Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
NEC DVD-RW 4550A
STRANA 1 OD 1
ssboban NEC DVD-RW 4550A 05.10.2006. 23:52 T2378

status: user
broj poruka: 22

Kupio sam NEC DVD-RW 4550A. Kad sam ga povezao, bio sam razocaran jer mi nije citao neke diskove (CD i DVD), koje mi drugi, stari uredjaji citaju. Ovo ne vazi za svaki disk vec za one malo izgrebane. I to sto cita je onako, ko kad baba trci...
Reklamirao sam ga. Oni kazu da cita sve njihove diskove. Sta raditi?
Kakva su vasa iskustva s ovim uredjajem?
Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bokuma ??? 06.10.2006. 02:24 #8782

status: user
broj poruka: 50

U velikom broju sluchajeva, NEC pisachi jako slabo rade sa loshijim ili izgrebanim diskovima. Ja imam iskustva sa 2500 i 4571 A (ovaj drugi je losh i u josh nekim stvarima). Shto se tiche onoga da ``njihovi diskovi rade``, mozda bi bilo dobro da im ponesesh te problematichne diskove pa da probate na licu mjesta ``njihove`` i tvoje. Ali ako bez problema chita chiste, neizgrebane i kvalitetne diskove, teshko da garancija dolazi u obzir.

CHEERS
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Informacija zlata vredi 06.10.2006. 20:40 #8799

status: user
broj poruka: 6643
Od kako sam nabasao na NEC 2500A, u računaru imam samo NEC drajvove... 2500, 3520 i 4571.
Svaki noviji je bolji čitač od prethodnog.
Ukupno, NEC ne briljira u čitanju oštećenih, ali recimo, briljira u čitanju neoštećenih (brzini), iako se i to vremenom popravljalo, dakle, postoji gradacija između 2500 i 3520 i nakon toga 4571 gde se vidi da su noviji drajvovi svarili i nešto što stariji nisu hteli.
To je "mana" NEC-a.
Trebao si da se informišeš pre kupovine. NEC rezači su na glasu kao REZAÈI, po kvalitetu zapisa, brzini (nije više previše aktuelno) ali ne i čitanju. Jednostavno, kupi još jedan DVD-ROM uređaj, jeftin a dobar čitač i kompletiraj računar (imaćeš između ostalog, on-the-fly snimanje).
Kad hvališem NEC, onda kažem: ono što nareže NEC može da se čita u svakakvom smeću, NEC opet, ne čita svakakvo smeće... fin neki gospodin.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssboban RE 06.10.2006. 23:34 #8805

status: user
broj poruka: 22

Uz nesto pregovora su mi zamenili rezac za drugi (NEC 4571 A). Mogu reci da sam njime zadovoljan. Inace vec 5-6 godina imam uglavnom NEC-a i do sada je bio OK. Izgleda da ovaj 4550A bas i nije bio ispravan...
Hvala vam za savete!
Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
durbak njesra 10.10.2006. 17:20 #8852

status: user
broj poruka: 221


I ja imam taj rezac i jako lose i sporo cita diskove
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs