Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Kako volim ove bagove :)
STRANA 1 OD 1
Bjelosh Kako volim ove bagove :) 03.03.2006. 16:19 T1501

status: user
broj poruka: 54

Problem je u tome sto se preko noci kapacitet mog harda sa 40 povecao na 80 GB !? to pokazuje cak i u asus probe-u !???
Aj to mi nebi toliko ni smetalo da mi nije sve zivo pocelo da secka. Naravno prvo sam pomislio na virus ali komp je potpuno "cist". Sta mi je ciniti a da zaobidjem formatiranje !

Hvala u napred NENAD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Bleeee? 03.03.2006. 16:31 #4770

status: user
broj poruka: 6643
Ako nisi u Windowsu uključio KOMPRESOVANJE sadržaja diska, da bi "dobio još prostora", stvarno mi ne pada na pamet kako bi ovo izveo... iliti proizveo. Dekompresija pre pokretanja ili pristupa svakom jadnom fajlu na disku tada bi objasnila novonastalo "seckanje".
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bjelosh ?? 03.03.2006. 17:10 #4773

status: user
broj poruka: 54

Ma pipnuo nista nisam, zato me toliko i iritira !
a taj "dobijeni" proztor prikazuje kao zauzet tj. "visak" je popunjen, al kada oznacim sve filove rucno, pa properties zauzimaju isto prostora kao i pre tako da je nesto zestoko izbagovano !
A ono sto je jos konfuznije je to sto mi je fps konkretno u pro evolutionu isti kao i uvek tj 60 pa ne znam kako je moguce da secka !
Dajte pomozite da ne bude kao u onom klipu sa talibanom :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Svašta nešto... 03.03.2006. 22:28 #4779

status: user
broj poruka: 6643
I dalje nisi otklonio varijantu da je na disku uključena kompresija radi uštede prostora, nakon što pokreneš npr. tu igru, ona se dekompresuje pa je normalno da dobijaš fps-e kao i pre kompresije... jer se prethodno dekompresuje.
Ja bi ti predložio programčić WinDirStat, čisto da vidiš šta sve imaš na disku i koliko to u stvari zauzima.
Virus i slične zloće također bi mogle biti uzrok, ali i neko teško oštećenje samog windows-a, kad tolik brlja sa osnovnim stvarima.
Proveri ipak za kompresiju diska-particije: u exploreru desni klik na drajv, gde pod opštim podacima imaš ili nemaš čekiranu opciju za kompresiju diska. Da bi se dekompresovao, mora biti dovoljno mesta...
Skeniranje avp-ima i antispajverima, deinstaliranje nepotrebnih programa... pa na kraju, reinstalacija windows-a.
Èini mi se da nemaš particije na disku, to bi bilo poželjno da se spasiš gubitka podataka nakon reinstalacija, također, ako koristiš neke moronske programe za "spasavanje - održavanje i sl" windows-a, kakav je moronton doktor, deinstaliraj ih, sa nadom da nisu napravili trajnu štetu. U svakom slučaju, sa WinDirStat-om ćeš videti grafički prikazanu strukturu i veličinu fajlova na disku, što je izuzetno informativno i pomaže - naročito u ovakvim situacijama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman rein win-a 04.03.2006. 01:30 #4780

status: user
broj poruka: 1111
ne gine ti ovo gore, pa zato lepo sve na dvd/cd sto ti treba i to je to



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 12.03.2006. 14:43 #4922

status: user
broj poruka: 568
i to prvo brisi particije pa pravi nove i tek onda windows
po mom misljenju moze biti hard (umire) maticna (prsli kontroleri) ili napajanje (nedovoljno ili oslabelo) ali prvo format pa da vidis kako ce se ponasa novi xp

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs