Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Pioneer-i
STRANA 1 OD 1
Garson Pioneer-i 11.12.2005. 00:20 T1156

status: user
broj poruka: 736
Zna li neko cemu ono D u oznaci Pioneerovih modela kad su isti kao i oni bez D?Nebitno je, cisto pitam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Ovde se nesto cudno desava!!! 11.12.2005. 04:20 #3312

status: user
broj poruka: 70
Pazi ovako, stvarno nemam pojma.
Ali ajde da malo unesemo sale na sve to.
Kad je oznaka "D" u pitanju znaci da su to mnogo DOBRI uredjaji, a kad nema pomenute oznake znaci da su SHIT.
Znaci samo slovo oznacava o kom se uredjaju radi.
Hahahaha
Ne znam stvarno a hteo bi da znam.
Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Svetac DDDDDDDDDD 14.12.2005. 01:01 #3358

status: user
broj poruka: 10
Nisam siguran, ali:
Pioneer-i 110 sa d oznakom ne barataju sa DVD-RAM - ovima najbolje.
"Obicne" 110-ke su navodno TEAC DV-W516E OEM rezachi (apsolutno neprovereno) i barataju sa RAM diskovima. Oba koriste identichne NEC chipsetove pa bi u praksi trebalo da bude mogucc flash 110d => 110, ali do sada nisam chuo ni za jedan uspeshan crossflash za Pioneer-e :)

Mada je Jarisha verovatno upravu...
D za dobrog Titovog pionira, ostali ne dobijaju ni marame, ni titovke....
E, ima li neko plavu pionirsku Titovku na prodaju?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Pioniri maleni... 14.12.2005. 15:48 #3364

status: user
broj poruka: 70
...mi smo vojska prava, svakog dana rastemo k`o zelena trava....
Naravno da svi imaju Titovku ali ne verujem da bi je bilo ko prodao.
A sto se tice Pioneer-a nisam znao da koriste NEC cipsetove, to mi je bas flash, sto znaci da su svi uredjaji u stvari isti, samo su male razlike u njima. Neznam mozda gresim ali dva ista uredjaja od istog proizvodjaca nikad nisu ista i ne rade isto.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Svetac Pionirchicci 14.12.2005. 18:23 #3366

status: user
broj poruka: 10
Ja sam svoju izgubio....
Hmm, najbolji primer su ti NEC-ovi 4550A i 4551A....
Jedina razlika je u firmware-u, s tim shto potonji podrzava lightscribe tehnologiju, identicna mehanika, elektronika i cipovi. Crossflash je mogucc (morash da menjash id uredjaja itd.) chak sam uspeo da "izbrljavim" jedini mi lightscribe disk koji sam imao, ali to bi odprilike bilo to, 48 h sam se muchio da mu vratim nazad firmware od 4550.
Nisam siguran za ranije modele ali 110-ka je bazirana na NEC-ovim chipovima primera radi "D63645GM" NEC chip se nalazi u 110-ci i N4550A i omogucava 16x DVD-RAM pisanje ali je u 110D firmware-om onemogucena ta mogucnost. Mislim da su se vec pojavili patchovani primerci fw-a za 110-ce ali posto sam ga juche ishcupao, nisam stigao da ih isprobam.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646120.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs