Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Maxtor 120GB - veliki problem
STRANA 1 OD 1
Igor84 Maxtor 120GB - veliki problem 17.06.2006. 11:27 T1890

status: user
broj poruka: 327
Imam hard disk Maxtor 120GB ATA133. Na njemu su bile dve particije u FAT32 fajl sistemu (ne pitajte zasto, nisam ih ja pravio). Jednog jutra je jedna jednostavno otkazala, XP jednostavno nije hteo da joj pristupi a u properties prozoru je pozazivala da je 0b, tj. da je prazna. Tada je disk dosao kod mene pomocu Windows 98-ice sam izvukao 99% podataka. Nije hteo da prekopira dva filma jer nije mogao da ih procita do kraja. Pomislim ja bad sectori. Upalim Maxtor PowerMax i u Basic testu on kaze "Advanced test required". OK, pustim full read scan i on nadje neke greske. E sad, formatiram ja njega na low level format i napravim jednu NTFS particiju. Skeniram iz windowsa na full. Posle toga windows kaze 0kb bad sectora. Zaradujem se, kao resio sam problem, ali da li jesam?
Upalim ponovo Maxtor PowerMax i odradim full read scan i on prodje. Posle toga ponovo postim basic scan i on opet kaze "Advanced test required". Pustim posle toga Aida32 disk benchmark i tu pustim full read scan i sve prodje bez problema, nema spiceva, kriva citanja je normalna, brzina citanja je normalna. Znaci, skroz sam se pogubio.

Pitanje:
Sta mu je i da li je bezbedno koristiti ga?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
yudragoon Test 17.06.2006. 12:25 #6468

status: user
broj poruka: 1
Ja licno mislim da si bezbedan :) Mada postoje mnogo dublji pregledi, koje koristimo, pa ako si zainteresovan, dodji do nas u ComLine, da ti detaljnije pregledamo. Taj test te nista ne kosta, to se kod nas ne naplacuje:)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Hvala na ponudi ali nisam iz BG-a 17.06.2006. 14:27 #6469

status: user
broj poruka: 327
Evo sta kaze MHDD:
3 - 621706
10 - 318476
50 - 1119
150 - 229
500 - 89
>500 - 25

x UNC - 2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Napajanje... 17.06.2006. 15:29 #6470

status: user
broj poruka: 6643
Imam taj disk, doduše, vezan preko serial-ata adaptera, i probleme mi je pravio na početku zime - zbog napajanja (ali, dok sam došao do tog zaključka...) pokazatelji - od pojave bad sektora, pucanja nekog od boot fajlova windowsa... (interesantno, nikad nije skiknulo ništa zapisano na osalim particijama, uvek na boot).
Pa, ako je disk bio na konfi sa sumnjivim napajanjem, a sad se dobro ponaša - kod tebe, onda i na ovo treba obratiti pažnju, poznato je da Maxtor-i ne podnose loše napone i slabe struje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Nije do napajanja 17.06.2006. 15:40 #6471

status: user
broj poruka: 327
Mislim da nije do napajanja jer je radio na Chiefteku od 400W.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 17.06.2006. 16:26 #6472

status: user
broj poruka: 568
mozda izdaje elektronika oce to na ovu vrucinu a i maxtor je poznat po `ringla` elektronici koja se greje puno te i puca usled istog

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs