Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Pioneer 110d
STRANA 1 OD 1
ACKY Pioneer 110d 27.02.2006. 18:33 T1482

status: user
broj poruka: 3
Treba mi pomoc oko kupovine rezaca!U neodumici sam da li da kupim pioneer 110d zato ga je moj drug kupio i nije mu lepo radio, on misli da ne radi dobro na asusovim plocama.Njegov drug ima msi-ovu i lepo mu radi.Pa ako neko ima ovaj rezac i asusovu plocu neka mi javi.Ja imam asus b533.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 27.02.2006. 19:18 #4689

status: user
broj poruka: 568
bolje su varijante nec ili asus rezaci
Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Pioneer 110D 27.02.2006. 20:03 #4692

status: user
broj poruka: 209
Mislim da ipak niej tacna logika u vezi proizvodjaca. Pre ce biti da je u pitanju cipset same ploce, i kompatibilnost istog sa odredjenim tipovima DVD Rezaca. Konkretno, prve serije Pioneer-a 110D nisu radile bas lepo, ali u zadnje vreme nisam primetio da se neko zalio na isti. Mozda je slucaj tvog drugara izuzetak, ili mozda bas uredjaj koji je on uzeo ima neki problem. Ako je u garanciji, neka trazi zamenu za drugi, ili ga u krajnjem slucaju probajte jos i na tvojoj masini. Nista vas ne kosta. Ako ni kod tebe ne radi kako treba, onda je definitivno sam uredjaj u pitanju. Desava se i to po nekada.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma ASUS + ASUS 27.02.2006. 22:53 #4696

status: user
broj poruka: 172
Imam ASUS A7N8-E Deluxe plo;u i na njoj E616 P1 čitač Secondary MASTER i 1608-P1 rezač kao Secondary SLAVE. Oba rade kao zmajevi jedina kritika na račun rezača je malo povećana buka prilikom očitavanja diska i završetku rezanja, inače do sada ( već skoro godinu dana rada zajedno) nisam naleteo ni na jedan problem. Moja je preporuka ASUS obzirom da sam do sada imao dva CD RW uređaja 5224 i 5232 i oba su bila sjajna osim pomenutog problema oko buke mada je osetno da je buka na DVD rezačima manja nego kod CD rezača ovog proizvođača. Što se samog rezanja tiče 1608 me je onako lepo iznenadio. Zauzeće CPU-a mi je uvek oko 12-15 % nebitno da li režem 6 DivX filmova ili 4 GB slika. o čitanju neću da mnogo trubim jer ga smatram neprikosnovenim iz razloga što mi je ovaj rezač čitao neke diskove koje čak ni gorenavedeni čitač nije hteo da pogleda. Pripazi na P2 reviziju ovog rezača jer nije baš kao P1. Ovo nisam imao prilike da iskusim na svojoj koži ali se na stranim sajtovima stalno vuče problem sa P2 revizijom verovatno zato što je sam uređaj manji po gabaritima pa samim tim i lakši pa sigurno ne smiruje vibracije (ovo je sve valjda). Da zaključim ovu "reklamu" za ASUS periferije rezač je sjajan i mogu ti ga preporučiti svim srcem.

Odoh do ASUS-a da uzmem naknadu za ovu malu reklamu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Puko k`o tonkur... 27.02.2006. 23:04 #4697

status: user
broj poruka: 163
Puko je pionir 110d kako kaze moj drugar koji se bavi piraterijom. Jedva sastavi par meseci kod njega ali ga briga jer ih u garanciji izmenja 10 komada... A onda se pojavljuju likovi koji ih prodaju po 5-10 evra po komadu pokvarene na pc. berzi i kao ne znaju sta im je :)
Kao super su ali ne rade :))))))
109 - tka mu je mnoooogo bolje sluzila...
Pozdrav!

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:ASUS + ASUS 28.02.2006. 01:10 #4700

status: user
broj poruka: 736
Postoji jedan problem, ASUS pravi uredjaje za Pioneer (109 i 110).Ranije je ASUS uzimao DVD rezace od Pioneer-a ,sada Pioneer uzima od ASUS-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 eh taj pioneer... 28.02.2006. 02:18 #4701

status: user
broj poruka: 94


postoji teorija vezana za pioneer... a kaze: sto veci broj to vece s.anje :)))
tacno je da iz pocetka 110ke nisu radile, ja sam recimo od 5 vratio 4!!! sto,slozicete se, nije normalno.
ove nove serije rade ok, so far, ali imaju problema sa citanjem "malo losijih" diskova.
sto se tice (ne)kompatibilnosti sa MB, to nema veze. ako je ispravan on radi podjednako na na BX i NF cipsetu... whatever...
ako bas hoces naj naj DVDRW uzmi NEC 3550A jos uvek se moze naci i... pevaj.
uglavnom ti prednosti koje donose nec 4550 i (famozni) pioneer 110D, u odnosu na njega, nece ni trebati. asusa zaboravi, oni se ne pronalaze u prici sa optickim uredjajima i skroz ti se prica oko njih svodi na KAKO TI SE ZALOMI. jedina ok stvar kod njih je 2 godine garancije, ali sta ce ti ako su sve sanse da ti te dve godine i nece raditi ako nec 3550A.
toliko. poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze NA ZALOST... 28.02.2006. 16:23 #4705

status: user
broj poruka: 568
Nema vise uredjaja u prodaji kao sto su:
PIONEER 107D
PIONEER 108
NEC ND3500AG
PLEXTOR 712A


To su bili vrhunski, referentni modeli ali je i njihova cena bila preko 100 eura u zavisnosti od modela, PDV tada nije ni postojao. Za PLEXTOR-a preko 150 eura.
Tendencija borbe protiv konkurencije i globalno pojeftinjenje uredjaja te vrste, opasno je pripretila kvalitetu uredjaja. Sto jeftinija optika, sto jeftiniji transport, doveli su do drasticnog pada kvaliteta pre svega kod PIONEER-a (model 109) ali i kod NEC-a (model 3520, 3530). Od najvecih proizvodjackih favorita nasli su se za svega par meseci iza SAMSUNG-a, LG-a...
*************************************************************
Sada je situacija jako delikatna, bukvalno kvalitet uredjaja ne zavisi od samog imena proizvodjaca vec varira od konkretnog modela do konkretnog modela, cak postoje drasticne razlike kod istog modela DVD-RW a razlika je u samo jednoj slovnoj oznaci (primer SAMSUNG i LITE-ON, najveci oem proizvodjac optike na svetu).
**************************************************************
POUKA:
Ne treba se zaletati i kupovati ultimativno opticki uredjaj cim se pojavi, treba pazljivo pratiti testove istog koji se u narednih nekoliko meseci pojavljuju po specijalizovanim casopisima i na netu (npr. https://www.cdrinfo.com) i pazljivo odabrati model koji zaista vredi.
**************************************************************
IZABERI:
NEC ND4550
The Good
* Fast DVD±R/RW reading speed
* 8X DVD-R DL and 8X DVD+R DL support
* Very good DVD error correction capabilities
* 5X DVD-RAM read/write support
* Can burn DVD+RW media at 8X, and DVD-RW media at 6X
* Supports audio protected disc ripping
* Writing quality with most media
* Can overspeed with many media
* Can measure the quality on media
The Bad
* Performance with 90/99min Audio CD`s
* Cannot create working backups with SafeDisc protected games over v2.60
* Cannot overburn DVD recordable media
PLEXTOR PX-740 (napravio ga je BENQ - bivsi ACER) PHILLIPS chipset
The Good
* DVD-R DL support at 4x, and DVD+R DL support at 8x
* Very good CD and DVD error correction capabilities
* Supports CD-Text (reading/writing)
* Supports audio protected discs
* Good Single Layer DVD writing quality
* Fast DVD-Video ripping speed
The Bad
* Cannot recognize 90/99min Audio CDs
* Cannot create working backups with SafeDisc protected games over v2.80
* Cannot overburn DVD recordable media
* Can only burn Verbatim double layer media at 8X
PLEXTOR PX-755A
The Good
* CD/DVD error correction
* Supports protected Audio discs
* Writing Quality with most media
* Q-Check features
* 10X +R DL burning speed
The Bad
* Cannot create working backups of SafeDisc`s most recent versions
* Doesn`t support DVD overburning
* Cannot read 90/99min audio discs
* Doesn`t support Bitsetting change for all formats
BenQ DW1640
The Good
* Can burn DVD+RW media at 8X, and DVD-RW media at 6X
* DVD-R DL support at 4x, and DVD+R DL support at 8x
* Very good CD and DVD error correction capabilities
* Supports CD-Text (reading/writing)
* Supports audio protected discs
* Good Single Layer DVD writing quality
* Can overburn up to 90min CDs
* Fast DVD-Video ripping speed
* Fast DAE speed
* Can recognize 99mins Audio CDs
The Bad
* Mount Rainier is not supported
* Cannot recognize 90min Audio CDs
* Cannot create working backups with SafeDisc protected games over v2.90
* Cannot overburn DVD recordable media
* Can only burn Verbatim double layer media at 8X
PIONEER DVR-110D - NEC chipset
PAZNJA! Od firwmare-a 1.17 znatno su poboljsane karakteristike drajva, obavezan flesh na najnoviju verziju firmware-a.
The GoM@ ˆ 18741V`¨1RˆÈ1^¨# Þ<&È0   #Xh,0xA04 i(X¸&"‡ ”@`ˆ.st0xà=¸ €14829  €704o@€_id,4704  h, m_ @¨&€opicRE: mp3 player za snimanje predavanja. h
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PECKINPAH MNOGO BUKE NI OKO CEGA 01.03.2006. 14:13 #4730

status: user
broj poruka: 1

Ala ste se raspisali...
Kupio sam Pioneera 110 i nisam zazalio.
Pun CD 700 Mb svlaci za 51 sekundu...
Narezuje pun DVD (4.7) za 5 minuta 24 sekunde... (16x)
Svlaci DVD na HDD istom brzinom kao i njegov stariji brat 109...
E, to mu je mana....
A sve to sa origigi firmwareom.
Nisam jos probao dual layer DVD, ali verujem da nece praviti problem.

Baj d vej, prodajem svoju staru stodevetku....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Mislim cak 01.03.2006. 21:41 #4740

status: user
broj poruka: 172
da sam negde procitao , da Asus kupuje Pioneera sem toga sto pravi nesto za njih.
Jednostavno je stvar u stednji lasera pri citanju.Sa nekim losijim medijima i izgrebanim takodje , Pioneer brzo odustaje.Elem primer:
109 kod ortaka je pri citanju loseg medija odustala kod nekih 7 procenata.
Kod mene je Nec 3520 odustao tek na 98 procenata jer je periferija DVDa bile izuzetno izgrebana.I to posle mnogo mucenja i zapomaganja.Znaci , moje je misljenje da su tako podeseni da ne opterecuju laser mnogo da bi duze trajao.Nec je verovatno podesen drugacije.To ne znaci da ce Nec duze trajati.Moze da otkazuje citanje vec posle par stotina diskova , a mozda ce
onda Pionir da ga prestigne.Ali ko ce da se muci sa losim diskovima u pocetku.Zato bih izbegao Pioneera.E sad , ko cita i reze puno diskova dnevno...to je druga prica.
Prosto uzeti najbolji za fine pare i razmisljati da nije neki kvalitet kao pre i menjati ga na godinu dve novim.Moja preporuka NEC.Poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs