Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
USB 2.0 KingMax 1GB - spor
STRANA 1 OD 1
supetar USB 2.0 KingMax 1GB - spor 11.07.2006. 11:57 T1974

status: user
broj poruka: 19

Postovani auditorijume,

Nedavno sam kupio gore pomenuti flash i po njegovom prikljucenju windows ga je normalno prepoznao, ali kada sam probao da nesto upisem transfer je isao katastrofalno sporo, manji fajlovi (ispod 100KB) oko 50KB/s, a veci (preko 50MB) oko 300KB/s. Citanje je islo koliko toliko normalno, manji fajlovi oko 2000KB/s, a veci oko 9000KB/s. Posle formatiranja (fabricki je bio FAT fajl sistem) na FAT32 brzina upisa vecih fajloba je skocila na oko 1,9MB/s, ali manjih fajlova je ostala ista. Citanje je ostalo isto.
Ovo mi je prvi flash pa bih Vas zamolio za savet. Da li je ovo normalna brzina za njega, jer na sajtu proizvodjaca pise da je maksimalna brzina za upis 10.5MB/s, a za citanje 18.5MB/s? Znam da oni svasta pisu zbog reklame ali brzina upisa je mnogo niza od one koju su oni naveli.
Svaki savet je dobro dosao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 11.07.2006. 13:23 #6912

status: user
broj poruka: 711
http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?oliver=2732&sid=8389&pop=DoP&form22=+Idi%21+

Nije bas tvoj ali imaju model 0d 512M i od 2G pa bi tvoj trebao da bude u sredini
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
supetar re: 11.07.2006. 13:28 #6913

status: user
broj poruka: 19



Nije glupo. Mozda sam ja nesto zaboravio da pogledam, samo pitajte.
Odgovor: Podrzava USB 2.0 i instalirani su drajveri i kontroler za doticni.
Proverio sam i na drugim racunarima gde su korisceni drugi flash stikovi i gde je upis oko 5GB/s a sa mojim pada i na 300KB/s.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
supetar re: 11.07.2006. 13:36 #6914

status: user
broj poruka: 19



Pogledao sam sajt. Citanje je u redu (oko 9500KB/s), ali je upis kod mene katastrofa. Dosta varira. Kada se pokrene u pocne da upisuje na 1900KB/s to je super ali je cesca situacija da se zakuca na 300KB/s i tako do kraja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
supetar Delimicno resenje 11.07.2006. 14:46 #6919

status: user
broj poruka: 19



Za zainteresovane.

Drug mi je upravo javio jedno resenje. Prebacivanje sam uradio preko explorer-a a ne preko komandera i transfer je isao odlicno. Po mojoj racunici (kolicina podataka / potrebno vreme) prosecan transfer je oko 2500 KB/s sto i nije lose u odnosu na total commander kod koga je taj isti fajl prebacivao 300 KB/s. Verzija komandera je 6.03a (to je na poslu). Kod kuce imam verziju 6.50 sa kojom je transfer tog fajla isao oko 1950 KB/s.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ukimafija batalite vise budjavi komander 04.08.2006. 11:30 #7283

status: user
broj poruka: 263

i ja sam skoro prebacivao nesto na moj kingston 1 gb i video da je bar 30-40% brze bez komandera, znaci otvoris normalan prozor desni klik i send to ...bez zajebavanja
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs