Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Pioneer 108d pokvaren ili ne?
STRANA 1 OD 1
erik7 Pioneer 108d pokvaren ili ne? 16.09.2006. 10:54 T2269

status: user
broj poruka: 2
Mozda neko ima slicnih problema sa ovim pisacem. Cita sve sto drugi narezu bez problema, bez obzira koje vrste medija. Nece da reze mnoge vrste dvd medija, uglavnom jeftine kakve sam samo do duse probao. Narezao sam sa njim oko 200 starih prinko bez jednog propalog. Nove prinko nece a starih vise nema. Nekako iz nekoliko pokusaja uspem nesto da nerezem i onda odmah ili posle nekog vremena nece to da procita a svi drugi uredjaji citaju. Stavio sam poslednji 1.20 firmware i isto. Ako neko ima ovaj rezac molio bih da napise svoja iskustva. Ne znam da li je ovo normalno za taj pisac ili je kvar, posto mi nije logicno da i dalje reze neke medije a mnoge ne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zak982 pioneer 108 16.09.2006. 11:21 #8278

status: user
broj poruka: 1
Ja isto imam Pioneer 108 i što se rezanja tiče sve je ok nije gadljiv ni na lošije medije a ni na skuplje , međutim ima problema sa čitanjem diskova čak i onih koje je sam narezao (posebno ako se radi o DVD+R) dok ostali čitači i rezači ih savršeno čitaju . Lično mislim da je serija 108 loša ali je ipak bolja od 109 i 110 .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: pioneer 108 16.09.2006. 21:56 #8291

status: user
broj poruka: 736



:: Ja isto imam Pioneer 108 i što se rezanja tiče sve je ok nije gadljiv ni na lošije medije a ni na skuplje , međutim ima problema sa čitanjem diskova čak i onih koje je sam narezao (posebno ako se radi o DVD+R) dok ostali čitači i rezači ih savršeno čitaju . Lično mislim da je serija 108 loša ali je ipak bolja od 109 i 110
::
::
::
Koja je dobra ako je 108 losha? Serije 107 i 108 su neshto najbolje od Pioneera i ujedno najbolji rezaci na svetu u svoje vreme.
Imam 108 (1.20 firmware) i nemam apsolutno nikakvih problema gore navedenih, bez obzira da li je Princo ili neshto drugo.A kao citac je perfektan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tiamat Program za rezanje diskova 18.09.2006. 00:19 #8333

status: user
broj poruka: 10
Verovatno koristis Nera, pazi ovako, imam isti DVD-Rom, i dok sam koristio Nero 6, i pre nego sto sam reinstalirao Windows, imao je slicne simptome, zezao je pri rezanju, nije mogao da procita diskove itd.

Sad imam Nera 7, i za divno cudo, problemi su nestali! Reinstal + novi Nero su cak uspeli da "probude" jedan Asus-ov CD-Rom za koji sam 100% bio ubedjen da je riknuo, tj. stajao mi je u kucistu jedno godinu dana i nije hteo da radi. Reci =)

Ako ti je bas stalo do rezanja, probaj ovu kombinaciju.

Poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Sve to i 18.09.2006. 10:11 #8348

status: user
broj poruka: 172
Ja bih jos probao druge medije. Nove Princo nikako. Probaj neke druge manje poznate, recimo Imation i sl. Danas je tesko naci dobre DVD medije kod nas. Meni je upalilo , a ti vidi...Poz.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs