Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
combo nece da radi
STRANA 1 OD 1
muller combo nece da radi 13.09.2006. 11:58 T2253

status: user
broj poruka: 12

imam combo sony crx300-e (dvd/cd-rw), od kada sam stavio novi nec-ov dvd rezac, combo koji je na drugoj magistrali, je prestao da cita dvd diskove, cd moze da cita i da reze, ali dvd nikako nece da cita. cak ni medij koji je ranije citao dok nisam imao dvd rezac. ima li neko predstavu o cemu se radi?
takodje, ako se podize sistem i oba opticka uredjaja su prikljucena, nece da podigne windows, dok ne otvorim jedan, da li je to do napona ili....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
opanovic dzamperi 13.09.2006. 12:21 #8220

status: user
broj poruka: 3
Prebaci dzampere na dvd uredjajima... Neka ti jedan bude "Master" a drugi "Slave"...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy Napajanje 14.09.2006. 18:22 #8247

status: user
broj poruka: 56

Najverovatnije je napajanje problem jer nema dovoljnu snagu za jos jedan opticki uredjaj kao sto je dvdrw. Dzamperi nemaju veze sa problemom koji si opisao jer se onda 1 uredjaj ne bi uopste video.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko zli duhovi 3. put 14.09.2006. 19:36 #8248

status: user
broj poruka: 6643
Džamperi nisu, jer imaju ulogu kad se dva drajva nalaze na istoj grani... ovako opisano, izgleda da su svaki na svojoj grani, a hard je nadajmo se, SATA (najbolja kombinacija, svak` ima svoju IDE granu... i tu je gazda - master).
Ako je jedan od drajvova (pretpostavljam combo i ata hdd) na istoj grani, onda proveri džampere i, položaj na priključku kabla (srednji slave, krajnji master).
Napajanje.... ima smisla ali ne i za čitanje dvd-a, ista količina struje i za cd i za dvd se vuče. U svakom slučaju, poželjno je, ako napajanje dozvoljava, razdvojiti i ravnomerno opteretiti grane kojima se napajaju ide drajvovi i novije grafičke...
Probaj ti nama da li dotični kombo radi sam kako treba.
Do sada mi je bila poznata situacija da Asus-Pioneer dvd neće da radi u kombinaciji sa Teac 40x cd-rom-om.. što na VIA-i što na Intel BX-u... eto izgleda neke nove kombinacije. Ako je to, koliko ja znam, nema pomoći.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil I ja bih rekao 18.09.2006. 09:39 #8344

status: user
broj poruka: 172
da je napajanje u pitanju.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs