Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Pitanje oko DVD rezaca
STRANA 1 OD 1
kaktuscar Pitanje oko DVD rezaca 02.04.2006. 17:08 T1618

status: user
broj poruka: 16
Od decembra sam imao NEC 4550 ali dobro je da sam ga se oslobodio. Znaci iskustvo sa njim je bilo ocajno, 85% DVD-ova koji sam rezao na 8x ili vise je spaljivao i to i + i - Verbatime 16x, jedino je na 4x rezao perfektno. Probao sam sve firmware upgrade-ove i ostalo ali nije bilo pomoci. CD je lepo citao i rezao, za razliku od pioneer 110D koji je super radio sa DVD ali zato malo losije sa CD-ovima.
Izbor sam sveo na 2 modela:
1. Pioneer DVR-111 Bck
2. NEC ND4551
I za ND4551 sam na cdfraeksu procitao neke prituzbe pa me interesuje vase misljenje, pre svega o ovom NEC-u, mada sam prilicno razocaran u njih i ne znam da li bih se opet upustao u avanture sa NEC-om.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE: 02.04.2006. 20:06 #5282

status: user
broj poruka: 736
Odmah da ti kazem 4550 i 4551 su identicni samo shto 4551 ima LabelFlash mogucnosti, og koje nema mnogo vajde zbog slabe zastupljenosti medija.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kukolj 02.04.2006. 21:17 #5285

status: user
broj poruka: 6643
Ili si naleteo na kukolj od rezača, ili ti nešto nije u redu sa konfom... a ja prvo sumnjam na ovo drugo. Recimo, za početak mislim da nemaš IDE80 kabl, a ULTRA-DMA mod i podešavanje master-slave također treba podesiti. Možda imaš kuler koji je u autu i proizvodi vibracije u kućištu i ruinira kvalitet snimanja. Imam NEC2500A i 3520A i ni naznake takvih problema... naravno, pojedinačni slučajevi, kakav si ti su uvek mogući, pa čak i serija loših rezača... ali... niko se do sada nije posebno žalio na rezanje NEC-a, već na čitanje oštećenih (prvenstveno cd-a) medija.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kaktuscar RE: Kukolj 03.04.2006. 04:50 #5293

status: user
broj poruka: 16
Jedino znam da ovo drugo nije. Imam ata133 round leadtek kablove, probao oba, inace rezaci su mi na primary grani jer su 2x300gb diskovi vezani u sata raid, cooler je ZALMAN cnps7000B-Cu i u fenomenalnom je stanju sve to u serverskom high-tower kucistu. Za ove banalne sitnice necu ni da pisem, u svakom slucaju problem je do NECa posto mi se isto ponasao i u druge dve konfe. Moze biti da je "kukolj" zato sam i stavio ND4551 znam da su isti cak sam imao i patch za modovanje 4550 u 4551 ali ga nikad nisam upotrebio. U svakom slucaju taj "kukolj" me je toliko namucio i unistio vise od 50 Verbatim diskova u svim zivim varijantama rezanja da mislim da nisam spreman da rizukujem i opet tako nesto uzmem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kaktuscar nec 03.04.2006. 04:55 #5294

status: user
broj poruka: 16
Da ne bude da sam ultra pioneer fan, imao sam na kratko vreme i nec 3550 nije bio moj i bio je odlican. Ali serija 45xx je izgubila moje poverenje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Onda, kukolj 03.04.2006. 17:38 #5303

status: user
broj poruka: 6643
Pomislio sam na početku da si laik, jer su greške koje sam pominjao realtivno česte (kao uzrok problema), ali, da si pomenuo Pioneer onda bi sigurno problemi sa ata standardom kod nec-a bili odbačeni jer je pioneer zbog nečega i zahtevniji.
Definitivno si fasovao ili bagljav primerak, ili neka druga domaća prevara... ovo bi se u suprotnom dešavalo i drugima. O zameni firmware-a (patchovanju, kako kažeš) u 4551 nemoj ni da razmišljaš jer to nije uzrok najverovatnije, hardverskog problema sa tvojim primerkom rezača. (Tako bi samo dobio podršku za šaranje po disku a sve ostalo je isto).
Sad me mrzi da ponovo čitam tvoj prvi post... a da nije "Verbatim"?, lično, nisam naleteo na takve falš diskove ali sam se na više mesta načitao o tzv. Verbatim-ima iz Mađarske... koji haos prave...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
orb NEC 05.04.2006. 06:59 #5329

status: user
broj poruka: 1
Imam pomenutog NEC-a i do danas mi nije pravio probleme, medjutim od poslednja 4 diska 1 je uspeo da sreze a kod ostala tri je izgleda zbrljao leadin lead out... diskovi su verbatim - uzeo sam 10 komada u pakovanju sa autenticnom verbatim etiketom ...Izgleda da je ovo jos jedan kukolj - na svu srecu imam garanciju .

P.S. rezao sam na 6x - posle ovog gore procitanog videcu da rezem na 4x ...

a i da napomenem da mi skoro godinu dana nije pravio ni jedan slican problem ..citao je i rezao skoro savrseno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs