Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
koji HDD da zadržim?
STRANA 1 OD 1
stante koji HDD da zadržim? 30.11.2005. 10:01 T1123

status: user
broj poruka: 59
Do sada sam imao 2 Maxtora od po 120GB, a sad sam uzeo Maxtora od 250GB pa mi je jedan od 120-ki postao višak (tj. imam manjak para zbog kupovine novog pa da ga malo ublažim :)
Oba Maxtora 120GB su sa 2MB cache, 7200rpm.
Prvi sam koristio kao sistemski oko 2 godine, proizveden je 20.09.2003 i na sebi ima hynix čip (pretpostavljam memorija). Imam utisak da se malo više greje.
Drugi Maxtor 120GB je proizvden 06.12.2004, njega sam uzeo kasnije, i uglavnom je služio za skladištenje podataka (iliti fioka). Za razliku od prvog na sebi ima samsung čip, i primećujem da se manje greje (čak i kad je u fioki).
Ako se neko razume u ove stvari, molio bih ga da mi da savet, koji je bolji od ova dva, tj. koji da ostavim sebi, a koji da prodam (ja bih nekako logično zadržao drugi, čisto zato što je noviji).
Taj koji ostane uglavnom će preuzeti ulogu skladištenja i prenosa podataka, pošto mi je sa onaj od 250GB sistemski.

Hvala unapred svima!

PS: ja sam uočio samo razliku u tom jednom čipu, oba hdd-a su kod mene, pa ako nekom treba dodatna informacija, kažite gde da gledam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 30.11.2005. 21:39 #3188

status: user
broj poruka: 736
Slazem se sa time da zadrzish drugi , dosta je noviji , manje se greje (shto utice na trajnost mehanike diska) a koristio si ga za podatke.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 10.12.2005. 01:14 #3307

status: user
broj poruka: 568
ako imas mesta na ide granama zadrzi oba
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs