Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Conductor cable 80
STRANA 1 OD 1
emanuel Conductor cable 80 22.12.2005. 11:02 T1203

status: user
broj poruka: 31

skoro sam kupio lg combo, i pri instalaciji windows xp kada dodje vremeda se instaliraju Devices izbaci plavi ekran i nedozvoljava mi dalju instalaciju, ali kada izvadim novi IDE cabal instalacija se nastavlja.Ali pri startovanju windowsa uvek mi na pocetku pre nego sto mi izbaci koliko memorije imam , izbaci recenice : No cable conductor 80 instal
Interesujeme dali moze da mi ovo pravi probleme sa widowsom i kako bih mogao to da resim i koji je to ustvari cabal
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lop ata133 22.12.2005. 13:46 #3474

status: user
broj poruka: 23
ovaj sto ti imas je verovatno ata33, a tebi opet verovatno treba gore navedeni ata133. inace razlika je u tome sto brzi ima 80 provodnika (80 conductor cable) i naravno veci protok (133 MBps), a sporiji samo 40, konektori su isti, nemoj da te to bu. a sam kabl je jako jeftin i ima ga svuda, valjda!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko ata, ultra-ata, ide ne ide 22.12.2005. 21:48 #3478

status: user
broj poruka: 6643
Ono što ti treba je ata66 kabl, 80-parični, mada ne isključujem neispravnost lg drajva jer nisi naveo da li je on ispitan. Problem sa ata33/ata66 kablovima po mom iskustvu javlja se kod novijih matičnih ploča, naime, iste povremeno imaju problema sa starim ata33 kablovima priključenim na svoje nove ata133 kontrolere koji se ogledaju u konfliktima unutar operativnog sistema, problema sa narezivanjem diskova, čitanjem diskova, udma - PIO modovima rada, naizgled nevezanih problema u funkcionisanju windows-a i slično bez obzira što se spaja ata33 uređaj (cd-dvd romovi, većina njih). Razlika između 40 i 80 paričnog kabla je povećan kvalitet prenosa usled manjih interferencija između parica. Jednostavno su udvostručili količinu žila pri čemu je svaka druga u stvari "zemlja" odnosno - pol izvora tako da se formira neka vrsta zaštite od međusobnih uticaja nezavisnih žila (slično kao da koaksijalne kablove postaviš jedan uz drugog) i tako je moguć brži i kvalitetniji prenos. U praksi, da te dalje ne smaram i zbunjujem: ata33 i ata66 (to je isti kabl kao i za ata100 i ata133) međusobno su (uslovno) kompatibilni jer su im konektori isti, u priključenju lanca ide uređaja koji se sastoji od ide kontrolera, drajvera u operativnom sistemu, ide kabla i ide uređaja (jednog ili više) važi pravilo najslabije karike: najsporija karika diktira da cela grana radi najnižim modom prenosa podataka bez obzira na ostale komponente (ata133 disk povezan ata33 kablom radi u ata33 modu, ata133 disk povezan ata133 kablom na koji je priključen i ata33 dvd-rom, opet radi u ata33 modu itd.).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
emanuel Kabal je kriv za sve 02.02.2006. 10:45 #4159

status: user
broj poruka: 31



Hvala vam.Sad je sve o.k
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646120.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs