Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
pucanje DVD diskova
STRANA 1 OD 1
sdmitar pucanje DVD diskova 16.02.2006. 03:51 T1424

status: user
broj poruka: 8
koristim nero 6
pri rezanju DVD cesto mi ne prihvata simulaciju pre rezanja
cak i kada prodje simulaciju ok, i pristupi rezanju dolazi do pojave greske, disk dobija epitet accesed disk i mora se baciti - pukao je
u cemu je problem i da li se na takav disk moze nekom metodom nesto upisati.
janko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE: 16.02.2006. 06:25 #4360

status: user
broj poruka: 736
Koji je rezac u pitanju?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil I koji 16.02.2006. 09:04 #4363

status: user
broj poruka: 172
I rezac . a i koja verzija Neroa 6?Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic isti problem 16.02.2006. 11:02 #4367

status: user
broj poruka: 609

i meni se to desava imam NEC DVD-RW ND-3500AG i NERO 6.3.0.0....ali ja mislim da je to do lose medije....znaci na 10 dvd desava mi se da bacim i 2-3 kom....Jednostavno u toku rezanja izbaci da nemoze da zavrsi rezanje i taj disk mi je potpuno neupotrebljiv

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ovo me cudi ali i daje nadu 16.02.2006. 12:08 #4368

status: user
broj poruka: 7761
A ja mislio da je moj LiteON krsina nad krsinama, ja sam ovakav problem imao samo sa Maxel RW-DVD +4x diskovima jer ih je rezac 8 od 10 unistio, tj bili su neupotrebljivi za dalje koriscenje a sa SmartBuy Verbatim i Ritek RW diskovima nemam problema.

Inace ja stalno koristim verifikaciju nakon pisanja i nervirao sam se kad mi Nero 6.6.0.16 nakon verifikacije prijavi neke greske.

Na racunaru sam imao dva mem modula 512 i 256, od kako sam izvadio 256 nisam dobijao poruku o navodnim greskicama tj nejednakosti zapisa i originala sa HDD-a. Samo da ne ureknem.

Dakle da li ti komp ima problema i u radu ili samo kod rezanja diskova, da li si instalrao sistemske Aspi drivere. Mozda je rezac vec ispucao svoje.
Moze biti 300 cuda...

A mozda samo koristis krs diskove koji su se deformisali u transportu do zemlje dembelije sa imenom SRBIJA do Tokija a Boga mi i dalje.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milja Re: pucanje DVD diskova 16.02.2006. 12:14 #4369

status: user
broj poruka: 1



:: koristim nero 6
:: pri rezanju DVD cesto mi ne prihvata simulaciju pre rezanj
:: cak i kada prodje simulaciju ok, i pristupi rezanju dolazi do pojave greske, disk dobija epitet accesed disk i mora se baciti - pukao j
:: u cemu je problem i da li se na takav disk moze nekom metodom nesto upisati
:: janko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Lupetajmo 16.02.2006. 19:36 #4380

status: user
broj poruka: 6643
Dok nam autor ne kaže o kom se rezaču i medijima radi, jasno je da krivac može biti mnogo što-šta, od prostog nepodržavanja medija u firmware-u, razlokanosti mehanike i/ili zaprljanog sočiva lasera, supershit medija (recimo, ALFA...), ostatka konfiguracije i softverske brljotine tipa usporivači i rasturači windowsa.... do samog Nero-a. Verzija 6 je izašla između ostalog, i zato što je u verziji 6 bilo razno-raznih problema sa narezivanjem dvd materijala (u odnosu na konkurentske programe iste namene) tipa kvalitet narezanog materijala ili brzina rezanja. Možda je čuveni PIO - DMA problem u pitanju, ata33 umesto ata66 kabla, konflikt master-slave uređaja, odabrana prevelika brzina rezanja ili upotreba hakovanog firmware-a i overspeed medija itd.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy Brzina? 16.02.2006. 20:56 #4383

status: user
broj poruka: 56

Uz sve ovo sto je prethodnik napisao da dodam da nisi rekao ni sta si rezao (koje podatke i koju kolicinu)? Desava se cesto da ako se radi o velikom broju sitnih fajlova, a rezani su na velikoj brzini, rezac jednostavno stane na nekom delu i disk mozes da bacis. Pri rezanju velikog broja fajlova na DVD, optimalna brzina rezanja je cak samo x2. Zato napisi kompletnu informaciju o tvom slucaju: od diska, vrste podataka, rezaca do brzine rezanja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Alo kinez... 16.02.2006. 22:23 #4391

status: user
broj poruka: 7761
Jeli bre kinez sta lozis decka, pa ja na mom LiteON-u disk 16x ne mogu da rezem na manje od 6x, o cemu ti zboris?
Dede nauci i nas kako to da je rezanje na 2x bolje od recimo rezanja na 4x, 6x, 8x, 12x ili 16x.
Ako uz odgovor prilozis i skan rezanja istog sadrzaja na pomenutim brzinama uverices nas da je rezanje na 2x naj, naj mislim stvarno najbolja varijanta kucnog rezanja.
Savrsena kopija je samo na fabrickim dikovima koji se rade ko nekad vinil ploce tj presovanjem pa zalivanjem.

Konkretno mislim da je covek stavio ovaj post samo da se ponovo prica o DVD rezacima i to je to.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE: 17.02.2006. 01:37 #4394

status: user
broj poruka: 736
Kao sto Pisko rece , dok ne kazesh malo vishe teshko je reci.Licno mislim da nije Nero.U zadnji godinu i po dana otkad imam DVD rezac (Pioneer 108) izmenjao sam milion verzija Nero 6, i nijedan mi nije pravio probleme (nijedan disk nije pukao).Cinjenica je da u zadnji pola godine otkako cene rezaca padaju rastu problemi vezani za iste.Ja bih prvo probao promenu firmware-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 17.02.2006. 01:59 #4400

status: user
broj poruka: 217

::Desava se cesto da ako se radi o velikom broju sitnih fajlova, a rezani su na velikoj brzini, rezac jednostavno stane na nekom delu i disk mozes da bacis. Pri rezanju velikog broja fajlova na DVD, optimalna brzina rezanja je cak samo x2
:
Rezao sam 5000 fajlova na Verbatim 16x, rezacem Nec3500AG, brzinom 16x i sve je OK.
Dobro podesen komp hardverski i softverski ne pita i ne sme da pita koliko, sta i na kojoj brzini.

@vlajkic
isti rezac, Nero 6.3.1.25, nije pukao ni jedan disk. Koristim samo Verbatim id MCC 002/003. Fino se kupi jedan-dva komada, proveri se u recimo Nero Info Tool-u, pa se onda kupi 10, 25 ili koliko god vec komada. Doduse cuo sam da su izasli falsifikati sa istim oznakama, ali ja nisam imao problema.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic sve ja to znam :} 17.02.2006. 12:12 #4409

status: user
broj poruka: 609
@fencer znam da je meni to do medije...kupujem losiju mediju i svestan sam rizika...inace kad kupim kvalitetnu mediju nema nikakvih problema....ali imam jedno pitanje...stalno s ortakom vodim polemiku..naime on tvrdi da sto sporije reze da je kao kvalitetniji zapis...e sad mene zanima dali je to tacno...inace negde sam procitao (ranije) da diskovi treba da se rezu na max brzini koju ti dozvoli rezac...aj ako zna neko pouzdano sta je bolje nek odgovori .zz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:sve ja to znam :} 17.02.2006. 16:06 #4411

status: user
broj poruka: 736
Tvoj ortak je u pravu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy 5000 fajlova je malo 17.02.2006. 16:14 #4412

status: user
broj poruka: 56

Moram da odgovorim na prethodne napade u vezi sa rezanjem velikog broja fajlova. To sam radio vise puta jer pravim takvu zahtevnu arhivu u jednoj firmi. Rezanje se zakucava ako je na velikoj brzini. kada se spusti na x2, dugo traje, ali je uspesno i na kraju prolazi verifikaciju. 5000 fajlova koje je neko pomenuo je malo, ja sam rezao na DVD preko 15000, a to je velika razlika. Tacno je da neki rezaci ne prepoznaju na nekim medijima tu najnizu brzinu ili cak ni na jednom, pa se taj problem resava ponekad novim firmverom. Takodje rezanje moze biti stabilnije i u novijoj verziji Nera, boljim diskom, ali ne znam odakle nekome ideja da diskove treba rezati najvecom brzinom koju uredjaj dozvoljava. Sto je rezanje brze, trag je slabiji, zapisivanje nestabilnije, a to cesto zavisi i od (verovali ili ne), napajanja, a ona su,u vecini slucajeva stabilna prema visini cene. Sve mogu i da dokazem, ali ne slanjem slika i slicica, vec na licu mesta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Optimizacija 17.02.2006. 17:24 #4415

status: user
broj poruka: 6643
Zdrava je logika da sporije rezanje treba da na istom mediju dovede do kvalitetnijeg zapisa, ali praksa ipak nije u potpunosti takva. Možete to naći na raznim testovima, a i ja sam povremeno naletao na takvu situaciju. Šta se dešava: kao što za veliku brzinu rezanja, treba velika snaga lasera tako i za manju brzinu treba manja snaga lasera. Inače bi svaki žutać pravio cd-dvd rezače kao zmaj, nasvira laser od 100W umesto 100mW i reže na 400x brzini a ne na 16x... ali to tako ne ide. Sve to zajedno mora da se optimizuje: vrsta memo-sloja/materijala na mediju, brzina okretanja diska, snaga lasera i strategija snimanja. E, tu se povremeno dogode greške (uglavnom, NIKAD na brand-name medijima) pa najsporije rezanje ne daje i najbolje rezultate... po meni, čak je moguće uništiti ili bar oštetiti sloj pogotovo na rw mediju. Moj je moto: 1/2 maximuma... za brzinu samog rezača, odnosno, najviše 2/3 za max. brzinu samog medija... isključno rw mediji, gde kod najsporijih krkam maximum pa šta bude, a kod bržih 1/2 ili 2/3... treba se zapitati ZAŠTO nije moguće na novim rezačima da postavite brzinu od 2X (1X) ili slično... osim kod prastarih medija (rw) koji u ATIP-u diriguju tu brzinu. Kako za njih brzina od 8x ili 10x nije dobra, tako izgleda, ni za ultra-speed medije nije dobra (pre)mala brzina. Kao i u svemu; najbolja je zlatna sredina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko a mali fajlovi... 17.02.2006. 17:31 #4417

status: user
broj poruka: 6643
.. nemaju nikakve veze sa kvalitetom medija (direktno), već sa zaglupljivanjem hard diska i celokupnog ide kontrolera - podsistema, baya jednostavno biva zagušen i ne uspeva da dovoljno brzo pristupi mnogobrojnim lokacijama sitnih fajlova (koji su verovatno, i razbacani, bez obzira na defragmentaciju samog diska), možda bi se to izbeglo kada bi se zbog-radi snimanja kopije svi oni prvo presnimili na JEDNU lokaciju diska (jedan folder), što ja primenjujem na krntiji na poslu, a onda bi i defragmentacija odradila svoje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy Bice od nas nesto 17.02.2006. 19:45 #4423

status: user
broj poruka: 56
Potpuno se slazem sa tvojim drugim delom odgovora u vezi sa velikom kolicinom fajlova, to bi upravo bilo i moje objasnjenje, svejedno posle nepovratnog zastoja taj disk je neupotrebljiv.
Sto se tice prvog dela ne bih se bas slozio, ostajem pri tome da je sporije rezanje sigurnije i efikasnije, osim kod RW gde ni ja nisam siguran.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner ja sam prosvetljen... 17.02.2006. 21:29 #4427

status: user
broj poruka: 7761
... e dobro sad ste nas prosvetlili, to je uredu.
Ajde sad bistrice objasnite narodu za sta sluz burnproof tehnologija ugradjena u savremene pisace kao i mnoge druge koje proizvodjaci primenjuju.

Shvatio sam ja da Verbatim pravid diskove 16x ali da se podrazumeva kako ih ne treba rezati vise od 8x ili jos radikalnije 2x, ali sta sa doskovima 4x da li njih trea rezati iskljucivo 2x odnosno 0.5x.

Ma kapiram ja to da veca brzina obrtanja diskova dovodi do neminovno vecih vibracija prilikom rada ali za to ne znaju i oni koji prave rezace a pogotovu oni koji prave DVD medije.

Ako nisu znali daj molim va obavestite ih, jer nije fer da nam uvaljuju nesto sto nece da radi sem u laboratorijskim uslovima, tuzicu ih udruzenju potrosaca, pa neka se izbore sa nasim pravosudjem.

E nema ljutnje a i malo sale dodje ko melem na muku posle "puknutih" diskova.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 18.02.2006. 00:35 #4433

status: user
broj poruka: 217

::Moram da odgovorim na prethodne napade u vezi sa rezanjem velikog broja fajlova
:
Ne napadam te bre, samo iznosim moja iskustva.
A mogu da pretpostavim kakav je komp u toj firmi...Nek Celeron sa 256MB, od koji integrisana grafika jede 64, instaliran je naravno XP SP2 sa antivirusom, firewallom i gomilom drugih programa koji dodatno jedu memoriju, 30tak procesa u pozadini, HDD i DVD na istom IDE kablu, a HDD nikad defragmestisan.
Poenta mog posta je da to sto si ti napisao nije pravilo, vec izuzetak sa kojim se nikako ne treba pomiriti.

::Sto je rezanje brze, trag je slabij
:
Tacno, sto je rezanje brze rupice koje laser"busi" po DVDu su nepravilinijeg oblika i plice, sto moze da predstavlja problem za starije citace sa zaprljanom i razdesenom optikom.
S druge strane onaj ko nece da kupi novi DVD-ROM za 20e ili standalone DVD za 50, nece imati tu privileguju da gleda i pusta moje DVDove (koje inace i ja po nekoj tradiciji rezem na 8x).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sdmitar pucanje DVD-a 04.03.2006. 14:36 #4786

status: user
broj poruka: 8


yahvaljujem se svima na prilozima
radi se o pioniru 110R i verbatyum diskovima i to kada se radi o DVD.
CD idu odlicno.
Problem je sto rezac samo napravi indikaciju da je oznacio disk, sto
znaci da on vise nije prazan *empty" i ne moze vise da ga procita - pukao je
Da li postoji neka alatka kojom bi se moglo nastaviti snimanje??
mita
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Tesko 09.03.2006. 20:36 #4885

status: user
broj poruka: 172
Najbolje ces ustanoviti tako sto ces kod nekog ortaka probati na narezes
tvoje verbatrym diskove.Ako to sve prodje ok , onda treba probati sa
flashovanjem pioneera.
Mnogo je stvari koje mogu poci naopako u tvom slucaju , a malo detalja.
Na primer , moze biti da su diskovi made in serbia tj pravljeni kod nas , pa ti je to najjednostavnije da probas sa drugim diskovima.Sto se tice Neroa licno bih vise voleo sve posle 6.3 verzije.Mada u ovom slucaju sumnjam da je to problem.Jos nesto treba probati , recimo da narezes manje stvari tj do 1GB na DVD pa ako to prolazi , moze biti da je do hardvera npr napajanje slabo itd itd.Poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Minner Puca samo na minus DVD 15.09.2006. 12:30 #8255

status: user
broj poruka: 11
Slicno se i meni dogodilo sa plextorom 712A, diskovi su poceli pucati i odjednom vise ne moze da reze minus diskove vec samo + i na njima ne puca dok na minus od 10 pukne 9 komada
bez potpisa

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs