preko godinu dana i prezadovoljan sam....narezao sam brdo dvdijeva i radi isto kao i prvog dana bez ikakvih ciscenja lasera i gluposti...razmisli ali mislim da sa nec-om neces pogresiti...a sto se tice vremena rezanja svi su oni tu negde 14 min po dvd.pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha DVD 17.11.2005. 16:45 #3014

status: user
broj poruka: 70
Nisam se jos odlucio, razmisljam o tom Samsungu ali ne u externom kucistu mada to jeste dobra fora jer to kuciste predpostavljam da moze da posluzi i da se tu stavi i neki HDD?
Citao sam neke testove o Asus-u i Pioneer-u i nisu se bas nesto pokazali.
Za NEC nemam neko lepo misljenje jer par ljudi sto su ga imali rekli su mi da ga zaobidjem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 17.11.2005. 19:59 #3015

status: user
broj poruka: 736
U pravu si za Pioneer i ASUS.Poslednji rezac koga je Pioneer napravio je 108 a 109 i 110 su proizvodi ASUSa (prvi partner Pioneera).109 i ovaj ASUS koji si naveo su potpuno identicni ,sem maske i ASUSove tehnologije za ublazavanje vibracija (cega nema na Pioneeru).
Vlajkic kaze da ima godinu dana NEC a to je model 3500 koji je uz Pioneer 108 tada bio najbolji.Modeli posle njega 3520 i 3540 nemaju veze sa tim modelom, mnogo su loshiji.Ukratko, zaobidji NEC i Pioneer (tj. ASUS) i uzmi Samsung koji ima najbolju optiku i nebitno je shto minus reze "samo" 12x , razlika u brzini i nije neka.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 17.11.2005. 20:01 #3016

status: user
broj poruka: 736
U pravu si za Pioneer i ASUS.Poslednji rezac koga je Pioneer napravio je 108 a 109 i 110 su proizvodi ASUSa (prvi partner Pioneera).109 i ovaj ASUS koji si naveo su potpuno identicni ,sem maske i ASUSove tehnologije za ublazavanje vibracija (cega nema na Pioneeru).
Vlajkic kaze da ima godinu dana NEC a to je model 3500 koji je uz Pioneer 108 tada bio najbolji.Modeli posle njega 3520 i 3540 nemaju veze sa tim modelom, mnogo su loshiji.Ukratko, zaobidji NEC i Pioneer (tj. ASUS) i uzmi Samsung koji ima najbolju optiku i nebitno je shto minus reze "samo" 12x , razlika u brzini i nije neka.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE 17.11.2005. 21:18 #3021

status: user
broj poruka: 3529
Po meni, generalno najvise ti se isplati da uzmes Asus ili Nec! I jedan i drugi su sasvim OK!
Ja imam Asus 1608P i zadovoljan sam! Jedino bi bilo dobro da redovno flesujes bios i jednom i drugom, naravno ako se odlucis za neki od njih!
Cuo sam da Nec i ne radi bas nesto, ali kada se flesuje, radi ko zmaj!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Hvala 18.11.2005. 13:00 #3026

status: user
broj poruka: 70
Ljudi hvala Vam na odgovorima svaki post je bio od pomoci.
Kad sam sve uzeo u obzir i sagledao sve cinjenice zakljucio sam da je ipak najbolje uzeti pomenuti Samsung TS-H552U.
Mogu Vam iskreno reci da mi nije bilo sve jedno, mislim SAMSUNG DVD REZAC nisam bas vidjao Samsung da pravi opticke uredjaje, mislim jesam ali ne bas toliko cak sam i zaboravio da i on postoji u varijanti.
Znaci kad sam ga uzimao bilo mi je u glavi je8ote da li sam se zaje8ao???
Ali kad sam ga stavio u komp i ubacio prvi CD dosta mi je ulio poverenja od same tisine rada pa do samog rezanja sto DVD-a sto CD-a, mada imam utisak da se bolje ponasa sa DVD diskovima nego sa obicnim diskovima.
U svakom slucaju nisam se prevario i TOPLO ga preporucujem.
Mozda bi se moglo i razmisliti o onom modelu sa Externim kucistem.
Hvala svima jos jednom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs