Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
!!! U P O Z O R E NJ E !!!
STRANA 1 OD 1
MilosNBG !!! U P O Z O R E NJ E !!! 28.12.2005. 03:46 T1225

status: user
broj poruka: 1586
Slucajno sam procitao na nekom forumu da je Maxtor prodat Seagate-u za 1.9 milijardi dolara. S obzirom na to iz Maxtora sada stize svakakva roba, izbegavajte kupovinu njihovih hard-diskova poslednje generacije jer dok se ne budu ispraznile zalihe Maxtora, Seagate nece poceti proizvodju u Maxtorovim pogonima,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markosi Staro 28.12.2005. 09:55 #3546

status: user
broj poruka: 10
Ta vest je stara vise od sedam dana, ali hvala na upozorenju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hansol ... 28.12.2005. 10:39 #3548

status: user
broj poruka: 55



Ne brinite se vi za Maxtor diskove, bice njih ovde jos sigurno godinu dana.
Kao kad je Maxtor kupio Quantum, mogao si paralelno da nadjes dobrih godinu dana oba prozivodjacha.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil A ako 28.12.2005. 13:06 #3550

status: user
broj poruka: 172
A sta ako se novi budu zvali Seagate-Maxtor , kao recimo Sony-Ericsson.
Sta onda?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srkidk sta sad 28.12.2005. 13:07 #3551

status: user
broj poruka: 4

Pa koju soluciju predlazete oko kupovine hdd ,ja sam bas resio ali jos nisam uzeo maxtora 250 sata sa 16 mb za 115 evra.Sad neznam dali uopste da ga kupujem????

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diorama WD 28.12.2005. 17:27 #3552

status: user
broj poruka: 140

Diorama

Nista bolje od western Digitala 10.000 rpm 200 GB ...Milina...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BITTERMAN Moram da se o(zlo)glasim 28.12.2005. 18:44 #3553

status: user
broj poruka: 12

Ovo oko HDD-ova me je dosta zabrinulo jer sam planirao da uzmem MAXTOR-a od nekih 160-200 GB ATA 133.
Dakle, da kupim što sam naumio ili da uzmem neki iz Seagate branše.
PITANJE JE SAD?!

npalack@ptt.yu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BITTERMAN Fuck The WD 28.12.2005. 18:49 #3554

status: user
broj poruka: 12
Za WeDejce rekoše da su reparirani na zapadu pa uvezeni kod nas kao novi, da često "crkavaju" i sl.
Hm zanimaju me samo iskustva korisnika.
Pozdrav svima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:Fuck The WD 28.12.2005. 22:24 #3555

status: user
broj poruka: 736
Ova fora VeDejci je od Miodraga Kuzmanovica iz SK, cije mishljenje cenim sem po pitanju procesora i diskova.Ovo sa repariranjem je mozda bilo devedesetih godina sada nikako.Shto bi WD davao 3 godine garancije na SATA diskove (i ATA sa 8MB kesha)?Imam WD 800LB vishe od godinu dana , radi perfektno, temperatura ne prelazi 45 (u Idle je 30), mnooooogo je tishi od bilo kog Maxtora.
Tabela najvecih proizvodjaca diskova:
1.Seagate
2.WD
3.Maxtor.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hansol ... 29.12.2005. 08:49 #3558

status: user
broj poruka: 55



Cenish Kuzmino mishljenje?
Nemoj da me zasmejavas!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 29.12.2005. 20:18 #3563

status: user
broj poruka: 736
Da, cenim po pitanju grafickih kartica (preferiram nV kartice).I za NOD32.Ali po pitanju procesora (ne volim Intel) i diskova (volim WD).
Covek zna dosta s obzirom da je zavrshio prava.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Skrenuli smo 29.12.2005. 23:20 #3567

status: user
broj poruka: 6643

Skrenuli smo s teme na Kuzmu a ne na maxtore... pa da ga i ja malo "očešem", čovek non-stop forsira intel inside-(moron outside) firmu, a kao dokaz uvek pomene VIA-AMD kombinaciju, pošteno bi bilo da pogleda kakva je tek prirodna i ekološka katastrofa kada se upare VIA - INTEL... ali, pustimo to, kao vlasnik maxtora nešto starijeg od godine dana garancije, a koji počinje svoj put u smrt, mogu samo da kažem kako je veoma VEOOOOMA značajan i nesporan podatak da je upravo Maxtor uveo skidanje garancije sa 3 na 1 godinu, i to u trenucima kada je sve nakon proždiranja Quantum-a izgledalo ok.... to je bila važnija vest nego podaci iz raznih testova gde se merilo koliko delova sekunde je neki drajv brži ili sporiji od drugog i slične gluposti (kad se radi o malim tzv. akademskim razlikama u brzini), jer, šta će nam disk koji ima veoma brzo vreme pristupa, samo što, eto, više nije u stanju da pristupa podacima već nakon isteka godišnje garancije...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:Skrenuli smo 30.12.2005. 01:45 #3570

status: user
broj poruka: 736
DA, Pisko ,potpuno se slazem sa tobom u vezi Maxtora.Od nekoliko (5-6) ortaka koji imaju kompove dvojici su crkavali Maxtori.Jednom ortaku je crk`o HD od 40GB (otishla mehanika) par meseci posle isteka garancije
, a drugom je dva puta crkavao Maxtor 80GB u garantnom roku.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grabun Re: WD 30.12.2005. 13:52 #3574

status: user
broj poruka: 105

::
:: Dioram
::
:: Nista bolje od western Digitala 10.000 rpm 200 GB ...Milina..


Koliko kosta taj WD od 200 GB na 10000 RPM. Koliko ja znam WD ima ove diskove samo od 36 i 74 GB. Ostali su na 7200 RPM. Ispravite me ako gresim
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rokisezam a G A R A N C I J A 30.12.2005. 16:14 #3575

status: user
broj poruka: 27
Vecinu nasih firmi koji se bave prodajom opreme za racunare mislim na HDD ne daju dzabe samo godinu dana garancije a veliko je pitanje da li i toliko moze da izdrzi.
Ja sam do pre nekih 15 dana imao MAXTOR 160Gb 8Mb ali mi on sada sluzi samo za podatke... Za razliku ud vas na forumu ja sam se opredelio za HITACHI koji je sascvim Ok 2.godine garancije , manje bucan... a i jeftiniji je


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko IBM? HITACHI 30.12.2005. 23:10 #3577

status: user
broj poruka: 6643
Kad govorim o garanciji, ne mislim na ovde uobičajeno sakaćenje garancije za sve i svašta na godinu dana (iako mislim da je zakonski - još iz SFRJ - minimum za tehničku robu garancija od 24 meseca....) koje je u vreme sanckija prećutno prihvaćeno i od kupaca i od prodavaca... pa ste za Samsung monitore čija je nativna garancija 3 godine, kod nas kod većine (i dan-danas) imali samo godinu... Ne, ovde se ne radi o uslovima tržišta u SER (poštenju-nepoštenju naših prodavaca) već o tome da sama firma kaže javno: OVO ŠTO VAM SADA PRODAJEMO, TO ÆE VEROVATNO DA RADI KAKO TREBA, SAMO GODINU DANA... i, što mi je s jedne strane drago, propadnu nakon toga... (s druge strane, ode moj maxtor u istoriju). E, sad, spajaju se sa mojom najomraženijom firmom, seagate-om, čujem tu i tamo da ih poneko hvali, ali su moja iskustva sa tom firmom katastrofalna... A Hitachi - zar to nije naslednik IBM-a u istom poslu nakon što je big blue propao nakon serija katastrofalnih hdd-ova, koji su se pregrevali, otpadao im je magnetni sloj sa staklenih ploča, otkazivala im mehanika itd. itd... i dalje mi to zvoni u ušima iako je poodavno bilo... ali ako ima garanciju od 2-3 godine, baš bi bilo dobro da rikne koji mesec pre isteka garancije...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:WD 200GB 10000RPM 30.12.2005. 23:21 #3579

status: user
broj poruka: 736
WD od 200GB i 10000RPM naravno ne postoji.Postoje verzije od 36 i 74GB (Raptor i Raptor2) a uskoro izlazi i verzija od 150GB sa podrshkom za NCQ (SATA II) i koshtace preko 300e.
Shto se tice Hitachi-ja imam pozitivno mishljenje o tim diskovima.To bi bio moj izbor posle WD-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Ipak 02.01.2006. 14:37 #3604

status: user
broj poruka: 172
Mozda nabadam , ali svi diskovi koji su crkli ortacima
su bili tanki.Bilo je tu i Maxtora i Seageta.Ja prvo to gledam.
Ipak , ako je veca masa diska znaci da vise odaje toplotu.
Nesto kao veci hladnjak.E sad , normalno pri kupovini prvo
trazim disk koji se najmanje greje , a zatim da nije jedan iz
serije onih tankih diskova.Brzina svih ovih na 7200 je tu negde.
Neki ima bolji upis ovoga ili onoga , a neki bolji ispis ovoga ili onoga.Bucnost , hmm kako koji , manje vazno po meni.
Moja stara 40tica jos sluzi , a iz proslog veka malte ne, dok su ortacima tanke 40tice
Maxtorove otisle u vecna lovista poodavno.Pa i ova relativno nova 160tica
SATA sljaka i malo se greje.Ko hoce nesto brze neka upregne 4 komada
pa nek izvoli.I na drumovima ide fica ispred mene pa jedva ga prestizem.
Ha ha ha...Poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakilazic xfgfdxhsdxghnxdhdx 13.01.2006. 10:14 #3782

status: user
broj poruka: 4
Ma verujte vi samo glupostima!

Ne verujem u to mislim.. Maxtor je daleko bolji od Seagatea.. :PPP ne znam ni kako se pishe!
:p


Bilo je priche da je firma BenQ kupila Samsung! i da jeste samsung je josh uvek keva!

Maxtor je uvek bio naj i ostace!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646123.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs