Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
NEC 4550A sa amnezijom
STRANA 1 OD 1
wintersoul NEC 4550A sa amnezijom 18.02.2006. 00:12 T1431

status: user
broj poruka: 2

Doticni rezac od danas odbija saradnju na svim nivoima kada su DVD diskovi u pitanju. Simptomi bolesti su sledeci:

- odbija da procita 90% diskova koji su do sada rezani njime ... u pitanju je gomila diskova snimljena kao UDF ali nije ogranicen samo na njih. Desava se to da nece ni da "zavrti" disk i prijavljuje ga kao blanko CD-R
- ovo se desava bez uplitanja bilo kakvih programa tipa Nero-a ili virtual drajvova ... cista instalacija WinXP SP2 (reinstaliran zarad probe)
- Nero info tool ne prijavljuje nikakve greske niti postoji bilo kakav konflikt drajvera
- na Win98/Me uspeva da procita diskove koje u WinXP nece ni da zavrti ... od silne gomile isprobanih samo jedan nije hteo da procita ali to moze da bude i los disk

E ovo je nesto sa cime se nikad nisam susreo do sada ... uradio sam i update firmwarea na verziju 1.07 medjutim problem i dalje postoji.
Sumnjam na plocu (optuzbe trenutno bez dokaza).

Any idea?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 18.02.2006. 20:03 #4450

status: user
broj poruka: 217

Ako pod 98/Me sve radi dobro, problem je u XP-u ili nekim drajverima.

Da je do ploce imao bi problema bez obzira na operativni sistem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wintersoul !!! 19.02.2006. 04:48 #4457

status: user
broj poruka: 2



ma problem je u Kini i njenim derivatima i nekontrolisanjem kvaliteta proizvodnje ... shkart shkart na sve strane ...
Najbolje bi bilo kad bi smo svaka 3-4 meseca kupovali novi hardware ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard nec 25.02.2006. 20:18 #4660

status: user
broj poruka: 267



Ako nisi resio problem, mozda ti moze pomoci informacija da uzrok moze biti nesto od hardwarea, recimo memorija, meni se nesto slicno desilo pre par dana sa pionirom 109 nareze diskove bez probleme (prijavi da je sve u redu), ali prilikom verifikacije pojavljivali su se losi sektori, pokusavao sam razne stvari izvor instalacija xp od pocetka,... sve do memorije, kada sam je zamenio sve je proradilo normalno. Tako da ti ostaje da isprobas sve redom...

i nije neka pomoc :)

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs