Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVDRW Plextor PX-716Al White Bulk
STRANA 1 OD 1
ACKY DVDRW Plextor PX-716Al White Bulk 28.02.2006. 12:57 T1484

status: user
broj poruka: 3
Sta mislite o ovom dvd-rw.Svi mi kazu da su dobri a i cena mu je oko 80evra.
Performance mu i nisu lose.
Peace!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE: 28.02.2006. 14:23 #4703

status: user
broj poruka: 736
Do skoro su Plextor-i bili preko 100e, a nisu nishta bolji od ostalih (koji su manje od 50e).Ukratko, skupi su za ono shto nude.Bolje uzmi neki NEC ili Pioneer.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze GRESKA 28.02.2006. 16:55 #4707

status: user
broj poruka: 568
Greska Garcon, samo delimicno si u pravu... PLEXTOR je proizvodjac referentnih optickih drajvova sa sjajnim resenjima.
U pravu si kada je u pitanju bas ovaj PX-716A jer je PLEXTOR koristio jeftinu optiku kako bi pojeftinio proizvodnju samog uredjaja, ali je ubrzo izbacio u saradnji sa BENQ-om fenomenalan uredjaj PX-740A koji ni po ceni ni po kvalitetu ne zaostaje za ostalim proizvodjacima. Tu je i model PX-755 sa odlicnim karakteristikama.
Vlasnik sam referentnog modela PX-712A a kroz ruke su mi prosli svi Teac-ovi, Asus-i, Pioneer-i (zadrzao sam 107d i 108), Nec-ovi (zadrzao sam 3500ag) i mogu ti reci da PLEXTOR kad napravi uredjaj, onda ga stvarno napravi. Vredi svaku paru.
Pouka o PLEXTOR-u
KUPI MODEL 740 ili 755
ZABORAVI MODEL 716A i 750A - ne zasluzuju ni da nose ime PLEXTOR
Pozdrav
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Druga varijanta 28.02.2006. 17:29 #4711

status: user
broj poruka: 6643
Za te pare (i dodatak od 10€) kupi dva NEC-a, 35xx i 45xx modele.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:GRESKA 28.02.2006. 19:03 #4712

status: user
broj poruka: 736
A gde je greshka?
Sam si pomenuo Pioneer 107 i 108 (koji i ja imam) i NEC 3500 (i ovde i u topicu Pioneer 110d) koji su bili najbolji uredjaji na svetu u svoje vreme a od tada se pojavljuju samo gori rezaci.Tada niko nije pominjao Plextora koji je i tada bio duplo skuplji od ostalih.Procitao sam gomilu uporednih testova i niko nikada nije rekao da su Plextori duplo bolji od ostalih a duplo su skuplji.Plextor ide na ime steceno u eri SCSI CD rezaca a to je bilo veoma davno.Cinjenica je da danas ne postoji vrhunski DVD rezac shto je i razumljivo jer je DVD standard na zalasku karijere.
Slazem se sa Piskom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: Garcon 01.03.2006. 13:02 #4725

status: user
broj poruka: 568
Ne zelim da pametujem i to mi nije bila namera... Poenta je da ljudi iz nasih misljenja (argumentovanih) nauce nesto.
Napisao sam "greska" na tvoj komentar, jer si zauzeo generalan stav prema PLEXTOR-u i tako ga ocenio, a to nije u redu, pogotovo u eri kada treba konkretan model ocenjivati a ne kompaniju koja ga proizvodi (prodaje kao svoj).

Nemoj da se odmah osecas lose zbog mog komentara.... Greska postoji u 3 stvari
1. rekao si da PLEXTOR "nije nista bolji od drugih" sto nije istina (u pravu si da nije duplo bolji od drugih, jer je duplo skuplji, ali cenu izmedju ostalog odredjuje i puna proizvodjacka garancija od 2 godine i pregrst softvera koji ide uz njihove drajvove, kao i vrhunske tehnologije transporta i optike).
2. zaboravio si na PLEXTOR PX-712A referentni uredjaj koji se prodavao po vrtoglavoj ceni od preko 150 eura i da je on bio bar duplo bolji od drugih drajvova u klasi (ne racunam PIONEER 108 i NEC 3500AG koji su takodje sjajni uredjaji).
3. odgovor - uzmi neki NEC ili PIONEER je u startu favorizovanje proizvodjaca a ne konkretnog modela (da se ne ponavljam, ne zelim da favorizujem bilo koju kompaniju). Ni u kom slucaju neki NEC ili PIONEER, vec samo odredjeni model jednog ili drugog.

Uglavnom, cenim tvoje misljenje na ovom forumu, kamo srece da je puno ljudi ovde koji znaju tako puno.
Srdacan pozdrav.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE: 01.03.2006. 13:34 #4728

status: user
broj poruka: 736
Manja ispravka na pocetku , nije Garcon vec Garson.
Nemam ja nishta licno protiv Plextor-a, nekad su bili broj 1 u svetu.Ali se nikako ne snalaze zadnjih nekoliko godina.Setimo se Teac-a, koji je dominirao po pitanju IDE CD rezaca (do 40x modela), ali kada se sve prenelo na teren DVD rezaca , Teac nestade.Izbacuju oni modele , ali ih niko ne pominje.Izgleda da u zadnjih nekoliko godina giganti (NEC, Pioneer , LiteOn,Samsung itd.) progutashe i Teac-a i Plextor-a.
Mislim da su Pioneer 108 i NEC 3500 najbolji rezaci ikada napravljeni.
Shto se tice favorizovanja odredjenih firmi, rekao sam to jer mislim da je sve to manje vishe slicnog kvaliteta (i ne bash sjajnog).Pre sam voleo Teac dok nije puk`o, posle sam voleo Pioneer (do modela 108) dok nisu prepustili proizvodnju ASUS-u.Sad ne volim ni NEC ni Pioneer , ustvari ne volim nishta.Pre nekoliko meseci sam ljudima preporucivao izvesni Samsung TS-H552U (imao je odlicnu optiku) ali njega vishe nema.Od tada ne preporucujem nishta, kazem uzmi NEC ili Pioneer (jer su najzastupljeniji), u smislu svejedno je.
Ni sam ne bih znao shta bih kupio sad, ali znam da bih opet dao 80e za Pioneer 108 da ga josh ima.
I dalje mislim da ovaj Plextor ne vredi tih 80e , mozda je on dobar i bolji od pomenutih NEC-a i Pioneer-a, ali mislim da sada ni jedan rezac ne vredi te pare.
Mislim da smo prostudirali temu, ako covek `oce da ga uzme neka ga uzme , ja sam samo izneo svoje mishljenje.
Pozdrav svima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze U pravu si 01.03.2006. 21:37 #4739

status: user
broj poruka: 568



za SAMSUNG-a i ja sam zeleo da ga spomenem, ali sa obzirom da nisam uspeo nigde da ga nadjem ni u aktuelno vreme, nisam ga ni spomenuo. Zaista sjajan uredjaj sa sjajnom optikom, retkost za SAMSUNG-a.

Pozdrav
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi uzas 02.03.2006. 02:48 #4749

status: user
broj poruka: 568
uzas je to sto tek sto se odomaci nesto vec je na izmaku, stvarno vala ne isplati se davati velike pare za opticki uredjaj jer ce on ionako da zastari i prodaces ga pre no ga posteno izjases ... kad ce bre doci era nekog medija koji c trajati i trajati ??? sad kao uspinje se blue-ray tj. HD a za 3 god. ce i on zamicati kao danas dvd pe ce doci nesto trece (ako ubrajamo pokojni CD cetvrto)
doookleee ??? nekako sam stekao utisak u zadnjih par godina da je svako rasenje prelazno resenje.
nisam ja zastareli antiprogresivac ali daj malo da nam nesto priraste za srce kao sto je bio CD laka mu zemlja
znam da je glupo sto ovo pisem ali ipak mi je sve tako prazno i bez duse
stvarno nisam pametan

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 NEC !!!!!!!!!!!!!! 03.03.2006. 20:19 #4778

status: user
broj poruka: 94


NEC rules.Uzmi NEC ND-4551 i uzivaj....JA vec uzivam. :)
Pozdrav svima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs