Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
CUDAN PROBLEM!
STRANA 1 OD 1
damirj79 CUDAN PROBLEM! 04.05.2006. 12:13 T1737

status: user
broj poruka: 6
Cao! Imam maxtor-ov hard disk od 40 giga koji je podeljen u dve particije (normalno na jednoj se nalazi windows, a na drugoj:filmovi, igrice...). U poslednje vreme mi se dogadja da mi se na svaka 3-4 dana particija na kojoj se nalaze fimovi, igrice...priikom podizanja sistema FORMATIRA!!! a ova na kojoj je windows ostaje netaknuta!

Naravno prvo ideja mi je da hard riknjava, ali stvarno nemam predstavu sta se dogadja tako da ako imate neke sugestije ili ideje....
Unapred hvala!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kiki31 maxtor 04.05.2006. 12:20 #5777

status: user
broj poruka: 83
pogledaj registri bazi sta ti stoju u start up-u
Koliko ti je mesta ostalo na particiji gde su ti filmovi???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirj79 particija 04.05.2006. 12:29 #5778

status: user
broj poruka: 6
particija je od 30 giga, a 20 giga je slobodno
Windows se podigne, pojavi se crni prozorcic (kao u dos-u), i onda formatira particiju. U slucaju da mu prekinem taj proces, vise ne prepoznaje tip particje (NTFS) i nemam nikakav pristup podacima na njoj....kao da je offline. Onda mi jedino preostaje da sam formatiram particiju...i tako u krug
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Evo ovako 04.05.2006. 14:16 #5783

status: user
broj poruka: 327
Prvo backup a onda hard disk proveri programom Maxtor PowerMax 4.22 koji se nalazi na:
http://www.maxtor.com/en/support/downloads/powermax.htm
Program je svega 952kb. Pokrece se sa butabilne diskete. Pokrenes u njemu full test i ako to prodje onda je problem u particijama i (ili) u Windowsu. U tom slucaju prvo probaj sa reinstalacijom Windowsa a ako i to ne upali onda obrisi sve sta imas na njemu, cak i particije pa opet iz pocetka. Mozes cak i da mu odradis low lovel format iz powermaxa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs