Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Pomoc za DVD rezac!
STRANA 1 OD 1
SkyFire Pomoc za DVD rezac! 20.08.2006. 06:00 T2117

status: user
broj poruka: 18472
Imam DVD rezac Pioneer 108 i to sam kupio kad se tek pojavio,extra se pokazao cak mnogo bolje nego njegovi noviji sledbenici.Cak i tad kad sam uzimao mi je bio strasno ruzan,znaci vizuelno katastrofa a ni sad ovaj zadnji model dizajn mu nisu nista promenili.Nego da ne davim mnogo!Sve komponente:monitor,mis, tastatura, kuciste itd. je crna varijanta a samo je on beo.Kao sto rekoh da skratim.Jedan od glavnih problema je to da mi se sve cesce desava da donesem kuci rezane dvd filmove koje on jednostavno nece da procita ili vidi neki error kad zelim da podatak prebacim na hard.Ne znam da li je to do sto je postao osetljiviji vec zbog vremena koje je proslo od kako ga koristim ili je nesto drugo u pitanju.U svakom slucaju sam odlucio da kupim drugi pored njega i zapao mi je za oko LG 41.67B Black a vec sam LG-ie probao i odusevio se a i imam poverenja u njih jer se u njima nalazi Tick!Moze li mi neko reci kakav je to rezac i da li postoji bolja varijanta?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bacujkov DVD rezac 20.08.2006. 09:21 #7545

status: user
broj poruka: 1
kupi samsung. prema mom iskustvu, pokazao se kao najbolji na nasem trzistu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Nema veze to sa greskama... 20.08.2006. 11:58 #7550

status: user
broj poruka: 7761
Mislim da to nema veze sa greskama nego sa time da noviji filmovi koji se pojavljuju u prodaji imaju drgacije zastite tako da recimo tvoj drajv ne moze sve njih da preskoci.
Update firmwarea bi trebao da resi te probleme.
Recimo i meni moj LiteON 1693po neki disk ne moze da dekodira ali nema novog apdejta za njega, na zalost.

A bas koriscenje DVDRW uredjaja i njegovo ponasanje nakon bar 18 meseci je merilo kvaliteta samo problem je sto modeli jako brzo budu zamenjeni novijim pa proverene ne mozes da nadjes, nego dolaze novi i novi...

Konkretno mislim da od LG DVDRW treba bezati ko kupovna zena od debelog uda !?!

Odo da gledam nase protiv francuza, nadam se boljem od onoga juce.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boskodev "ел џи" 20.08.2006. 18:19 #7554

status: user
broj poruka: 98
Ја користим "ел џи" неких годину дана и шљка ки змај...
А ти види шта ти је чинити.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Hm... 20.08.2006. 21:16 #7562

status: user
broj poruka: 18472
Ocigledno da mi nema izbora,moram sam odluciti.LG Ne gine!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Vreme 20.08.2006. 21:18 #7563

status: user
broj poruka: 6643
Vreme čini svoje. Prljavština se taloži na sočiva lasera, sam laser slabi vremenom, plastični delovi mehanizma se troše i razglavljuju - razlabavljuju i tako se laserski snop teže fokusira na staze na optičkim medijima koje treba savršeno da prati.
Èišćenje sočiva lasera pomaže u nekim slučajevima, kao i upotreba cd-a za čišćenje (ovo drugo sam samo čuo, ne i probao).
Kupovina nečeg novog... ovako, ja sam NEC2500A platio 120€ kad se pojavio (8x), a sada u najboljem slučaju mogu da ga prodam za 20€, sledeći NEC3520A€ sam platio 65€ i verovatno mogu da očekujem istu cenu (kad bi ih prodavao). To znači da, šta god sad uzeo, za godinu dana neće vredeti mnogo, čak i ako se pokvari.
Za DVD naročito (a kod mene i za sve ostalo...) valja izbegavati LG... ne moraš NEC, koji ja hvalim, ali tu je novi model BenQ, neki razvikani Samsunzi, pa ajd` i novi skupi Plextor (ne i stari), Pioneer (novi)... beži bre od tog GoldStar-a koji je zbog trajno uprljanog imena morao da promeni ime u LG. A to o Teac-u.... zaboravi. Teac NIJE NIKAD NAPRAVIO NIŠTA PAMETNO SA DVD-om, njegova slava je vezana isključivo za cd rezače... i čitače.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: otkrivanje mrachne TAJNE!!!! 21.08.2006. 17:26 #7607

status: user
broj poruka: 18472

SkyFire

:: sochivo lasera je uglavnom chisto... i to besprekorno .
:: i mnogi ljudi chiste svoja sochiva redovno (i ja sam bio medju njima).
:: a onda jednog dana sluchajno primetim da je onaj gumeni krug malo prashnjav (onaj u sredini koji sluzi za rotaciju diska)... i ochistim.
:: i nakon toga dvd-jevi i cd-ovi pochnu bolje da rade..
:: onda ochistim tako josh par uredjaja koje sam vetj bio otpisao .. i neki od njih prorade..
:: &&& Problem je izgleda najcheshtje u tome sto ne moze da se fixira DVD u uredjaju zbog prashine!!! &&
:: probaj najpre ovo .
::
:: s tim da ima i napomena da..
:: svi DVD uredjaji jednostavno ne chitaju sve DVD-jeve .
:: imam u kutji 3 komada.. i desi se da jedan chita ono sto drugi netje .
:: a imam komplet.... Pioneer, NEC i LG ..
:: nema pouzdanog recepta koji je bolji, a koji loshiji ..
:: ochisti prashinu ... i mozda da kupish jedan LG chitach ...
:: jedan od filmova koje imam u kujti se jako teshko chitaju spokushao skinuti u nekoliko navrata i .. sta se desilo .. na kraju je pioneer 110 ishchitao ono sto pioneer 108, nec i LG nisu mogli ... drljavo je chitao, ali ishchitao..
::
:: kod tebe najvishe lichi na prashinu ...
:: :

Ok.Probacu i to da ocistim ali u svakom slucaju cu da uzmem jos jedan a ovaj nek mi ostane.Gledao sam i neki Samsung po ppreporuci,mislim da nije los: Samsung SH-S182D Dual Layer DVD±RW Writer Black ili
Samsung SH-S162L Layer DVD±RW Writer Black mada jos razmisljam i o LG-u mada na testu nije imao bas neke ocene
LG GSA- 4167B Dual Layer DVD±RW Writer Black.Ne znam,mozda i uzmem taj Samsung cisto da probam,svi kazu da je Extra.Pozdrav.Hvala svima na savetima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: otkrivanje mrachne TAJNE!!!! 21.08.2006. 17:27 #7608

status: user
broj poruka: 18472

SkyFire

:: sochivo lasera je uglavnom chisto... i to besprekorno .
:: i mnogi ljudi chiste svoja sochiva redovno (i ja sam bio medju njima).
:: a onda jednog dana sluchajno primetim da je onaj gumeni krug malo prashnjav (onaj u sredini koji sluzi za rotaciju diska)... i ochistim.
:: i nakon toga dvd-jevi i cd-ovi pochnu bolje da rade..
:: onda ochistim tako josh par uredjaja koje sam vetj bio otpisao .. i neki od njih prorade..
:: &&& Problem je izgleda najcheshtje u tome sto ne moze da se fixira DVD u uredjaju zbog prashine!!! &&
:: probaj najpre ovo .
::
:: s tim da ima i napomena da..
:: svi DVD uredjaji jednostavno ne chitaju sve DVD-jeve .
:: imam u kutji 3 komada.. i desi se da jedan chita ono sto drugi netje .
:: a imam komplet.... Pioneer, NEC i LG ..
:: nema pouzdanog recepta koji je bolji, a koji loshiji ..
:: ochisti prashinu ... i mozda da kupish jedan LG chitach ...
:: jedan od filmova koje imam u kujti se jako teshko chitaju spokushao skinuti u nekoliko navrata i .. sta se desilo .. na kraju je pioneer 110 ishchitao ono sto pioneer 108, nec i LG nisu mogli ... drljavo je chitao, ali ishchitao..
::
:: kod tebe najvishe lichi na prashinu ...
:: :

Ok.Probacu i to da ocistim ali u svakom slucaju cu da uzmem jos jedan a ovaj nek mi ostane.Gledao sam i neki Samsung po ppreporuci,mislim da nije los: Samsung SH-S182D Dual Layer DVD±RW Writer Black ili
Samsung SH-S162L Layer DVD±RW Writer Black mada jos razmisljam i o LG-u mada na testu nije imao bas neke ocene
LG GSA- 4167B Dual Layer DVD±RW Writer Black.Ne znam,mozda i uzmem taj Samsung cisto da probam,svi kazu da je Extra.Pozdrav.Hvala svima na savetima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mirkovic88 NEC 23.08.2006. 14:54 #7652

status: user
broj poruka: 29

KUPI BILO KOJI UREDJAJ SA NOVIM NECOVIM CHIPOM NECES SE POKAJATI....NEC 4570,4571,PIONEER DBK 111....STVARNO SU ODLICNI

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs