Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Back Up Hard Disk
STRANA 1 OD 1
bmaricic Back Up Hard Disk 11.05.2006. 08:50 T1775

status: user
broj poruka: 9
Zanima me da li postoji neki program kojim mogu napraviti backup kompletne sistemske particije na vise DVD, tako da u slucaju rusenja sistema (formatiranja sistemske particije), sistem mogu podici sa DVD i napraviti restor celog sistema sa DVD.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neboisha GHOST 11.05.2006. 09:05 #5907

status: user
broj poruka: 4
Norton (Symantec) Ghost to radi jako brzo i efikasno. Skines sa neta bootable CD, butujes sistem sa CD-a, tri klika i gotovo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 11.05.2006. 09:21 #5909

status: user
broj poruka: 568
i ja radim norton ghost, a za butabilni cd koristim `hiren`s boot cd`

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bmaricic Misljenje 11.05.2006. 11:29 #5911

status: user
broj poruka: 9
Imam Hiren`s boot CD 8.0, da li mogu da koristim i Ghost iz njega, ako ne teba da na nekom disku imam i Norton Ghost 10.

Jos jedno pojasnjenje mi treba. Da li pravi beckup na vise DVD (sistemska particija mi je 20GB) i da li moze da vrsi kompresiju podataka

Pre par dana pokusao sam sa Acronis True Image, on nudi mogucnos deljenja na vise CD (nije mi jasno zasto mi neda mogucnos da koristim DVD) i mogucnost kompresije podataka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki81 ghost 11.05.2006. 14:59 #5914

status: user
broj poruka: 21
Neces pogresiti ako izaberes bilo koji od hirent boot cd-ova !
Kada butnes sistem sa cd-a udjes u norton ghost kada izaberes hard za koji radis ghost izaberi da imas i kompresiju ( recimo hard od 80 gb sa instaliranim XP sp2 + neki sitni programcici mi zauzima oko 3 gb zapakovano u .GHO fajl )

Recimo da ti je fajl preko 5 gb kada napravis ghost snimi ga u rar i razdvoj ga i lako mozes dobiti dva fajla od po 3 gb i lako mozes narezati na 2 Dvd-a

http://www.halohalo.tk
http://www.miki81.cjb.net

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 11.05.2006. 22:55 #5945

status: user
broj poruka: 736
Topla preporuka za Acronis True Image.Butabilni CD se pravi iz samog programa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Acronis 11.05.2006. 23:35 #5946

status: user
broj poruka: 6643
Još jedan glas za Acronis True Image, od opcije kompresije, do opcije podele image fajla na veličine pogodne za bekap na cd ili dvd-e, prevazilazi već zastareo ghost. Butabilni cd se izrađuje direktno iz programa a restauracija je brza i ugodna jer se pomoću butabilnog cd-a ulazi u apsolutno identično grafičko okruženje kao u windows-u. I još može sve da se zaštiti lozinkom...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki81 gh 12.05.2006. 13:30 #5961

status: user
broj poruka: 21
opa to bi moglo da se isproba

http://www.halohalo.tk
http://www.miki81.cjb.net

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: Misljenje 14.05.2006. 17:19 #6000

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

:: Imam Hiren`s boot CD 8.0, da li mogu da koristim i Ghost iz njega, ako ne teba da na nekom disku imam i Norton Ghost 10
::
:: Jos jedno pojasnjenje mi treba. Da li pravi beckup na vise DVD (sistemska particija mi je 20GB) i da li moze da vrsi kompresiju podatak
::
:: Pre par dana pokusao sam sa Acronis True Image, on nudi mogucnos deljenja na vise CD (nije mi jasno zasto mi neda mogucnos da koristim DVD) i mogucnost kompresije podatak

moze ima u hiren`s boot cd i norton ghost
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Acronis again 20.05.2006. 16:43 #6108

status: user
broj poruka: 6643
Tek da Acronis ne ostane nedorečen, on nudi mogućnost deljenja na veličine CD-a (650 i 700MB), ali i custom veličinu gde se biraju fajlovi od 4200MB koliko zbog ko zna kojeg ograničenja treba da se odabere za pakovanje na pun 4,7GB DVD-R(W)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs