Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Cudan problem
STRANA 1 OD 1
Igor84 Cudan problem 19.01.2006. 03:33 T1319

status: user
broj poruka: 327
Imam DVD rezac MSI DR4A. Kod njega se javlja vrlo cudan problem - cas radi cas ne. U trenucima kada radi ucitava svaki disk koji mu stavim i cita perfektno. Kada nece onda odamah kada se zatvore vrata uredjaj upali diodu i stoji kao da je ucitao disk - a nije. Primetio sam da u 100% slucajeva radi kako treba onda kada mu ostavim disk i restartujem kompjuter pa se nakon toga windows podigne sa diskom u tray-u. Nakon nekog vremena pocne da zejeb... Probao sam i sa flesovanjem firmwarea i to sa verzijama 2.23, 2.50, 2.60 i hackovanim 2.60. Vise ne znam sta da mu radim.
Pomoc!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Pljuge i konfa :) 19.01.2006. 04:35 #3944

status: user
broj poruka: 163
Probaj da ga otvoris i da mu obrises socivo lasera sa malo fate natopljene alkoholom na cackalici ili shibici....
Cudo sta sve moze da se skine... Odjednom progleda! Meni se desavalo da mi teac zablokira ceo kompjuter kad se zabulji u disk! Sad je kao metak :)
Uglavnom su najvece stetocine za optiku - DUVAN :)
Pozz

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Poslušaj savet što će ti deda dati 19.01.2006. 17:28 #3954

status: user
broj poruka: 6643
Kad bi ti samo rekao da je MSI kupio shit fabriku za optičke uređaje, boje bi bilo i da se ne javljam. Poslušaj savet pre mene, iako je 90% mislim da to nije u pitanju: prljava optika je prljava i nakon restarta... ali, ko zna, čudne su to žute kutijice. Lepo bi bilo i da te upozorim da nepažljivim sklapanjem i rasklapanjem možeš da ga upokojiš veoma lako, zato, ne budi nasilan.
Jesi li probao sa skidanjem celog softvera koji se dotiče snimanja na cd? InCD zna da pravi probleme, kombinacije roxia i nera, kombinacija uključene podrške za snimanje u samom windowsu i aktivni ostali endžin-i raznih programa za snimanje također...
Još jedan uzrok koji mi pada na pamet je razglodana plastika mehaničkih delova, koja jednostavno ne ubaci disk "na pravo mesto" ili ne postavi sočivo tamo gde treba, radi se o sitnim greškama, ali dovoljnim. Sledeći korak je onda, da ne čita više nikako. Prilikom restarta, sve se verovatno vrati na svoje mesto... ali sve su to pretpostavke koje treba da proveriš.
Sledeće razočarenje će ti biti kada budeš pokušao da prodaš nešto polovno sa markom MSI...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Zaboravio sam 19.01.2006. 20:02 #3960

status: user
broj poruka: 327
Zaboravio sam da napomenem da sam probao i sa brisanjem sociva i nista.
Probao sam uredjaj na novoinstaliranom windowsu gde je bio samo Nero i nista.
Ima li jos nekog saveta?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Mozda 20.01.2006. 00:22 #3964

status: user
broj poruka: 172
Ovo me podseca na jednu boljku koju sam imao prosle godine
kod ortaka, ali to je vezano sa ostalim hardverom.Necu da se izlecem jer
ne znam sta imas od komponenti?Samo cu reci da su simptomi bili
slicni.Posle restarta nekako je proradio citac i tako do sledeceg ili n-tog ubacivanja medija.Sta inace ti imas u masini?Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chosen984 .. 21.02.2006. 04:23 #4524

status: user
broj poruka: 21
E ljudi, izbegavajte natapanje vate alkoholom zato što kada alkohol ispari uvek ostane jedan tanak umrljan sloj na sočivu. Sočivo se čisti ili nitro isparivačem (ne ostavlja tragove) ili čistom vatom (bebi štapićima- još bolje).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chosen984 .. 21.02.2006. 04:28 #4525

status: user
broj poruka: 21
Probaj ono standardno- zameni IDE kabl, proveri džampere i probaj sa drugim napajanjem. Probaj da ga ostaviš samog na magistrali kao MASTER a posle kao CABLE SELECT. Mozda ti nije u redu IDE kontroler pa ne bi bilo lose da probas uredjaj kod nekog drugara.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646125.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs