Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Nvidia 9800GX2 Again..
STRANA 1 OD 10  
GAMER4LIFE Nvidia 9800GX2 Again.. 17.05.2009. 14:40 T17422

status: user
broj poruka: 839

Upravo sam snimio sta se desava kada upalim PC ,

http://www.youtube.com/watch?v=DEjthyM2Mzg&feature=channel_page

znachi probao sam da vadim memorije, zvucnu, ma sve zivo povadio vratio.. isto stanje, jedino mi preostaje da probam sa drugom pci-e grafickom.. :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 17.05.2009. 15:15 #114497

status: user
broj poruka: 12057

Mrzi me sada da prelistavam teme od ranije....probao si monitor da bocneš u drugi DVI ?
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE ........ 17.05.2009. 15:20 #114501

status: user
broj poruka: 839



Probao ista stvar, mislim u HDMI mi je sada al stavio sam i u DVI i isti slucaj, sad sam vadio napajanje s ploce memorije pa upalim pa ugasim pa vratim pa isto sve..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: ........ 17.05.2009. 15:24 #114504

status: user
broj poruka: 12057

Ne maltretiraj se više. Moraćeš da bocneš drugu PCI(e) karticu da vidimo definitivno da li je GX2 živ.

Proveri mail.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


::
::
::
:: Probao ista stvar, mislim u HDMI mi je sada al stavio sam i u DVI i isti slucaj, sad sam vadio napajanje s ploce memorije pa upalim pa ugasim pa vratim pa isto sve..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE ...... 17.05.2009. 15:32 #114506

status: user
broj poruka: 839
Sad sam probao na ViewSonic 22` widee. od sestre ista prica kao i sa Samsungom znaci monitor nije 100% sumljam na plocu i gpu...

koji Mail da proverim? munjasaj@hotmail.com? neke slike.. sta vec
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ne kapiram te uopste 17.05.2009. 15:36 #114507

status: user
broj poruka: 5696
Rasklapao si karticu, masina je pre toga radila, posle toga ne radi i ti sumnjas da ima kvara??? Ili sebe ubedjujes u to...99% je karta a ploca samo ako je neki krs koji je osetljiv i na spoljasnji vazdusni pritisak. Ne znam sta i dalje petljas bez PCI/e graficke...totalno bezveze, tebi je primarno da proveris sa drugom grafikom i tu je kraj price. Tek ako tada nemas sliku onda sumNjas na plocu


A N G E L


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Almighty84 re 17.05.2009. 15:40 #114508

status: user
broj poruka: 294
probaj drugi dvi kabl...


sve ostalo ti je recano u predhodnim postovima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 17.05.2009. 15:47 #114511

status: user
broj poruka: 18472
Ajde idi ovim redom.Uzmi drugu karticu i probaj da podignes sistem.Postoji mogucnost da ti je zabola i ploca i jedini lek je da pokrenes sistem sa drugom komponentom.
Druga stvar ,nisi obratio paznju na sta ja sumnjam a to je da ti se rasklipamo SLI kablic tj da je izleteo iz lezista.
Postoji mogucnost i iste su manifestacije iz tvoje prethodne teme sto je MACHINE rekao da kara gubi kontakt u PCI-E slotu vremenom zbog tezine a i zbog temperature koju je PCB trpeo toliko dugo moguce je da je doslo do deformacije itd. mada ja mislim da nije to ali ajde..
Jos jedna stvar kao mogucnost je da ti je zabo bios od graficke karte.To se desava na isti nacin kao kad zabode ploca..
Probaj da ubacis kartu u drugi PCI-E slot!


I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE GX2 17.05.2009. 15:47 #114513

status: user
broj poruka: 839

Probano sve sa kablovima, jedino mi preostaje drugu PCI-e , a ploca nebi reko da je krsh, vredi ko pola necijeg kompa...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE GX2 17.05.2009. 15:50 #114514

status: user
broj poruka: 839

Znas zasto mi je sumljiva ploca? izvadim memorije, ne pisti, cooler od cpu-a isto.. graficku sam sklopio skroz sigurno sve leglo na svoje mesto, moguce da je zabole ploca ili sta vec.. probao drugi PIC-E slot isto sve.. vadio sam sve x puta vracao palio bez, sa tim komponentama.. isto sranje se desava.. jedino nisam probao drugu pci-e gpu, al to ce mi biti problem da nadjem posto ne znam nikog ko ima pcie sve neke yugodate agp karte krshevi ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: GX2 17.05.2009. 15:59 #114515

status: user
broj poruka: 18472
Ajde ti malo da probas da podignes sistem samo sa 2 slota za memoriju!Jesi probao tu kombinaciju?
Jesi probao karticu da ubodes u drugi PCI-E slot?


I Want to believe - The truth is out there





::
:: Znas zasto mi je sumljiva ploca? izvadim memorije, ne pisti, cooler od cpu-a isto.. graficku sam sklopio skroz sigurno sve leglo na svoje mesto, moguce da je zabole ploca ili sta vec.. probao drugi PIC-E slot isto sve.. vadio sam sve x puta vracao palio bez, sa tim komponentama.. isto sranje se desava.. jedino nisam probao drugu pci-e gpu, al to ce mi biti problem da nadjem posto ne znam nikog ko ima pcie sve neke yugodate agp karte krshevi ...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kizzam Tata spalio Djenku 17.05.2009. 16:33 #114519

status: user
broj poruka: 136

Druze nediraj nista vise pokvarices jos nesto.Riknula je graficka(PCB) pokusaj da kamufliras sta si zajebao i idi sutra da reklamiras naravno pomoli se da te ne provale u servisu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE GX2 17.05.2009. 16:40 #114522

status: user
broj poruka: 839

Probao sam sa 2 slota nece, ni u single ni dual channel sve zive kombinacije sam probao 2 na crno, 2, na zuto, jedna crno druga zuto, samo sa 1, samo sa 2, samo sa 3, i sa 4 memorije isto se desava, probao sam i drugi PCI-e isto stanje!

Kizzam aj mi objasni kako je riknula graficka (PCB) ? sve sam pazljivo otvorio vratio sve je leglo na svoje, cistim rukama sam to radio.. nista nije iskrivljeno, polomljeno, izgrebano, sem onog jebanog metalnog dela iznad 8pin konektora kad sam vracao masku bem im mater kako sam se iznervirao nisam mogao da zaspim celu noc!!!

Jedino sto mi preostaje je da probam drugu graficku, a ne znam od koga da uzmem kad svi imaju AGP ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ovo je necuveno 17.05.2009. 16:42 #114523

status: user
broj poruka: 5696
VOleo bih da upoznam ovakvog lika :))

Ja cu ti dati PCI karticu, dodji sutra do Zemuna pa ti je dajem za probu, ali da vratis jer mi treba za testove...


A N G E L


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Machine 17.05.2009. 16:46 #114524

status: user
broj poruka: 839

Mene? koju imas PCI karticu ? jel bi mogo veceras?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Ovo je necuveno 17.05.2009. 16:52 #114525

status: user
broj poruka: 18472
Pa sta cemu PCI kartica?!Njemu treba PCI-E kartica.Sa PCI karticom ce svakako dobiti sliku ali to mu nece resiti dilemu jer mu treba rad u PCI-E slotu.Dok god ne ubode drugu PCI-E karticu nece znati dal mu radi njegova.

I Want to believe - The truth is out there





:: VOleo bih da upoznam ovakvog lika :)
::
:: Ja cu ti dati PCI karticu, dodji sutra do Zemuna pa ti je dajem za probu, ali da vratis jer mi treba za testove..
::
::
:: A N G E L
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE xD 17.05.2009. 16:55 #114527

status: user
broj poruka: 839
Pa valjda se podrazumeva PCI-E graficku..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kizzam Ne gubi vreme 17.05.2009. 17:01 #114531

status: user
broj poruka: 136

Nema tu sta da je necuveno nesto si zajebao kod PCB-a zato i pisti gledaj da se cupas kako znas ako ti je pod garancijom.Pre godinu i koji mesec sam ja imao slicnu situaciju sa 8800gts 512 isto sam se patio kao i ti kao ovo je ono a u stvari graficka otisla u vecna lovista.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ja i dalje tipujem da .. 17.05.2009. 17:02 #114532

status: user
broj poruka: 18472
ti je sa grafickom sve u redu ako je fizicki nisi ostetio ..Garant nesto nije leglo kako treba ili si previse nesto dotegao i sl.U svakom slucaju ne treba vise nagadjati nego treba uzeti PCI-E graficku i ubosti pa polako.Najbolje bi bilo da se nadjes sa Milosem i da ti on pomogne oko svega toga ako bude uopste hteo da se cima.

I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE !!!! 17.05.2009. 17:05 #114533

status: user
broj poruka: 839
Bruka poludecu vise nema sta nisam probao, sem te jebane druge graficke, sad sam je opet otvorio skyfire sta mislis da ocistim alkoholom kompletno obe ploce? pa da sklopim opet sve..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: !!!! 17.05.2009. 17:07 #114534

status: user
broj poruka: 18472
Ma kakve ploce.PCB ne diraj.Zasto bi to cistio.Ako si vec otvorio samo pregledaj sve detalje,uzmi lupu ako treba da vidis da nije otpao neki sitni detalj i sl.Sastavi graficku i obrati paznju kako stoje SLI kablovi kad budes vracao.Znaci nezno i polako sastavljaj.Srafove nemoj krvnicki da dotezes vec dovoljno dok sami ne stanu..

I Want to believe - The truth is out there





:: Bruka poludecu vise nema sta nisam probao, sem te jebane druge graficke, sad sam je opet otvorio skyfire sta mislis da ocistim alkoholom kompletno obe ploce? pa da sklopim opet sve.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ljuki Re: GX2 17.05.2009. 17:10 #114536

status: user
broj poruka: 324
Mozda glupo pitanje jer to kuciste ima mali zvucnik i da li je povezan sa plocom, mozda zato nece da pisti

::
:: Znas zasto mi je sumljiva ploca? izvadim memorije, ne pisti, cooler od cpu-a isto.. graficku sam sklopio skroz sigurno sve leglo na svoje mesto, moguce da je zabole ploca ili sta vec.. probao drugi PIC-E slot isto sve.. vadio sam sve x puta vracao palio bez, sa tim komponentama.. isto sranje se desava.. jedino nisam probao drugu pci-e gpu, al to ce mi biti problem da nadjem posto ne znam nikog ko ima pcie sve neke yugodate agp karte krshevi ...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Ljuki 17.05.2009. 17:15 #114537

status: user
broj poruka: 839


Ima naravno, povezano je sve sa plocom , sad sam je otvorio i opet spakovo pa cu da probam znaci sad su SLI i PCB sve spojeno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Damn 17.05.2009. 17:29 #114539

status: user
broj poruka: 839

Isto stanje... gde da nadjem PCI-E Graficku... ovde niko nema strasno!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Damn 17.05.2009. 17:39 #114541

status: user
broj poruka: 18472
Kako mene to sad nervira.Bas bi voleo da vidim sta je u pitanju.Odakle si ti?Ako si iz BG-a MACHINE ti se lepo ponudio za pomoc,sto ne kontaktiras coveka?Nemoj dzape lupati glavu!


I Want to believe - The truth is out there





::
:: Isto stanje... gde da nadjem PCI-E Graficku... ovde niko nema strasno!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE GX2 17.05.2009. 17:44 #114543

status: user
broj poruka: 839

Ma iz Beograda sam, 15min od centra, pa ja sam pitao Machinie koju graficku ima i jel bi mogo veceras da probamo da li ce raditi, odakle si ti Skyfire?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 10  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs