Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
pomoc oko novog hard-a
STRANA 1 OD 1
adamadam pomoc oko novog hard-a 27.05.2006. 22:52 T1834

status: user
broj poruka: 397
da li neko ima resenje za ovaj problem:
kupio sam novi Hard Disk, Maxtor 160GB SATA
imam plocu ASRock K8Upgrade NF3
imam hard disk stari na kojem mi je sistem, to je 30gb maxtor takodje
elem problem je u tome sto novi SATA disk ne mogu nikako da formatiram stalno neki problem i komp radi sa njim sa 80-100% zauzeca
...jumper namesten na sata 1 protok jer ploca je takve, probano i sa sata2 podesavanjem itd itd... sve iole jednostavnije stvarcice isprobane....nece ni sam da radi kao master da pokrene windows instalaciju sa boot diska .....
znaci ono sto je potrebno to je da se disk formatira po prvi put, kako ? ne znam!!! partition magic i windowsov itd nista ne zavrsava do kraja, stalno greska... svaka ideja dobrodosla, hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 28.05.2006. 02:37 #6233

status: user
broj poruka: 736
Cuo sam za probleme pri kombinaciji Maxtor+nF cipset.Mozda je to u pitanju.To bi trebalo da se reshi fleshovanjem firmvera.Pogledaj na sajtu Maxtora.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko pitanje na pitanje 28.05.2006. 07:44 #6234

status: user
broj poruka: 6643
Iako si naveo da si probao sve jednostavne trikove, ipak da pitam: da li si instalirao (obično sa flopija) drajvere za svoj serial-ata kontroler (recimo SIL-ov) koji se nalazi na tvojoj ploči ?
Windows ih traži u proceduri instalacij - pre samog početka instalacije (third party ... SCSI i sl.)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
adamadam hmm 28.05.2006. 10:43 #6236

status: user
broj poruka: 397
nisam instalirao sa flopija nikakve drajvere za sata controler, gde to da nadjem ????

a update firmere za hard disk? kako to da odradim?

iskreno pre mislim da ce biti drajveri, drugar je uspeo da ga izformatira i ja sada vidim samo jedno slovo drajva kojem naravno ne mogu prici i zaglupavi mi ceo komp,
koji jadan inace radi dok je disk prisutan sa 80-100% zauzeca

hvala


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Maxtor PowerMax 28.05.2006. 13:27 #6237

status: user
broj poruka: 327
Probaj ovim programom da mu odradis Full format pa onda Partition Magicom sa npr. Hirens Boot CD-a da mu napravis particije. Pri tom prvu particiju moras da postavis da bude aktivna (Advanced>Set Active). Ako i to ne upali (a trebalo bi) onda sigurno imas problem softverske prirode (drajveri i sl.). Posle toga otkaci stari hard i pokreni novu instalaciju Windowsa. Pri instalaciji moras da ubacis i drajvere za SATA hard disk koje ces sa CD-a ploce snimiti na flopy pa kad zatrazi u prvom koraku ti lepo koknes F6 i pratis dalja uputstva. Ako i posle ovog ne radi onda je u pitanju problem na relaciji Maxtor-Nvidia.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
adamadam floppy 28.05.2006. 16:05 #6238

status: user
broj poruka: 397
nemam na CDu od ploce te drajvere za SATA disk sto mi treba za instalaciju windowsa
gde bih to mogao pronaci...ako neko zna neka mi ostavi link
hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Drajver 28.05.2006. 18:08 #6241

status: user
broj poruka: 6643
Upravo pokušavam da provalim na koji način je podržan SATA kontroler (da li je na čipu matične ili samostalni čip na ploči kakav je SiL-ov).
Ali, avaj, glupljeg sajta od ASrock-ovog nije lako naći, nijedan FAQ (a ima sličnih tvome) ne radi... tj. ima pitanje, al` nema odgovora. Vrlo simpatična kompanija, kao da za nju rade gastarbajteri sa iskustvom stečenim ovde.

... a onda sam skinuo uputstvo za tvoju matičnu ploču, i, gle čuda, tamo ti piše kako se instalira drajver za sata kontroler, stranica br. 20 (bar u PDF uputstvu), ukratko, to se nalazi na cd-u za matičnu ploču odakle se na opisani način mora napravidi boot-abilni flopi disk, itd. itd....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil jos jedan savet 01.06.2006. 20:01 #6281

status: user
broj poruka: 172
Moj ti je savet da odmah napravis dva flopija identicna. Moze se desiti da
jedan nece proci. Ako i ne probaj ponovo i ponovo. Meni je tek posle par pokusaja drugog flopija insalirao SATA k.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs