Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Puko hard ili...?
STRANA 1 OD 1
vlajkic Puko hard ili...? 21.02.2006. 12:19 T1452

status: user
broj poruka: 609

Znaci problem je sledece prirode....poceo je da me zeza windows XP...i rekoh sebi ajde da ga ispeglam...sredim sve i spremim za novu instalaciju i pocnem da instaliram kad dodje na format krene lepo i dodje do 100% i onda mi kaze da je disk najverovatnije ostecen i da nemoze tu da instalira windows...inace sve je pocelo tako sto mi se izgubio kablovski modem i uz sve moguce varijante nije hteo da se instalira...jednostavno nije hteo da prihvati drajver jer kao vec ima bolji a ustvari prijavljuje ad nema drajver za taj uredjaj(zbog toga sam odlucio da instaliram novi XP)..e sad podigao sam XP na d particiji i sve lepo radi i instalirao modem itd itd...ali sam opet probao kroz XP da formatiram c particiju i opet dodje do 100% i jednostavno kaze da nemoze da izvrsi formatiranje...posto XP nema scandisk a ima neki checkdisk uradio sam to i tamo stavio da i popravi kao ako ima bad sektora i on kao zavrsi ali nema izvestaja nego samo kao kaze mi da je gotov proces...inace na c mogu da snimam i brisem ali nemogu da instaliram XP...dali se neko susreo sa ovim problemom i dali neko zna dobar program za skeniranje i eventualnu popravku ili izolaciju bad sektora (ako ih ima)...konfa je sledeca
AMD XP 1700+
Matsonic MS8137C+
768 RAM
ASUS V9520 128MB 128 Bit
Maxtor 40GB
DVD RW NEC 3500AG
os XP service pack 2
Aj pomagajte ljudi dali je dosao kraj ovom maxtoru starom 1.5 god (ili moze biti neto drugo) napominjem da mi ranije nije prijavljivao neke greske na hardu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 21.02.2006. 13:21 #4528

status: user
broj poruka: 568
nisi napisao koji ti je file-system.
ali elem izbrisi postojece particije, nabavi boot disketu od win98 ili winME kreiraj njome nove iz dosa (fdisk) i zatim ih takodje iz dosa formatiraj, ukoliko ti je hard elektronski i mehanicki ispravan sve dosad navedeno bi trebalo da prodje glatko u suprotnom j..i ga. Elem onda nakon formata oba diska odradi scandisk (takodje iz dosa) na svim particijama sa opcijom surface scan koja trazi bed sectore. Ako ih imas pisalo se vec na forumu kako se tretiraju pa pretrazi teme.
Ako ti sve navedeno prodje bez greske instaliraj xp s opcijom da ostavi particije netaknute i pocne instalaciju na njih ako ti prsne pri instaliranju uzmi novi instalacioni disk.
Kod ortaka se na maxtoru 40-ici javio isti problem pre par meseci, hard je izdahnuo posle par dana. slava mu

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Hard 21.02.2006. 13:54 #4532

status: user
broj poruka: 205
Pokusaj da testiras prvo memoriju.
Sumljam na cd, ako je ok uzmi memtest86 i skeniraj memoriju, ako i to prodje odnesi hard na drugu konfiguraciju i instaliraj tamo (posto matsonik zna da pravi probleme sa memorijom).
Ali pre svega idi u start, run i kucaj cmd. Kad otvori kucaj "chkdsk_/f_/v_/r_/x" (donja crta ti je razmak i naravno ne pises navodnike) ako to prodje onda radi ovo prvo sto sam ti rek`o.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milance74 Probaj Power Max 21.02.2006. 14:23 #4536

status: user
broj poruka: 51
Moguce da ti je bad sector logickog tipa.Ako imas strpljenja iskoristi program Maxtor Power Max.Skines sa Maxtorovog sajta (vrlo je mali program) i kad ga pokrenes sa floppy boot-om pobrisi particije i idi na burn in skeniranje koje ce ti trajati otprilike 1h, i ako je sector logickog tipa skinuce ti ga.Ako je fizicki bad sector markirace ti ga.Ja sam to radio sa Maxtorom od 40Gb i izlecio ga je.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kljok 21.02.2006. 14:28 #4537

status: user
broj poruka: 6643
Brate, iako ti je Win instaliran na D particiju, boot particija je c i iz windowsa nema njenog uništavanja (sadrži boot loader koji štiti sam windows), ako je i skenjaš, onda se ne diže windows... ček-disk prikazuje stanje particije, bez obzira da li je NTFS ili FAT, samo ili nema problema ili ti to prebrzo promakne. Potraži txt fajl na c ili d particiji sa tekstualnim izveštajem (root diska) o izvršenom testiranju diska - particije. U svakom slučaju, pomaže i prethodni savet o skenjavanju svih particija i novoj instalaciji... iskoristi sistemske diskete, sam windows xp cd, partition magic diskete, hiren`s boot cd... itd. Samo, ja nikada ne bi zbog toga preinstalirao sistem... kad - tad doći ćeš u istu situaciju, a nisi ustanovio uzrok. Gadno je što neispravnost diska (ili shit napajanje koje utiče na maxtore porazno) ostaje kao mogućnost i uzrok ovakvih problema...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic a da setio sam se jos nesto 21.02.2006. 17:04 #4547

status: user
broj poruka: 609
nisam napisao a trebao bih da sam uradio format iz dosa i da je prosao normalno...i posle toga nisam uspeo instalirati XP...a sto se tice tog fajl txt nema ga...izvadio sam pomocu total commandera sve .txt fajlove i tog o izvestaju chkdiska nema..idem da probam, da skinem taj program na maxtorov sajt


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner imam lek 21.02.2006. 18:20 #4549

status: user
broj poruka: 7761
Evo vako ja imam jedan lepi maxtro 40 gb viska i radu cu ga trampiti za adekvatnu kolicinu jevreja.
Ti insaliras na njega svoj XP a onda onaj drugi na koji ne mozes da instaliras koristis kao disk za podatke.
E sad ako te bas interesuje vudu magija probaj ovo ono itd, ti probaj sve i svasta ako nista ne uspe ono sto sam ti ja preporucio ce sigurno funkcionisati.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivankitic Mozda ovo pomogne 21.02.2006. 23:32 #4556

status: user
broj poruka: 4
Kao sto rekoh, mozda ce ovo da pomogne, bar je meni uspelo par puta.

Skini hard i odnesi kod nekog ortaka koji ima komp, i tamo obradi hard (skini sve particije, i kreiraj nove) u recimo Partition magic-u, pa probaj da stavis Windows.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chosen984 .. 22.02.2006. 01:35 #4561

status: user
broj poruka: 21
Koja kolicina jevreja bi te zadovoljila?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic hmmm 22.02.2006. 10:50 #4568

status: user
broj poruka: 609


I mene zanima koja kolicina jevreja bi bila dovoljna za taj tvoj maxtor
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Stara boljka Matsonica 24.02.2006. 11:48 #4614

status: user
broj poruka: 172
Da li su ti razdvojene grane za HDD i DVD.Ako nisu , razdvoj ih.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xdachax Imao sam slican problem... 25.02.2006. 13:22 #4647

status: user
broj poruka: 24
... kod drugarice, htela je XP po svaku cenu, a imala je Win98SE i jos slabiji racunar (nesto na 800MHz i 126MB SDRAM). Ja pomislim prvo da je do memorije, i kupimo novu. Nije bilo do memorije, jer se problem javljao i sa novom memorijom. Nista zato bar sad ima 256MB RAM-a. Onda pomislim na procaesor, ali ko ce to sad to da menja. Jos gore ako je ploca. Onda nadjem Solmonsko resenje: posto joj je kao i tebi negde na 80-90% javljao gresku, ja lepo proracunam, jer joj je C particija bila oko 10GB, da mogu da skinem poslednja 2 GB. Napravim lepo particiju C od 8GB i sve radi savrseno. Zvuci solidno za neko prelazno resenje dok ne smislis sta ces. BTW, Matsonic plocu sam imao samo jednom i nikada vise u zivotu necu napraviti takvu gresku. Mislim da ona nema veze sa ovim problemom, ali to sto ti ne radi modem vec lici na Matsonic!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs