Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
koji dvd-rw da kupim od ponudjenih....
STRANA 1 OD 1
savicdraga koji dvd-rw da kupim od ponudjenih.... 17.11.2005. 18:43 T1085

status: user
broj poruka: 2
Ocu da kupim dvd-rw ali neznam koji od ovih NEC ND-4550A, Pioneer DVR-110D, Asus DRW-1608P2 . Asus je najeftiniji ima i kabal i diskove u pakovanju uzeo bi taj ali neznam njegove mogucnosti i performanse u odnosu na druga dva , ili je bolje da uzmem nec ili pioneer za malo vece pare.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Nijedan 17.11.2005. 20:03 #3017

status: user
broj poruka: 736
Nijedan.Pogledaj temu KOJI DVD REZAC???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE 17.11.2005. 21:21 #3022

status: user
broj poruka: 3529
Vidi, ovde, na forumu svako ima neko svoje misljenje, pa tako i JA!!!
Imam Asus 1608P pola godine i zadovoljan sam! Jedino bi trebao da mu redovno flesujes bios(kako izlazi nov) i neces imati nikakvih problema!!!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic 1000 put 18.11.2005. 13:56 #3028

status: user
broj poruka: 609


ovo pisem po ko zna koji (1000. put)imam nec vise od godine i super me sluzi.nista nisam cistio nista nisam fleshovao i radi(da kucnem u drvo )super..e sad ortak ima pionir i njemu je super... Tako da odluci ti sam a sto se tice brzine rezanja svi su tu negde +-1min...a i razlika u ceni je mala(kolko ja znam)eto tako...pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Samsung 18.11.2005. 16:28 #3029

status: user
broj poruka: 70
Uzmi slobodno i bez razmisljanja Samsung TS-H552U.
Veruj mi da je najbolji od svih koji se trenutno nude.
U svakom pogledu.
Ja sam ga skoro uzeo i nisam se prevario.
Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Opet NEC 18.11.2005. 21:38 #3031

status: user
broj poruka: 6643
Koliko je vreme poluraspada Majkla Džeksona?

Iz mojih iskustava, uzmi NEC, oni od sve te nabrojane ekipe jedini proizvode to što prodaju, Pioneer kupuje delove od njih a sklapa mu ih neka firmica koju je popasao Asus a toliko je na dobrom glasu da je nigde nisu obelodanili.. Imam modele 2500A i 3540. U globalu, karakteristika im je da nisu superiorni čitači, ali su više nego odlični snimači (gle čuda, zato sam ih i kupio). Od Samsunga imam CDRW 24X a to je bila hazardna kupovina u vreme kada NIKOGA u Srbiji nisi mogao uveriti da postoji išta osim Teac-a (ko se toga još seća?), dotični me izluđivao snimanjima koja traju 20 sati kada se zaglupi burnproof (ili šta već koristi) kod on-the-fly presnimavanja kao i zbog karakteristike da se pri čitanju lošeg medija uglavi u beskonačnu petlju i NIŠTA osim reseta na dugme ga ne razuverava (pri tome, pre nego što počne podizanje windowsa, treba brzo izbaciti medij inače jovo-nanovo). Nekoliko meseci nije radio jer je počeo da škrguće i krcka na 1/3 diska, da bi nakon nekoliko rasklapanja volšebno proradio, što i dalje čini... i to mu je glavna prednost. Da ne prehvalim NEC-a, moje je iskustvo da bežiš od snimača koji u svojoj brzinskoj klasi budu proglašeni za pobednika u novinama (što NEC nije nikad a Pioneer ponekad jeste). Konkretno, mnogo sam se veselio što je moj rezač svojevremeno hteo da reže 10 od 10 Princo 4x dvd-a koji su apsolutni shit i tadašnji Pioneer i mnogi drugi ih nije vario. Danas, nijedan više nije čitljiv u oba NEC-a (zaglave pred kraj, ostalo se čita), a bogami, ni u SkyVision-u... što znači da je NEC ipak trebao da odbije da piše po tom sranju... (ako si pirat, onda te za ovo baš briga, nekoliko meseci diskovi rade sigurno a posle baš te briga....) mislim, Pioneer tada nije odbijao da snima na te diskove, nego nisu bili čitljivi odmah nakon snimanja ili bi snimanje pucalo na pola posla bez obzira na zaštitu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:Princo 18.11.2005. 22:04 #3032

status: user
broj poruka: 736
Imam Pioneer 108 i narezao sam gomilu Princo 4x diskova na 4x u zadnjih godinu i odlicno rade ,ne samo na njemu vec i na drugim uredjajima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Princo, princo 19.11.2005. 09:20 #3034

status: user
broj poruka: 6643

Koliko je vreme poluraspada Majkla Džeksona?

OK za 108 i Princo koji sada može da se kupi. Govorim o vremenu kada je aktuelan bio NEC2500A i Pioneer 105 i rani primerci Princo-a. Nije u pitanju bio samo Pioneer, već Princo diskovi koji su bili shit od serije do serije. Sadašnji princo mediji ne mogu da se uporede sa prvim serijama (iako je izgled isti...) jer je tehnologija očigledno sazrela. Ipak, gledao sam dvd-e snimljene Asusom u kojem je u stvari Pioneer 108. Ono što me nervira je da se na disku jasno vide brzinski prelazi kao koncentrični krugovi različite boje. To govori da rezač ne prilagođava snagu lasera prema brzini obrtaja... a to naočigled jasno upozorava da disk nije snimljen podjednako kvalitetno u svakom svom delu... iako se i u tom i svim sadašnjim Pioneer-ima nalaze baš NEC-ovi vitalni delovi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Princo 19.11.2005. 21:05 #3036

status: user
broj poruka: 736
Ja mislim da se ti brzinski prelazi vide zbog korishcenjog nacina zapisivanja ;obicno rezaci na najvishoj brzini ne podrzavaju sve nacine zapisivanja (Z-CLV , P-CAV i drugi).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grabun re: 04.12.2005. 20:58 #3238

status: user
broj poruka: 105
Pioneer 108 je u svoje vreme bio daleko najbolji rezac. a Odmah tu je bio i NEC , ali verzija 109 je katastrofa i jos nisam sreo coveka koji je zadovoljan ovim modelom. Katastrofalna optika. U stopu ga prati i NEC. Koliko je nekada bio dobar toliko je sada los. Pioneer 110 je mnogo bolji, brzi, ali i dalje nema nesto preterano dobru optiku. Preporucujem neki model Samsunga (Do sada nijedna primedba na njegov rad, a prodao sam ih gomilu) ili jos bolje Lite On.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil I jos 05.12.2005. 13:03 #3251

status: user
broj poruka: 172
Ortak i ja smo istovremeno kupili , on Pioneera 109 , a ja NEC 3520.
On sada cupa kosu , a ja pevam.Asusa sam imao pre toga i nisam
bio zadovoljan jer se ne snalazi sa no name medijima.NEC nije brzi od
Pioneera ali je za toliko bolji sto se tice rezanja i citanja.Dakle kada
bih ja birao izmedju NECa i Pioneera odluka je definitivno na strani NECa.
Ti vidi sta ces.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs