Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Problem sa NEC 4571A
STRANA 1 OD 1
cope Problem sa NEC 4571A 10.11.2006. 01:20 T2555

status: user
broj poruka: 16

Pre 10-tak dana uzeo sam doticni rezac.Ubacim ga u komp(Celeron D 2.66),ubacim DVD+RW disk on ga ne prepoznaje,ubacim drugi isto,ubacio obican narezani Princo isto.
Izmenjam 15-tak DVD-ova, on ne prepoznaje ni jedan disk!!!!!!!
Na kraju mi prepozna samo original film.Sutradan ga zamenim za drugi,isti model,sve isto ko i ovaj prethodni!
Kapiram,nemoguce da je i ovaj neispravan,toliko ga svuda hvale.Ubacim ga u AMD masinu,on radi i CITA SVE ZIVO!
Na kraju ga zamenim za 111D i u Celeron masini odlicno radi.
Javite ako ste imali slicna iskustva!
Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Desava se... 10.11.2006. 05:26 #9547

status: user
broj poruka: 1199



Meni se to desavalo...pa sam skontao da mi IDE kabl negde bio unutra u prekidu.... Nista nije hteo da cita.... Pa oda nekad hoce..RETKO...Pa nece... dok nisam stavio novi ASUS kabl i sada cita i papircice :) Znaci sve cita kao lood... Mozda je to.... a mozda se i klao sa nekim uredjajem pa bagovao..ali mislim da je do IDE kabla...Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopfiz hahaha 10.11.2006. 10:16 #9551

status: user
broj poruka: 87
hoce da zabode ide,posto je to verovatno onaj koji su ti stavili likovi kod kojih si kupo pc,a ne originalni koji gotovo uvek ide uz plocu
a NEC 4571A je mnogo bolji od 111D.jbg.pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cope Re: hahaha 10.11.2006. 11:21 #9554

status: user
broj poruka: 16

:: hoce da zabode ide,posto je to verovatno onaj koji su ti stavili likovi kod kojih si kupo pc,a ne originalni koji gotovo uvek ide uz plocu
:: a NEC 4571A je mnogo bolji od 111D.jbg.poz

Znam da je bolji,ali nece da radi u mojoj masini
Cak sam na AMD masinu prebacio napajanje i grafu i radi odlicno.
IDE kabal nisam menjao posto je nov.
Na Celeronu sam nabacio najnoviji bios i drajvere,a flesovao sam i rezac sa 1.02 firmverom, tako da je jedino logicno resenje da nije bas kompatibilan sa i865 chipsetom.
Inace,Pioneer radi na tom istom kablu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kiki31 .. 11.11.2006. 14:56 #9602

status: user
broj poruka: 83
Sve je to ista firma Pioneer je ugranjen u NEC samo je maska NEC-ova
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: .. 11.11.2006. 15:35 #9604

status: user
broj poruka: 736



:: Sve je to ista firma Pioneer je ugranjen u NEC samo je maska NEC-ov
::
Otkud ti to?
Pioneer i NEC imaju samo isti cip ostalo je totalno razlicito.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cope Re: .. 12.11.2006. 01:27 #9621

status: user
broj poruka: 16

:: Sve je to ista firma Pioneer je ugranjen u NEC samo je maska NEC-ov
:

Naprotiv,Pioneer koristi NEC-ov chip, pa bi bilo logicno da je NEC bolji ali u mom slucaju nije tako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bokuma Promashen model 12.11.2006. 21:22 #9646

status: user
broj poruka: 50
Vrlo malo ljudi je zadovoljno radom 4571A, posebno prvih serija. U to i gomilu falinki i problema mozes se uvjeriti na CDFREAKS forumu za NEC-ove drive-ove. U velikoj vecini sluchajeva, ne pomazu ni originalni firmware ni LIGGY & DEE modifikovane varijante. Izgleda da su napravili losh pisach i gotova stvar. Ja sam se o jadu zabavio sa njim (gotovo svi DVD-ovi koje sam snimio, iskljuchivo VERBATIM, snimljeni su sa nekom greshkom. Da ironija bude veca, solidan je chitach, shto nije bio sluchaj sa vecinom NEC-ovih modela. Ostavio sam ga samo zbog toga i sada za rezanje koristim PIONEER 111 MULTIRECORDER, koji za sada radi OK.

CHEERS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs