Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Particije
STRANA 1 OD 1
Igor84 Particije 06.06.2006. 18:54 T1868

status: user
broj poruka: 327
Ovako izgledaju moje particije na hardu od 200GB:
C: 3GB FAT32 Primary - active
D: 15GB NTFS
E: 4GB FAT32
F: 170GB NTFS.
Problem je u tome sto mi je XP na drugoj particiji pa mi ova prva od 3GB stoji bez veze neiskoriscena. Da li postoji nacin da se bez reinstaliranja particija od 3GB obrise, pripoji 15GB i bude aktivna? Mala zackoljica je u tome sto su svi fajlovi koji su potrebni za bootvovanje Windows XP-a na C particiji.
Sve ovo sam vec pokusao prostim kopiranjem boot fajlova (sve sto je na C: bez direktorijuma) i sredjivanjem particija partition magicom ali taj postupak samo dovodi do poruke koja mi trazi password za Windows i do plavog ekrana posle toga. Spojio bih posle toga ovu particiju od 4GB sa 170GB ali mislim da to nece biti problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Ne 07.06.2006. 11:55 #6362

status: user
broj poruka: 452
Ako su sistemski fajlovi na C: a Windows na D: mislim da ne mozes da ih spojis tako da ti OS ostane ziv. Da ne bi "bacio" ta 3GB, mozes u Windowsu da podesis da ti na C: bude swap fajl, posto je to ionako najbrza particija (takodje, namesti swap fajl na fiksnu velicinu, recimo 2GB, a prethodno defragmantizuj C:)..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Ma nije problem u tome 07.06.2006. 16:52 #6364

status: user
broj poruka: 327
Znam ja kako cu da iskoristim ta 3GB. Smanjicu C na 50MB a D cu da prosirim ali nije u tome problem. Ja hocu da eliminisem C particiju bez reinstalacije Windowsa (da je nema) ako je to ikako moguce.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 07.06.2006. 18:29 #6366

status: user
broj poruka: 736
Zar Partition Magic nema opciju spajanja particija bez gubljenja podataka?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs