Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVD RW BENQ DL DW1640 Dual Layer, 16X +R, 16X -R
STRANA 1 OD 1
bachi DVD RW BENQ DL DW1640 Dual Layer, 16X +R, 16X -R 05.01.2006. 13:26 T1256

status: user
broj poruka: 25
Vidim da ga ima u Prosper computers za 46€, ali me zanima vaše mišljenje o njemu? Na cdrinfo.com su ga nahvalili. :)
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko ISKRENA ŽELJA DA TI POMOGNEM 05.01.2006. 17:53 #3638

status: user
broj poruka: 6643
1. Ja lično nikada nisam imao ništa od BenQ (Acer-a) osim cdrw koji su totalni shit.
2. Kroz nedugu istoriju, njihovi uređaji su sve do jednog fijasko, naročito ako se pogledaju nakon prvih mesečak dana upotrebe (a ne kao u klasičnim prikazima, da se uzmu novi primerci iz prodavnica i upoređuju), pa ti predlažem da na internetu, iz više izvora, proveriš njihove prethodne modele....
3. Tačno je da su svi modeli do sada mogli da budu shit, a da ovaj stvarno bude briljantan, ali sam jednostavno sumnjičav po tom pitanju...
4. Cenim istraživački duh u tebi, ali, šta će ti brate, neki benasti kju klux pored NEC (sve od 3xxx do 4xxx) kojeg ja preferiram, ili Pioneer-a 110d kojeg poštujem, a dotične hvali pola računarske Srbije?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bachi Re: ISKRENA ŽELJA DA TI POMOGNEM 05.01.2006. 22:26 #3641

status: user
broj poruka: 25
:: 4. Cenim istraživački duh u tebi, ali, šta će ti brate, neki benasti kju klux pored NEC (sve od 3xxx do 4xxx) kojeg ja preferiram, ili Pioneer-a 110d kojeg poštujem, a dotične hvali pola računarske Srbije

Treba mi zato što četvrtina od polovine Srbije se žali na isti... Uostalom, tu je garancija od godinu dana, pa ako crkne posle mesec, ću ga menjam. Ne znam, videću i sam šta ću da uzmem...
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante nije los 06.01.2006. 11:37 #3655

status: user
broj poruka: 59
Ja sam ga testirao, uredaj nije los uopste, pogotovo s obzirom na cenu (mada sam ga ja nabavljao jos jeftinije, oko 40-ak eur). Jedina zamerka, tj. upozorenje je da ne radi na nekim starijim VIA. Sa nForce radi perfektno. A kod vie se treba "igrati" sa firmware-ovima i naci pravi.
Iako nije poznata marka, bar na polju dvd-rw, uredjaj je za pohvalu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bachi Re: nije los 06.01.2006. 11:49 #3656

status: user
broj poruka: 25
:: Ja sam ga testirao, uredaj nije los uopste, pogotovo s obzirom na cenu (mada sam ga ja nabavljao jos jeftinije, oko 40-ak eur).

Ako nije problem, napiši mi na bachi@oj.com gde. :)

::Jedina zamerka, tj. upozorenje je da ne radi na nekim starijim VIA. Sa nForce radi perfektno. A kod vie se treba "igrati" sa firmware-ovima i naci pravi

Imam MSI KT4V ploču: • VIA® KT400 Chipset
- FSB @200/266/333 MHz
- Supports DDR200/266/333/400 memory
- AGP 8X and PCI advanced high performance memory controller.

• VIA® VT8235 Chipset
- Integrated Direct Sound AC`97 audio
- Dual channel Ultra DMA 33/66/100/133 master mode EIDE controller
- ACPI & PC2001 compliant enhanced power management
- Integrated USB 2.0 controller

Hoće li da radi sa ovim?
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Ne bih 06.01.2006. 14:10 #3662

status: user
broj poruka: 172
Sto rece Pisko , samo NEC.Voznja za iste pare i to kakva.
Ne znam da li je bucan kao stariji modeli,ali to bi trebalo
Stante da zna?Ja NEC a ne cujem uopste da radi.A moze da se
nadje i ispod tih 46evra.Znaci 3xxx ili 4xxx.Ovo je samo moje misljenje.
Necu da ti kvarim avanturu.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko RE za četvrtina 08.01.2006. 00:42 #3684

status: user
broj poruka: 6643
Nekako mi nije poznata ta četvrtina koja se žali na NEC (znam za zamerke na modele pioneer-a, ali ti ovde savetujem 110-tku na koju i nema takvih zamerki). Vlasnik sam NEC2500A i 3520A, i tek sam u prošlomesečnim brojevima novina pročitao poprilično objektivna naklapanja o NEC-u. Model 2500 sam kupio na osnovu informacija sa foruma preko grane, čim se pojavio kod nas, tek brojevi iz narednog meseca doneli su opis koji je bio sramotan, prvi mi se puta u životu dogodilo da o nečemu što pišu moji omiljeni časopisi, ja već imam informaciju iz prve (svoje) ruke. Da ne dužim, taj lik (da ne pominjem novine) nije imao u ruci to o čemu piše, pa je baljezgao o tome da nisu mogli da provere brzinu od 8x zbog medija iako je NEC već tada verbatime od 4x narezivao 8x, o buci tray mehanizma iako ja nisam sreo tiši uređaj (eto ovaj noviji model mi se više dernja od starog, verovatn zbog brzine, ali kad čujem Teac-a i Pioneer-a 110, tešim se). Jedino što priznajem kao "manu" nec-u je slabije čitanje kilavih diskova (moje je zaključak da tačno onoliko koliko kvalitetnije narezuje diskove od ostalih rezača, toliko slabije čita nekvalitetnije diskove). Pa ako ti treba odličan REZAÈ, eto izbora, a ako treba i DOBAR čitač i DOBAR rezač, onda je izbor širi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bachi Re: RE za četvrtina 08.01.2006. 18:44 #3693

status: user
broj poruka: 25
:: Nekako mi nije poznata ta četvrtina koja se žali na NEC (znam za zamerke na modele pioneer-a, ali ti ovde savetujem 110-tku na koju i nema takvih zamerki)

Pa video sam po raznim forumima. elitesecurity, benchmark.co.yu i ostali... Svi kukaju za NEC i Pioneer da ili ne mogu da pročitaju diskove koji mogu obični čitači ili da ne može da pročita sopstveni narezani disk...

Tako nešto za BenQ nisam čuo, osim da ga hvale (na benchmarkovom forumu i na cdrinfo), pa se zato i razmišljam da li da se upustim u "avanturu". :)

Nec mi se ne sviđa jer na poslu od 5 CD rezača, dva su crkla posle dve godine. Jednom je riknula optika, a drugom elektronika. I naravno, iole oštećeniji disk ne može da pročita (mislim na ona ispravna tri). :( Što mu dođe da NEC pati od istih boljki godinama, što znači da ih bolE patka da poprave taj (jedini nedostatak).
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko OK 10.01.2006. 00:39 #3719

status: user
broj poruka: 6643
Nema dvojbe da ih boli patka za oštećene cd-e, ja sam nekako to prihvatio kao normalno, jednostavno mi se bljuje kad vidim otiske kopita na iščešanom cd-u koji se uzgred, ubacuje i vadi iz tray-a pomoću masne viljuške....
Ipak, tradicija proizvođača je važan podatak, ali, treba uočiti bitne momente kakav je upravo NEC2500 i svi ostali posle njega, tu je došlo do promene u mehanici - plastici, od tada NEC više nije bučan i škriputav, pa se ja na osnovu toga nadam da će i otkazi koji jesu bili popratna pojava cd rezača biti izbegnuti novom mehanikom.
Drugo, kad kupuješ REZAÈ, onda je po meni NAJBITNIJE da on dobro reže... jer u suprotnom, šta si uradio?
Ako ti baš treba neki magarac od tvrdoglavog čitača, kupiš lepo običan dvd-rom koji je najbolji u čitanju, i tako upariš super karakteristike a i produžiš životni vek skalameriji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante sa viakt133a je bilo muke 16.01.2006. 07:41 #3857

status: user
broj poruka: 59
Kupio sam ga za 36-37 eur od jednog lokalnog dilera u Subotici (verovatno je donosio robu iz Madjarske).
Instalirao sam ga na Gigabyte-ovoj ploci sa kt133a cipsetom, i nije hteo da reze, pa sam ga zamenio i uzeo drugi, medjutim ni taj nije radio (dok je onaj vracen prodavcu radio) i onda sam video da nesto nije u redu, mislim da je morao da bude sam na secondary grani kao master, i izmenjao sam dosta firmwareova dok nije proradio (ne secam se koji je firmware bio najbolji, moram da proverim). Sa nForce radi u svim kombinacijama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dalje 20.01.2006. 22:38 #3981

status: user
broj poruka: 6643
To što si imao problema sa VIA-om, nije ipak neki veliki minus za Benq jer je generalno via katastrofalna u radu sa ide uređajima (dugo je AMD bio osakaćen u odnosu na Intel zbog via platformi). Ali govori nešto i o Benq-u, najjeftiniji recko ne radi sa najjeftinijim (i kod nas verovatno najraširenijim čipsetom proteklih godina). A nije to ni odlika samo Benq-a, već i Pioneer/Asus dvd-a, pa i ostalih. Jednostavno, traži se ploča sa sata i ide granama, gde bi hdd-ovi bili na sata interfejsu, a njihova veličanstva ide dvd rw uređaji, svaki na svojoj grani, kao masteri, sami i jedini. Kod ortaka na nForce 2 ne radi Asus alias Pioneer 108 u kombinaciji sa Teac-om, ni u kakvoj kombinaciji, a kod drugog opet, nova 110 radi radi sa istim tim Teac-om ali na Intel čipsetu... elem, pročitaj na Benchmark-u opis Benq-a 1655 (ili 1650 bemga sad), koji je nahvaljen samo tako, ali obrati pažnju na pomenute nedostatke prethodnih modela Benq-a...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs