Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVD rezac, koji su dobri ?
STRANA 1 OD 1
mibad DVD rezac, koji su dobri ? 09.01.2006. 10:58 T1273

status: user
broj poruka: 1
hocu da kupim DVD rezac da malo kopiram filmove i neke snimke sa kamere - nista posebno jer vec imam DVD citac (kucni bioskop), totalno sam ispao iz stosa sa kom. opremom,a gledam ove dvd rezace imaju nekih hiljadu oznaka pa mala pomoc bi mi dobro dosla. Koja marka ...
kakvi su pionirovi?
HVALA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stormwatch NEC 09.01.2006. 15:49 #3704

status: user
broj poruka: 16


NEC ND-3550a, uzmi i budi sretan!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko 2:0 09.01.2006. 19:59 #3712

status: user
broj poruka: 6643
Ako hoćeš dobar dvd rezač, uzmi NEC...
A ako hoćeš i posebno dobar čitač, onda tek razmišljaj i o nečem drugom... ali kako već imaš neki dvd-rom, NEC i samo NEC...
(Pa dobro, ako ti baš neko pokloni Pioneer 110D ili najnoviji Plextor... ne plači.)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ne zaboravi 09.01.2006. 21:55 #3715

status: user
broj poruka: 7761
Evo ja imam LiteON 1693s i do pre nekog vremena sam ga kudio i pljuvao po njemu, ali evo posle sest meseci on poce da radi bolje nego ranije, sto samo po sebi nikako nije logicno ali...

Sta god da kupis nisi se prevario najjeftiniji je LiteON, po ceni do njega je NEC, pa onda svi ostali.

Ne trudi se da citas novine i po njihovim savetima se odlucis sta da kupis, pregledaj na netu sajtove koji govore o rezacima i utiscima ljudi koji ih imaju.

Dakle ja sam pre mesec dva instalirao ASPI drajvere uz one koji Nero instalira da bi bolje komunicirao sa rezacem, i od tada mi rezac radi tako da nemam vise od 4-5000 gresaka po disku a one druge su ispod 50 komada nekad ispod 10, doduse rezem samo na Verbatim diskovima +16 ali brzinom 8x po nekad 12x, u tim brzinama rezac je necujan i radi bez ikakvih problema, a za par minuta duze rezanje me nije briga.

Dakle jedino je bitno kako se uredjaj ponasa u eksploataciji na duze staze a ne kako radi kad je nov izvadjen iz kesice ili kutije radi testa od nekoliko diskova ili sati.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil NEC 10.01.2006. 10:01 #3723

status: user
broj poruka: 172
NEC!?Samo Nec po meni u ovom momentu.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djmilos ćao 10.01.2006. 21:26 #3736

status: user
broj poruka: 35
Uzmi Nec 4550a ili pionir 110 sasvim je sve jedno. samo nemoj ništa drugo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssboban NEC 10.01.2006. 23:31 #3739

status: user
broj poruka: 22

Posto vec imas citac, t.j. treba ti rezac uzmi NEC-a.
Trenutno je najbolji izbor 4550.
Mom burazeru sam preporucio i Samsunga, i on je veoma zadovoljan.
Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev ASUS 15.01.2006. 11:46 #3839

status: user
broj poruka: 1673
Ja bih dodao i ASUS DRW1608 jer je to u osnovi Pionir 110D samo malo poboljsan u delu optike i nosaca optike tako da je cak i bolji od originala a gle cuda i malo jeftiniji. Ja sam super zadovoljan sa DRW804P vec nekoloko godina i nikada mi nije pukao nijedan disk.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Pionir... 17.01.2006. 05:05 #3894

status: user
broj poruka: 163
Ja sam uze poslednji dobar pionir...
Drugar radi pirateriju i kaze da mu se 110 raspadne bukvalno za 2 meseca a on uredno odnese na garanciju i dobije nov :)
Videcu da sledece uzme nec pa da vidimo za koliko pregori :)
To se zove test! 200 komada dnevno!

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kao NEC fan... 20.01.2006. 23:27 #3985

status: user
broj poruka: 6643
... ne bi da kudim Pioneer, ali, mislim da ni jedan kućni drajv nije namenjen za ovakvo silovanje, tj. kao i štampači, i rezači imaju limit radnih časova po mesecu - danu. Tj. daju oni npr. garanciju od 100.000 časova rada, ali, ne da tih 100.000 počne od trenutka kupovine i završi se nakon tih 100.000 časova.
To se podrazumeva tek ako se hardver "umereno" koristi (ne pregreva se i ne razvlače mu se gumice, trakice i slična potrošna mašinerija).
Ipak, to jeste pravi test, valjalo bi da se vidi kako će proći ostali (iako u praksi to ne znači baš mnogo, u redovnoj upotrebi, to je koja godina korišćenja a tada sve to i nema neku vrednost kao polovno).
Ja bi ipak, u tom slučaju, obratio pažnju na hlađenje kućišta, a probao bi i da nakalemim cooler na sam rezač, pa da vidim razliku. Ako ti je ortak zainteresovan, neka proba...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire LG - TICK !!! 18.06.2006. 04:13 #6492

status: user
broj poruka: 18472
Mislim da ste malo zaaboravili na jos jednu firmu koja se trenutno pokazala kao najbolja!Radi se o LG DVD Rezacima.Setite se koje otkupio Tick?Nemogu ti reci sad tacnu oznaku LG DVD rezaca,znam da bas i nije bas tako jeftin (taj koji sam ja skoro testirao)ali za sigurno je najbolji.Probao sam sve ostale i NEC i Pioneer I Asus Sve dok nisam od prijatelja uzeo LG.Veruj mi taj guta sve i nikad nemas brige da li ce izbaciti nekad neki error itd.Cak su i u osnovnoj varijanti extra!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs