Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
ATA ili SATA?
STRANA 1 OD 1
Shorg ATA ili SATA? 26.11.2005. 18:19 T1112

status: user
broj poruka: 27
Hteo bih da kupim novi HDD ali ne znam koji standard podrazava moja ploca ATA, SATA ili mozda oba (Gigabyte GA-8IE533). Moj dosadasnji HDD je Maxtor 6L040J2, a hteo bih da uzmem Maxtor DiamondMax 10 6L160M0 160GB 7k 8MB SATA150, da li bi to radilo kod mene? Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic ata 26.11.2005. 18:27 #3137

status: user
broj poruka: 609


tvoja ploca podrzava samo ata...ali mislim da bi i ovaj sata radio samo nebi mogao da izvuces maximum iz njegove brzine jer ti jednostavno ne podrzava ploca..znaci radio bi istom brzinom ko tvoj stari hd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko ata sata satara... 26.11.2005. 23:25 #3140

status: user
broj poruka: 6643
Ako tvoja ploča stvarno podržava samo ATA, onda nemaš u šta da utakneš serial disk. Ipak, preko dodatne PCI kartice sa serial-ata kontrolerom mogao bi ipak da priključiš taj disk. Ali, ne vredi para. Ne žali za sata diskovima jer jedini pravi dobitak od sata 1 diskova je u tome što im je kabl tanji. U svemu ostalom, to su ata diskovi sa dodatnom kontrolerskom elektronikom koja prevodi ata u sata. Uz NF7 Abitove ploče išao je tzv. "dongle" - adapter u koji je omogućavao da se ATA disk priključi u SATA utičnicu na ploči. Svi SATA1 diskovi taj isti dongle imaju već ugrađen u sebe. Tužna je istina da svi 7k (diskovi brzine rotacije 7200rpm) nisu u stanju da uposle ni ATA66 standard a kamoli ata100, 133 ili 150 tj. sata1. "Dongle" u tvom slučaju ne postoji, tj. predstavlja ga PCI kartica koja dopunjuje ono što nemaš na ploči...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646125.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs